Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
İşitme Kaybım var. Askerlik işlemlerim nasıl olur?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

beypazarli İşitme Kaybım var. Askerlik işlemlerim nasıl olur?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhaba Hayırlı günler

sol kulağımda işitme kaybı var. Askere gideceğim
    değerlerim şunlar: Saf ses ortalması: ( Hava) Sağ 25db sol 82 db , (kemik) sağ 25 db sol 40 db
    Konuşmayı alma eşiği: Sağ 15 db sol 70 db
    Konuşmayı ayırt etme: Sağ 65 db % 84 sol 90 db % 84 aletle 60 db
    en rahat ses yüksekliğ:i sağ 65 db sol 90 db
    tedirgin edici ses yüksekliği sağ 100 db sol 100 db

ve ayrıca sağ kulaktaki saf ses ortalaması normal sınırlarda denmiş

ancak yüksek tip işitme kaybı var Sol kulakta ileri derecede Mikst tip işitme kaybı var deniliyor acaba askerliğe alırlar mı veya alırlarsa bir sorun çıkar mı onu öğrenecektim
    bir de tedavisi mümkün mü

Şimdiden Çok Teşekkür ederim

çamlıca

Alınmayacağınızı tahmin ediyorum ancak kesin bilmiyorum.
    İşitme kayıplarında , sensörinöral tip kayıpların tedavisi yok. Belki ileride çıkabilir .
    Miks tip kayıplarda hem sensörinöral hem iletim tipi kayıp bulunur. İletim tipi için doktor görüşü önemlidir

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

beypazarli

Teşekkür ederim hocam Saygılar ama çoğu kişi alınırsın diyor kalabalık ortamda telde görüşemiyorum

çamlıca

Şu haller muafiyet sağlar:

B) 1. Bir kulak fısıltı sesini 3 (dahil) metreden (30 dB) mesafeden işittiği halde diğer kulağın fısıltı sesini 1 metreden daha az (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitmesi, tam sağır olması ya da tam sağıra yakın olması.
    2. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 ilâ 2 metre arası (40-65 dB arası) mesafeden işitmesi.
    3. Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır).
    4. İşitme kuvvetini, bu maddenin (A) diliminin (1) veya (2) numaralı fıkralarında belirtilen miktar kadar azaltmakla birlikte her iki kulakta 4000 (dahil) frekanstan itibaren 60 dB’in üzerinde nörosensoriyel işitme kaybı.
    [...]
    D) 1. Her iki kulağın fısıltı sesini 1 metreden aşağı (65 dB ve daha fazla) mesafeden işitecek olan ileri derecedeki sağırlıkları.
    2. Sağır ve dilsizlik.

*Tek kulak 100 ve üzeri olması muafiyet sebebidir.

Sağ kulağım duymuyor. Askerlikten muaf olur muyum?

HOŞCAKAL

üzgünüm almazlar askere dostum .... tedavi için işitme kaybın yeni ise mutlaka görün doktora.. işitme kaybın eski ise tedavi mümkün değil

beypazarli

Hocam çok teşekkür ederim birde; özürlü raporu alabilirmiyim ve verirlerse yüzde kaç alırım ? Saygılar

çamlıca

Tek kulak işitme kaybından en fazla % 12 rapor alırsınız. Bu da işinize yaramaz.

beypazarli

Çok teşekkürler Hocam

Çamlıca Bey ve Neyzo Bey benim verdiğim verilere sağ ve sol kulakta yüzde kaç işitme kaybı var ?

beypazarli İşitme Kaybı ve Panik atak hastasıyım. Askere alınır mıyım?

Merhaba Hayırlı geceler Bende sol kuşağımda işitme kaybı var Askere gideceğim (kısa dönem) değerlerim şunlar:
    Saf ses ortalması: ( Hava) Sağ 25db sol 82 db , (kemik) sağ 25 db sol 40 db
    Konuşmayı alma eşiği: Sağ 15 db sol 70 db
    Konuşmayı ayırt etme: Sağ 65 db % 84 sol 90 db % 84 aletle 60 db
    En rahat ses yüksekliği: sağ 65 db sol 90 db
    Tedirgin edici ses yüksekliği sağ 100 db sol 100 db
    Ayrıca sağ kulaktaki saf ses ortalaması normal sınırlarda denmiş ancak yüksek tip işitme kaybı var Sol kulakta ileri derecede Mikst tip işitme kaybı var deniliyor acaba askerliğe alırlar mı veya alırlarsa bir sorun çıkar mı onu öğrenecektim birde tedavisi mümkün mü?
    Askerlik yerim belli oldu Acemilik Kastamonu Ustalık Safranbolu Jandarma Abi aynı zamanda Panik Atakta var Panik Atakla ilgili askeri hastaneye gittim komanda olmazsın ama askere gidersin dedi Ağustos sonunda şube beni kulaktan askeri hastaneye gönderecek Birde abi sivilden rapor alsam acemilikte göz önünde bulundururlar mı?

Arkadaşlar yardımcı olacak yok mu 2 Eylülde askeri hastaneye gidecem lütfen biriniz yardımcı olun

serdaruz

işitme kaybına dair odyo rapor neyin varsa götür o bile yeter muafiyet için

sivaslı

Kulakla ilgili bilgi verebilirim çünkü ben de aynı problemi yaşıyorum elindeki bütün belgeleri kabul etmiyorlar,her şeyi askeri hastane kendi yapıyor ona göre bana 2 senedir erteleme veriyorlar neymiş ameliyatla düzelirmiş ama 2 kere ameliyat oldum faydası yok!

shukufe

senin sag kulagin saglam gibi 25 db saglamlar kadar duyar ileri isitme kaybi olamaz solda var gibi ama anladigim askerlik yapmak istemiyorsun
    ozelden aldigin raporlar gecmez seni bera testine sokarlar uyutup dogrus desibellerin belirlenir o zaman isitme kaybin tam belli olur

beypazarli

Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevap verdiniz

Shukufe hanım ben askere gitmek istiyorum çünkü askerden sonra sivilde iş bulmam sıkıntılı en azından elimde bir evrak olsun arızalı yazsınlar amacım o zaten

beypazarli Askerlik Ertelemesi

Arkadaşlar benim askerlik yapacağım yer belli ama bu salı hastaneye gidecem eğer bana 1 yıl erteleme verirlerse aynı yere mi askere giderim veya yoksa farklı yere mi giderim onu soracaktım
    Şimdiden Teşekkür ederim...

erzurumlı İşitme kaybım var. Askerlikten muaf olur muyum?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar merhaba ,gecenlerde askeri sevkim gataya istenildi ve oraya gittiğimde bana işitme testi yaptılar test sonuçlarıda
    sağ kulak hava yolu 115 + kemik yolu 65 +
    sol kulak hava yolu 15 db kemik yolu 8 db
    gibi sonuçlar ç.ıktı gatada ve daha sonra gata da bana 12 kasımda gel seni uyutacaz 2 saat falan test yaapcaz uykuda dediler acaba bu nedir bu şartlarda muaf olurmuyum olmazmıyım sağ kulak taki 115 65 + olayı nedir ben devlet hastanelerınde ki doktorlara gittiğim de benim sağ kulağımın öldüğünü söylediler ve askere almazlar seni dedilier lütfen biri yardımcı olsun
    teşekkür ederim her şey için...

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye