Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    hkrts, kilo nedeniyle tek seferde muafiyet verilmesi mümkün değil. Arkadaşınız başka bir nedenden almış olmalı.

Erkan, gitmek konusunda ısrarcı olursan askere alırlar diye düşünüyorum.

Üye
    Erkan800 Avatarı

Gerçek Adı
    Erkan
    Son Giriş
    03.04-2014
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    OSMANİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi Gitmek istiyorum bunu kime söyleyeyim cok istiyorum hemde çünkü evlenecem önümdeki engel askerlik işimi dahi kuramadım Beni sağlık konturol için çağırmadılar kilo boy için çağırdıklarında kime söyleyeyim Burda özel harekata sordum 5 kilodan bişe olmaz götürürler dedi beni aydınlatırsan sevinirim abicim ya :/

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

Muayene sırasında gördüğün herkese bunu söyle! Bence bu kadar istiyorsun madem, ilgili rütbeliler de sorun çıkartmayacaktır...

Üye
    hakanoztas Avatarı

Son Giriş
    07.09-2014
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, benim sorum diğer arkadaşlara göre biraz farklı. Forum u incelerim biraz ve kilo konusunda herkes askere nasıl gitmem konusu hakkında tartışıyorlar. Ben ise aksine askere gitmek istiyorum. Benim boyum 177cm ve kilom ise 110kg . Şimdi ben askerlik şubesinden aldığım kağıda sağlık ocağından bu rakamları yazdırırsam beni askeri hastaneye sevk edecek. Askeri hastanede ne gibi işlem görecem? Kesin olarak beni askere götürmezler mi? Acaba ben gitmek istiyorum dediğimde beni askere kabul ederler mi? Ben askere gitmek istiyorum, daha fazla geciktirmek istemiyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

askere gidebilirsin tabi. ama 5 kilo verirsen:Askerlikten muaf olmak için boy-kilo hesabı nasıl yapılıyor?
    5 kiloyu vermezsen erteleme alırsın bak.

Üye
    yeo55 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2014
    Saat
    19:23
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bülent abi boyum 1.83 kilom 120 bu durumda çizelgeye göre elverişli görülmüyorum ama askeri hastaneye muayeneye gittiğim de bana bişey olmaz gidersin askerde kilonu verirsin deme gibi bi şansları var mı öle bi ihtimal var mı abi

Üye
    Fuel Avatarı

Son Giriş
    01.05-2014
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

hocam boyum 181 kilom 135 +57 gibi bir kilo fazlalığım var yeni mezun oldum bugün neler olabileceğine dair bir yoklama/araştırma düşüncesiyle askeriyeye gittim sistem kapalıymış bir işlem yapamadı ama büyük ihtimalle seni istanbul gataya sevkedicez dedi başkada birşey sormadan çıktım bayağı bir internet araştırması yaparken eski zamanlarda sürekli dediğiniz gibi minimum 1 kere 1 yıl erteleme verilip sonra muaf ediliyormuş ama son zamanlarda +45 ve üstü kiloda çoğu kişinin ilk gidişlerinde muaf olduklarını öğrendim askerlik 12 aya düştükten sonra pek üstelemeyip direk veriyorlarmış muafiyeti. bununla ilgili bir bilgisi olan varmı ilk seferde alabilirmiyim muafiyeti çünkü bir annem birde ben varım askere gitme durumumda hem maddi hemde manevi zora gireceğim annemin gidecek pek bi yeri olmadığından.erteleme alırsamda bir işe girme ihtimalim olmayacak çok büyük bir ihtimalle

birde bursa gibi büyük bir şehirde neden istanbula gönderildiğimi anlamadım burada da askeri hastane var
    Konu Fuel tarafından değiştirilmiştir (19.04-2014 Saat 21:24 ).

Üye
    capsi Avatarı

Gerçek Adı
    adnan
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erkan 800 aldılarmı askere?

Üye
    mete_6522 Avatarı

Gerçek Adı
    mete
    Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

S.a arkdaslr 1.70 boy 122 kiloyum askerlikten muaf olur muyum muayneye gitsem çürük alrmyk yardımci olur musunuz acil.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    03.01-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

olmazsın kardeşim. önce bir güzel tedavi uygularlar. zayıflaman için. şayet zayıflayamazsan muaf verirler. benim arkadaş 130 kilo ve cumhurbanlığında cumhurbaşkanının koruması olarak askerlik yaptı eh düşün yani... koşamazsan bile kantil de yahut temizlikte yahut arşivde yaparsın askerlik...

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence olursun

Üye
    murats54277 Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    20:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

boy ve kilon arasında 30 kg varsa askerliğini bir yıl tecil ederlerbu işlem iki defa tekrarlanır 3.de raporu alırsın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    111
    Verilen Beğeniler
    180

Arkadaşlar, kuralı yukarıya aktardık.
    Bunun dışında yorum yapacak bilgiye de, deneyime de sahip değilim.

Boy-kilo nedeniyle askerlik işlemi yapan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa,
    ancak o zaman emsal durumlardan kendimiz için bilgi çıkartabiliriz...
    Lütfen herkes bu konudaki deneyimini paylaşsın.

Üye
    miyagi Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    10:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 29 yaşındayım üniversiteyi uzattığım için askerlik hizmetimi ertelemiştim. sorum şöyle benim boyum 168 kilom 105 aile hekimime sordum ertelenir dedi. askerlik şubesindeki memur arkadaşlarla konuştum yürümeye koşmaya engel bir durum var mı dediler, benim dizlerimdeki kıkırdaklar malesef parçalanmış durumda ve ameliyat aşamasını da geçmiş bulunuyorum 1-2 km yürüdükten sonra ne ayakta durabiliyorum ne de yürüyebiliyorum günlerim ağrı kesicilerle geçiyor dedim birde bel fıtığı var memur arkadaş bu şartlarda ya ertelenir yada efor testinden sonra muafiyet verilir ama daha yürüyemeyen adamı askere almazlar dedi. evlendim ve önümü görmek istiyorum eğer bu kilo ve yaşta ertelerlerse kaç yıl ertelenir kilo problemim eskiden beri var. 95-96 nın altına düşemiyorum önümüzdeki hafta kontrole gideceğim eğer üniversite sebebiyle ertelerlerse bilemem ama kilodan kesin ertelenirse kilo ile erteletip 3 yıllık kontrolleri erkene almak istiyorum sonucu buradan yazacağım ama bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Üye
    Geo Avatarı

Gerçek Adı
    Gokhan
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaslar merhaba forumu bayadır okuyorum fakat üye olmak bügün nasipmiş sağ olsun yetkili arkadaşlar hemen hemen her soruya cevap verip ilgileniyorlar.Benimde bi derdim var

16 yaşındayken gittim türkiyeden geçen sene geri geldim şuan tam 23 yaşındayım orta okul mevzunuyum yoklama felan hiç bir şey yaptıramamıştım neyse şubeye gittim bu sabah fiş aldım önce fişi veren adam beni böle tersledi 2 güne askersin biliyosun demi felan diye neyse ordan numara aldım üst kata çıktım kağıtları doldurdum ordaki memur aynı şekilde böyle 2 güne askersin hazırlan felan bişiler diyo....neyse bana kağıtları verdi dediki al bunları aile hekimine sağlık ocağına git dedi muane ol gel dedi tamam dedim çıktım başka işlerimizde vardı annemle o yüzden pazartesi gitmeye karar verdik sağlık ocağına...bütün hafta sonu alırlarmı almazlarmı diye kendimi bitircem biliyorum o yüzden dedim belki sizinde fikirleriniz vardır ama dürüst olmak gerekirse gitmek istemiyorum çünki ailenin tek gelir kaynağı benim bana kim para yollucak askerde veya annem ve kardeşime kim bakıcak kendimi yedim bitirdim..

Boy 187
    kilo 150

bacağımda ve baldırlarımda ileri derecede serce parmak kalınlıgında varisler var

merdiven çıkamıyorum fazla nefeste daralma ve kalp çarpıntısı oluyor

daha önce geçici yüz felci geçirdim (evrak yok elimde ispatlıcak yurtdışında başıma geldi)

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

LinkBacks (?)