Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 81 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ayaz_ayaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde sağ kulağım normal çok iyi duyuyor ama sol kulağımı sanırım doğuştan ne yaptık ne ettiysek kaç yerden rapor aldık ki hala duruyor o raporlar hiç bi şekilde ne cihaz ne ameliyat ne yaparsak yapalım düzelemiyeceğini söylediler.son 1 yıldırda yüzücü kulağı denilen rahatsızlığı yaşıyorum.iltihaplanıyor ve dayanılmaz bi ağrı sürekli ilaç tedavisi falan. yani anlayamadığım şu benim muaf tutulmam kuruldaki insanların keyfine mi kalmış. bu çok saçma değilmi sizcede. hukukta bile bunun karşılığı var tek kulak işitme kaybı muaf sebebidir diye.

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

Muzo

ben 8 ay yaptım sonra kaçtım benim çektigimi çekme... askerlik için 2'inci muayene çagirdıklarında elinde raporun varsa göster..ben duymuyorum babam de yapamzsın

erhankucuk

herkese iyi günler benim odyo sonuçlarım
    saf ses ortalaması
    sağ kulak ----hava :94 db kemik:69 db
    sol kulak------ hava 25 db kemik 22 db

haziranda tecilim bitiyor bana bu sonuçlarla askerliğe elverişli değildir raporu verirlermi ve izlemem yol nedir yönlendirir seniz çok sevinirim bu arada yedek subay adayıyım ....Hepinize teşekkürler

Üye
    Muzo Avatarı

Gerçek Adı
    Muzo
    Son Giriş
    23.06-2016
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

Muzo

Yaparsın yaparsın. benim gibi nöbette subaya silahı çeker 2 ay da hapis yatarsın hehhe))

firaristich1

Arkadaşlar Ben 9 yaşında Sol Kulağımdan Ameliyat oLmuştum . Kualğımdan Zarı Felan Aldılar Sol Kulağım Hiç Duymuyor Ama İş İçin Heyet Raporu Almıştım % 30 Sol Kulak Duyuyor Demişlerdi. Sağ Kulağımda Bir Problem Yok
    Acaba Askere Alırlarmı Yoksa Almazlarmı Ben Askere Gitmek İstiyorum Yardımcı Olursanız Sevinirim e-mail :bitirim_ikili@ hotmail.de

Üye
    jonturka Avatarı

Son Giriş
    14.09-2016
    Saat
    17:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

jonturka

Merhaba Arkadaşlar

Sağ kulak işitmeyi algılama 65
    Sol kulak işitmeyi algılama 55

En rahat duyma sağ kulak 75
    En rahat duyma sol kulak 65

Ortalama sol kulak 60
    Ortalama sağ kulak 70

Önce Askeri Şube'ye gittim..Ordan sağlık ocağına gönderdiklerinde doktora sevkimi istiyorum işitme kaybım var dedim..sonra Askeri Şube'de zilyon tane evrak doldurup beni gülhaneye sevkettiler. Gülhane'de muayene yapıldı. Git tekrar gel dediler gittim geldim tomografi çekildi. Bu sefer işitme testi için GATA ya yolladılar. Kasımpaşa kapalımıymış neymiş. Oraya 1 defa gittim test yapıldı sonuçlarını aldım. Zilyon tane insana kaşelettim. Sonra tekrar gülhaneye gittim sonuçlara baktı..Git tekrar gel dedi..tekrar muayene etti..kurula çıkacaksın dedi..kurula çıktım..23 yaşında işitme kaybı var dediler..hepsi imzayı bastı..3 saat sonucu bekledim..3 saat sonra yazıyor yazıyor diyen bi adam geldi rapor sonuçlarını verdi..sonuç çürük

sonra o çürük belgesini şubeye götürdüm..orada da bikaç kaşe bastılar..3 ay sonra da Ankara'dan esas çürük belgem geldi.

freshmind

merhaba. kendimi bildim bileli kronik orta kulak iltihabıyla uğraşıyorum. işitme kaybı, sinirlerin zarar görmesi ve belirlenemeyen nörolojik sorunlar dolayısıyla asker hastanesine sevk oldum. aşağıda odyometri sonuçlarım var. sizce çürük raporu almama yeterlimidir.

asker hastanesi doktorunun koyduğu teşhis "bileteral kronik otitis media skatrisyel" ve ameliyatla düzelir diyor.

sağ kulak 53
    sol kulak 32

ayrıca belirteyim; doktor hastayla nasıl konuşacağını bilmiyor. rahatsız olduğum sinirsel komplikasyonları anlatırken banane banane diyerek sözümü kesti ve odyometriye gönderdi.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Padişah ya, haşmetlim tenezzül etmiyor tebası ile konuşmaya!

İşitme ile ilgili olarak başlığa yazılan mesajları inceleyin. Eğer muafiyet verilmesi gerekiyorken verilmediğini düşünürseniz, karara itiraz edin. Askeriye için düzeltme olması pek mümkün olmasa da bunu yapmak lazım.
    Ayrıca unutmayın, askere gittikten sonra orada da hastaneye sevk alığ mufiyet için başvurma hakkınız olur. Belki orada insan evladı olan biri ile karşılaşırsınız!

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Aykiri,
    "Yaparsın yaparsın. benim gibi nöbette subaya silahı çeker 2 ay da hapis yatarsın hehhe)) "
    demişsin ama ilgili yazının linkini vermemek olmaz
    Bu yazını okudugumda o kadar gülmüştüm ki yazına cevap bile yazamamıştım. Bu olayı okulda arkadaşlara anlatıp durmuştum. Yukardaki yazdıklarını görünce yazın aklıma geldi ve linki de vermek bana kısmet olsun dedim.

Kulaklarım bir anda gitti. Bu da benim hayatım [O an]

Üye
    romulus Avatarı

Son Giriş
    20.06-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    istanbul

romulus

askerlik işlemi olanlar bağlı olduğu askerlik şubesi uzaksa istanbulda haydarpaşa gata,ankarada gülhane askeri hastanelerine gidebilirler.tecil durumda olsanız bile askerliğe elverişlimiyim diye kontrol amaçlı muyane ve rapor alabiliyorsunuz.elverişsiz çıkarsa bunu askeri birimler şubenize bildiriyorlar.veya kendiniz bildirirsiniz garanti olsun diye.ama hastane raporu mutlaka şubenizde onaylanmalıdır.
    işitme engelliler askeri hastanelerde çok zorluk çekiyorlar.görünmeyen bir rahatsızlık olduğundan suistimale açık olabiliyor.o yüzden bir takım problemler olması olası.
    ayrıca daha önce özel tıp merkezi ve hastanelerden alınmış raporları kabul etmiyorlar.
    kendileri muayene edip kendileri askerlik yapabilir yada yapamaz diyorlar.
    işitme engellilerde odyo testini çoğu kez yeterli görünmüyor.istanbul gata'dan,ankara gataya siz istemesenizde sevk yapabiliyorlar.nedeni ise duyanın duymuyorum diyemediği bir test yapıyorlar orada size.mesela odyo testine giriyorsunuz duyuyorsunuz ama elinizdeki düğmeye basmıyorsunuz duymamış gibi.bu testte ise beyin dalgaları ve işitme seviyesini ölçen sizin yorumunuz olmayan bir test yapılıyor.
    suistimale açık olduğundan böyle uygulama yapabiliyorlar.bu bahsettiğim testte siz uykulu ve narkozlu oluyorsunuz ayrıca.
    sonuçlarınızı size kapalı zarf içinde zarf ağzı kaşeli kesinlikle açmamanız şekilde size teslim ediyorlar istanbul gataya verilmek üzere.onlarda onay verdikten sonra askerlik şubenize onaylatıyorsunuz.

Üye
    kayacan21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    muş

kayacan21 askerlikten muhaf mıyım lütfen yardım

benim sol kulağımın işitme kaybı 45 db sağ 28 konuşmayı anlama sol 80 sağ 100 lütfen bilen bir arkadaş cevap versin bana

bülent abi benim sol kulağımın işitme kaybı 45 db sağ 28 konuşmayı anlama sol 80 sağ 100 lütfen bilen bir arkadaş cevap versin bana

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

Arkadasim elindeki raporlarla git yollamaya onlar seni askeri hastaneye sevk ederler büyük ihtimalle almazlar hatta %99 almazlar rahat ol

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Mehmet, bana da muaf tutulursun gibi geliyor.

Üye
    kayacan21 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    02.12-2014
    Saat
    19:19
    Yaşadığı Yer
    muş

kayacan21

murat abi eğer muaf tutulursam buda sözüm olsun bu siteye yardıma ihtiyacı olan bir arkadaşa işitme cihazı alacam öğretemim 27 yaşındayım normalde ağustosta askere gidecem bu 15 tatilde askeri hastaneye direk gidebiliyormuyum acaba yoksa tecili bozmam mı gerekiyor yada bozup gitmezsem zorla alırlar mı askere
    birde bülent abi neye göre muhaf tutulursun dediniz

Üye
    tarum 41 Avatarı

Gerçek Adı
    MURAT
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:32
    Yaşadığı Yer
    dunya

tarum 41

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeşim tecil bozman lazim elinde rapor test ne varsa götür onlar seni askeri hsdysneye sevk eder bi kulagin duymamasi bile yeter sen rahat bende oleuim gitmedim iiçin rahat olsun

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon