1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 81 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    karadagli82 Avatarı

Gerçek Adı
    Emre
    Son Giriş
    17.05-2012
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

karadagli82

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    barca_999;
    sevgılı kardesım benzer durumu bn de 2002 yılıında yasadım ıstme kayıplarım dusuktu.daha sonra arttı ya neyse 2002 yılında lıse mezunu olarak gıttm durumumu soyledım benı ızmir dekı asker hastanesıne sevk ettıler ve askerlıge elverıslı rapor verdıler. ama elımde her hangi bır saglık raporum yoktu; ınanmadılar guzel konusabıldıgım ıcın. gel zaman gıt zman unıversite okuduk mezun olduk dogal olarak askerlık zamanı geldı catti. bu sefer elımde raporlar ıle gıttım; odyo testlerımı de goturdum ve doktor onlara bakıp benı oylesıne odyo ya soktu ve degerler gene aynı cıkınca Muaf raporunu verdı.Bulent beyın dedıgı gıbı duyacagım dıe cırpnma basına bela alırsın; cunku askerde duyamamak zordur. Derdini anlatana kadar ezıyet cekmektense sen gne de onlemını al raporun ıle git.

ayrıca da okulunu bıtır.; ondan sonra bzodur tecılını.ve uc senelık zmanda herhangı bır hastaneden ısıtme kaybın oldugunu belırten odyo ve rapor al pnu sakla muayeneye oyle git

barca_999

karadagli82;
    Allah razı olsun abicim söylediklerin aynen yapıcam. zaten acelem yok 2011 yılını sonuna kadar tecilim var

ayaz_ayaz

arkadaşlar merhabalar. forum sayfasına yeni üye oldum.bir sorum olucak yardımcı olursanız çok sevinirim. sıkıntılı bi dönemdeyim çünkü. sağ kulağımda tamamen işitme kaybı var hiç duymuyor.diğer kulağım normal.tedavi edilemiyor. zaman zman ilaç kullanmak zorunda kalıyorum.ağrı ve şişme oluyor. kesinlikle su ve soğuk hava vs yasak. askerlikten çürük almama sebepmidir alabilirmiyim sizce?

cnyt1976

Kardeşim muayene olacağın zaman söyle seni askeri hastaneye sevk etsinler. Ona göre rapor verirler. Ben muayeneye gittim askeri hastanede test yaptılar. Askeri hastane bir de tıptan istedi odyo testini. Tıpta yaptırdım test. Sonra Gataya sevk etti. Gatadan MEvki Askeri hastanesine sevk etti. Orada da odyo testi ve şu anda adını hatırlamadığım kulak sinirlerinin üstüne sensörler koyularak yapılan bir testi yaptılar. Onu da yaptırdım. SOnra tekrar ilk gittiğim askeri hastaneye geldim testleri gösterdim.
    B+ raporu verdiler. Benim her iki kulakta yüzde 50 işitme kaybı.
    Sordum bu nedir diye yedek subay olabilir asker olamaz raporu bu. Sonra İzmir Gaziemir'de üniversite bitirdiğimiz için sınava aldılar. Sınav sonucunda er olarak çıktı kura. Rapor er olamaz şeklinde olduğu için terhis oldum o gün...
    Yedek subay çıksaydı paşa paşa gidecektik.

ayaz_ayaz

hımmm. bilmiyorumki nasıl olucak.benim çok eskiden beri var sağ kulağım yüzde sıfır. elimde eskiden yaptırdğım testler sonuçları var onlarıda götürcemde acaba kulağımın birisi normal diye alırlarmı beni.sağ kulağım hiç duymuyor.

Üye
    beyazgeceler Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    misir kahire

beyazgeceler

Yavvv hakkaten işitme engelliller askere gideceklermi ne durumda gitmezler kısaca bişey yazarmısısnız ben askerlik yapmak istemiyorumm açıkça söylüyorummm

ayaz_ayaz

valla tamamen işitme engeli olanlar duymuyanlar gitmezler diye biliyorum. mesela benim biri hiç duymuyor ama diğeri normal sayılır sol kulağım duyar. sağ tarafımda biri konuşsun anlamam çok küçük sesleri duyamam rüzgarda falan duyamam. benim ne olucak bilmiyorum.bilen varmıdır arkadaşlar. çürük verirlermi ?

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    17:28
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez

Sametmenc05

her iki kulagım sonradan işitme engelli oldum kulak zarımda hiç birşey yok sensorinal işitme kaybım var 105-120 dbllerim implant kullanıcısyım bizzat askerlik şubesine gittim sordum muaf olurmuyum diye komutan dediki seni alırlar fakat yazıcı olursun demişti bende sevindim

ilknur_selman

arkadaslar merhaba.benim erkek arkadasiminda sol kulagnda ileri derecede isitme kaybi var.muayenede ve olcumlerde once 100 db cikti saha snra gataya sevk edildi ve orada tam tesekkullu aletlerle olculdugu icin 90 db cikti.sonuc olarak heyete girdi ve askerlige elverisli ancak muhabere komando tankci olamaz ve nobet tutamaz raporu verildi.dun teslim oldu erkek arkadasim ve doktorlara raporunu ibraz etmis kendisine 2 3 gun sonra revire alinacagi soylenmis.sizce askerdeyken muaf tutulabilme sansi ne kadardir?

ilknur_selman

cevabiniz icin cok tesekkur ederim.aslinda nette yaptgmz arastirmalardada askere gitmemesi gerektigi konusunda bir kac yazi ve gorusle karsilastik ancak sanirim son gunlerde sahte rapor alimlarina karsi duzenlenen operasyonlardan korkuldugu icin askere gonderildi.ya askerligini yapsin bizin icin sorun degil ama ozlem cok kotu birsey ayrica dunya kadar insan gereksiz yere curuk raporu alabilirken askeriye gibi her seyin pur dikkat dinlenmesi ve duyulmasi gereken bir yerde tek kulagi duymayan bir insanin karsilasacagi sorunlardan dolayi kimi sorumlu tutacagini ogrenmek istiyorum.revire cikar muaf tutulur belki ama ondan bile umutlu degilim bu haksizliklar ulkesinde...

deli_sevdam

askerlik bir gün yapa bilir benım de askerligime az kaldı yakında bir günlük askerlik yapıyorum izin vermiyolar satece bir gün diyolar ben ölüne kadar asker olmak isterim

ilknur_selman

o bir gun degil 460 gun yapcak askerliini eger rapor vermezlerse..

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez

Sametmenc05

ilknur_selman;
    Her iki kulağımda yok benim sonradan isitme engeli oldum erkek arkadaşınızın yerinde olmak için neler vermezdm 460 gün değil 1000 gün bile yapardım askerligi kulaklarım olsa idi

ilknur_selman

bakin cok haklisiniz kesinlikle.bende sizinle ayni fikirdeyim halimize bin sukur olsun saglik sihhat yerinde olsun da 460 gun gecer nasil olsa ve gececekte insallah..ama bnm sikayetci oldgum konu suki ayni soruna sahip bazi insanlara curuk raporu verilebiliyorken bazilarina verilmiyor.askerlik kadar dikkat istyen her emirin harfi harfine uygulanmasi gereken bir yerde uygunmu bu cifte standart.benm sevgilim orada duymamasindan kaynaklanan bi skintiyla karsilasirsa kim sorumlu tutulacak.saglan bi insan bile orada bazen psikolojik bozukluklarla karsilasabilirken tek kulagi duymayan bi insan ne yapacak orda...

Üye
    Sametmenc05 Avatarı

Gerçek Adı
    Samet Yasin
    Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya-Merkez

Sametmenc05

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Nöbet felan tutturmazlar sanıyorum yazıcı olur belki onu orada belirlenir zaten otomatik endişe etmenize gerek yok sonucta baba ocağı değil asker ocağı

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon