+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 21 mesajın 1-15 arasındakiler
Askerlikten muaf raporu almak isterken başıma gelenler..!
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Aki Askerlikten muaf raporu almak isterken başıma gelenler..!

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Yaklaşık 2 yıldır uğraşıyorum ne rapor alabildim ne de askere yolladılar.
    Harcadığım onca emek ve zaman boşa...
    En son dün haydarpaşa gata'daydım. 13:00 dan 16:30 kadar bekledim. Doktor içeri çağırdı. Önceki raporları ve dışarıdan aldığım 'tam teşeküllü devlet hastanesinden' raporları gösterdim.
    "Soyun" dedi, soyunduk. "Neyin var dedi". İki ayağım polio sekeli dedim.
    "Şikayetin ne" dedi (bu arada sinirleniyor yavaş yavaş).
    Ben de: Nicedir uğraşiyorum, işlemlerimi bit türlü sonuçlandıramadım. İşyerinde izin almaktan bıktım...
    gibisinde bir şeyler saçmaladım herhalde.
    Doktor bana "terbiyesizleşme" dedi.
    Anlamadım?
    "Şikayetin ne dedim" dedi tekrar.
    Sanırım biraz aptallaştım. Benim şikayetim yok gibisinden bişeyler dedim.
    Anlamamışım! Adamcığaz bana ayağımla ilgili şikayetin ne demek istiyormuş.
    Benim bir şikayetim yok dedim (bu ara iyice kızıyor). Neyse sonuçta evraklarımla kalemini suratıma fırlattı ve beni odadan kovdu.
    Ben de kendisini şikayet edeceğimi söyledim.
    Akşam düşündüm hani nezle olursunuz şikayet olarak burnum akıyor, halsizlik, ateş gibi şikayetlerde bulunursunuz çünkü normalde burnunuz akmıyordur falan fişman... Ama benim ayağımla ilgili hiç şikayetim olmadıki? Çünkü ben hep böyledim!
    Eğer bir gün desteksiz yürürsem ve doktora gidersem, o zaman dicemki: benim yürümek gibi bir şikayetim var!
    Neyse sanırım dün traji komik bir gündü.
    Ama doktora çok kızdım!
    Şimdi, adamı nasıl ve kime şikayet edebilirim diye düşünüyorum..?

Tunay Yavuz :):)

kusura bakma ama sen ateşe körükle gitme gibi bir hataya düşmüşün...
    sen devlet üstü bir kurumu kime şikayet ediceksin,ayrıca şikayet etmen için tanıdığın paşalar varmı diyeceğim ama olsa zaten bu kadar uğraşmazsın
    dostum bende senin gibi uğraştım iki sene kadar ... daha sonraki uğraşlarım sonucu olarak üç gün de falan işlerimi hallettim...
    yapıcağın sadece akıllı olmak ve birazda atılganlık gerekiyor muhakkak işlerini halledersin allah kolaylık versin

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

basari

Küstah doktor ne hatle senle böyle konuşuyo bunlar kendilerini bişey zannediyolar askerde olsa haddini bilecek bilmezse dersi verilir :evil:

Aki

Arkadaşlar bu konuda hukukçu arkadaş varmıdır ? bana yol gösterip fikir verebilecek...

karr

Bende "camel_trophy" arkadaşımıza katılıyorum. Askerlik konusunda uyanık olmak, nabza göre şerbet vermek gerekiyor. Doktor askeri doktor değil mi? Vereceği rapor çok önemli... Onun raporuyla hareket ediliyor. Sabırlı olmak, doğru cevaplar vermek gerek...

Benim tavsiyem bir süre sonra yine gidin kontrole. Raporlarınızı da götürün. Belki de sizi hatırlamayacaktır ve yine benzer sorular soracaktır. Siz de durumunuzu izah edin.. Raporları gösterin... Ama işte askerlik lehine, askerlik yapmak istemem gibi şeyler de söylemeyin. Sonuçta orası askeri kurum. Sert ve katı tutum içinde olmak zorundalar. Öyle eğitilmişler... Ve askere gitmemek için çok fazla insan türlü şeyler yapıyor. Hangisinin gerçekten doğruyu söylediğinden emin olmak istiyorlar...

Bence tabii

Sakin olmakta ve alttan almakta yarar var bu tür durumlarda...

Selamlar....

Aki

Arkadaşlar direniyorum iki gündür internetten şikayet edebileceğim her yere şikayet dilekçesi gönderiyorum. Yasal bir süreçte başlatıp en azında engelli olduğunu ibraz eden kişilere daha farklı bir mevzuat uygulamaları gerektiğine inanıyorum. Ben orda tekerlekli sandalyesindeki çocuğunu 1 aydır getirip götüren anne göndüm kime karşı uyanık olacam o anneye karşımı onun sırasınımı alayım cünkü orda en alt rütbedeki kişi biziz sıradan bir er bile benim önüme geçiyor. Bırakın subayların yaptıklarını. Neler yapabileceğim konusundaki önerilerinizi bekliyorum yazan arkadaşlarda teşekürler

meopius

GATA'dan çürük raporu almak neredeyse çok zor. Askeriyede muayene olmak bile Protokol gereği yapılıyor. İlk önce Generaller muayene olur sonra sırası ile rütbeye pasralel aşağı inilir.Sonra astsubaylar yerini alır sonra subay eş ve çocukları, daha sonra eratlar. Dolayısıyla biz muayene olacak erler(henüz er bile değiliz) en son muayene oluruz.
    Dikkat edin en sona kaldığımızda doktor sira bize gelene kadar ne fırça yemiştir bilemeyiz. Sinirli ve yorgun olur. Dolayısıyla haklısınız ama doktor sizin hastalığınızı sorar ne şikayetiniz var?
    Bizi GATA'ya er olarak kaydettirdiler. Oysa bal gibi çürüktük ama adamlar anlamaz ya üzerine gitmedik. Ve muayene için bizi diğer erlerle beraber hastaneye yazdırdılar. İlk gün Komutandan dayak yeercesine yataktan fıtlatılarak yere atıldık. Borazan sesini duymadık da. Azalandık ama komutan sakat olduğumuzu bir türlü kabullenmiyor. Anlayacağın herkes sinirli ve stressli üzerinde onca baskı varken nasıl davranması gerektiğini herzaman bilemezler.
    Ve Komutan özür diledi ama utandığı için sesszice özür diledi. Bende 2 ay sonra muayane olabildim ancak. Gerisini anlatmayayım: unutma ki askerler stress ve baskı altındalar. yumuşak davranacaklarını bekleyemeyiz...

lider334

yaa kardeş bu işin kestirme bir çözümü var.subay veya astsubay akraban varsa işin görülür.bu iş bu kadar basittir aslında.yani torpil gibi birşey.
    ikincisi tamam sen haklsın ama kimi kime şikayet ettiğini de iyi düşün.askeri adam gibi başbakan sorgulayıp şikayet edemez denetleyemez, normal bir vatandaşın şikayeti ne kadar kaliye alınır bi de sen düşün.arkadaşların dediği gibi askerler de sinirli kişilerdir.adamlar senden daha ağır hakaretlere maruz kalırlar sen gine o kadarlıkla yırtmışsın.üzgünüm ama yapacağın yani şikayet edeceğin ve sonuç alacağın yer pek yok gibi bence.
    başımdan geçen bir olayı anlatayım kısaca: 2004 yılında kpss sınavına girdim lise bölümünden.iki tane soru grubu var genel kültür ve genel yetenek diye.ben soruları yaptım ve sınavdan çıktım.bir bir buçuk ay sonrasında sonuçlar geldi genel yetenekten 54 puan aldım genel kültüre geçersiz yazmışlar.şaşırdık faks gönderdik üç kere cevap yok.iki tane adam görderdik ösym ye adamlar içeri bile zor girmişler.daha sonra telefon açtık yetkili ile görüştük kopya çekmediğim halde kopya çekmiş dediler, bilgisayar hata yapmış olabilir dediler.kardeşim o zaman düzeltin dedik olmaz diyolar.şikayet edecez dava açıcaz dedik adam bize git nereye gidersen dava aç hiç bir sonuç alamazsın dediler.ee bizde vazgeçtik mecburen. yani bu ülkede bazı kurumları her yere şikayet edemezsin ettin diyelim sonuç alamazsın davan ne kadar sürer o da belli olmaz.bürokrsi arkadaş memlekette bu brokrasi anlayışı oldukça daha çok azarlanırız daha çok suçlanırız. :roll:

Aki

Yok arkadaşlar beni o doktordan daha fazla üzüyorsunuz. Ben tek başıma o doktordan ve onun bağlı olduğu kurumla baş edebilirim. Benim sadece o hastaneden raporu alamamak gibi bir durumla karşılaşmak ama onların tüm kariyerleri kefenin diğer ucunda. Ben yasal yollarla onların hakkından gelirim ve yasal olan hakkımı alırım yoksada o yol yapılır.

Genel Yayın Yönetmeni
    Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    20.09-2014
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Twitter Hesabım

OturanBoğa

HasanUrek;
    Helal olsun kardeşim!
    Bence, hırsına yenilmeden, ikili polemiklere girmeyerek, dalaşmamaya özen göstererek ve çıkarların doğrultusunda akıllı stratejiler geliştirerek, bu işin üstesinden gelebilirsin.

Önce hastane başhekimliğine dilekçe ile şikayetini bildir.
    Oradan gelecek cevaba göre, Genel Kurmay Başkanlığına dilekçe ile şikayette bulun.
    Eğer GKB'dan da olumsuz cevap gelirse, -sanırım Taksim'de bulunan- Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi irtibat bürosuna şikayet dilekçesi yazarsın.

Burada dikkat etmen gereken husus, TSK'yı ya da GATA'yı rencide edici ve direkt karşına alıcı bir pozisyona düşmemek ve bazılarının çekmeye çalışacakları saçma sapan -vatan hainliği- polemiğine girmemek olmalıdır.
    Sen, "Ben, askerlik yapacak fiziksel koşulları taşımıyorum. Yani sakatlığımdan dolayı askerlikten muafım. Ne var ki, 2 yıldan beri karşıma çıkan bürokratik engellerden dolayı, bu durumumu "askeri sağlık raporu" ile bir türlü belgeleyemiyorum.
    Sakatlığım ve işim dolayısıyla ciddi bir emek ve zaman harcayarak GATA'dan rapor almaya gitmek benim için çok zor, buna bir de -sürekli- "bugün git yarın gel"ler ve kaba -ve rencide edici- kişisel davranışlar eklenince, ciddi anlamda bunalıma giriyorum. Lütfen..." gibi bişeyler demelisin.

Sinmek ve korkmak hiçkimseye yakışmaz!
    Adam gibi ve doğru adımlarla haklarımızı savunmalıyız, ALMALIYIZ.
    Kolay gelsin kardeşim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Aki

Teşekürler OturanBoğa Gata hastanesi komutanı Haluk Kaplana ve Genel Kurmay halkla ilişkiler bölümüne Şikayet maillerimi dün ve bu sabahtan attım ama cevap yok yarın yazılı olarak postadan gönderecem. Sanırım problem sistemden kaynaklanıyorda olsa bana o şekilde davranmasını haklı kılmıyor. ben 8 yıldır özel sektörde çalışıyorum herhangi bir müşterime o şekilde davransam aynı gece kapıya konulacağımı çok iyi biliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    20.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Twitter Hesabım

OturanBoğa

e-postayı iplemezler. İadeli Taahütlü posta ile müracaat et ve dilekçeyi iyi bir dil ile kaleme al.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

UZAKLAR

arkadaşlar artık bilgi edinme kanunu var biliyorsunuz
    bütün kurumlar kendilerine gelen elektronik posta, mektup dilekçe vb. gibi evrak ve belgelere mutlaka cevap vermek zorundalar.
    siz sadece kimlik bilgilerinizi belirtiniz, bu yeterli olacak. 1 ay içinde cevap verme zorunluluğu var.

lider334

HasanUrek;

Seni üzmek gibi bir çabamız yok.Sen bu ülkede yaşamıyormusun.Bazı kurumlara hele bu kurum askeriye ise dokunmak zordur, şikayetlerin ne konuda kaaliye alınır bilemem.Valla açıkçası pek de inandırıcı bir cevap vereceklerini de sanmam.Ama belki işin hallolur ama dediğin doktora pek bişi olmaz onu da belirteyim.Ama olursada o zaman bir şeyler değişmeye başlamıştır Türkiye'de.Ayrıca kefenin ucu falan birşeyler demişsin o kadar da iddaalı konuşma.Stratejik bir yol izle.Yok kefenin ucundasınız falan dersen ters tepki alırsın.Nabza göre hareket et.
    Birde Avrupa İnsan Hakları da bana saçma geldi.Bunun nedeni de ne biliyormusun, Avrupa insan haklarını kendi insanına uğlular.Onlar geçmişte de barbardı şimdide barbar.İstersen örnekte verebilirim somut kanıt.Bu durum şöyle kendi ailenin bir kusurundan dolayı kendi aileni komşuna şikayet etmek gibi saçma bir şey. Ama bunda senin suçun yok.Burada kendini düzeltmeyen bir bürokrasinin ayıbı var ayrıca bazı Türkiyedeki aptalların başkalarından yardım isteme hevesi.Günü kurtarmak için bunların hepsi.Sorun yine halledilmeyecek gözünün önünde duracak büyük bir yara gibi.Kendini kendin düzeltemiyorsan başka milletten kendi haklarını dilenme.yukarıdaki son üç cümlem geneldir senle ilgili değil.Keşke başkalarına yardım dilenmeden kendi haklarımızı kendi mahkemelerimizde alabilsek.Ama birgün buda olacak nasıl biliyormusun başkasından hak dilenerek değil kendi açıklarımızı kendimiz düzelterek.Bİr laf vardır.El elin eşeğini türkü çağırarak ararmış.
    gelişmelerden bizi haber edersen sevinirim.Unutma nabza göre hareket et.
    İnşallah bu haklı mücadelende muvakkak olabilirsin.

Genel Yayın Yönetmeni
    Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    20.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Twitter Hesabım

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: lider334
    "ayrıca bazı Türkiyedeki aptalların başkalarından yardım isteme hevesi"
    Lider, ben o "aptal"lardan biriyim.
    Eğer ülkeyi yönetenler bana insan gibi muamele etmezse ve dahası aynı devlet, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve uluslararası diğer anlaşmaların altına imza atmış ve VATANDAŞIN KENDİNİ DEVLETE KARŞI SAVUNMASI bu imzalarla yasallaşmış ise, BEN DE BABALAR GİBİ KENDİ HAKKIMI SAVUNURUM!!
    VE SEN BANA "APTAL" DİYEMEZSİN!!
    Hukuka ve insan haklarına inanan her dünya vatandaşının, haklarını çiğneyen kişilere karşı önlem almayan ve bu şekilde vatandaşı mağdur eden devlete karşı, uluslarüstü bir mahkemeye müracaat etme hakkı vardır. Bu hakkı kullanmak aptallık değil, bilinçli insan olmaktır.
    Bak bakalım 2 senedir AB ve BM itelemesiyle -hatta düpedüz zorlamasıyla- ne kadar büyük kazanımlar elde ettik.
    Türkiye Cumhuriyeti'nin modernleşmesi ve Aydınlanması her zaman ama her zaman dışarıdan itelenmeyle -hadi yumuşatalım- o kavramları benimseyen ve dışarıdan aynen kopyalayarak Türkiye'ye uyarlayan, Atatürk gibi aydınlarla olmuştur.

Kelimeleri kullanırken düşünerek kullan. Senin gibi düşünmeyenleri küçümseme ve hele asla hakaret etme (ve bu bir uyarıdır!).

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye