Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 81 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ilknur_selman

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    vallahi kendisinden bugun haber alamadim.bilmyrumki nasil olcak.smdi bide acemiya hersey ustalikta belli olcak artik.bide ben acikcasi bu saglik sorunu nedeniyle askerlik muafiyeti konusunda hem goruslerinizi alalim hemde durumumuz ornek olsun istedim. oyuzden bu sitedeyim..

----------

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ural25 Mesajı Gör
    selam ..bende muaftım ama derdim şuydu(1sene bekleme verdiler)sonrasında b21 f1 askerliğe elverişli değildir.rapor bu ama açıkca tek kulaktan ameliyatlı olmam ve diğerinde kulak zarı olmaması gibi nedenlerimde vardı.sağ açık otit skatrisyel sol kapalı otit skatrisyel.
    afedersiniz ama anlamadigim birsey var 1 yil bekleme verdiler derken 1 yil askerlik yaptim demek degil galiba degilmi bu.bide bnm erkek arkadasima a19 tipi asker demisler.ama subeden falanda sen nasi askere gidiosun demisler anlamadik bizde..ayrica bnm erkek arkadasiminda hem bi kulaktan ameliyati var hemde ameliyatla bile duzelmeyecegi konusunda raporu var..

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

Anti Oksidan

askeri hastanedeki ilk tetkiklerden sonra ben de 1 sene erteleme almıştım ama sonraki yıl kuruldan askerliğe elverişli değildir raporu çıktı.. erteleme tabiki askerlik yapti anlamına gelmez, erteleme (bekleme)yi "bir yıl sonra yeniden test yapalım bakalım düzelme var mı" amacı ile veriyorlar...

benim tanı: bilateral total işitme kaybı idi...

işitme sorunu olan arkadaşlarıma tavsiyem; eğer işitme cihazı kullanıyorsanız askeri hastaneye girmeden önce mutlaka çıkarın.. zira sizi cihazla duyuyor sanıp geri hizmette askere alabilirler..

ilknur_selman

benm erkek arkadasim isitme cihazi kullanmio.onada 1 yil bekleme vermediler de en az 3 4 ay oyaladilar ordan oraya ve sonunda gitmesine karar verdiler..

ilknur_selman

zaten bı kulagı hıc duymuyo yanı o 90 Db ısıtme kaybı olan kulagı hıc duymuyo.biz 90 Db oldgunu askerıye muayenesınde ogrendık zaten.ısıtme cıhazına gelınce de acıkcası bazı sorunlardan dolayı kullanamıyor kendısı.

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez

Sametmenc05

Anti Oksidan;
    Bunu duyduğum iyi oldu bende yapmak istiyorum zaten sağolasın bana en büyük müjdeyi verdin

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

Anti Oksidan

Sevgili Sametmenc05 askerlik yapmak istiyorsan bu senin tercihindir.. Ama her askerlik yapmak isteyen silah altına alınır diye bir kural da yok...
    Önce odiyometrik testlerin yapılacak, test sonuçlarına göre belki 1 yıl erteleme alacaksın. Sonraki yıl tekrar teste tabi tutulacaksın ve nihayetinde askeri hastane sağlık kurulu senin askerliğe elverişli olup olmadığına karar verecek...

Sağlık kurulu cihazlı/cihazsız duyduğuna ve iletişime geçebildiğine hüküm getirirse silah altına alınmana karar verebilir... Ancak yapacağın askerlik büyük olasılıkla geri hizmette olacaktır.. Bol bol patates soyar, soğan ayıklarsın...

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    misir kahire

beyazgeceler

yav ben askeree hiçç gitmek istemiyorumm yavvvvvv bana yardımm edinnnn ne kadar drcede işitme engelli olduğummuu unutuummm kağıtları kaybetimm cihaz kullanıyorum 2 sinede önerdilerrr ama bennn değil 2 sine bir tanesine bile takımıyorummm cihazım var ama şuan nerde bilmiyemmmmmmmacaba kaç dercede olanlar askere gidemezzz?

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez

Sametmenc05

Anti Oksidan;
    Korkutma beni Ben normalde hiç duymuyorum deri altına kafatası kemiğine parca yerleştirildi onun sayesinde duyuyorum yani cochlear implant ile yoksa normalde 105-120 db oranlarım işitme cihazı ile bile 90db dyim

----------

beyazgeceler;
    sen takmamaya devam et iyice körelir kulakların toptan sağır olur cıkarsın sonra senle sağır diye dalga da gecerler ozamn gitmezsin askere işte sevinirmisin üzülürmüsün vay haline

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    misir kahire

beyazgeceler

ohhhhhhhhh iii fikirrrrrr demk pozitif gidiyorummmm benim kimsemm yokkiiii kim ne derse desin umrumda değillllll

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez

Sametmenc05

Rahatlıktan kimsem yok de annen baban ablan abin var mı var sonucta ailen var işte bu en büyük zenginliktir.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    misir kahire

beyazgeceler

hayır yok onlarda artıkk babammla bayramda önce denberi konuşmuyorum artık diğerleriyledeee tabiki

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    misir kahire

beyazgeceler

benim %90 azıdr herralde

Üye
    harunxx Avatarı

Gerçek Adı
    HARUN
    Son Giriş
    22.02-2010
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR

harunxx

selam forum.selam arkadaşlar askerlik yoklama eriyim şuan. tecilimmi bozdurdum.askeri hastaneye sevk ettiler.ve kulak ölçümüm içinde eskişehir askeri hastaneye sevkettiler.ölçümlerde;

saf ses ortalama 1, ölçüm=

HAVA sağ 47 db sol 53 db
    KEMİK sağ 33 db sol 33 db
    2,ölçüm =
    HAVA sağ 50 db sol 50 db
    KEMİK sağ 35 db sol 35 db

ve askeri hastaneye aldığım raporu getirdim.ORTA DERECEDE İŞİTME KAYBI tanısı konuldu. ve salı günü heyete gireceğim. sizce nasıl bir sonuç verirler .lütfen yardımcı olursanız sevinirimm.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    misir kahire

beyazgeceler

arkadaşlarr bende kağııdmıı şimdii buldum benimmkide söylee

solll sağ

hava : 57 58
    kemik: 57 58

aynen böyle ben bunu

kanıı tafsiyelri issee:
    arkrateral orta dercede sn işitme kaybı mevcutuur diyorr...sizcee askere gidecemmiii
    bunu 10.04.2009 da yaptımm bu testii

RapStar

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeşlerim Benim Tek Kulağım Hİç Duymuyor. Askerlikten Direk Muaf Ettiler. Duyan Kulağımda Çok Ama Çok İyi Durumda.

Diğer Yandan Kulak Duyma Seviyesi Belli Oranlarda Olan Arkadaşlar İçin Bir Bilgiyi Paylaşayım; Ankarada Mevki Askeri Tıp Hastanesinde Karşılaştığım Bir Arkadaşla Konuştum Arkadaş 3 Senedir Sürekli Rapor Yenilediğini 2 Kulağındada Yarı Yarıya Duyma Kaybı Olduğunu 4 Sene Sonunda (Yani 1 Sene Sonra) Eğer İyi Yönde Bir İlerleme Olmazsa Muaf Edeceklerini İfade Etti..

Ayaz_ayaz kardeşim benimde sol kulak hiç duymuyor beni direk muaf ettiler sağ kulağım çok iyi olmasına rağmen

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon