PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : ÖMSS kılavuzu tam bir fiyasko! 60 bin başvurudan 3 bini atanmaz bile!

Sayfalar : [1] 2

Pegasus

11.07-2012, 18:54
Sevgili dostlar, uzun etmeden söyleyelim. Bu klavuz fare doğurmuştur. Maksadı ve mahiyeti itibariyle bırakın beklentileri karşılamayı hepimizle aleni dalga geçilmektedir. Diyanete verilen kadrolar gerçekçi değildir. Dostlar alışverişte görsün amacıyla şişirilmiş kadrolardır. Klavuzdaki birçok kadro istenen nitelikler hasebiyle aslında yoktur/anlamsızdır. Bu ülkede var olan sayısını bilemediğim kadar çok sayıda KİT, Bakanlıklar, Müsteşarlıklar vb kadro açmamıştır. TSK, MEB, Emniyet, 7500 kişinin çalıştığı DHMİ gibi kurumlar ya hiç kadro açmamış ya da çok az açmıştır.

Açılan kadrolar içinde istenen nitelikler birçok üniversite mezunu arkadaşı kapsam dışı bırakmıştır. Eczacılık gibi kritik bölümleri okuyan arkadaşlarımızın düşünülmemesi, TRT den kadro bekleyen şahsım gibi iletişim uzmanlarının es geçilmesi ve daha nice farklı bölümlerden mezun engelli arkadaşlarımızın yok sayılmasındaki garabet açılan 400 küsürlük GİH kadrosuyla aklanamaz. Bu kadroların büyük kısmı boş kalacağı gibi, klavuz, devletin engellileri kamu kurumlarından uzak tutma anlayışını yansıtmaktadır. 80 milyonluk bir ülkeyiz ve bu kadro miktarının tek bir tanımı vardır o da HAKSIZLIKTIR. Anayasal haklarımız düşünüldüğünde de SUÇ tur.

Öte yandan başımıza gelen bütün bu garabet uygulamaların asıl sorumlusu kimse kusura bakmasın ama bizleriz. Bizim adımıza son derece keyfi ve umursamaz kararlar alan hükümete muhtelif nedenlerle ya partizanlık ya da bazı ufak çıkarlarımızı kaybetme korkusuyla ses çıkartmıyoruz. Geçtiğimiz günlerde kamu hizmeti veren yerlerde engellilere yönelik düzenlemelerin 3 yıl daha ertelenmesi konusunda eylem çağrımıza sitemizde hepi topu beş on arkadaşımız cevap verdi. Sitede doğrudan kendisini ilgilendiren başlıklara binlerce mesaj atan arkadaşlar sustu ve bizleri eylemlerimizde yalnız bıraktı. Taksimdeki eylemde beş on kişi, Saraçhane' de ise toplasan 50 kişiydik. Bu sayfaya yazan yüz küsür arkadaş hadi gelmediniz en azından desteklerinizi esirgemeyebilirdiniz. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığıyla göreceğimiz muamele buydu ve gördük de.

Hepimiz aynı gemideyiz aslında. Ama bazılarımız batan gemide kendi kamarasında rahat rahat yaşayacağını sanıyor. Bu iklimde memur olsanız ne olacak... Benzer haksızlıklara çalıştığınızda da uğrayacaksınız. O zaman destek istediğinizde insanlar sizin bir zamanlar takındığınız umursamaz tavrı vuracak suratınıza.

Engelliler için mücadele ettiğini iddia edip mücadeleyi kitlesel dilenciliğe indirgeyen dernekler, bu derneklerin yarattığı sosyal kodlarda birer acıma nesnesi haline getirildiğimizi ve acıma nesnesi olan zavallıların haklarının da iktidarlarca ancak bu kadar verileceğini anlasın artık. Sokaklara dökülmeyen, milyonlarca engelli ve ailesinin yaşadığı ülkemizde en azından birkaç bin sakatın bir araya geldiği eylemler yapamayan insanlar olarak işte böyle iktidarın önümüze attığı kemik parçalarını hangimiz kapacağız diye didişir dururuz! Burada "yok lise mezunuyum bize şu kadar kadro yok üniversitelilere bu kadar kadro" diye didişenler önlerine atılan bu kadrolar için didişen bizleri yukarılardan olimpos tanrısı gibi sırıtarak izliyenlerin asıl mücadele etmemiz gerekenler olduğunu anlamıyor/göremiyor.

Bizler aldığımız eğitimle devlet kadrolarında ve toplumsal kodlarda engellilere yönelik olumsuz anlayışları dönüştürebilecek potansiyele sahipken anlamsız, saçma sapan bir klavuzla yine yok sayılıyoruz. Bu ülkede herbiri uykusuz gecelere, yıllara mal olan okumanın, diller öğrenmenin hiçbir anlamı değeri kalmadı. Aynı şekilde okuyamayan ya da hasbel kader belli bir noktaya kadar okuyabilen, imkanları elverse hepimizden çok daha fazla başarılı olabilecek nice değerli kardeşimiz de bu sistemde mağdurlar ve acı çekiyorlar. Sancılarımız ortak...

Kendi öz vatanımızda anayasal haklarımız gasp edilirken, istihdam ilişkilerinden aleni şekilde dışlanıp verilen üç beş kadro karşısında minnetle önlerinde secde etmemizi isteyen iktidarın ve çeşitli dernek vakıf vb altında sakatların sırtından kendilerine istikbal devşiren şerefsizlerin oyuncağı olduk. İktidarın haksızlıklarını kınayan eylemler yapalım dediğimizde sanki islamda bu haksızlıkların yeri varmışçasına bazı dindar arkadaşlarımız hemen iktidarın arkasına geçip gönüllü yürek sogutma operasyonlarına girişiyor. Haksızlık karşısında mazlumun yanında yer alacaklarına partizanlık yapıp dilsiz şeytan oluveriyorlar. Oysa bu haksızlıklar karşısında en çok dindar arkadaşlarımızın isyan etmesi, yenilen bu kul haklarını önlemek için mücadele vermesi gerekirdi. Ne yazık...

Yıllardır bu ülkede sakatları ve onların acılarını ranta devşirmenin en ucuz yolunu bulan çeşitli vakıflar, dernekler, federasyonlar bizlerin adına dileniyor da dileniyor. Artık toplum sokakta gördüğü bir sakatı otomatikmen acınası bir zavallı olarak görme eğiliminde. Çünkü bu kurumların bugüne kadar tek yaptığı şey organize dilencilikti. Yıllardır bu derneklerde birer mutlak monarşi kurmuş nice karaktersiz herif uğradığımız bunca haksızlık karşısında meydanlara 20 tane sakat getiremiyor. Yıllardır sakatlar adına dilenen ve kişisel krallıklarında sakatları birer dilenme malzemesi olarak kullanan bu kansızlar bugün uğradığımız haksızlıkların gerçek sorumlusudurlar.

Mensubu olduğum Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere muhalefetteki siyasi partiler de uğradığımız haksızlıklardan sorumludurlar. Öncelikle yeter sayıda ve donanımda engellileri bünyelerine almayarak yaşadığımız sorunların gerçek dilini siyasal arenaya taşıttırmayanlar iktidarın haksızlıklarından şikayet etme hakkına da donanımına da sahip olamazlar. Başta genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP yönetimi de uğradığımız haksızlıklar nedeniyle en az siyasi iktidar kadar suçludur/sorumludur...

Bu sınav ve akabinde yayımlanan klavuz uğradığımız haksızlıkların boyutlarını gözler önüne sermiştir. Çözüm, çürümüş dernek vakıf ve diğer oluşumlarla, dinle imanla, ideolojilerle, üçbeş kuruş maaşla burnumuza takılan kölelik halkasının kopartılıp atılmasından geçmektedir. Bunun yolu da savaşmak ve iktidarın bu mağrur bu umursamaz bu şoven özgururuna darbe indirmekten geçer. Direnmekten ve insanlık onuruna uygun şekilde hakkını aramaktan geçer. Verilenlerle yetinip bahşedilene minnetle kuyruk sallayarak değil...

Bütün engelli arkadaşlarımı dindar, dinsiz, sağcı solcu, doğulu batılı, kör, sağır, ortopedik ayrım yapmadan bütün bu komediyi ellerinden gelecek tüm imkanlarla protesto etmeye davet ediyorum...

Kederli

11.07-2012, 19:10
Ben de mezuniyetime uygun bir mühendislik kadrosunun açılmadığını gördüm. Zaten memur olduğum için tercih yapmayacağım tabii ki. Zaten mühendisliğe geçme gibi bir umudum yoktu, biraz heyecan vardı o da bitmiş oldu. Ne diyelim bari gerçekten ihtiyacı olan engelli arkadaşlar istedikleri yerlere girebilsinler de bir işleri olsun.

gizemlimaske

11.07-2012, 19:12
Bir şey diyeceğimi bilemiyorum tek memleketimin olan istediğim yerini liseye önlisansa toplam on kişi vermiş; lisansa bir kere bile yer vermemiş.. Allah Kerim..

trtekin

11.07-2012, 19:51
ömss resmen sınıfta kaldı. allah aşkına sayın bakanlar tv cıkıp bundan böyle ahkam kesmesinler. ALLAH cc bizlere kafi o ne güzel vekil ne güzel yardımcı

trtekin

11.07-2012, 20:00
artık ne ben ne ailem akp bir oy bile cıkmaz . artık inanıyorumki bunlar dini kullanmaya calışıyorlar.

twilight

11.07-2012, 20:07
Gerçekten büyük bir haksızlık yapıldı kasıtlı olarak.Bu iktidarın yanına kar kalırmı bütün bunlar.Özellikle diyanetin bizlerle alay etmesi yakışı olmadı.Elimden bir şey gelmez ama beddua edeceğim.

xxxman

11.07-2012, 20:09
7778 alım varmış alınmayacak adamları kadrolamışlar giren imam hatipli 200 çıkmaz alım tahmini 2000 uyutulduk geçmiş olsun 70.000 alımda olsa bu klavuza göre atnan sayısı 3512 olacak şişirme haber reklam yapmışlar kadroyu artırdık diye...

yakamoz2106

11.07-2012, 20:15
Kimse tercih yapmasın olmayan kadrolar boş kalsın bundan iyi protesto mu olur ...!!!!????

trtekin

11.07-2012, 20:17
heralde bunlar alacaklarını aldılar 200 imam hatipliye 2000 actıklarına göre

xxxman

11.07-2012, 20:20
imam hatip mezunu değilsen zaten tercih edemicen neyin protestosu kimin umrunda ;) imam hatipliyi kapatmışlar gerisi ne yaparsa yapsın sözde alımı yükseltmişler yükselmeseydiniz millette boşuna beklemeseydi 3512 dışındakiler şişirme kadro açımı kimse tercih edemicek zaten...

gamze1988

11.07-2012, 20:35
son zamanlarda hiç bir sınavı adam gibi yapmayı başaramadılar.. bi haltta anlamayan insanları başkanlıklara getirirsen olacağı bu işte.. üstüne bir de yandaşlarını yerleştirme çabaları her yere her durumda...

naser34

11.07-2012, 20:46
Bülent kardeşimin söylediklerinin arkasındayım.Amaç engelliyi işe almak değil. Almamak üzerine hazırlanmış bir kılavuz.. Bence bu kılavuzda tekerlekli sandalye kullananlar hiç düşünülmemiş.Ben ailemden ayrı bir semtte çalışamam. Uzak bir semte gidip gelmemde olanaksız.Yolların ulaşım araçlarının durumu malum Aileme benimle gelin diyemem herkesin kendi düzeni kendi işi var .Ben milli eğitim bakanlığını seçsem hangi ilçe çıkacak belli değil. Beni kendi ilçeme verir mi vermez mi belli değil.Tercihte bulunsam, ben bunun başka bir ilçe olduğunu öğrendiğimde artık geçmiş olsun ben burada çalışamam diyemiyorsun .Ha dersin ama artık bir daha da tercihte bulunmayacaksın. Tekrar sınav açılacak, sen sınava gireceksin. Allah yardımcımız olsun. Hangi ilçede hangi kurumda olduğunu bildirseler,bende evimden tercihte bulunacağım yere ulaşımıma bakar ona göre tercihte bulunurum. Ne diyanetmiş yahu toplamda en az 1000 kadro ayrılmış. Keşke imam hatip okusaymışım evime bitişik cami vardı...

Tecrübe : Yenilen kazıkların toplamı imiş. Bizlerde bu kazıklarla bileniyoruz. Ümmetlik ten çıkışımız biraz yavaş ama ne yapacaksın.Yani bize Bülent'in de dediği gibi en fazla zarar veren bizleriz, bizim gibi engellilerin haklarını savunacağım diye kurulan, bir zaman sonra aile şirketlerine dönen STK lar.Engelliye bakış açısı tamamen yardıma muhtaçlıkla eşdeğer olmuş.Lanet olsun bunlara.

Dağ fare bile doğuramamış. Bize bu dağın zürafa doğurduğunu anlatmaya başlarlar yakında .Şakşakçılar da alkışa hazır zaten.Ama Buna Şaşmamak gerekir. Akp'nin her zaman yaptığı.Bu yaptıklarını öyle ballandıra ballandıra anlatırlar ki, bizlerde hadi canım yok öyle bir şey diye konuşmaya kalktığımızda; karaldan çok kralcılardan ortalık yerde bir ton da dayak yiyebiliriz. Yılmak yok. Protestolara devam yer zaman mekan önemli değil.

En çokta zoruma giden ne biliyor musunuz ?Engelliyi en az düşünen kurum diyenet işleridir. Ben bir tekerlekli sandalyeli olarak, İstanbul da yardım almadan camiye değil caminin avlusuna girebileceğim cami sayısı iki elimin parmaklarını geçmez ,geçerse bu parmakları keserim.Hangi camide işitme engelli için vaaz verilirken verilen vaaz kayan yazı ile veriliyor hiç.Hangi cami görme engelliyi düşünüyor yollarını buna uygun yapıyor.Allah bunları görüyor. Tek dileğim cezalarını öbür dünyaya bırakmaması.

yakamoz2106

11.07-2012, 20:48
ben imam hatip mezunuyum ama tercih yapamıyorum belgem yok :o:confused:

xxxman

11.07-2012, 20:53
NASER KARDEŞİM BIRAK T.SANDALYEDEKİ AYRI ŞEHİR İŞİ BİZE UYGUN KADOR VARMI ONA BAKMAK gerek KPSS ile 46 hizmetli alınıyor özürlü sınavına saklamışlar hizmetli alımını hizmetli olamıyoz imam hatip mezunuda değiliz biz ne nane yiyecez istanbul kadrosu bile 1 kişi 2 kişi...

naser34

11.07-2012, 21:11
15 tane tercih yapabilirmişiz.. Tercih yapacak bir tane yer buldum orası da 1 kişi alıyor. :)

Pegasus

11.07-2012, 21:11
Türkiye'de bir ietişim fakültesine girilebilecek en yüksek puanlardan biriyle daha iyi bir yere girebilecekken gidip Bahçeşehir Üniversitesi İtetişim Fakültesini ÖSS bursuyla okudum. İngilizce hazırlıkla birlikte beş yıl süren bölümümü birincilikle ve fakülte derecesi yaparak bitirdim. Bu birinciliğin ardından tekerlekli sandalyeme inat tek başıma TOEFL, GRE sınavlarını verip ABD de OHIO eyaletinde Kent State University de Kriminoloji yüksek lisansı yaptım. ABD de yüksek lisans yapanlara tanınan oturum ve çalışma hakkına başvurabilecekken ülkeme döndüm.

Ve Supriz!

Herkese donanımına göre kadro açma iddiasındaki sevgili hükümetimize göre devlette bana göre kadro yok.

Evet tabiki özelde çalışabilirim ve çalışıyorum da zaten. Mesele sadece bir iş bulmak değil. Ortada adil olmayan bir şeyler var.

Eğer bu forumları okuyan yetkili birileri varsa buradan suratlarına haykırıyorum.

Bu klavuz tam bir rezilliktir!

İnsanlık onurundan zırnık pay almışsanız kendinizden utanın...

Koç üniversitesinde kendisiyle konuştuğum Aylin Çiftçi hanımefendi. Tumturaklı ifadelerle övüp durduğunuz çalışma bu muydu? Her engelliye donanımına göre kadro açma iddianızın arkasında bu çalışma mı vardı?

Yazıklar olsun!

Abbe

11.07-2012, 21:19
Diyeceğim tek şey: Hiç kimsenin hakkı hiç kimsede kalmaz!!!
Yazıklar olsun.

twilight

11.07-2012, 21:37
Klavuzda değişikliğe gidilemez mi ya bi şeyler yapmamız lazım bu kadrolar imkanı yok dolmaz çünkü nitelikli kodları uymuyor kimseye.Bi şekilde bu klavuzu iptal ettirmek lazım imkansız bir şey mi acaba?

eses-26

11.07-2012, 21:56
aile ve sosyal politikalar bakanlığını mail yağmuruna tutalım arkadaşlar bunlar bizim hangi hakkımızı verdilerki ülkeyi bize uygun hale getirmemek için bile büyük çaba sarf ediyorlar artık birlik olup haklarımızı talep edelim...

trtekin

11.07-2012, 21:59
arkadaşlar toplu dua cok ama cok etkilidir. benden tavsiye bu kılavuzunu yapanlara onlara yardım edenlere bizlerin hakkını alanlara umudumuzu kıranlara

1 değil milyon kere allahın laneti üstlerine olsun

free

11.07-2012, 22:16
Âmin âmin arkadas

nuwanda

11.07-2012, 23:16
Pegasus, eline diline sağlık, hislerimizin tercümanı olmuşsunuz, teşekkürler.

Yazınızda belirttiğiniz eczacı benim. Pek çok forum okudum bugün, facebookta 5000 kişilik bir eczacı grubumuz var, hiç bir yerde benim gibi şikayet eden bir eczacıya daha rastlamadım. Sanırım 1 eczacı için kadro açmayı uygun görmediler, onların tasarrufudur diyeceğim fakat bu sorunu yaşayan tek kişi olmadığımı gördüm gezdiğim sitelerde. Pek çok meslek grubu açıkta kalmış olmanın üzüntüsünü paylaşıyor forumlarda fakat ne hikmetse bizim sitemizde ortalık pek bir süt liman, yöneticilerimizden ses yok. Tercih kılavuzu pür dikkat incelenip eksiklikler yanlışlıklar, verilen sözlerin tutulmaması, yarından tezi yok ana sayfadan yayınlanmalı, medya ve siyasi otoritenin dikkati çekilmelidir.

Gelelim kılavuzda ki sayısal verilere:

Toplam:7669 tercih
ilköğretim:908
ortaöğretim:3058
önlisans:1572
lisans:2131
Diyanet alımları dağılımı ;
ilköğretim:45
ortaöğretim:754
önlisans :440
lisans :950
Toplam :2189

Tüm kadronun %30 u diyanet işlerinde, yani sokakta ki 3 engelliden biri imamışta haberimiz yokmuş. İlköğretimin %5 i, ortaöğretimin %20 si, önlisansın %25 i ve lisans eğitiminin yaklaşık %50 si diyanete bağlı imam müezzin vs. kadrosu olarak açıklanmış. Burda yapılması gereken ilk şey, başvurularda ki mesleki istatistiklerin soru önergesiyle ösym den talep edilmesi olmalı. Sınava giren 5500 lisans mezunu içide 1000 tane ilahiyat mezunu arkadaşımız var mı gerçekten? Ben olduğuna inanmıyorum fakat varsada tek bir mesleğe komple kadro çıkarken pek çok mesleğe sınırlı sayıda kadro çıkması ve hastanelerde 1100 adet eczacıya ihtiyaç olduğu halde kadro açılmamasına mantıklı bir açıklama istiyorum.

Sınavın yapılacağı açıklandığından beri onca zaman geçmesine rağmen ve sınav sonrasında pek çok bilinmezlik sürünceme ve zaman kaybına rağmen yapıla yapıla böyle bir tercih listesinin ortaya çıkması tam bir fiyaskodur. Gerçi biz bunları en başında söylemiştik. bilinmeyen alım sayıları, her engel grubu ve meslek eğitimini aynı torbaya atılıp seçim yapılmasının mağduriyetlere yol açacağını en başından söylemiştik. Engel grupları, mesleki yeterlilikler, alım sayıları sınav öncesinde yayınlanmalı ve herkes uygun grupta uygun şartlarda adilane bir şekilde sınava girmeli yada mesleğime kadro açılmamış diyerek bu sınava hiç bulaşmayarak ömründen 5 ayını çöpe atmamalıydı. Fakat her işimizde olduğu gibi "kervan yolda düzülür" mantığıyla bugünlere geldik.

Bizlerin güdülecek bir kervan olmadığımızı ve asla düzülmeyeceğimizi! sesimizin çıktığınca haykırmanın zamanıdır. Ben kendimce bugün ilk tepkimi ortaya koydum ve Bimer'e şikayette bulundum. Kimi kime şikayet ediyorsun diyenleriniz olacaktır eminim. Sabredin diyen arkadaşlar, "sabrın sonu selamettir" dedik sabrettik fakat artık sabır taşı çatladı, her türlü eylem ve bildiride kararlılıkla omuz omuza olmak umuduyla...

musacann

12.07-2012, 07:51
arkadaşlar bu ilk alımda diyanet ve bazı nitelik isteyen kadroların yarısı boş kalır ve 2.atamada bu kadroları düz memur diye değiştirirler........

diyanet arayarak bu alımın neden hep imam hatip mezunu olduğunu müftülüklerde hiçmi memura ihtiyaç bulunmadığını söyleyin tepkinizi gösterin...

huderix

12.07-2012, 09:07
Nedenmi o kadar imam hatip? Hala anlamadınız dimi! Hepimiz 25.000 kadro beklerken bakanlardan biri 3000 küsur engelli personel alınacağını açıklamıştı. Gelen tepkilerden kurtulmak için ne yapsakta bunları sustursak diyerek Diyanet'ten sayıyı artırmasını isteyerek arttırdılar ve bizleri susturdular. Yani Diyanet'in arttırdığı kadro tamamen balon bizleri susturmak içindir. Çünkü onlarda biliyorki o kadar imam-hatip yok? Koskoca Diyanet İşleri'ne hiçmi memur lazım değil yoksa?? Engelli imamı napacaklar bunlar hem? Kur'an-ı Kerim'mi okuyacak, ezan okuyup namazmı kıldıracak, vaazmı verecek? Türkiye'de o kadar camimi var? Daha doğrusu imamsız camimi var?

Bizle çok güzel dalga geçtiler sonuç olarak. Teşekkürler hükümetim. Çok büyüksün.

Pegasus

12.07-2012, 09:27
Sevgili Nuwanda seni çok iyi anlıyorum. Ne kadar kızsan haklısın. Sırf lisans mezunlarına çok kadro açılmış gibi göstermek için uydurulmuş sahte kadrolar bunlar. O kadar sinirlendim ki bir süre sonra saymayı bıraktım. Verdiğin rakamlar net mi?

abukperi

12.07-2012, 10:02
Fiyasko...

Pegasus

12.07-2012, 10:07
İStanbul'da AKP il binası önünde bir protestoya ne dersiniz dostlar?

Kyra

12.07-2012, 10:11
Lisans 2100 alıyormuşş baksen... 2100 un yarısından fazlası veteriner ilahiyat muhendislik... Eee biz neyin necisiyiz... 2sene önce meb in yaptıgı sınav bile daha insaflıydı... ösym bu işi beceremiyor... sadece göz boyuyor...

twilight

12.07-2012, 10:24
Ben diyanete mail attım ik bölümüne bilmiyorum siz de atında vicdanları sızlıyosa dönüş yaparlar.Gelişigüzel bir mail attım sorumsuzlulara.
kişi : otirasci@diyanet.gov.tr
rsonmez@diyanet.gov.tr
hahmetbicakci@diyanet.gov.tr
Öncelikle şunu belirtmek istiyorum siz büyüklerime saygısızlık etmek hattim değil fakat sizler büyük bir kul hakkı işlediniz.Bunun vebalinden kurtulmanız zor.Beduualarımız sizinle 60.000 Özürlü kardeşimi üzdünüz alay ettiniz.Bile bile hemde 1.975 diyanet personeli alacaktınız neden müftülüklere büro memuru çok mu gördünüz bu kardeşleriniz iş yapsın istemediniz mi ? Kaç özürlü imam-hatip var bu ülkede hesap ettiniz mi? 100 kişiyi geçermi 1800 açık yine ortaya çıkacak.Peki ya sonuç iktidarın işini gördünüz onlar sayıyı yüksek tuttular neden çünkü millete bak ben 7500 özürlü vatandaşımı işe yerleştirdim diyerek övünecek sizde peşkeş çektiniz kurum olarak utanıyorum sizden halbuki sempozyumlar düzenliyordunuz müftülükler afiş basıyordu bizi bağrınıza basııyordunuz.Bizde ne güzel diyanet bizi düşünüyor önemsiyor diyorduk.Yanılmışım bu ülkede tek güvendiğim kurumdu.Hatta ben bu kuruma girersem hacca bile giderim görevli olarak diye hayal ettim ama siz ne yaptınız onca engelli kardeşimin ve benim hakkıma gaspettiniz.Hakkımı helal etmiyorum bunun sorumlusu kimse öbür dünyada karşıma çıkarır inş rabbim.

Kalem

12.07-2012, 10:52
Yahu burada şikayet ediyorsunuz Allah aşkına bu kimin umurunda? Kim duyuyor? Kim takıyor bizlerin düşüncelerini, acısını , sıkıntısını?
Kim biliyor ÖMSS rezilliğini? Herkes ama herkes (Tüm siyasiler, sağı solu, vs) engelliler için muhteşem bir ÖMSS sınavı yapıldığından, istihdam yolunun açıldığından ve her şeyin güllük gülüstanlık olduğundan haberdar. BUnları biliyorlar sadece.
Burada, birkaç sitede yazınca, "yuh, yazıklar olsun vs" gibi sözlerinizi duyan yok!
Kurumlara, BİMER'e yazmakla da bişeyler hallolmuyor!
Şikayete , çeneye gelince bizden aktifi yok. Ama iş eyleme gelince, kamuoyu oluşturup baskı kurmaya ve haklarımızı adam gibi istemeye gelince ortalık sessiz sakin bi limana dönuşuyor.
Her şey yolunda sanki!
Pegasus arkadaşımız bir öneride bulunmuş. Gayet somut bir öneri. Bu öneriye ekleyecekleriniz ve tavsiyeleriniz olabilir.
Ama sadece burada sızlanalım, konuşalım, içimizdeki kusmukları atalım diyorsanız ve sözünüz eeylem kokmuyorsa, kamuoyu oluşturmayacaksa, sesinizi işittirme kaygınız yoksa, haklarınız umurunuzda değilse, lütfen boşuna hiç yorulmayın.
ÖMSS klavuzunu yutun! Afiyet olsun:)
Yok, ben bunu yutmam diyorsanız oturun masaya yatırın yatırın sorunu harekete geçin!
Öyle BİMER!di, maildi artık yurumuyor bu işler bilin artık!
Boyle bir çaresizlik sorumsuzluk hayatımda görmedim. Düşlerimizde birlikte omuz omuza haklarımızı aramak vardı arkadaşlar!
Konuşup konuşup sorunlar arasında boğulmak değil!

kalpsizsevgilim

12.07-2012, 10:53
twilight;

83 küsür puan aldin kardesim ...

sen bu yıl kesin memursun ettiyin bedua ya bak yakısıyormu sana hem coluk cocukların ne sucu var

AYIP AYIP

nslhnylmz

12.07-2012, 11:03
Merhaba arkadaşlar. Ben de ingilizce öğretmenliği bölümünden bu yıl mezun oldum. Engelli olmayan tüm arkadaşlarım KPSS'ye hazırlanırken ben KPSS'ye hazırlanmayı bırakıp ÖMSS'ye güvenerek sadece genel kültür ve genel yetenek çalıştım; eğitim bilimlerini ise nasılsa ÖMSS var diyerek es geçtim ve KPSS'ye sadece denemiş olmak için girdim bu yıl. Fakat bu kılavuz ben de dün büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. ÖMSS'ye bel bağladığım için çok büyük bir pişmanlık yaşıyorum şimdi. Bana uygun okullarda kontenjan açılacağını umuyordum. kılavuzda hangi okulları dahi tercih edebileceğimizi isim isim görmeyi zannediyordum ki ona göre tercih yapabilecektim. Fakat kılavuz çok eksik ve hiç bir şekilde engelli adayları bizlerin kaygıları ve endişeleri göz önüne alınarak hazırlanmamış. MEB'e bağlı memur olarak tercih yapsam mı diye düşünüyorum şuan ama içimden de bu haksızlığa boyun eğmek gelmiyor. Kılavuzda MEB'in öğretmen alımı yapmayacağını görünce çok üzüldüm ve bekleyip KPSS sonucum açıklandığında bu sonuca göre, ''öğretmenlik için tercih mi yapsam'' diye KPSS sonuçlarımı düşünmeye başladım ama onun da ne zaman açıklanacağı belli değil. Bu ayın 20 sinden önce açıklanmazsa önümde çok önemli bir karar verilmek üzere beni bekliyor, çünkü işin içinde ve nihayetinde ÖMSS'den tercih yapmayıp KPSS ile de yerleşememek korkusu var. Bizi bu derece ümitlendirip, boş çıkarttıkları için hepsine yazıklar olsun.

Pegasus

12.07-2012, 11:07
Kalpsiz arkadaşım. Demek ki aramızda herkes gemisini yürüten kaptan değil. "Ben yüksek puan aldım kesin yerleşirim öyleyse susayım milletin ne hali varsa görsün" demiyor. Uğranılan devasa haksızlık karşısında isyan ediyor.

Sevgili kalem meramımı bir sen anladın ve doğru anladın. Yaşadığımız sancıların sebebi hep bu korkaklık sinmişlik hali. Oysa uğradığımız haksızlıklar karşısında isyan etmeli ve rahat saraylarında sefa sürenleri rahatsız etmeliydik...

Hak verilmez alınır arkadaşlar. Bırakalım burada brbirimize ağlamayı. Protesto edelim. AKP il binası önünde eylem çağrısı yapıyorum.

Cumartesi Günü Sütlüce İstanbul AKP İl Binası önünde protesto eylemi çağrımı yapıyorum buradan. Önüne atılanlarla yetinenler, "allah kerimdir" diyenler, "sabredelim, sabrın sonu selamet" diyenler gelmesin.

"Ben eğitimli bir insanım ama uğpradığım haksızlıklar karşısında sesimi yükseltecek kadar değil..." diyenler de gelmesin...

Bu klavuzun tam bir hak ve hukuk ihlali olduğunu gören, hakları için sesini yükseltme cesaretine sahip arkadaşlarla el ele verirsek inanıyorum ki bu klavuz ya iptal edilir ya ertelenir ya düzeltilir ama kesinlikle bu haliyle kalmaz...

Evet arkadaşlar kim var bu çığlığa el verecek???

f1r1lduck

12.07-2012, 11:10
Bende Elektronik Teknolojisi Programından mezunuyum Önlisans olarak allah askına bu ulkede hiç mi teknikere mühendise ihtiyac yok nedir bu imam hatip sevdası arkadas din bu kadar somurulmez yazıklar olsun yazıklar koskoca türkiye de 6 7 tane sehir de mi teknikere ihtiyac var ve 20 25 tane mi inanmıyorum inanamıyorum

Kalem

12.07-2012, 11:13
Ben geliyorum!

Haksızlıklar karşısında susmaktan Allah'a sığınırım! Zulm karşısında zalimlerden yana olmaktan da! Çünkü ağlamak, susmak ve sadece konuşmakla yetinmek de zalimlerin yanında olmak anlamına gelir bilirim!

O yüzden geliyorum tabiki!
Yerimi belli etmekle mükellefim!

huderix

12.07-2012, 11:19
Cumartesi olmasa bende gelirdim ve Kocaeli'deyim. imam alacaklarıda yok be kardeşim. Maksat kadro yüksek gösterilsin. Adamlar biliyor zaten o kadar imam hatipli olmadığını

twilight

12.07-2012, 11:20
kalpsizsevgilim (http://www.engelliler.biz/forum/members/8792.html)
Kardeşim benim o puanla yerleşeceğimi nerden biliyorsun ben sadece Ankara için tercih yapacağım.Başka yerleride yazsam tamam eyvallah söylediklerinde haklısın ama ben burdaki diğer engelli kardeşlerime de üzüldüm sence bir adaletsizlik yok mu bu bedduayı haketmediler mi ? Alay ettikleri yetmedimi ? :(

mersan

12.07-2012, 11:21
söyleyecek söz bulamıyorum bile bunlar dalga geçiyor engellilerle bu kılawuz engelli watandaşi işe almak için değil almamak için hazırlanmıştir nerde kaldı werilen waatler hepsi siyasi oyun bunların allah nasıl biliyosa öyle yapsın bunbları......

knockagain

12.07-2012, 11:21
Ak parti ne kadar ak olduğunu vede ışığıyla kimleri aydınlattığını çok açık belli ediyor... HAKKIM olanı HELAL etmiyorum.....

Kalem

12.07-2012, 11:35
Evet arkadaşlar sızlanmayı hayıflanmayı artık geçme zamanı geldi. Yuhlamakla aglamakla olmuyor bu işler.
Pegasus arkadaşımız bir eylem çağrısı yapmış, gelmek isteyen buyursun gelsin. Ben katılacağım. Bakın ben ÖMSS sınavına girmedim. Zaten memurum. Bir devlet okulunda öğretmenim. Kaygılanacak bir durum varsa ben kaygılanmıyorsam sizin kaygılanmanıza hiç luzum yok:) Evet, haksızlık karşısında susmam diyenler, bu haksızlığı yutmam diyenler nerede?
Bu haksızlıkları yutacaklar mı yoksa haykıracaklar mı bu haksızlığı?
BU arada unutmadan söyleyim Ak Parti bünyesindeyim. Partili olmam haksızlık karşısında susmam anlamına gelmiyor:) Partiler de hata yapar di mi? E bu hatayı yüzlerine vurmak da bir görev:) Zulme ortak olmalarına seyirci kalamayız!

Pegasus demiş ki:
"Hak verilmez alınır arkadaşlar. Bırakalım burada brbirimize ağlamayı. Protesto edelim. AKP il binası önünde eylem çağrısı yapıyorum.

Cumartesi Günü Sütlüce İstanbul AKP İl Binası önünde protesto eylemi çağrımı yapıyorum buradan."

"

gizemlimaske

12.07-2012, 11:46
Ya Bakanımız Fatma Şahin'in engelli kadrosunun alacağını umut ediyor olmalı başka bakanlığına sorup engelliyi istemiyordu olmalı..başkasına sormuştu bakanın kadroyu vereceğini söylediğinde sevindi haber verdi.. Diyanetin en yüksek kadro sayısının olacağını hatırladınız mı? Engelliyi üzülmesin diye rakamları artırmaya çalıştı olmalı yoksa bu senede diyanet kadrosu fazla olmalı.. Maliye, Adalet, Kültür vb hiç yok..Anlamadım tahmin edeyim mi engellileri istemiyor olmalı.. Protesto etmeyi sevmeyen sadece haksızlığa tepki gösteren biriyim.. Çok yüksek puanı aldığımda çok sevindim ama tercihi berbat gördüysem Allah'a şikayet etmem sadece hayırlısı varmış derim.. Eğer devlet böyle haksızlığı yaptıysa devlete tepki göstereyim.. Tek diyanet değil, diğer kurumlar bir kerecik niye vermediler bize diye..!!

Hayırlı olsun hakkımızda.. Dua ile..

naser34

12.07-2012, 11:51
Ben varım. Oradayım.

dıe another day

12.07-2012, 11:53
Kadro açmayan kurumlara da tepki vermeliyiz ama diyanet dolması imkansız gibi görünen yerlere kadro açması biraz dalga geçer gibi oldu sanki .Dolayısıyla kadro açmayan kurumlara gösterilen tepkiden fazlasını hakediyor diyanet . Dolmayacak kadroyu niye açıyorsunuz açmayın daha iyi .Madem açıyorsunuz düz memur kadrosuda açsaydınız ya

gizemlimaske

12.07-2012, 11:58
dıe another day;

Olabilir hayırlısı..

celik

12.07-2012, 12:05
İStanbul'da AKP il binası önünde bir protestoya ne dersiniz dostlar?

daima varım Pegasus...

Pegasus

12.07-2012, 12:05
Sevgili Nur devlet dediğimz şey soyut bir kavramdır. Onu somutlaştıran toprak halk ve siyasi egemenliktir. Bu ülkede bu devleti yöneten birileri var. O birileri AKP adlı siyasi partidir. CHP de olabilirdi. Sonuç değişmezdi. Bir CHP li olarak dürüstçe söylemeliyim ki şu an iktidarda CHP olsaydı muhtemelen aynı haksızlıklarla yüzleşecektik. Çünkü CHP nin şu an engellileri ne kadar kucakladığı sorusunun cevabı bize olası iktidarlarında nasıl bir tavır alınacaklarını da gösteriyor. Sorun şu parti bu arti değil. Sorun tüm siyasal kültürümüzün engelliler sorununa bakışındadır. Bugün devleti AKP yönettiği için tepkimiz onadır. Yarın CHP iktidar olduğunda da inan bana patiliyim falan demez haksızlıklar karşısında safımı alırdım ve alıyorum da zaten.

Hülasası burada derdimiz partizanlık yapmak değil. AKP nin engelliler konusunda attığı çok olumlu adımlar da var. Ancak atılan bu adımlar her defasında bizleri sindirmek için birer manivela olarak kullanılıyor. Yeter artık!

Allah aşkına şu klavuzdaki haksızlıklar kaç arkadaşımızın gözyaşlarına mal oldu biliyor musunuz? Kaç kardeşimiz onurlu birer insan gibi hayata tutunmak, başarmak ve başarmanın ouruyla toplum içinde var olmak isterken yine hayalkırıklıklarının o karanlık sularında yitip gitti...

İnsanları öldürmek onları bedensel olarak öldürmek değildir sadece.

Nice insan yaşama umudunu kaybettiğinden sessizce dört duvar arasında ölümü bekliyor?

İnsanlar evlatlarını gömer gibi hayallerini gömdüler bu klavuzla.

Yazıktır günahtır yahu!

Ne demek ben protestoyu sevmiyorum. Sevgili arkadaşım haksızlıkalr karşısında bu forumlarla yetinmek sessizce kendi kendine inilemekten başka bir şey değildir. Allah diyorsun. Peygamberin haksızlıklar karşısında senin yaptıklarını mı yapmıştı?

Lütfen inançlarımızla haksızlıklar karşısındaki suskunluğumuzu birbirine karıştırmayalım.

Bizi insan yapan şey sadece kendi uğradığımız haksızlıklar değil bize dokunmasa bile ucu çıkıp zulme karşı durabilmemizdir.

Bunu yapabildikçe insanız bunu başarabildikçe yüceliriz..

huderix

12.07-2012, 12:06
Açmazlar kardeşim amaçları kadroyu yüksek göstermekti ve başardılar sap gibi kaldık. ben kendim için değil ama diğer engelli kardeşlerim için üzülüyorum gerçekten. Resmen kandırıldık

celik

12.07-2012, 12:15
Kalem;

hemen yapalım Kalem abla..
bu konuya dair ayrı bir form açmak lazım..

gizemlimaske

12.07-2012, 12:18
Doğru söylüyorsunuz Pegasus..

Bizi insan yapan şey sadece kendi uğradığımız haksızlıklar değil bize dokunmasa bile ucu çıkıp zulme karşı durabilmemizdir.

Bunu yapabildikçe insanız bunu başarabildikçe yüceliriz..

Bunu diyordum yazamadım ki.. Tercihi başladı devlete ne diyeceğimizi bilmiyoruz :confused: hepimize hayırlı kapı açsın inşaAllah saygılarımla..

Pegasus

12.07-2012, 12:21
Bu protesto benim onun şunun bunun, chplinin akplinin mhp linin bdp linin protestosu değil sevgili dostlar. Bu protesto AKP li ile CHP li ile körü topalı sağırı hepimizin ortak sancılarının bir çığlığıdır.

Hepimiz el ele vererek siyasal partizanlık yapmadan hareket etmeliyiz.

Sevgili Kalemin dediği gibi bu işin tarafı zulmedenler ve mazlumlardır. Şu parti bu parti değil.

Ben özellikle AKP ye oy vermiş arkadaşlarımdan bu protestoya el vermelerini rica ediyorum.

Lütfen, eğer el ele verirsek hiçkimse bizi saçma sapan ideolojilerle, maneviyatla vb daha fazla kandıramaz.

Arkadaşlar,

Hepimiz bu ülkede büyüdük.

Bu ülkede yok sayıldık. Yok sayılma kimi zaman mutlak bir umursamazlıkla, kimi zaman da çeşitli maaşlarla vb bazı destekler bahşedilip evlerimize kapatılarak gerçekleşti.

Dünyanın gelişmiş her medeni toplumunda her yurttaş gibi hayatın içinde başarılı olabilecek arkadaşlarımız (ki bunalrın arasında nice dehalar var) üç kuruşluk desteklerle susturulmak istendi.

Oysa başarabiliriz. Bu ülkede hem topluma katkıda bulunup hem hayatımızı ekonomik olarak hak ettiğimiz standartlara yükseltebiliriz hem de kolektif algıdaki saçma sapan sakat kodlarını paramparça edebiliriz.

Bunun yolu da direnmekten geçer dostlar.

ABD de İngiltere de sanmayın ki sakatlar hükümetler tarafından saygı görüyorlarsa bu o hükümetlerin daha humanist olmasından kaynaklanıyor.

Hayır, oradaki sakatlar direndiler. Haykırdılar ve evet rahatsız ettiler.

Bizimde artık bizler için dilenerek iktidardan ve sancılarımızı bilmeyen sağlam halktan yardım isteyen dernekleri aşmamızın vakti geldi.

Bizim adımıza organize dilencilik yaparak kişisel istikballerini kurtarmaktan başka hiçbir şey yapmayan şerefsizlerden bize fayda yok.

İnternet gibi müthiş bir fırsatımız var.

Burada meramımızı anlatabiliyor ve organize olabiliyoruz.

Dostlar ben gerçekten merak ediyorum.

Neyi bekliyoruz?!

dıe another day

12.07-2012, 12:23
Kalem ablacım sana teşekkür ediyorum . Hem ögretmensin hem akp bünyesindeyim demişsin . Yinede haksızlıgı görüp bizleri savunman çok güzel bişey. Umarım eylem çağrınıza katılım yüksek olur ve sesimizi duyururuz. En azından ikinci atamalarda yanlışlarını düzelttirebiliriz. Hakkımızı aramazsak bu düzen böyle devam eder.

revulationer

12.07-2012, 13:22
yaw daha anlamadınız. Amaç kadroyu yuksek tutmak ve diyanetten diğer kadrolara geçiş yapmak. Şimdiki açık kadrolara seni mi alacak. Hayır ilahiyat mezunu ya da kuran öğretici belgesi (nedir?nereden alınır?ne kadar zamanda alınır?bugune kadar son 1 yıl içinde kaç kişi kaç adet aldı?) alanlar bu kadrolara yerşelmeye hak kazanıyor. sonrasında bu kadro falzlaları senin benim yerleşeceğim alanlara yerleşiyor. Eğitimim işletme. uzmanlık alanım SQL-ORACLE databese, .net,php delphi programlama dilleri, MSTSCE sertifikalarım var. Yazılım-Bilgisayar mühendislerine eğitim veriyorum. ama memur olmak için ilgili alanlarda ya muhendis ya da MEB onaylı dandik sertifika olması lazım.

huderix

12.07-2012, 13:31
istanbuldaki engelli derneklerine haber verin durumu anlatarak. Kalabalık bir grup olması gerek orada

OturanBoğa

12.07-2012, 13:52
Türkiye'de yaşayan insanların % 70'i sakat komşu istemiyor (bkz (http://www.engelliler.biz/forum/ayrimcilik-haberleri-ve-yorumlar/93997-engelli-komsu-istenmiyor.html))

Kurumların % 90'ı sakat çalışan istemiyor!

Çalışanlar sakat iş arkadaşı istemiyor!

Hükümet ve belediyeler, sakatlar sokaklarda olsun istemiyor (bkz (http://www.engelliler.biz/forum/ayrimcilikla-mucadele-insan-toplum-siyaset-bugun-yarin/93922-akp-icin-milyonlarca-sakat-degil-belediye-baskanciklari-degerli-tartisma.html))

Partiler zırıl zırıl ağlaşan ve sadakaya şükreden "makbul" sakatlardan başka sakat görmek istemiyor!

Eh, sakatların çoğu da şükrediyor!

Allah selamet versin...

Bu kılavuz saçmalığına karşı mutlaka kalabalık bir eylem düzenlemeliyiz. Ama bu cumartesi olmasın derim. Zira bundan önceki eylemlerde zaman kısıtlılığının katılımı azalttığını gördük. Bence haftaya cumartesi günü için organize olalım. 7 Temmuz Platformu gibi yeni oluşumlarla ve sakat kimliğine sahip çıkan aktivistlerle/örgütlerle görüşelim...

21 Temmuz Cumartesi günü bu kadro küstahlığına karşı birlik olalım...

Pegasus

12.07-2012, 13:53
Sevgili dostlar memurlar.net de bir imam arkadaş şunları yazmış. Bence vicdan sahibi bu arkadaş kulak verilmeyi hak ediyor.

"
valla inanın sizin kadar kızgınım bu kadarda olmaz insanları din görevlilerine karşı düşman ederler..yav 10 yıldır imamım ilk görev yerim bir köydü cuma kılacak 3 kişi bulamayıp yakın köye cuma kılmaya giderdim ..utanmasalar her cemaate bir imam verecekler..bir yerde adalet duygusu kalmamışsa orda hiçbirşeyden bahsedilemez.diyanete verilen bu kadroların içerden biri olarak söylüyorum ki çoğu boş kalacak..yazık değilmi insanların umutlarına...

bakın muhteremler...

2004 yılında göreve başladım ilk atandığım köy 3 aylığına 3 hane idi 9 ay ise hiç biri kalmıyodu beni bu kurum orada 2 yıl bekletti...yakın köylerin durumu benden farklı değildi..ilçe merkezinde varolan kuran kursunda şuan 3 kuran öğreticisi ve tam tamına 6 öğrenci var..alevi köylerinde zorla kadro bekletiliyor arkadaşlar sadece bayramdan bayrama görev yapıyor..kadrosu imam olup farklı kurumlarda çalıştırılanlarmı desem daha neler anlatsam...
bu belki bazılarınızın hoşuna gitmeyecek ama bunlar ve daha niceleri var...
elbette engelli imamm alımı olacak buna kimse karşı çıkmaz ama 7000 de 2000 diyanete de olmaz bunada insaf derler..ve işin en acı tarafıda bu kadroların dol-du-ru-la-ma-ya-cak olması peki yazık değilmi ?israf değilmi?
şuan 6000 imam alımı açıktan atamayla yapılıyor engelli orayada başvursa yine girecektir zira bu kurumda kpss veya ömss puanının bir önemi yok belgen varsa gel.
ben sadece vicdanıma sordum ve insaf dedim hepsi bu."

b&n

12.07-2012, 14:01
:(:(Arkadaşlar tam bir rezalet.İlk baktığımda bile özel nitelikli şartlar var.Bizden istedikleri çok fazla.Biz kpss sınavına girmedim, kpss tercif formuna baktığımda bile aynı değişen bile yok.Bizi engelli sınavına girdik, kpss değil.Ona göre bize kadro açılması gerekiyordu.Başka arkadaşların yazılarına okuduğumda sadece 1 tane bulmuş tercih olarak.Gerçekten gülÜnecek halimiz var.BU HAK ADALET DEĞİLDİR.

Kalem

12.07-2012, 14:15
Arkadaşlar yedi seneden fazla buradayım. Onca çığlık gördüm duydum. Hiçbir çığlık sakatlarınki gibi değil. Hiçbir acı bunca asır bu kadar yalnız bırakılmadı. Hiçbir sese bu kadar sessiz kalınmadı. Hiçbir meydan bu kadar az olmadı.

İktidardakileri de muhalif partileri de sağı da solu da, gazeteleri de, sokakları da taradım. Hiç kimse bizim gerçeğimizi bilmiyor. Kimse erişim sorunu ne demek bilmiyor. Kimse istihdam sorunumuzu vs bilmiyor.
Kendi kendimize konuşmayı bırakalım artık lütfen!

Yıllardır elimden geldiğince paylaşım dedim çırpındım burada. Çocuguma vereceğim vaktimi buralarda geçirdim. Birgün omuz omuza bu haklarımızı alacağız dedim. Düşlerimizde sesimizi duyurmak vardı.
Çaresizliğe mahkumiyet yoktu arkadaşlar!

Ben bıktım sorun görmekten ve çözümsüz bırakmaktan! Bunu kendime yakıştırmam da mümkün değil bundan sonra!

Burada edebiyat parçalayacak sabrım ve tahammulum de yok artık!

Gelin canlar! Can olalım. omuz omuza verelim haykıralım!
Düşlerimizi çöpe atmalarına izin vermeyelim!

Gelen var mı?

Bu çığlığı duyan var mı?

Kimse var mı orada?

Bu çığlıklara tanıklıktan bıktım bennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!

http://www.youtube.com/watch?v=1Pk4IjdLmRA

mustafamermer

12.07-2012, 14:20
sıralamada 100. kısı olsanda. ımam hatıp mevzunu olup 5000nıncı olan kısının atanması senden kolay. bu klavuzu hazırlayan aklına lımon suyu...

hüseyin yılmaz

12.07-2012, 14:20
Sadece desinler ki biz sınav yaptık işte. Klavuza bakıyoruz bir sürü şart, yok şu belge yok bu belge . . . :( kadroların yüzde 80 ni boş kalır. Adamlar diyanete eleman alacaklar imamlık belgesi, hafızlık belgesi, müezzinlik belgesi, zaten bunlara sahip olan kişi havada suda kadro alıyor bu kurumdan sadece desinler ki biz kadro açtık işte :( .

designer__07

12.07-2012, 14:26
Yalan dolan BAKANIN tüm açıklamalarına bakarsanız bu işte ne kadar samimiyetten uzak olduğunu görürsünüz...Zaten bu sınavdan bişey beklemek biraz saflık olurdu...Rüyada görmek istediklerimizi görüyorduk.....RÜYA BİTTİ GERÇEKLERLE baş başa kaldık....

sibel07

12.07-2012, 15:03
Bu kadarda olmazıda aştık artık, resmen dalga geçmişler.. Bu ülkede zaten yaşamak zor biz engelliler için dahada zorlaştırılıyor.. Evde duralım tabikide, aman dışarıya çıkmayalım, kime lazım bazılarının rahatını bozarız. Tek umudumuzuda yıktılar ya Allaha havale ediyorum. Okadar okumaya çalış zor şartlara rağmen, hak ettiklerimize bakın ya. onlar biliyolarmı acaba ünv yi kazandığımızda sevinemeyip acaba merdivenleri nasıl , çıkabilecekmiyim diye düşünüp uykularımızın kaçtığını, yada başkalarına muhtaç olup okula ne zorluklarla gittiğimizi. Ne diyim LANET olsun diyorum ve Allah'a havale ediyorum... Gerçi ilgililer duymayacak......

berkemeteatasoy

12.07-2012, 15:15
merhaba..çok teşekkürler aynen katılıyorum..saçma sapan bi sınav yapmışlar içeriği okursanız anlayacaksınız zaten atama olsa dahi kurum seni geri çevirebilir deniliyor burdada anlaşıldığına göre begeneni alacaklar begenmediğini almayacaklar...benim fizik yürürsem bozuk tipim kayık degil belki olur nasıl birilerini alacaklarını siz tahmin edin işte..DEVLET ENGELLİYİ ANLAMAMIŞTIR...FATMA ŞAHİN BAKANDI SANIRIM NASIL Bİ AÇIKLAMA YAPACAK ENGELLİ MİLLET VEKİLLERİ HİÇMİ GEÇMİŞİNE BAKMADI HERKES OLAMIYOR VEKİL 8 BİNLİRAYAMI SATTILAR BUNLAR KENDİLERİNİ..

uzm55

12.07-2012, 15:17
ne diyebilirizki yerden göğe kadar haklısın kardeşim . ama tepkimizi göstermediğimiz sürece değişen bişey olmaz akim denen bir merkez var akp nin iletişim merkezi herkes tepkisini oraya yazar ise muhakkak sesimizi duyacaklardır . ah vah etmenin bir çaresi olmadığını defalarca yaşayıp gördük . bence toplu bir şekilde itirazlarımızı ve tenkitlerimizi iletmemiz lazım birilerine . ben şimdi akim e giriyorum ve bu durumdan doğan rahatsızlığımızı dile getiriyorum . mutlaka içimizde duyarlı insanlar vardır benim gibi içinde bulunduğumuz bu duruma itiraz etmek isteyenler için link veriyorum Akim Başvuru Formu (http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/)

berkemeteatasoy

12.07-2012, 15:22
OturanBoğa;

her şeye varız lastik getirelim mi biraz duman olsun

uzm55

12.07-2012, 15:23
arkadaşlar herkes akp nin iletişim merkezi akim e bu sınavdan dolayı rahatsızlığını bildirsinki bizlerin hoşnut olmadığımızı anlasınlar . çok güzel aramızda sohbetler ediyoruz ama tepkimizi göstermezsek nasıl çözüm olur . çözüm olmasa bile bundan sonraki açıklanacak kadrolarda daha dikkatli olmalarını sağlayabiliriz . herkes bu linke tıklayıp rahatsız olduğu her konuyu bildirsin . http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/

trtekin

12.07-2012, 15:30
arkadaşlar eğer verilene , haksızlığa , zulme uğrayıp hamdolsun denilmek hak olsaydı peygamber torunları yerinde oturudu KERBELA yaşanmazdı bu dünyada. Peygamberimiz( s.a.s) ne buyuruyor: Canı yanan sabretsin can yakanda canının yanacağı günü beklesin.

ECOnomiST

12.07-2012, 15:33
Senelerdir yazıyorum, sohbette forumda yazıyorum, sosyal hayatta karşılaştığım insalara anlatıyorum... Neyi mi yazıyorum ya da anlatıyorum? Arkadaşlar sağlıklı insan psikolojisi engelli bir bireye TAHAMMÜL EDEMEZ... Sakat bir insanla arkadaşlık etmek işyerinde aynı ortamı paylaşmak sevgili eş olmak hatta ve hatta ailenin bir üyesi olsa dahi bir sakatla aynı evi paylaşmak sağlıklı insanlar için TAHAMMÜL EDİLEMEZ bir durumdur...

Karamsarsın, geleceğe umutla bakmıyorsun, insanlara güvenmiyorsun, onlara bir şans vermiyorsun diyenler nerde? Ne siyasi otorideden, ne toplumdan ne de yakın çevrem tarafından anlaşılabileceğime, adam yerine konulabileceğime, yaşama şansım olabileceğine inancım yok... Benim var diyen de ahmaktır...

Ama yine birileri gelir şimdi birlik olalım dirlik olalım der, olamazlar da, bu sürünceme böyle devam eder... Bazen hakkatten Nazi Almanyasındaki muhtesşem ırkı yaratmak hedefiyle sakatları katletikleri gibi bizi topluca katletmelerini umut ediyorum... Hem onlar kurtulsun hem de biz kurtulalım... Ama Cenaze namazımızı kıldıracak kadar insafları var ki bu kadroları açmışlar diye düşünüyorum... İmamların da sakat olması konusunda hassasiyet gösterip 3-5 bin kadro açmışlar...

Ne bok yemeye 1 milyon ihtimalin içinde ben çıkageldim şu dünyaya... İsyan etmemek elde değil...

yüreginleyaz

12.07-2012, 15:45
Merhaba Arkadaşlar İmam hatip kadrolarına bakıldıgında kusurabakmayın zaten yeterlilik belgesi istıyor..
Bu yeterlilik belgem olsa .. ben zaten KPSS ile imamlıga 40 puan atanırım.. Amaç burda şişirme kadrola verip boş bırakmak.. Millete diyanet kadro açmış.. Allah cezaları sizler kadro açtıgınız kişi engeli ve imam olarak tayin edeceksizn.. gercek engelli sensin.. mantıgın yok.. mantık.. Adamın duyma ayagında sorunu var nasil imamlık yapacak... nasıl hutbeye çıkacak.. senin açman gereken yer imamlık degil müftülüklere memur olacaktı... Ama ne olsun ver kadroyu .. ver şartıda... yeterlilik .. kuran kursu için yeterlilik belgesi... imam hatipli
mezun olanlarda boşta kalacak.. kimse sevinmesin o kadar kadro .. verilmemek üzere açıldı...

asusosmanlı

12.07-2012, 15:47
ben imam hatip lisesi mezunuyum. arkadaşlar diyanet işleri başkanlığının açmış olduğu kadrolara imam hatipli olan elini kolunu sallaya sallaya gitmiyor. rahat olun
benim şimdi havalara uçmam lazım 2000 yakın kadro var elbet birine girerim garanti demem lazım ama değil.
çünkü; diyanet işleri başkanlığının yapmış olduğu "YETERLİLİK SINAVI" var. bu belgeyi almak öyle kolay değil . fıkıh ,akaid,tefsir,hadis,islam tarihi,ilmihal,tecvid vs...
bilgilere sahip olup sınavı kazanmak lazım. tek başına İMAM HATİPLİ OLMAK BİR İŞE YARAMIYOR.

diyanet işleri başkanlığını aradım. yeterlilik belgesini almak için sınav belli zamanlarda yapılıyor dediler .alamazsın başka yerleri seç dediler.

7 yıldır k.k.t.c ' de özel sektörde çalışıyorum. Elimde bu belge olmadığı için bende diyanetin açmış olduğu kadrolardan tercih yapamıyorum.

RABBİM HERKESE HAYIRLI KAPILAR AÇSIN. ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN...

MuratÖZTÜRK

12.07-2012, 15:59
Asu biz imamhatiplilerin işe girmemesini mi istiyoruzda rahat olalım?

golden_heart

12.07-2012, 16:00
kalem;
bizi de takip ediyordusan eğer,biz (biz derken belli başlı senin gibi düşünenler) aylardır bundan bahsediyoruz..ondan sonra millet çıkıyor bize diyoruki,siz neden aynı şeyleri yazıp duruyosunuz,neden düşüncelerinizi millete zorla aşılamaya çalışıyosunuz diyorlar..

"
Gelin canlar! Can olalım. omuz omuza verelim haykıralım!
Düşlerimizi çöpe atmalarına izin vermeyelim!"

diye az bağırmadık bu sitede..ama görüyorsun işte..millet buraya şikayet yazmayı ne sanıyor acaba ? bir yaraya merhemmi ? tamam burda müzakere edersin,fikir alışverişi edersin o ayrı.ancaaak bazıları var hemen siyasetçi kesilir,bazıları var dediğim dedik,bazıları var bağnaz,bazılarıda var ki 40 bin kişilik bu sitede bir olmak için çabalıyor..düşünsenize bu site bir deniz ise,biz bu denizde kaybolmuş durumdayız..herkes bilinçsizce şikayet yazmakta buralara..bir kimse de çıkıpta "arkadaşlar böle bir yanlış yapıldı,olan şeyin üstüne konuşmak yerine,bunu nasıl engelleriz,önerisi olan ?" demiyor..şu partinin allah belsaını versin,şu kişinin allah belasını versin..bu ne yaaaa ! bu neeee ! ha bide böle deyince ya iktidarcı oluyon,aksini yaptığında ise muhalefetci oluyon..ne oluyum ? soruyuorum hangisi olursam işe yarayacak,sorunlararımız tükenecek ? soruyorum..varmı fikri olan..

Melek abla ben sana olacakları söleyim;
sen bu sitede daha var olmaya devam edersen görürsün..yıllar geçecek zihniyet gene aynı olacak..ben artık devlete kızmıyorum..öle vurdumduymaz olduki bazı engelliler,ben artık reva görüyorum..tıpkı 1 sene önce "arkadaşlar ömss sınavında bir belirsizlik var.gelin birlik olup baskı yapalım.medyaya,gazetelere,vekillere ulaşalım" dedik,havayı aldık..şimdi görüyorum da sınav oldu,puan telaşına düştü bazıları,tercih günü geldi tercih telaşına düştü o bazıları..ben onları çekemedğimden değil,emek olsun ki yemek güzel olsun.yemek daimi olsun..al işte sınav sınav sınav..nasıl bi sınav oldu..işte hep birlik olunmadığından,zekice adımlar atılmadığından..yıllarca buna alışmış bünyeler,zihinler..artık zincirler kırılmalı.artık nasıl olacaksa birlik olunmalı..artık tek bir noktadan bir karar çıkıp o kararı binlerce kişi uygulamalı..bilmiyorum derneklerle pek alakam olmuyo ama görevlerini layıkıyla yerine getirmeyenler olduğunu duyuyorum.demekki kendimiz kendi derneğimiz,kendimiz kendi partimiz olmalıyız..bize bizden başka faydası olacak olan yok demekki..bunun en açık anlatımı budur..sağlıcakla kalın..

ECOnomiST

12.07-2012, 16:04
Yardımı Allahtan istiyorsun ama Siyasi otorite (sözde) Allaha yakın, bunca kadroyu açıp yerleşeme diye elinden geleni yapan Diyanet Allaha yakın... Yaradan da bizleri sakat olmaya layık gördü bu hayatı bahşetti... Bilemiyorum eğer hayat gerçekten bir sınavsa bizler hakikaten ciddi bir sınavdan geçiyoruz... Kapıların yüzüne kapandığı bu ortamda yine dönüp dolaşıp Yaradandan yardım bekliyoruz... Ben bu dünya adına birşey beklemeyi zaten bazşından beri doğru ve mantıklı bulmadım... Balık baştan kokar misali sakat bir birey olarak doğdum, böyle de zorlukla çileyle yaşayıp gideceğim... Amma bunun öteki tarafıda var deyip sabırla bekleyeceğim... Mutlu son bu dünyada bizlere kısmet olacak gibi görünmüyor... Diğer dünyamızda da Allah Kerim demekten başka bir şey gelmiyor elimizden..

MuratÖZTÜRK

12.07-2012, 16:07
Golden milleti neden bir şeyler yapmadılar diye suçluyorsun?Nereden biliyorsun yapılmadığını illaki buraya yaptıklarımızı yazmak mı zorunda millet?Ben şahsım adına gerekli yerlere ulaşmaya çalıştım ulaştım ulaşamadım bir şeyler için çabaladım.Diğer arkadaşların yapmadığını nereden biliyoruz?

golden_heart

12.07-2012, 16:16
muratozturk;

Golden milleti neden bir şeyler yapmadılar diye suçluyorsun?Nereden biliyorsun yapılmadığını illaki buraya yaptıklarımızı yazmak mı zorunda millet?Ben şahsım adına gerekli yerlere ulaşmaya çalıştım ulaştım ulaşamadım bir şeyler için çabaladım.Diğer arkadaşların yapmadığını nereden biliyoruz?

ben bu yorumu çok iyi biliyorum..bir gün tıpkısı gene yazılmıştı..senmi yazmıştın bilemem de,yanısı yazılmıştı eminim..bir sorununuz da ne biliyomusunuz bazı engelli kardeşlerim ; denilene duygusal yaklaşıp anlamını idrak edemiyorsunuz..ben baştan sona sizleri bizleri ilgilendiren bir yazı yazmışım..sitem etmişim.sen içinden cımbızl seç "illa yapılanı buraya yazmak zorundamıyım" diye..soruyorum..hükümeti yada diğerlerini atmaya tutmaya,şikayetle buraalrı doldurmaya gelince yazan bu eller bri yere bir yazı gönderdiyse,bir kuruma ulaştıysa,yada bir yerde bir yazı yayınladıysa,eyleme katıldıysa buraya yazmakta ne sakınca var..bak şimdi eyleme geliyomusunuz gelmiyormusunuz diye soruluyor..gelende "geliyorum" diye yazıyor..sence onlar yanlışmı yapıyor..gözünüzü seviyim bana bunlarla gelmeyin..boş boş şikayeletlerle dolana kadar,buralar yapılan eylemlerle,gönderilen yazıların neticeleriyle dolsun..anlatabildim umarım..hem sen üsütne düşeni yaptıysan üstüne alınma..mademki üstüme düşeni yaptım diyorsun..birde zaten bazıları diye ayırt ediyorum..hatta geçmiş yazılarımda emeği geçipte buraya yazma gereği dumyamayanlara sık sık teşekkür ettim..sen nerelerdeydin o zmaan ..

not: bu yazım üstüne düşen görevi yerine getirmeyip,birlik olmak yolunda çaba sarfetmeyenlere..haricindekiler üstüne alınmasın..

cevdet.ozcubukcu

12.07-2012, 16:17
bu nedir arkadaşlar ya.zaten 3-5 kadro açmışlar , zamanında it gibi çalışıp anadolu lisesini kazandık , ama sınava bile girmeden gidip okuduğun okul olan meslek lise mezunlarına bir çok kadro açılmış. bu nasıl bir haksızlık ? ben boşuna mı onca zor dersi geçtim , ingilizce almanca gördüm ? benim gibi illa aranızda vardır arkadaşlar. amacım burda meslek liselerini kötülemek veya laf atmak değil yanlış anlamayın. ama buda bir haksızlık değil mi ?

Libertarian

12.07-2012, 16:22
http://i45.tinypic.com/2bpso0.jpg

MuratÖZTÜRK

12.07-2012, 16:25
golden_heart;

Ben hep buradaydım!Bırak bu düşünleri yapmadılarsa bile geçmişi geri getirmeye kimin gücü var?Sen geçmişle uğraşadur o halde.Bizde yine elimizden geleni yapalım...

sonbahar.44

12.07-2012, 16:31
arkadaşlar ömss sınavını ösym düzenliycek denince ben dedim tamam ösym kolay kolay kimseyi işe yerleştirmez ekmek yedirmez 90 dan aşagı zor yerleşir dedim 90 bile açıkta kalabilir öylede olur..

cenhan038

12.07-2012, 16:34
Kura usulu nasıl olacak acaba bilgisi olan varmı

saww

12.07-2012, 16:37
akp ye veya x partiye oy verenler. Vallahi pes diyorum.
Ben akp ye oy versem utanırım. Savunmayı bırak oy verdim bile diyemem.

Köre acımayan aşşağılayan size neler yapar kimbilir?

Adam kalkmış köre gözlerin görmediği halde iş verdik diyor. Görende kendi babasının şirketinde iş verdi sanır. PES ki ne pez.
Ve bu adamı tekrar bakan yaparak ödüllendiren bir başbakanın dinini sorgulamak lazımken.

Bu affedilecek bir unsur değildir. Bir yöneticinin müslüman sıfatıyla yanlış yapma lüksü yoktur.
Adım gibi eminim böyle bir durumda bir Osmanlı (Türk) padişahı onun kellesini vururdu.

Şimdi kalkımışlar hem Atatürkü, hem Osmanlıyı, hem Dini kullanarak milleti uyuşturuyorlar.
Bu model altadmaca şeytanın ele geçirdiği Tom Hanks in Melekler ve Şeytanlar filmindeki melek görünümlü papalık modelidir.

Uyan ahmak... Uyan...

golden_heart

12.07-2012, 16:37
muratozturk;
bahsettiğim geçmişte sen olamazsın zaten..geçmişi örnek vermekteki amacımı sen anlayamazsın..not olarak alta yazı yazdığım halde," tamam kardeş seni yanlış anladım ben bu sözlerin işaret ettiği biri değilim" demek yerine hala devam ettirmenden sanki sözlerimin sana dokunduğu,üzerine düşeni gerçekleştirmediğin manası çıkıyor..bunu ben demiyorum.davranışın böle gösteriyor..yoksa ikimizde aynı amaçla bu konuya yöneldik..farklı bişey dediğimiz sanmıyorum..bence bi daha düşün..

MuratÖZTÜRK

12.07-2012, 16:45
Sana inandırmak gibi bir gayretim olamaz sen rahat ol.Farklı bir şey demiyoruz zaten.Zamanında kadrolar artsın demeyen arkadaşlara kızmanın şimdi bir faydası yok diyorum sadece zamanında bir şeyler için çabalamayan arkadaşlar gelip burada laf söylüyorlarsa o onları terbiyesizliğidir vicdanlarıyla başbaşa kaldıklarında hesaplaşırlar.Bu saatten sonra ne yapılabilir onu düşünmek en doğrusu bence.

Bio

12.07-2012, 16:45
İsmail sen gerekli işlere bak faydalı olabilecek şeyler paylaş boş ver kardeşim zaman ve durum bizim için önemli yolundan sapma ...herkese laf yetiştirecek olursak faydalı işlere yararlı işlere zaman kalmaz burda herkes bişey söylüyor zaten :D herkes bişey yapmışda ortada bişey yok..... :D

MuratÖZTÜRK

12.07-2012, 16:51
Aday işlemlerine giriş yaptıktan sonra ÖMSS-2012/1 Tercih İşlemlerine giriyoruz solda tercih bildir var.

golden_heart

12.07-2012, 16:52
muratozturk;
onları vicdanlarıyla başbaşa bırakmak yerine onlara bir nebze sözlerimiz dokunurda belki bizlere katılırlar ümidindeyim..bak sen itiraz etmesen,sözlerimi kendine anlamasan,yada o pasif kalanları sahiplenmesen konu sapmayacaktı..işte sorunumuzdan biri de bu..bak biri hemen üstümüzde siyaset yaptı hemen,birisi gelir sözleri yanlış anlar..konu bile anlamını yitiriyor..birde kalem abla,yıllardır burdaymış.okudun demi yazısını..sen diyorsun ki geçmişi boşver..yıllardır bu böle gelmiş böle gidiyor..ben geçmişten nasıl laf etmeyim..neyse kardeş dediklerim yanlış anlaşıldıysa kusura bakma.

bio;
kardeş haklısın..yararlı işlere vakit ayırlmalıyız..bu son savunmam olur inşallah..anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir umarım..

sibel07

12.07-2012, 16:56
Valla Akime çok sert bir dille yazdım ama anlayana tabi :))

srhtslymn

12.07-2012, 16:58
Merhaba,
Diyanetin kadro saçmalaması konusuna katılıyorum. Genel olarak ülkemizde müezzin ve kuran öğreticiliği mesleğine meğer ne kadar çok ihtiyaç varmış...Bu kılavuzdan onu anladık.
Şahsi olarak 60bin kişiden 3bin kişi zor atanır cümlesine katılmıyorum... Yeterince kadro var ve atamasını doğru yapacak olanlar için oldukça şans yüksek... Tercihini doğru düzgün yapan her özürlünün şansı var. Her sınav olduğu gibi bu sınavda bir eleme sınavıdır, iyi olan atanacak iyi olmayan atanamayacak...Öyle olmasaydı kadroları açar başvuru yapar sınav olmadan 60bin kişi doğrudan alınırdı...
Kısacası bir engelli olarak diyanetin saçmalığı açısından genel olarak bu haykırışı haklı bulmakla beraber, konu ve başlık açısından "pohpohlanmış" ve yaygaracılık olarak düşünüyorum.Herkes hakkında hayırlısı olsun...

sonbahar.44

12.07-2012, 17:04
ya arkadaş engelli birisi ortaokulu liseyi zaten zor şartlarda bitiriyor tamam elhamdülillah müslümanız ama devletimiz bunu bize yapmaması gerek dalga geçer gibi 3 bin kontenjanın bini diyanete ayrılmış bari hizmetli yada düz memura bölseydiniz..

Kalem

12.07-2012, 17:17
Arkadaşlar artık ne yapacağımızı konuşsak iyi olacak:)
Haksızlık karşısında sadece konuşmak ve öfkemizi kendi kendimize anlatmakla olmuyor bu işler. Bugüne kadar denemediğimiz bir şeyi deneyelim artık. Olması gereken şeyi. Kamuoyu baskısı oluşturmak!
Bu anlamda Pegasus arkadaşımız bir çağrı yapmış. Eylem çağrısı. Yeni olan sadece bu işte. Yoksa konuş konuş dertlerimiz çözülmüyor kendi kendine.

Bu eylem konusunda bu hafta Cumartesi ya da gelecek hafta Cumartesi olsun görüşü var. Sizler ne diyorsunuz bu işe?
Ne zaman toplanalım ve sesimizi duyurulım birlikte? Şimdi bunları düşünelim.
Eyleme şunlar katıldığını açıkladı şimdiye kadar:
1. Pegasus
2. Kalem
3. Naser34
4. Celik
5. Oturanboğa
6.

Başka var mı?

NOT: Eylem sözü size ürkütücü mü geliyor bilmiyorum, eylem bir hak arama biçimidir. En masum hak arama biçimidir üstelik. İnanın 4. sınıfta program gereği biz çocuklara kamuoyu baskısının önemini ve hak arama yöntemlerini anlatıyoruz dersin parçaıs olarak:) Bunla ilgili etkinlikler yapıyoruz. Bir vatandaş bilinci oluşturmaya çalışıyoruz ve bunu MEB programı doğrultusunda yapıyoruz:) Eyleme ve kamuoyu baskısı oluşturmaya şimdi siz nasıl ürkerek bakıyorsunuz anlamıyorum:)
Nerde görülmüş hakkını aramayan vatandaşların hakkını devletin kendi kendine verildiği? Öyle bişi yok. Bir haksızlık varsa, bir uygulama hatası bir yanlış varsa bir zulüm szkonusu ise hakkımızı aramak insan olmanın gereğidir! Bir sorumluluktur bu.

saww

12.07-2012, 17:27
Her sınav olduğu gibi bu sınavda bir eleme sınavıdır, iyi olan atanacak iyi olmayan atanamayacak...Öyle olmasaydı kadroları açar başvuru yapar sınav olmadan 60bin kişi doğrudan alınırdı...

Sınav nedir biliyormusun? kalitesiz kadro oluşturma modelidir.

Yapılacak işlerin % 90 ı bakkal hesabı ilkokul mezunu olsan bile yapılacak işlerdir.

Önemli olan kaliteli hizmet vericek personel alımıdır.

Ben olsam sınavları iptal eder. Direk mülakatla ne kadar kadro varsa doldurururdum. Hatta kamuya sırtını dayama döneminede son veriridim.
Aynı özel sektör gibi iş sözleşmesi ile çalıştırırdım. Özel sektör alışanı enayimi hem kovulma korkusuyla işine sağlam sarılacak.
Kamu işcisi memuru salla başı al maaşı... Oh ne güzel memeleket.

Adalet denen şeyi sınavla bağdaştıran zihniyet pes....

NOT: Eylem sözü size ürkütücü mü geliyor bilmiyorum ama eylem hak arama biçimidir. En masum hak arama biçimidir üstelik. İnanın 4. sınıfta program gereği biz çocuklara kamuoyu baskısının önemini ve hak arama yöntemlerini anlatıyoruz dersin parçaıs olarak:) Bunla ilgili etkinlikler yapıyoruz. Bir vatandaş bilinci oluşturmaya çalışıyoruz ve bunu MEB programı doğrultusunda yapıyoruz:) Eyleme ve kamuoyu baskısı oluşturmaya şimdi siz nasıl ürkerek bakıyorsunuz anlamıyorum:)

Türkiyede bu işler sökmez. Ne oldu? Cumhurbaşkanınıda seçtirmemek için bir sürü eylem yapıldı sonuç ne oldu?

Eylem meylem hikaye.

Tek çözüm güçlü bir engelli siyasi kadrodur.
Siz meclisi bi bölmeyle başlayın onlar mecburen s....ke s...ke yola gelirler.

7-8 milyon oy kadar. Engelli partisi kurun.
Alın size partiye başkan İbrahim Tatlıses. Dilek Sabancı. Siz gücünüzün farkında değilsiniz!.

Chp yi bile taşeron alırsınız. Bidahaki seçimlere erdoğan ismini saddam mübarek olarak bile tarihe kazırız.
Tabi seçim sandıklarını değiştirmezlerse...:o

Bu ülkede en güzeli toprak altı... Yada al eline bi şişe ölene lkadar bırakma...

Evet evet eylem yapıcağınıza gidin İbrahim Tatlısesin veya Dilek sabancının kapısında parti kurması için ısrarcı olun...
Böyle bir eyleme gelirim. En az 100 kişi engelsiz adam getiririm. Siz 50 tane sakatı toplayamamışsanız size Yuh...

Kalem

12.07-2012, 17:33
saww, hiç kıvranma:) O 100 kişiyi eyleme getir:) Hiç işi kıvırma.
Haksızlık karşısında yöntem begenecek begenmeyecek lüksümüz yok artık.
Haksızlık karşısında bir önerin yoksa buyur katıl:) Yoksa sen bişiler yap begenmiyorsan eylemi, biz katılalım sana.
Magduriyet geleneği olarak destek olmak zamandıır şimdi.
Bhsettiğin çözümler uygulanabilir öneriler değil. Git gazetelere vs unlulere siyasilere anlat takıyolar mı seni bakim?
Kimsenin umurunda bile değiliz:)

srhtslymn

12.07-2012, 17:41
Arkadaşım sen dolaylı da olsa sınava giren bir kaç bin engelliyi ve diğer sınavlara giren kişileri ahmaklıkla, ahmak beyinlilikle suçluyorsun ve o kişileri uyuşuk insan modeli olarak tanımlıyorsun... Öncelikle buna son vermelisin.
Konu kılavuz ve kılavuz tartışılırken, mod değiştirilip gereksiz konuları tartışır hale geliyoruz. Bu da zihniyetleri gösterir,
Amaç sınavı kötülemek değil gereksiz konular üzerine yaygara yaratılmak isteniyor gibi geliyor.
Ben olsam şunu yapardım, ben olsam şunu yapardım, ben olsam .. , ben olsam .. Geçeceğiz o "ben olsamları". Eğer sen olamıyorsan, "ben olsam" deyip uzaktan çamur atmamak lazım...

Merak ettiğim bir konu henüz ösym sitesine bakmadım ama yazdığımız tercihler gelmediğinde "herhangibir yere atanmak istiyorum" veya kabul ediyorum gibi bir şık varmı??? Böyle bir seçenek sunuldumu tercihler esnasında???

buyucu

12.07-2012, 17:44
Kalem:)

MuratÖZTÜRK

12.07-2012, 17:46
Hayır sunulmadı öyle bir seçenek.

Libertarian

12.07-2012, 18:16
aile ve sosyal politikalar bakanlığını mail yağmuruna tutalım arkadaşlar bunlar bizim hangi hakkımızı verdilerki ülkeyi bize uygun hale getirmemek için bile büyük çaba sarf ediyorlar artık birlik olup haklarımızı talep edelim...

1970 lerde olsak toplanalım eylem yapalım diyecem.Ama yıl 2010 eylemin medyada gosteriliş suresi 30 sn.Yapman gereken tvleri bir kaç sozcu secerek bloke etymektir.
Kanalları belirleyin mail ve twit yagmuruna tutun.Bizede 10 dk ayırın deyin.Bu yaz ayında konu sıkıntısı ceken medya bu duruma balıklama atlar.

saww

12.07-2012, 18:19
Süleyman Yılmaz;

Benim şahsi modelim bu kardeşim. Sen hakettiğin şekilde yönetil. Senin yüzünden bende zulme uğrayayım.
Sen alışmışsın kalitesiz sınavla giren personele para ödemeye. Oysa o paralar benim vergimle ödeniyor.

Ezberleyerek sınavı herkez kazanır. En azından herkezde bu kapasite vardır.
İstisnalar kaideyi bozmaz...

Kaliteli personel mülakatla alınır!.

AYBAROGLU

12.07-2012, 18:26
saww;

saww denen kendini zeki sanan insan sen burdaki insanlara neden ahmak enayi yaftası yapıştırıyorsun birde sınavın tarifini vermişsin sınava girdin mi girmedin mi bilmem girdinse o çok zeki aklını başka yerlerde kullansaydın birde sen giripte kazanırsan bak işte o zaman lanet ederim dediğin kişiler ibrahim tatlıses dilek sabancımı beni temsil edecek kusura bakma ama sana ağzımla gülemiyorum sen onları ben kadar bilmezsin herkeside enayi ahmak muamelesi yapma herkesin iyi yada kötü bir umudu var biraz dengeli konuş...

Pegasus

12.07-2012, 18:39
Süleyman Yılmaz bu başlığı yaygara yapmak istemekle suçluyorsun ya. Haklısın. Kesinlikle yaygara koparmak istiyoruz...Onlarca meslek için açılmayan kadrolarla ilgili...Onlarca bakanlık, müsteşarlık, KİT vb hiç kadro açmadığı için...Diyanetteki şişirilmiş ve hiçbir şekilde karşılığı olmayan kadrolar için...Yetmez mi arkadaşım yaygara için...Sence dünden beri ağlayan bunca kişi için yaygara koparmaya değmez mi?

Kırk yılın başında uğradıkalrı haksızlık için seslerini yükseltme çağrısı yapan engellilere "yaygara yapıyıorsunuz" demek nasıl bir ruh halinin tezahürüdür Allah aşkına?!

Evet aynen öyle yaygara koparmak istiyoruz...

Sen katılma.

Arkadaşlar rica ediyorum burayı konu dışı tartışmaların bataklığına çekmeyelim. Derdimiz şu klavuz ve ona yönelik bir protesto eylemi...

loks

12.07-2012, 18:39
Süleyman Yılmaz;

İyi olan atanacak iyi olmayan atanamayacak öyle mi? Türkiyenin iyi bir üniversitesinden iyi bir dereceyle mezun oldum, sınavda iyi bir puan aldım ama devlet söz vermesine rağmen benim bölümümden (öğretmenlik) kadro bile açmadı, 4001 lere mahkum etti, olurda önümdeki birileriyle aynı yerleri tercih etsem atamada olmayacak, onca emek o diploma o puan çöpe.. bu mu yaygaracılık, komiksin..

golden_heart

12.07-2012, 19:11
hah tamamdır konu manasını yine yitirmeye başlıyor..seyredin şimdi !

sağduyu bizim ne'mize :o

uzakta olup gidemeyenlerde istanbulda olan yakınlarına ricada bulunabilir eylem için.misal ben çorumdayım..istanbulda gidebilecek bir yakınım olsaydı keşke..hemen yolllardım..buda önerilere eklenmeli bence..

srhtslymn

12.07-2012, 19:49
Sevgili Pegasus,
Konu hakkında fikirlerimi yazdım.
Konunuzun dağılmasını engellemek amacıyla başka yazmayacağım. Bol şans...

murathan

12.07-2012, 20:54
Eğer eylem yapılacak ve sunulan kadrolar protesto edilecekse bunun yeri bence Fatma Şahin'in Bakanlığını yaptığı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığıdır yani Ankara'dır.

nslhnylmz

12.07-2012, 21:00
Murathan'a katılıyorum.

AYBAROGLU

12.07-2012, 21:19
fatma şahine bir hınç var ama muahtap o değil faruk çeliktir çünkü kaptan o o ne derse olur...

murathan

12.07-2012, 21:33
Engellilerin hak ve menfaatlerini korumak ve kollamakla mükellef kişi ve kurum Fatma Şahin'dir ve onun bakanlığıdır diye düşündüm ama bence eylemin yeri Ankara'dır, Abdi İpekçi Parkıdır, kızılaydır.

OptimusPrime

12.07-2012, 22:35
SİZLERDEN RİCA EDİYORUM LÜTFEN BU HABERİ OKUYUN !!!!

Sorular ayn sadece klarn yeri deimi - Hrriyet Gndem (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20969230.asp)

nslhnylmz

12.07-2012, 22:43
@ OptimusPrime: Eeee? Bir haftadır aynı terane.

trtekin

12.07-2012, 23:10
akime yazdım ama inancım sıfır dedim chp yazayım meclise taşısınlar konuyu inş başaracam.

OptimusPrime

12.07-2012, 23:27
@ OptimusPrime: Eeee? Bir haftadır aynı terane.

eeee mi ? o ne demek yav?? sana göre terane bana göre hırsızlık ve emeğimizin çalışması demek...

serkan53

12.07-2012, 23:50
ilkokul-ilköğretim ve ortaokul adı altınta bizi kura dediler.sonra bi baktım ki kura için de kura şimdi kılavuzu okuduğumda ilköğretim ve ortaokul atamaları yaptıkdan sonra boş kadro olursa ilkokul atanacakmış.bence lisans ve ön lisans yapanlarada bir oyun yapabilirler.benim düşüncem.dikkatli olun arkadaşlar.atamalar bitsin total de kaç kişi atanacak.ama inşallah ben yanılırım.allah hepimize sabır ve kolaylık versin.(devlet+politika+akıl oyunları)

alijchan

13.07-2012, 00:00
arkadaşlar eylem yapacağımıza kendi aramızda toplanıp oturup karar verelim ve elele bir siyasi parti kuralım bdp bile söke söke meclise girebiliyorsa bizim gümbür gümbür meclise girmemiz gerek. bizim halimizden bir tek engelli anlar. ve inan bana sesimizi duyurduğumuz an herkes bizi ayakta alkışlar destek olurlar sosyal medyada çığır açarız ama yeterki birlik beraberlik olalım. başta ben olmak üzere yılmadan yıkılmadan sonuna kadar anca beraber kanca beraber hareket edelim lütfen bişeyler yapalım artık sesimizi duyuralım sessiz kalmayalım. engelli dernekleri başına buyruk hareket ediyor hepsini tek bir çatı altında toplayalım birlik olalım güçlü olalım.

nslhnylmz

13.07-2012, 01:39
OptimusPrime;

Ben emek hırsızlığı yok demedim. Farkettiysen sadece haberin bir haftadır sürekli kendini tekrar ettiğini vurgulamaya çalışıyorum. Ortada iptal söz konusu olacakmış gibi görünmüyor bu haksızlığı büyük boyutlara taşıyor. ÖSYM Başkanı sürekli başka abuk açıklamalarda bulunuyor. Ayrıca bu post için başka bir başlık açmalıydın.

alanya

13.07-2012, 03:21
Yetmez ama EVET'çilere hayırlı olsun... işte size pozitif ayrımcılık yasası ile hazırlanmış ATANAMAMA KILAVUZU...

geronimo

13.07-2012, 07:11
Arkadaşlar bu alımlar ne böyle resmen kendi yandaşlarını kayırıyorlar, 1 tane bile Sanat Tarihçi veya Arkeolog yok.İmam, hatip, öğretici, kayyum, müezzin bu kadar çok alınır mı ya?Engelli dernekleri ve federasyonları ne güne duruyor ne iş yapıyor hakkımızı arasınlar?Hakkımı bu yandaşçılara helal etmiyorum, bu kadar imam, hatip nerden türedi hem de özürlü, bence sağlıklı bu kadar imam hatipli bile yoktur.

celik

13.07-2012, 08:04
murathan arkadaşım bence yanılıyorsun. çünkü Fatma Şahin AKP çatısı altında. bu durum da akp ne değer se Fatma Şahin de onu yapıyor. yani bu kararları sadece Fatma hanım vermemiştir.

Kalem abla,
bir çok arakdaşımızın yapacağımız bu mitingten haberi olmadığı için bir zaman gerekiyor düşüncesindeyim. onun için 29 Temmuz bence uygun tarih...

Pegasus

13.07-2012, 11:39
Görünüşe göre aramızdan bu dev haksızlık için 20 kişi bile bir adım öne çıkamadı. İşte uğradığımız haksızlıkların gerçek nedeni tam olarak da budur...Öne çıkan dostlara teşekkür ediyorum. Yarın için üç beş kişiyle oraya gitmenin bir alemi yok. Makul bir sayıya ulaşırsak gelecek hafta 21 temmuz cumartesi günü yapabiliriz bu eylemi...

serkan005

13.07-2012, 12:19
bu kılavuz hiç hoşuma gitmedi arkadaşlar genel olarak türkiyedeki engellilerin ihtiyaçlarına cevap vermiyor bu çok açık gereken tepkiyi vermeliyiz.birlikten güç doğar

Kalender ŞAH

13.07-2012, 12:44
Bunun Böyle olacağı Beliydi.......Sadece Bizler Kabulenmek istemedik....

Bâtıl isteyü hakdan ayrıldum. Boynuz umdum kulakdan ayrıldum.

Şeyhî

(Batıl olanı isteyerek haktan ayrıldım, boynuz umdum, kulaktan ayrıldım.) ...Bizlerde bu duruma düştük.......

Bizi böyle üzenlere Aşık figaninin ,Başını vurduran İbrahim paşaya söylediği son sesleniyorum......
Dinle ey makbul İbrahim Paşa
Her nerdeysen duy sesimi
Elbet bitecek seninde hükümranlığın
Makbul olan sıfatın Maktul olacak bir gün

FİGANİ

Makbul olan ibrahim Birgün Maktul İbrahim diye ANILDI.....Mevki Makam .....Hep emanet ...Kanuni sultan süleymanın bir sandığı götüremediği dünyadan ne götüreceksiniz .......Hakının HAKININ,Hakkıdan alınacağı BİR gün BİR divan var elbette ...

MAHKEME-İ KÜBRA

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN VE KARINCA

Meyve ağaçlarını sarınca Karınca
Günah varmı Karıncayı Kırınca?

Hocası Ebussuud soruyu şöyle cevaplıyordu.

Yarın Hakkın Divanına Varınca
Süleymandan hakkını alır karınca.

Nur-u Dilara

13.07-2012, 12:46
Görünüşe göre aramızdan bu dev haksızlık için 20 kişi bile bir adım öne çıkamadı. İşte uğradığımız haksızlıkların gerçek nedeni tam olarak da budur...Öne çıkan dostlara teşekkür ediyorum. Yarın için üç beş kişiyle oraya gitmenin bir alemi yok. Makul bir sayıya ulaşırsak gelecek hafta 21 temmuz cumartesi günü yapabiliriz bu eylemi...

sayın pegasus;
yorum yapmaya gelince bizden iyi yorum yapan yoktur. eleştiri dersen sonuna kadar varız. ama icaraat dersen işte orada bir durup düşünmek lazım. malesef bu hep böyle oldu türkiyede. sadece bu değil ki !!! saymakla bitmez. yazacaklar çizecekler zaman geçmeden de tercihlerini yapacaklar. sonra sonuçlar belli olacak. işine gelmeyen gene yazacak çizecek yorum yapacak kendince. ve sonuç !!! haticeler hep oldu ama neticeler önemli olan. şimdi bu yazdıklarıma da kızacaklar :) gerçekler gerçektir acıda olsa

fatma20

13.07-2012, 12:48
ya neden bu kadar çok boktan olmuş liste ya kaç tane özürlü imam hatipli bide yeterliliği olan kadın vardır türkiyede yeterliliğim olmadığı için diyaneti seçemiyom:mad::mad:

Kalender ŞAH

13.07-2012, 13:02
Nur-u Dilara;

durumun böyle olacağını anlatan onlarca yazı yazdım....Birtane destek bulamdım....HERKES BAŞKA DÜYADAYDI ...HAYAL DÜNYASI...

Formda sadec bir kaç kişinin yazdıklarına itibar ediliyordu ...Özkan bey vebir kaç kişi.......Onlarada duymak istediğimizi söylüyorlardı....

Çok eski bir yazımda SÖYLEDİĞİM BİRKAÇ SÖZ.......

ÖMSS soruları özür gurubu ve öğrenim durumuna göreydi. Atamalar neye göre olacak?
Arkadaşlar , TercihKılavuzları Henüz Yayınlanmadı , Bazı Konularda , sesimizi duyurma şansımız var…..
ÖMSS T.C. yetinde yapılmış en değerli ve sistemli özürlü sınavı . Bu sınavı yapanlara ,tüm emeği geçenlere tşk ler şükranlar. ÖMSS nin Özürlü sınavına getirdiği sistem nerdeyse dünyada bir ilk , Arkadaşlar Böylesi değerli bir sınavda eksikliklerin ve fazlıkların olması da doğal olacaktır .BİZ ÖZÜRLÜLER Kendi Gördüğümüz aksıklıkları veya eksiklikleri dile getireceğiz ki ,Bizimde Bu sürece ÖSYM ve ÖMSS yi düzenleyenlere ve kendimize bir katkımız olsun.. unutmayalım ki ösymdeki görevlilerde bizim gibi insan............Ama bizi en iyi biz biliriz,derdimizi sıkıntımızı....
Arkadaşlar Ünlü Fransız filozof Descartes (http://www.engelliler.biz/wiki/Descartes) in latince yazımıyla "Cogito ergo sum (http://www.engelliler.biz/wiki/Cogito_ergo_sum) olarak da bilinen ünlü sözü var ,Onda da şöyle demekte; Artık kesin bir şey varsa o da şüphe ettiğidir.Şüphe etmek düşünmektir. Düşünmemiz ise var olduğumuzun kanıtıdır . Ve son tahlilde "Düşünüyorum, öyleyse varım, der......
Bizde düşenelim ,şüphe edelim ki var oldğumuzu kanıtlayalım. yazalım tartışalım ki özürlüler olarak var olduğumuzu kimseye unutturmayalım ÖMSS ye süreçte yararlı bir katkımız olsun ...
İş işten geçtikten sonra çığırtkanlık yapmanın gereği yok. ösym yi ve ömss yetkilileri suçlamanın hiçbir anlamı ve hiç kimseyede bir faydası olmaz ……Ata sözünde deği gibi Atı alan üsküdarı geçmiş olur.......
Ben özürlü Atamaların da ki kontenjanlarının belirlenirken ;Adil bir atama için , öğrenim düzeyi kadar özür guruplarının da göz önünde tutulup Atama yapılmasın dan tarafım. Atama kontenjanları belirlenirken öğrenim durumu, puan ve sıralamanın yanı sıra özürlü guruplarıda etken olmalıdır …. Nasıl ki süre ,soru tipi ve kitapcıkları özür guruplarına ayrı ayrı belirlendiyse atamada ve kontenjanlar belirlenirken etken olmalıdır

Ama Bitane olumlu yanıt ALMADIM.....şimdide değişen yok..körler sağırlar birbirini ağırlar durum

Kalem

13.07-2012, 13:02
Çelik, ablam Pegasus da 21 Temmuz dedi. 21 Temmuz da eylemdeyiz yani:)

Kızım ve arkadaşlarına söyledim. Onlar da gelecekler.

Başka gelen varsa lütfen geleceğim ya da gelmeyeceğim desin bileyim bunu. BUnda liste tutacagım valla:)
Evet, tekrar ediyorum gelecek olanlar lütfen buraya geleceğini ya da gelmeyeceğini belirtsin.
Ha bir sorun varsa eleştirdiğiniz, kafanıza takılan ögrenmek istediğiniz bir şeyler de varsa çekinmeden sorun.
Sessiz kalmanızı kabullenecek değilim yani. Bu kanıma dokunur:)
Gelin şurada sorun neyse niçin gelmek istemiyorsanız bir anlatın ayrıca bilelim, tartışalım.
Her şeyi anlatan soran sizler size seslenince susarsanız olmaz yani.
Bu sorunlar yuzunden forumların hiçbir yerine bakacak hal kalmadı bende. 2022 ve evde bakım forumlarını öm ları bile ektim yani.
Bakamıorum bile.
İş bu kadar ciddi arkadaşlar.

TOLGA_HAN

13.07-2012, 13:04
Ya arkadaşlar bende sizlere katılıyorum keşke hep birlik olsakta ankaraya meclise yürüsek ama ben köyde ikamet ediyorum yalnız başıma biryere gidemiyorum maddi yönden de pek iyi sayılmam o yüzden sizlere katılamıyorum ben çaresizlikten dolayı sınav tercihlerinde yapmakta zorlanacağım yerleri tercih ettim görme engelliyim ama sürünerekte olsa yapmak zorundayım başka çarem kalmadı görme engellilere bakım parasıda vermiyorlar gözlerin görmüyor ama elin ayağın tutuyor diyorlar o yüzden bakıma muhtaç değilmişiz arkadaşlar çaresizlikten ne yapacağımı inanın şaşırdım tüm türkiye çapında birleşip büyük bir engelli pretestosu yapmalıyız artık yalnız başıma gelememeyide kafaya takmıyorum ama maddi açıdan inanın altından kalkamayacağım yerler ankara istanbul gibi yerler kalbim yüreğim sizinle diyeceğim ama dediğiniz gibi ağlamakla sızlamakla biryere varılmıyor birlikten kuvvet doğar ne olur birşeyler yapalım hep beraber en azından iş bulana kadar ayrım yapmadan bütün engelli kardeşlerime geçineceği kadar maaş bağlansın yada benim yaşadığım yerde bana asgari ücretlede olsa benim engel durumuma göre bir iş versinler (bütün engellilere yapılsın bu dediklerim) bıktık artık asalak gibi yaşamaktan...

golden_heart

13.07-2012, 13:14
kalem;
abla ben yukarda bi yerde çorumda olduğum için gelemediğimi,ancak keşke bir yakınım olsada orda onu gönderseydim diye yazdım..ve şunu ekledim..gelemeyenler gelemiyorum deyip kestirmek yerine bir yakınını oraya gönderebilir.bunu yazılarında yazsan etkili olur..biz dersek pek etki etmezde sen yazarsan edebilir..hem sağlıklı olanlarında bizlere destek verdiği görülür,etki artar..illa engelli gelecek diye bi kuralımız olmamalı..

Kalem

13.07-2012, 13:28
Est. İsmail. Senin sözünle benim sözüm arasında fark yok burada. Hepimiz aynıyız, biriz burada.
Seni tınmayan ablalarını hiç tınmaz bile:)
Yahu kızamıyorum da kimseye. Sadece bu kadar çaresizlikleri kabullenişlere, içe atmalara, eve hapse alışmalara, yok sayılmalara rıza göstermelerine bişi de diyemiyorum. Ne etseler hepimiz haklıyız.
O kadar çok yok sayıldık o kadar çok sesimiz susturuldu o kadar çok görünmez kılındık ki normal bunlar aslında.
Yıllardır saydılar sövdüler şikayet ettiler gören olmadı. Umutlar kırılmıştır.
Ama biz hepimiz yeniden doğmaya da alışmışız.
Kül oluruz ölmeyiz ve her seferinde yeniden yeniden doğarız.
Bunda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu hikayeyi yeni baştan bizler yazacagız arkadaşlar.
Masaya da yumrugumuzu koyacagız istediklerimizi de alacagız hep birlikte.
Şimdilik klavuz birkaç bin arkadaşımıza ilaç olacak ama unutmayalım biz milyonlarcayız. Ve on binlerce arkadaşımız iş istiyor.
Hepsini düşünmek zorundayız.
Birlikte gülmek birlikte aglamak ilacımız işte bu bizim.
Gelemeyenler İsmail'in dediği gibi lütfen akrabalarını göndersin ve bunu belirtsin.
Sorunlarımızı en iyi biz biliyoruz. Çözülmeyen sorunlar arasında bogulmamak için karşımıza çıkan haksızlıklara dur demeliyiz ki bir daha kimse bize elma şekeri sunmasın!
Evet lütfen çığılığınızı bu sitede ve başka sitelerde gömmek yerine muhataplarına işittirmeyi deneyelim.
Dost sesi bilirim ki çok şey anlatmasa bile duyulur.
Duyacaksınız da sesimizi.

Muhatapları duyacak, gelecek, ses yükselecek!
İŞin özeti bu.
Kardeşlik daima kazanır.

golden_heart

13.07-2012, 13:54
Abla bu işlerde eylemin haricinde medyada da bişeyler yapabilsek..mesela o yapacağımız eylemde orda medya da olurmu ki..gerçi kalabalık olmasa onlar için haber değeri olmazda..yada bu sorunları köşesine aktaracak yazarlar varmıdır bize destek olacak..mecliste ki engelli vekiller kimler mesela,onlara ulaşılmazmı ki ? eylemi yaparsın geçer gider,etkisi olur elbet olmaz değil..ama buun devamı basınla,medya ile olmazmı ?mesela bakanı sıkıştıran adımlar atılmalı..vs vs .. bu tip teorik fikirleri pratiğe dökebildiğimizde bişeyler olur bence..bazı gazeteler bu duruma duyarlı..benim bir şikayetimi türkiye gazetesi yayınlamıştı misal..daha başka gaztelerde olabilir..daha başka,iyi konuşan bir arkadaş bir tv kanalında ilgili bir programa katılabilir,orda herşeyi dile getirebilir..bunun yolları vardır elbet..yani kısaca bu dediklerim eminim çoğumuzun aklından geçiyodur..bana has fikirler değildir sadece.bunları hayata geçirmeliyiz..

nslhnylmz

13.07-2012, 14:02
21'i geç değil mi? Zaten 20'sinde tercih süreci tamamlanıyor.

Kalem

13.07-2012, 14:18
nslhnylmz ablası seçeneğimiz yok. Yarın yapacaktık. Ama katılım az oldu. O yüzden erteledik.
Fakat İstanbul için böyle. Diğer şehirlerde olan arkadaşlarımız kendileri aralarında eylem yapabilirler. Tarihi ve yeri belirlersiniz oldugunuz şehirden haykırırsınız. Toplanacagınız yere basını da davet edersiniz. Basın açıklaması yaparsınız vs. İlinizdeki ilçenizdeki sivil toplum kuruluşlarından da destek isteyebilirsiniz. Yani herkes çığlığına sahip çıkabilir.
Biz buralardan sesleniriz arkadaşlar da başka şehirlerden.
Bir arkadaşımız Ankara'da yapalım demişti mesela. Tabiki olur. Ankara'da haberleşin. Kendi aranızda yapın eylemi.

İsmail basın tabiki çok önemli. Yaptıgımız her iki eyleme de basının ilgisi buyuk oldu. Taksim'de yirmi otuz kişiydik ama basında baya yer aldı bu. Twitter, facebook gibi sosyal medyada da yer aldı.
Sen de mesela bulundugun şehirde akrabalarını dostlarını ayarla çağır basını. Basın bildirisi hazırlayın ya da baktınız olmadı.
Basın bildirinizi dagıtın basına.
Aklınıza ne geliyorsa nerede ve hangi zamanda olursanız olun yapın lütfen.
Yaınızdayız.
İstanbul'da da bizler yapacagız.
Tek ses tek yürek olmadıkça olmayacak yürümeyecek bu işler başka.
Yeni doğmuş bebek gibi sil baştan yöntemleri yolları ögrenecegiz.
Twitter hesapları olanlar, facesi olanlar harekete geçebilirler.
Bizi uykusuz bırakanları biz de uykusuz bırakmayı bilmeliyiz.
Sakatların sesine alışık olmadıkları için ne oluyor bunlara diyeceklerdir inanın.
Başkalarının on bin kişiyle meydanlara çıkmasıyla bizlerin on yirmi kişiyle bile sokaga çıkmaları farklı olacak:)
Çünkü alışık değiller. Kuzular misaliyiz herlese göre. ve kuzuların bagırmasına kimse alışık değil.
O yüzden eylemde yirmi otuz kişi oldugunuza aldırmayın bile çıkın sokaklara basını da çagırın.
Kimseye gerek yok bu işler için.
Bu çığlığın sahipleri sizsiniz eylemi tabiki siz yapacak ve basını çağıracaksınız.
Öğrenilir yani bu işler. Yete rki isteyin ve sahip çıkın sorunlarınıza.
İstanbul hazırlanıyor eyleme!
Başka şehirler de hazırlansın:) böylece gelemiyoruz diyenler kurtulacagını sanmasınlar yani bu işlerden:)

kajmeran

13.07-2012, 14:37
Fatma Şahin çok iyi bir mutfak çalışması yaptık demişti. Normal aşçılığı da bunun gibiyse vay o doyurduğu ailesinin haline. Yazıklar olsun. Ne desek boşa adamlar her şeye kulaklarını tıkamışlar bir kere. Biz istediğimiz kadar yırtınalım.

aslan28

13.07-2012, 14:39
sayın kalem ve diger arkadaşlarım
haklarını verselerdi,tekel işçilerine haklarını verirlerdi adamlar aylarca savaştı bizim insanlarımız seyretti. o kadar basın tvler gösterdi chp mhp bdp ve meclis dışındaki bütün partiler tekel işçilerini destekledi sonuç degişmedi. unutmayınki bizim çabalarımızda üzülerek söylüyorum ki boşa çıkacaktır.

slimer

13.07-2012, 14:44
peki birşey soracağım bu abudik gubidik boş kalacak dediğiniz kadrolar ya nokta atışıysa ?

designer__07

13.07-2012, 15:16
Slimer;

Doğru söze ne denir:)) Bu kadroların hepsi dolacak yazın bi kenar...

:cool:

kajmeran

13.07-2012, 15:22
Nasıl bir ülke arkadaş ya. Her hükümete göre lise mi bitirecez , her hükümetin ideolojisine uygun diplomamız mı olmalı? Bir cemaat yada örgüte üye mi olmamız gerekiyor illaki. Dayısız , cemaatsiz, örgütsüz hiçbir iş yürümez mi bu ülkede? Ne sağcıyım ne solcuyum. Bu insanların külliyatı yalan. Adı üstünde politikacı... Tırnağın varsa başını kaşıyacaksın bu ülkede yoksa birilerinin eline bakarsak ohooo çok bekleriz arkadaş...

c.dogdu

13.07-2012, 15:34
arkadasım bızde ımam hatıp mezunuyuz ama bızden de dıyanet islerının verdıgı sertıfıka ıstenıyor. onu almak kpss 80 almaktan daha zor bilmem anlatabıldımmı sadece balon kadrolar yanı sınava gıren 500 ımam hatıp mezunu varsa emın ol sadece 50 tanesının bu belgesı vardır

golden_heart

13.07-2012, 15:38
aslan28;
şevk kırmayamı geldin arkadaşım..

kajmeran;
eyleme gidiyormusun ? gidemiyorsan,şehrin nere ise orda neler yapabilirsin..atıp tutmalar artık haddinden fazla oldu..yeter artık diye düşünüyoruz..yeni bişeyler sölemek lazım..yanlışmıyım ?

xcanerx

13.07-2012, 15:43
6338 sayılı Bütçe Kanunlarında Yer Alan Bazı Hükümlerin İlgili Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelere Eklenmesine Dair Kanun’un 5 inci maddesiyle 190 sayılı KHK nın 11 inci maddesinde değişiklik yapılmıştır.
Değişiklikle, Özürlü ve eski hükümlü işçi atamaları için Maliye ve Devlet Personel Başkanlığından alınması zorunlu olan izin şartını kaldırdı. 6338 sayılı Kanunun 5 inci maddesinde; “13/12/1983 tarihli ve 190 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 11 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendine “kullanılması,” ibaresinden sonra gelmek üzere “22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi uyarınca yükümlü oldukları özürlü ve eski hükümlü işçi atamaları hariç” ibaresi ile birinci cümleden sonra gelmek üzere aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Özürlü ve eski hükümlü işçi atamaları, izleyen ayın sonuna kadar Maliye Bakanlığına ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.” Hükmüne yer verilmiştir.

190 sayılı KHK nın 11 inci maddesinin (d) bendinde ise; “Vize edilmiş sürekli işçi kadrolarından boş olanların açıktan atama amacıyla kullanılması, Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Ba-kanlığının iznine tâbidir. Bu kadroların boş olanlarından Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca uygun görülenler Başbakan onayı ile iptal edilir.

Bu vize işlemi yapılmaksızın sürekli işçi çalıştırılamaz ve ödeme yapılamaz.”hükmü yer almaktaydı.

Yeni düzenlemeyle birlikte 11/d bendi; “Vize edilmiş sürekli işçi kadrolarından boş olanların açıktan atama amacıyla kullanılması, 22/5/2003 tarihli ve 4857 sayılı İş Kanununun 30 uncu maddesi uyarınca yükümlü oldukları özürlü ve eski hükümlü işçi atamaları hariç Devlet Personel Başkanlığının görüşü üzerine Maliye Ba-kanlığının iznine tâbidir. Bu kadroların boş olanlarından Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığınca uygun görülenler Başbakan onayı ile iptal edilir. Özürlü ve eski hükümlü işçi atamaları, izleyen ayın sonuna kadar Maliye Bakanlığına ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

Bu vize işlemi yapılmaksızın sürekli işçi çalıştırılamaz ve ödeme yapılamaz.”şeklini almıştır.

4857 sayılı İş Kanununun Özürlü ve eski hükümlü çalıştırma zorunluluğu başlıklı 30 uncu maddesinde; “İşverenler, elli veya daha fazla işçi çalıştırdıkları özel sektör işyerlerinde yüzde üç özürlü, kamu işyerlerinde ise yüzde dört özürlü ve yüzde iki eski hükümlü işçiyi meslek, beden ve ruhi durumlarına uygun işlerde çalıştırmakla yükümlüdürler. Aynı il sınırları içinde birden fazla işyeri bulunan işverenin bu kapsamda çalıştırmakla yükümlü olduğu işçi sayısı, toplam işçi sayısına göre hesaplanır….”hükmü yer almaktadır.

Sonuç olarak; Kanunen zorunlu olan bu atamalar için izin alınması elbette yanlış bir uygulamaydı ve ilgili kurumların izin vermekten başka seçenekleri de zaten yoktu. İşte bazen yıllarca niçin yapıldığı bilinmeyen ve sorgulanmayan bu tür uygulamalar yapılıyor ve birisi çıkıp da bunu niçin uyguluyoruz diyene kadar da uygulama devam ediyor.

ARKADAŞLAR ÖMSS/2 DAHA ÇOK ALIM OLACAKTIR ARTIK; ÇÜNKÜ BÜTÜN KURUMLAR BU KANUN GEREĞİ TALEPTE BULUNAMIYORDU. KANUN DEĞİŞTİ VE BÜTÜN KURUMLAR AÇIK OLAN KADROLARI DOLDURACAKTIR......
ALLAH HERKESİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN İNŞALLAH. SELAM VE DUA İLE....

kajmeran

13.07-2012, 15:54
Golden_Heart arkadaşım. Eyleme gitmiyorum. Eylemle değişebilecek bişeler olduğunu da düşünmüyorum. Atıp tutmalar kendimizi rahatlatmaktan başka da bir anlam ifade etmiyor. Sen neleri değiştirebildin bugüne kadar bu ülkede? Bilir kişi sen isen umarım birşeyleri değiştirebilirsin. Biz de seni takdir ederiz. Salıcakla kal.

Bir dahaki atamaya sarkıtmak için mi sınavdan ve tercihler yayınlandıktan sonra çıkarıyorlar kanunu? Sınavı bu kadar aceleye getirmeyip tüm şartları sağladıktan sonra yapsalar olmaz mıydı? Umarım bir dahaki sefere daha makul ve mantıklı bir tercih klavuzu ve kadro yayınlarlar. Hayırlısı diyelim.

golden_heart

13.07-2012, 15:54
kajmeran;
o zaman geri sayfalara git,birde "kalem" rumuzlu melek ablanın yazılarınıoku..benden farklı bişeyler söylüyormu..yok onu okuyunca hala benim bu işten umudum yok diyeceksen sen bilirsin...senin açından bu böle gelsin böle gitsin..diyecek bişey yok..sağlıcakla kal..

BALTAZAR_79

13.07-2012, 16:13
Arkadaşlar yazarken üsluplara dikkat edelim lütfen, dünyada milyarlarca insan var ve bu kadar insanın aynı düşünceleri ve yöntemleri paylaşması imkansız, herkes tek düze aynı şeyi düşüncekse, aynı şeyleri yapacaklarsa dünyada olmamızın ne anlamı var? Herkesin kendince doğruları, yöntemleri, hayat şekilleri var. Senin için çok doğru gelen ve o doğruyu yapmadan bu işler düzelmez dediğin bir olgu, belki bir başkasına tamamen yanlış gelebilir.

Tamam sen doğruyu söylüyor olabilirsin, belki sadece bu şekilde bu işler çözülecek de olabilir ama sadece bunu söyleme hakkın var, dayatma hakkın yok. Bu foruma girebilen her arkadaş, forum kurallarına uyarak ve terbiye sınırlarını aşmadan yorum yapabilme hakkına sahiptir. Yorum hoşuna gider-gitmez, orası senin bileceğin iş, okursun işine bakarsın. Şunu yaparsan yanlış yaparsın; sen kendince en doğru olanı burada dile getirebilirsin, arkadaşlara doğru yolu göstermeye çalışabilirsin ama bu dayatma sınırına gelirse, işte o zaman yanlışlık başlar. Sen düşünceni paylaş gelen gelir, gelmeyen gelmez, ama 2-3 yerde çıkar da, sizden bir şey olmaz, sadece buraya yazarsınız, başka bir şey yapmazsınız zaten dersen film orada kopar.

Burası forum sayfasıysa herkes düşüncelerini, diğer arkadaşları rahatsız etmeden özgürce yazar, hiç kimsenin de buna müdahale hakkı yoktur. Yorum yaparken bu kıstasları göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim...

slimer

13.07-2012, 16:23
o değilde meb onaylı daktilo sertfikası ne ya daktilomı kaldı f klavyemi kaldı ne iş ?

golden_heart

13.07-2012, 16:24
baltazar_79;
ben bişey anlamadım,mazur gör..sözün tam olarak kimleri kapsıyor bu konuda şuan ? yani bariz hangi tür söylemler yanlış..

neyse şöyle bir face sayfası var bilirsiniz zaten;
https://www.facebook.com/ENGELLILER.ICIN.ELELE
sayfanın iletişim bölümüne burdan ;
https://www.facebook.com/ENGELLILER.ICIN.ELELE/info ulaşabilirsiniz..
takipçi sayısı 2 milyona yakın..acaba hangi tarihte eylem olacaksa onu belirleyip o sayfanın sahibine söleyip yayınlattırsak daha çok katılım olurmu ki ?

naser34

13.07-2012, 16:47
Arkadaşlar yapılan bir eylemle istenilen etki yaratılabilseydi, Şu an hiçbir sorun kalmazdı. İstediğin kadar kalabalık ol. kalabalıklık sadece süreci hızlandırır.Yaptığın mitingler protestolar mailler belki sana yaramayacak; senden sonrasına yaracaktır.Ama sen ilaki ben diyorsan: sen gelme gelme arkadaş.

golden hart, Basında yeteri kadar ve bizim istediğimiz dogrultuda yayınlanmaması benim de en fazla eksikliğini gördüğüm bir şey.
Ben 50 yaşındayım. Eğitimimi lise birden terk etmiştim.Bu eksikliği görünce 3 yıl önce uzaktan eğitim gibi bir olanağı görünce okumaya gazeteci olmaya karar verdim. Açıkliseye kayıt oldum .İki yılda liseyi bitirdim. Geçen yıl sınavlara girdim. İstediğim üniversiteye girebilecek puanı da aldım sıralamam 12 bin. Çalışmam ve tekerlekli sandalyeli olmamdan dolayı benim için en uygun uzaktan egitimdi.
Şimdi İstanbul üniversitesi Gazetecilik okuyorum. 2 sınıfa geçtim.
Diyeceğim o ki arkadaşlar gençler" Engellilere bakış açısını sizler eğitimli gençlerle düzelecektir."
Uzaktan eğitim gibi bir şansınız var bunu değerlendirin.Bilinçlenin
Arkadaşlar Bu ayın 21'inde yurt dışında olacağım için katılamayacağım. Kalbim sizlerle ..

Kalender ŞAH

13.07-2012, 16:59
golden - hart ........tercih lılavuzundan memnunmusun.... bunun böyle olacağı belliydi....fakat hayal dünyasındaydınız ne oldu...

onlarca defa bunun böyle olacağını yazdım... her seferinde mulif oldudun

ÖZKAN abiniz le beraber ...pembe tablo çizyordunuz...

ben mesleki okulara göre ve sertifikalı alım olur diyince nedeyse beni linç edecektiniz...

en son 4 bin 4500 lise mezunu alınır diyice savaş açtıydın .... bugün ne oldu .....

sonbahar.44

13.07-2012, 17:00
kalender kaç puan aldın tercihlerin hangi iller..hangi kurumlar..

Kalender ŞAH

13.07-2012, 17:01
Bugün geç kalmış eylemin kimseye faydası olaz .....çaba gösterenlere saygı duyyorum

dıe another day

13.07-2012, 17:03
EYLEM yapılsın bencede en azından 2 . alımlarda akıllanırlar belki.

Kalender ŞAH

son bahar 80 küsür lerde bir puan aldım memur kadrolarını tercih ettim ...sen kaç puan aldın

golden_heart

kalander-şah;
arkadaşım ayda yılda kendince bir yerde haklı çıktın ya konuşur durursun artık..özkancey ile beni hedefine yerleştirdin say bakalım açık alanda..
o değilde sen onlarca defa onu yazdın bizde seni dinlemedik diyelim,napacaktın bu kısa sürede,ösym yetkilileri kapanmış bizim tercih listesini hazırlarken napacaktın söle bana..senin haklı çıkman bu gerçeği değiştirdimi..bana mantıklı cümlelerle gel..taaaa bu dediğimiz süreç yıllar öncesini kapsıyor,böyle gelmiş böyle gidiyormuş artık gitmesin diyoruz..burası senin gelip gövde gösterisi yapacağın bi yer değil arkadaşım..başka konuda ne dersen de ama burda konunun manası kaçmasın..

sonradan gördüm geç kalınmış eylem demişsin,bu bencillğin göstergesi işte..sizden sonra gelecekler umrunuzda değil..sen haklı olda,dediğin çıksında,geril yaslan ooooh elini ensene at,sevin,kalender haklı çıktın dostum.sevin sevin..ne güzel..sen düşünme senden sonra gelecekleri olurmu ;)

Kalender ŞAH

13.07-2012, 17:05
ola bilir yakın arkadaşım
mavi sakalda yakın arkadaşım
bir kaç yazımı yayınlamış

şahsen tanışmadık ...

twilight

13.07-2012, 17:07
Az evvel tercih listemi yaptım sadece Ankara'yı bildirdim.Rabbim hayırlısını verir inş yüzümüzü kara çıkarmaz.Herkesin gönlüne göre versin rabbim.Gerçekten çok istiyorum rabbim isteyene verirmiş.
Arkadaşlar tepkinizi verin Ankara'da olacak olursa katılacağım.Esas tepkimi de sandıkta vereceğim.

sonbahar.44

13.07-2012, 17:07
bende sivas bütün kurumları tercih ettim hizmetliyide..

Kalender ŞAH

13.07-2012, 17:09
golden hart:p:p yok hedef tahtasına koyduğum yok ...sanki haklı çıktıkta ne oldu bize ne faydası var....insan nekadar yüksekten düşerse okadar yaralanıyor...en azından doğru yada yanlış ömss için çaba gösterdiğin için sana ayriyetten saygı duyuyorum ..........

ED.

13.07-2012, 17:10
Hiçbir yayın organında bu kadroların dağılımının saçmalığına dair bir yayın göremedim üzgünüm.

Böyle bir saçmalık olamaz.
Ortaöğretim'de 750 diyanet mensubu (öğretici-imam-müezzin) alırken, 474 memur alıyorsun.
Yani bu kadar saçma bir rakam olamaz.
Diyanet tabii ki olsun olmasın demiyoruz ama 750 diyanet mensubu olan yerde 1500 memur atanmalı.

Benim gözlemim;
Bu sınav aceleye gelmiş bu 1
Kurumlarla yeterince istişare olmamış bu 2
Engelliler nerede daha verimli olur bunu devlet mensupları-uzmanlar kadroları hazırlayanlar bilmiyor bu 3.

1. Atamaya göre engellilerin nasıl nitelikli çalışma sağlayabileceğini umarım öğrenirlerde ona göre bir düzen yaparlar ki hiç sanmıyorum.
Ben 2168 sıradayım bana sıra gelebileceğini sanmıyorum.
Belki 2.atamaya bir şansım olabilir ama çok düşük bir ihtimal.

Tercihimi yapacağım kendi ilimde tutmayacak ama yinede bir umut.

Bakan TV'ye Gazetelere çıkıp 20Bin kadro açtık demesini biliyor ama neye göre 20bin ne zaman alacak 20bin onu söylemiyor göz boyuyor.
Ama ben yinede umudumu güvenimi devletim sağolsun deyipte tamamen yitirmiyor çok azda olsa bu %3'lük kesiminin tamamı dolmasa bile en azından ben bu birikimimle bir devlet kapısında iş bulabileceğime inanabiliyorum hala.

Diyorlar ki: 3 Milyon 100bin kamu çalışanı %3 90bin civarı bu kadroların 50bini dolu %5 yasası geçerse 45bin daha artacak nasıl dolduracaklar böyle saçma kadrolarla bilmiyorum.

Ne zamna dolacak ne zaman ? ne zaman ?

yüreginleyaz

13.07-2012, 17:10
Pegasus .ve isimlerini sayamadıgım siz degerli dostlar. Bizler sesimiz ve haykırışlarımızı buraya klavyelerinden yardımıyla birbirimize ulaştırabiliryorsak neden aynı yöntemle bakanlıklara ve millet vekillerinede ulaştırmıyoruz..
Nasıl mı ?
bir konu başlıgı açılsın, tüm üyeler katılmak isteyenler ( korkaklar hariç ) iletmek istedikleri şikayetleri dile getirip , daha sonra aktılanların hepsı tarafından mail olarak akim, fatma şahin . faruk çelik vb kişilere link karşılıgında tum yazdıklarımı iletirse güzel olmaz mı ?

bilemiyorum ama inşallah başarırız...
Şimdiden yapmış odugunuz çalışmalarda bedenen yanınızda olamıyorsakta ruhun sizinleyiz ... Saygılarımızla...

Mehmet

Kalender ŞAH

13.07-2012, 17:13
Sonbahar sivasta okadar çok tanıdığım varki hizmetli yazamadım ....sen sivaslıları daha iyi tanın ....SİVASTA esnafım .....Bah kılına düşmüş derler....

EYLEM yapılsın bencede en azından 2 . alımlarda akıllanırlar belki.

ola bilir yakın arkadaşım
mavi sakalda yakın arkadaşım
bir kaç yazımı yayınlamış
şahsen tanışmadık ...

muneza

13.07-2012, 17:14
Taktınız imam hatip arkadaşlar ben muhasebe mezunuyum Bu ülkede kimin ne mezunu olduğunu biliyormusunuz ki ?
Demkki imam hatip mezunu arkdaşlar yetişmiş ilahiyat mezunu adaylar var Kadroları bizlerin mezununiyet durumuna göre açtılar.. O yüzden fatma şahin bas bas bağırmıyordu şuan takip ediyoruz vs vs.. Kendi öfkenizi başkasına yansıtmayınnn...

Kalender ŞAH

13.07-2012, 17:18
Arkadaşlar Kaç gündür tercih sayısı az diye dile getirdim memurlar net Ana sayfasında bu konuya değinmiş ....... Fakat durum bundan daha vahim memurlar net iyimser davranmış....

2012/1 KPSS tercih kılavuzunda adaylara 30 tercih hakkı verilmişti. Bu sayede adaylar daha rahat tercih yapma imkanı bulmuştu.
Ancak ÖMSS kılavuzunda 15 tercih hakkı bulunmaktadır. Çoğu kadroda 3001 (önlisans mezunu olmak), 4001 (fakülte mezunu olmak) gibi genel kadro kodları bulunmaktadır. Herkesin başvurabileceği bu kadrolar, 15 tercih sınırlamasından dolayı, yüksek puan alan adayların boşta kalmasına yol açabilir. Bu ada adalet duygusunu incitir. 90 puan alan varken 85 puan alanın atanması, adil olmayacaktır.

ED.

13.07-2012, 17:18
muneza:
Neden takmayayım.

Çok basittir ki dağılım saçmadır.
Biz imam hatip olmasın demiyoruz tabii ki olacak ama sayılar denk olmalı.

Diyanet mensupları belli bir iş yaparlar dini eğitim-öğretim sağolsunlar.
Ama bir memur daha geniş kapsamlı iş yapar ve daha çok ihtiyaç olan bir iş koludur.

Kalender ŞAH

13.07-2012, 17:28
Memurlar net 90 YERİNE 85 ATANIR DEMİŞ ....Bu çık iyimser okadar çok tek kişilik tercih varki....80/90 lı puanalr atanamazken birde bakmışsınız 50 li 60 lı puanlar atanmış......15 tercihle nereyi yazacan ...sadece sivasta 10 tercih var....

Hayatızda imam hatip mezunlarının boşta kaldığını göremezsiniz... Bu bugünkü durum diğil....İmam hatiplilerin bir sistemi vardır .... Önce imam müğezzin ve benzeri görevlerle Atanırlar....ondan sonra genelde kurumlar arası geçiş yaparlar , MESALA DİNAYETİN Ana KURUMA geçerler.....Ordan da kurumlar arası geçiş yaparlar.... GERİDE GELEN Arkadaşlarına mezunlara YER AÇARLAR .... Türkiyede hiç bir zaman İmam ve Müğezin açığı bitmez .... O kadrodan gelir öbür kadroya geçer sistem yürür gider.....Herzaman arkadan gelene yer verirler ...Onda öncekilerin ona yer verdiği gibi ... Diğer Atandığı kadrodada yükselirler....Türkiyede çok büyük mevkilere gelen devlet büyükleri vs durumdaki kişlilerin İMAM HATİP MEZUNU olması tesadüf diğildir...

Kalender ŞAH

13.07-2012, 18:38
Başka bir sitede bir arkadaş çok güzel bir paragraf yamış ...yorumsuz...

maliye almıyor dışişleri almıyor tapu kadstro lmıyor kızılay almıyor basbakanlıga baglı kollar almıyor hazıne lmıyor sayıstay danıstay daha sayacamda aklıma gelmıyor :))) bu kurular almıyo müeezın ve ımamları cık bin tane kadro yok :)) komedi işe el atan aile ve soyal polıtıklar bk. nıle toplasan 30 tane almıyor
uzman_0650

yahsi74

13.07-2012, 19:03
bu listeyi hazırlayanlara haksızlık etmeyelim arkadaşlar adamlar uzun süre emek vermiş kimleri ne yapsakda işe yerleştirmesek diye öyleki adı bakan olupda bir işe bakamayan bakanımız önce 20 bin dedi sonra 3500 sonra 4 bin diye açıklama yaptı mayıs sonunda yerleştirme olacaktı temmuz oldu anca tercihler yapılacak bu ak partinin kadın bakanlarından nedir çektikleri bu koltuğa bi becerikli kadın bakan oturmayacak sanırım neyse biz kendimize bakalım lafa gelince bukadar engelliyiz bukadarda aile var şukadar oy demeyi biliyoruz ama bu gücü hiçbir zaman kullanamıyoruz bu gücü nasıl kullanırız ona kafa yoralım

buyucu

13.07-2012, 19:04
Hiç birşey için geç değil arkadaşlar...Biz toplanalım Binler olalalım elbette sesimizi duyacaklar...İstemiyoruz dedikmi tamamdır.Geri adım atacaklar...Tercih kılavuzunu değiştirsinler gerekirse...Bekleriz...Adam gibi bir kılavuz getirsinler önümüze...Sakatlar zavallı ne versen alırlar gözleri üç beş tatlı sözle bağlanır demesinler...Milletin idaresine kim karşı koyabilmiş ki üç beş çapulcu karşı koysun? Burda yazmakla seiimizi duyuramıyoruz...
Beni yaz kalem ...Orda olacağım...

yahsi74

13.07-2012, 19:06
haklısın Kalender Şah benim çalıştığım kurumdada belki 7-8 memur imamlıktan geçmiştir ülke genelini varın siz düşünün

OzİStar

13.07-2012, 20:03
Benim Henüz Mezuniyetim Belli Değil Daha Doğrusu 28-29 Temmuzda Mezun Olabilirim Son Sınavım Bu Tarih'de Yani Mezun Olsam Dahi Hiç Değişen Birşey Olmayacak Çok Kötü Oldu Bu Benim İçin Temmuz 20'sinde Tercihler Bitiyor 28-29 Temmuzda Mezun Olsam Bişey Değişmeyecek Resmen Oyuna Getirdiler Yazıklar Olsun Ayrıca Tercih Yapacağım Alan İçin İstanbulda 1 Tane var Oda "MARMARA ÜNİVERSİTESİ MEMUR İSTANBUL KADIKÖY GİH 9 1 2113"

Ortaöğretim kurumlarının Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi
Teknisyenliği, Bilgisayar Donanım, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar
Yazılımı, Bilgi İşlem, Bilişim Teknolojileri alanlarının birinden mezun olmak

ÖMSS DEDİLER ÇOK BÜYÜTTÜLER BENCEDE TAM BİR OYUN FİYASKO ÇIKTI

sonbahar.44

13.07-2012, 20:07
özister eger klavuzu tam okusaydın ömss ye sınavına başvurmazdın orda aklımda kalan ömss sınavına kadar mezun olanlar olacaklar die yazı vardı hatırladıgım..sen biliyorsun mezun olamıycagını nie başvurdun..

OzİStar

13.07-2012, 20:22
Öyle yazdığını hatırlamıyorum bir kural vardı bununla ilgili fakat bu şekilde değildi bu yıl içinde mezun olman şart diye söylediler bana kayıt olurken bende hesap yaparak gittim olumsuzda düşündüm fakat beklediğimden kötü geçti sınavım mezun olamadım son sınav bu ayın 28'de yani mezun olsam bu ayın 28'de işe yaramayacak çok büyük haksızlık bence bu.

Kalender ŞAH

13.07-2012, 20:36
ömss de özür gurupları ayrılmadı değilmi

trtekin

13.07-2012, 20:37
arkadaşlar sakın istemediğiniz yerleri yazmayın aman gelsinde demeyin. bir dahaki alımlar inş daha güzel olur. istemediğiniz yerlere gidipte 2 yılınızı yakmayın. her şeyin hayırlısı.

Kalender ŞAH

13.07-2012, 20:45
tr tekin zaten hekes kendi şehrini yazsa tercih bitiyor:)))

haklısın Kalender Şah benim çalıştığım kurumdada belki 7-8 memur imamlıktan geçmiştir ülke genelini varın siz düşünün

Evet Benim çok fazla tanıdığım var sistem bu...Ama ÇOK haksız

frankenstein

13.07-2012, 21:05
Ayrıca yüzlerce SAĞLIK MEMURU alınacak olması çok ilginç birşey. Misal; işitme engellinin tıp mesleklerinde yeterliliği neredeyse yoktur. Bu zamana kadar tıpta görme ve ortopedik engelli tıpçıya hiç rastlamadım. Zihinsel özürlüleri tıp aşar da aşar..

Sahi ya? Kimler tercih yapacak Sağlık Memur'luğuna? Tıpkı Diyanet İşleri gibi Sağlık Memurluğu alımlarında da çoğu yer boş kalacak..

Politik açıdan bakacak olursak, bir taşla 2 kuş vurulacak diye düşünüyorum ben.. Bakanlığın yere göğe sığdıramadığı ÖMSS sınavı sonuçlarında kadroların boş kalmasıyla KPSS ile alım yapılacak ve hem özürlülere hem de normal vatandaşa şu kadar iş verdik diye övünmeye devam edecekler diye düşünüyorum..

Hakkımızda hayırlısı olsun..!

hakan_turk

13.07-2012, 23:05
ya benim anlamadığım herkes şikayetçi fakat seçim zamanı bi allahınkulu çıkıpta sen şunu sen bunu yaptın deyip sandıkta hesap soran yok.Sanırım haktır bu millete. Zaten AKP ye katılan siyasi görüşü belli olan partilerden belli değilmi kadrolaşmanın nasıl özenli ve düzenli yapıldığı, AKP daha ne yapsın gözünüze soka soka adamlarını topluyorlar heryerde olduğu gibi. İlk açıklanan kadrolar yarıya çekilmişti büyük bir pişkinlikle, şimdide bu çıktı:)
nasrettin hocanın fıkarasına döndü bu iş:) fili saraya götüren hoca arkasına dönüp baktığında kendisiyle gelen kimse kalmamıştır, padişaha gider ve 'padişahım halk filinizi çok sevmiş ve ikinci bir fil daha istiyorlar der'
lafın kısası ve özü şu, buralarda hükümet şöyle böyle diye çığıranlar bağıranlar yırtınanlar sandığa geldiğinde acaba bunu protesto ediyormu? yoksa bi umut deyip vaadlere kanıp tekrar menfaatleri doğrultusundamı oylarını tekrar veriyor. sırf padişaha yalakalık olsun die ikinci filede eyvallah diyenlerdenmisiniz????? bizde icraat gösteremeyen bu kadar kişi varken, ortalıkta nasrettin hocadan geçilmez durumdayken bağırsanda boş çığırsanda:):)

kademgold

14.07-2012, 11:41
Arkadaşlar bu klavuz da başta yalan çıkan konu bakanın dediği biz herkesi ayırdık ayrı kategorilere böldük dedi tamam sınav da öyle idi doğru peki işe alacağın noktalar da neden bölmedin ben de bir engelli olarak yazacaklarım örnek maksatlıdır kimse kırılmasın mesela demiş ki bilgisayar işletmeni ayırmamış bunu şimdi görme engelli arkadaşım da seçerse bunu bu iş nasıl yapılacak işleri de engellere göre kategoriye bölseydi hem yerleşme hem de seçim açısından iyi olur du diye düşünüyorum

frankenstein

14.07-2012, 12:13
Herhalde komisyon belgeleri incelediğinde işe yaramayanları eleyecek! Kadrolar doldurulmaya değil, boş kalmasını sağlamaya çalışıyorlar demek ki.. İnşallah böyle olmaz..

ekinos

14.07-2012, 12:44
kadem doğru evet rastgele işaretliyoruz örn işitme engelli biri her işi yapamaz atarlar sonrada sen işe uygun değilsin hakkın yandı eeee suç kimin bizim tercihlerde engel grubuna göre olmalıydı

uzm55

14.07-2012, 13:14
arkadaşlar ben teknisyen kadrolarına başvuru yapabiliyorum ama bu mesele benim canım yanmıyor ben karışmayım demekle olmaz . kesinlikle haksız bir uygulama içindeyiz ve buna dur demek için veya sesimizi duyurabilmek için elimden ne geliyosa yapmaya hazırım . akim e dilekçe yazdım ve yazdırdım .

atildertli

14.07-2012, 15:48
ortaöğretim de yaklaşık 950 kişi, ön lisansta yaklaşık 1050 kişi, lisansta ortalama 1150 kişi alıncak... ppeeehhhhh bune beee toplam ortalama 3025 kişi dağ fare doğurdu :mad::mad:

sonbahar.44

14.07-2012, 18:33
hani 7778 di nerde,o dedikleri 7778 kişiyi ikiye böldüler 2.tercih hakkı vermek için 2.tercihlere aldık işte diycekler yav bu devlet bizleri salak mı görüyor manyak mı görüyor anlamış degilim ama çıkıp bakanın biri 29 bin alım var biri 7 bin diyor bizimle dalga geçyorlar bunları biz mahkemeye verecegiz onurmuzla duygularımzla oynayanlara dava açmak gerek bidaha adam gibi neyse o alımları söylerler..akıllanırlar ama nerde hani kim var:confused:

Kalender ŞAH

14.07-2012, 19:45
SON BAHAHAR sivastaki listelerde bay bakan ayrımı varmıydı...

sonbahar.44

14.07-2012, 21:49
hemşerim valla ben sadece hizmetliye başvurdum,başka kurumlara da sanmıyorum bize sıra gelmez gibime geliyor oyüzden bari hizmetli olarak çalışalım diyorum,allaha şükür yaparım şuan çalışabilir durumdayım inşallah allahtan bişe olmazsa,sivasda başka tanıdık varmı hizmetliye başvuran..

SpeedyGonzales

14.07-2012, 23:18
Öğretmenliklerde de sadece sosyal hizmetler var onda da Edebiyatın e'si yok arkadaşlar, hakkımızda hayırlısı...

mezopotamyali kederi

15.07-2012, 00:20
Engellinin ağzına bir parmak bal çalmaktan başka birşey yapmamışlar... Tepkimizi gösterelim. Kimi uyutuyor bunlar? O tarihlerde İstanbul'da olursam "oğlum bak git!" tişörtümü de giyip meydanlara ineceğim... Audili bir arkadaş artık alır beni... :p

ulivatar

15.07-2012, 01:27
Arkadaşlar ben tercih kılavuzuna baktım.kendi şehrimden önlisans toplam 19 memur alınacak görünüyor.Bumudur yani..

Ayrıca bir memurlukta 10 çeşit nitelik vardı.Birisini karşılamakmı gerekiyor birkaçını hepsini mi?

aslan28

15.07-2012, 10:42
,böyle uğraşmaktansa sınavla felan her ilin çalışabilecek engelli sayısını tespit etseler vede bankalar, devlet kurumları.fabrikalar,belediye kurumları, okullar emniyet, askeriye vb. işlere bütün engellileri yerleştirse devlet. nasıl olurdu bu çok mu zor engelli kontanjanıda 10 kişiden sadece 1 engelli çalıştırılsa bu çok mu zor biz engellerle karşılaşmaktan yorulduk gerçekten hepimiz zor durumdayız çoğumuz muhtaç olarak yaşıyoruz çoğumuz evli çoçuğumuz var işsiziz berkide (ben böyle bir durumdayım bedensel engelliyim) işsizlik nedeniye aile kuramıyoruz işkura gidiyoruz hep beden işçisi arıyorlar bedensel engellilere kimse iş vermek istemiyor durumlarımız çok zor bunları söylemeliyiz konuşmalıyız bence

Kalender ŞAH

15.07-2012, 11:33
var fakat çekilişe...

son bahar sivas ta yığılma çok olur özürlü oranı yüksek...

mavimariyaci

15.07-2012, 11:41
Merhaba Arkadaşlar.
Kpss tercih işlemlerinde Felsefe ve Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunu arkadaşlar Sosyoloji ve Psikoloji alanlarından tercih yapabiliyordu ancak ÖMSS böyle bir uygulamaya yer vermedi. Üstelik sadece felsefe için tek bir kontenjan bulunmakta. Birçok defa bu alanlardan mezun arkadaşlar, diğer alanlardaki ders kredilerine denklik kazandıkları takdirde tercih yapıyorlardı ancak ÖMSS yine yeni bir maduriyet yaratmıştır. Bununla ilgili nasıl bir çözüm yolu izlenebilir bilemiyorum. Görüşlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

ibrahimozturk88

15.07-2012, 12:31
Saygıdeğer Arkadaşlar,

Birçok forum ve konuda sıkça rastlıyorumki bazı arkadaslarımız 98 alan bile veya 95 alan bile atanamayabilir gibi sözler sarfediyor.
Eğerki klavuzu tam anlamıyla okuduysanız bunun imkansız olduğunu anlayacaksınız.
Nitelikler ve özel şartlar dışında eğer 95/94/93/92/91/90/89 puanlarından birisini alan kişiler 15 tercihin 15 inide aynı yer ve aynı kodu yazmazlarsa ki bu biraz hayal gücüne dayanıyor. Görünen oki imam hatipler dışında 5 bin kişi atanacak buda yaklasık puanın 85 lere belki 80 lere düşmesini sağlayacak.
Özel şart ve az rastlanan nitelikler için belki bu puanlar 75 e düşebilir ki çok zor.
o yüzden engelli olan saygıdeğer arkadaşlarımın gözlerini korkutmanın bir anlamı yok.
ben bugün allahın izniyle tercihlerimi yaptım, ve zamana bıraktım.
sizde pek kulak asmadan puanınıza güvenin ve tercihinizi yapın diğer arkadaşlar ve belki bende dahil 3 veya 6 veya 9 veya 12 ay sonra acılacak 2. tercihi bekleyeceğiz.

saygılarımla.

mavicnc

15.07-2012, 12:31
bu kadroyu açıklayanlar acaba kendi inanıyormu kaç tane engelli imam yada tekniker teknisyen var herkez ancak masa başı çalışırım diye o alana uygun okuyor iken kadroya bak

Kalender ŞAH

15.07-2012, 12:44
Sözüme Güzel iki satırla sözle başlayım ...Böyle Gelmiş ...Böyle gitmez işallah.............

Aklımızda olmayan umut........

Bırakaydınız be arkadaş ; Biz böyle iyiydik .......Neyaptınız bize böyele ,şimdi Bizi kim nasıl düzeltecek nasıl taparlayacak .....

İçimizde hiç olmayan bir umut belirdi......Mesala memurluk gibi......Mesala yeni bir hayat gibi..... Mesala 20 bin memur alınacağı gibi.....Mesala ilk açılamalarda 40 binli rakamların söylendiği gibi....

Arkadaş neden açıklamadınız zamanında istenilen nitelik kodlarını, Hangi kurumlara kaç kişi alınacağını....daktilo bilen yaklaşık 200 kişi alınıyor bilgisayar çağında daktilomu kaldı ...orta çağmıı dönüyoruz........ ozaman özürlülere daktilo kursları açılaydı ........
Dinayet neden özürlülere Kayyım ve müezzin kadrolarına alım yapılacağını ve bunların adetini neden açıklamadı........Diyanet tarafından neden kurs açmadı....özürlüler öğrenemezmiydi anlayamazmıydı......

Kuaranıkerimin İlk ayeti...-"Oku" Değilmi................................

Biz O ALLAH'ın Kulu ,O resulün ümmetiyiz bizlerde okuruz ,Bizlerde öğreniriz yeterki fırsat verilsin ,öğretilsin ,öyle gizli kapaklı kadro açıpta ,insanları özürlüleri Dinayete ve gözümzün nuru imam hatiplere karşı cephe aldırılmasın.
Buna hiç gerek yoktur.......Özürlüler bu karodan haberdar edilseydidi,isteyen arkadaşlara kurs verilip hak edenlere sertifika verilseydi........üzücü bir durum ....

musty35

15.07-2012, 13:33
akp ışını bılır şşşşşşt çaktırmayın.koskoca ızmırde 10-15tane 3001 kadrosu var çoguda hastenelerde 30yılım hastende geçtı 15seneddaha hastenede gecıremem amanaman:(

Kalender ŞAH

15.07-2012, 14:12
İyi diyelim iyi olsun...

UnFeeLinq

15.07-2012, 17:41
dernekler konusu gercektende yazıldıgı gibi katılıyorum !

Kalender ŞAH

15.07-2012, 18:10
FORMDA KİMSELER KALMADI TERCİHLER YAPILDIKCA EL AYAK ÇEKİLİYOR.......Hepimiz Kadere Boyun eğdik....

Rain_Man

15.07-2012, 20:06
Ya arkadaşlar bu öms özellilke ilkokulular için tamamen fiyasko olduğuna şüpem kalmadı kayıt yapmadan önce hiç bir yerde MEB den sertifika olacak diye söz edilmiyordu şimdi zaman bitince sertifikalılar yerleştirilecek diyor demekki el altından kendi adamlarına haber verdiler bizleri uyuttular zaten türkiyede hangi dönemde hangi iş adaletli olmuşki bu olsun tercih yapmicam verdiğim 10 tl ve emeğim zehir zıkkım olsun...

Pegasus

15.07-2012, 21:00
Dostlar İstanbul'da sağlık bakanlığının 4001 GİH kadrolarına rahatlıkla girecek kadar puan aldım. Ama başvurmayacağım. Ben bu sınava eğitimli engellilerin donanımlarına göre istihdam edilecekleri iddiası üzerine başvurdum. Eğitimini aldığım işle kamu kurumlarında ayyuka çıkmış amatörlükleri kendi çapımda azaltmaktı amacım.

Çok merak ediyorum bakanlıklar müsteşarlıklar medya ilişkilerini, kriz yönetimini, kamuoyu araştırmalarının analizlerini vb kimlere yaptırıyorlar...Geçtiğimiz günlerde Samsun' da sel felaketinde Sayın Bakanın ağzından dökülen kelimeler kamu kurumlarının nasıl bir kriz yönetimi mantığıyla hareket ettiğini ortaya koymuştur. Biz kurumları böyle anlarda devreye girip rezil olmaktan kurtaracak eğitimler almamıza rağmen aldığımız eğitimle ilintili kadro açılmadığı için kamu adına atıl bırakılıyoruz. Açılan kadrolarda verilecek parayı özelde de kazanıyoruz zaten. Amaç ülkemiz için bir şeyler yapmanın hazzını yaşamaktı. Olmadı...

Bu kadroların iyi niyetle hazırlanmadığı ortada. Şunu anladık. Engelliler için kamuya alım yapılacaksa bunun yolu bu klavuzda yapılan şey değil. Engellilerin diplomaları neyse bunlar her yıl bir havuzda toplanıp kamuda açılacak iş ilanlarının belli bir kısmı bu havuzdan yapılması lazım. Yoksa kamu kurumlarının insafına kaldığımızda açılan kadrolar ortada. Engellilerin asla başvuramayacakları kadro aç ve sonuçta sakatları halkın gözünde açılan kadroları boş bırakan ve niyetinde çalışmak olmayan tembeller durumuna düşür...

Veterinerlik ve imamlık engellilerin kariyer planlarında herhalde en son düşünecekleri mesleklerdir. Bir çocuğun bilebileceği bu gerçeği bu klavuzu hazırlayanlar bilmiyor mu? Biliyorlar da işte bizim Karadenizde "domuzluğundan öyle yapıyor" derler. Tabiki bu klavuzu hazırlayanlar domuz falan değiller. Sadece bana bu sözü hatırlattılar......

NEVZAT55

15.07-2012, 21:16
6241 daktilograf kaldımı türkiyede?

sevgidostu

15.07-2012, 21:46
ED.;

Diyanette memurların sayısa oranı sadece %4 tür. Bir ilde sadece müftülükte calışan 2-3 tane memur vardır. diğerleri tamamen din görevlisi. camilerde memuru bırak hizmetli bile yoktur. Müftülüklerdeki memurlarda din hizmetlerini yerine getiremeyen insanların GİH sınıfına düşürülmesidir. 28 şubattan bu yıla kadar hiç bir yere imam hatipli alınmadı. üniversitelere bile puanı kırıldığı için alınamadı. sen kalkmışşın adaletten bahsediyorsun. imam hatipli askeri sınava girmek ister alınmaz. polislik sınavına girer alınmaz. Üniversite sınavına girer hatta ful ceker ama yinede hukuk, tıp, mühendislik kazanamaz. kazansada şucusun bucusun diye okuldan atılır. bırak bali diyenet alsın. milli eğitim bu yıl yanılmıyorsam 57.000 öğretmen aldı. kactane memur aldı. 1.000 i gecmez. neden öğretmene ihtiyac var. ben kalkıpta öğretmen ile memur aldığınız sayıyı eşitleyin dersem sacmalamazmıyım. sadece kendimi kanırırım işte sende bunun gibi sacmalıyorsun.

sen bir memur daha kapsamlıdır diyorsun. Memura okullarda ders anlattırılırmı. hayır. cünki görevi değil. diyanettede memura ne imamlık, müezzinlik, kuran kursunda hoca, cenaze yıkama, cenaze gömme gibi din işleri yaptırılmaz. zaten yapamaz. imam hatipli yapar. tabiki bunlar için imam hatipli alacaklar.

sevgidostu;
ayrıca ben imam hatipli değilim.

sevgidostu

16.07-2012, 08:19
Düz lise mezunuyum.

Bio

16.07-2012, 08:22
Fatih kaç paun aldın?

Pegasus

16.07-2012, 09:09
Hürriyet Gazetesi'nde engellilerle ilgili yazılar yazan Ayşegül Domaniç adlı bir yazar var. Klavuz rezaletiyle ilgili bir şeyler yazar mı diye birkaç gün bekledim. Baktım ki yazacağı yok sayfamızın linkiyle konuya dikkatini çektim. Hanımefendi lütfedip klavuzu incelemiş ve bizim tepkilerimizi hak etmeyen bir klavuz olduğunu yazmış!

Ayşegül hanıma göre klavuz bir ilkmiş. O kadar ilk ki klavuz hakkında bizim sayemizde haberdar oluyor! Bu ilk olan klavuzu eleştirmemizide hanımefendi yadırgamış... Çünkü bütün ilklerin mükemmel olması aslında imkansızmış. Ama ilklerde görülen yanlışlar ikincileri üçüncüleri düzeltmeye ve sonunda mükemmele ulaşmaya imkan tanırmış. Kendisi gazetecilik mesleğini sanırız ki yanlış anlamış. Kendisini ilgili bakanlığın basın müşaviri sanıyor olmalı. Gazetecinin işi yapılan yanlışları eleştirmektir. Gelecekte yapılacağı varsayılan hayali düzeltmelerin hatrına iktidara güzelleme yapmak değil...Bizler ve kendisi bu eleştirileri yapmazsa, yapılan hataları ortaya koymazsa ikinci üçüncü klavuzda ne neden değiştirilsin? Hürriyet'de yazan bir gazeteciye bu mütalaalar yakıştı mı?

Bu sınavı aylardır mideleri asit salgılayarak beklemiş onbinlerce sakat arkadaşımız için önemli olan sınavın bir ilk olması değil bakanın baştan beri yaptığı açıklamalarla uyumlu bir içeriğinin olmasıydı. Maalesef olmadı. Evet sınav bir ilkti. Ama haksızlıkları, umursuzlukları, hayalkırıklıklarını kemikleştiren bir ilk...Ayşegül hanım da bakanın "bir ilki başardık" temalı çıkışlarından oldukça etkilenmiş. Evet o kadar ilk ki sonuçta onbinlerce arkadaşımız işsiz kalmaya devam edecekler...

Ayşegül Hanımın yazdığı Hürriyet Medya kulelerinden görünüyor mu bilmiyorum ama kendisi üniversite mezunlarına açılan kadroların yarısının diyanette imam ve müezzinlik, büyük bir kısmının da veterinerlik mesleklerine ayrılmasını garipsememiş. Evet bu yanıyla gerçekten bu klavuz bir ilk. Klavuz onlarca bakanlığın, devlete ait KİT lerin, müsteşarlıkların kanuni yükümlülüklerini umursamayarak bu klavuzda kadro açmamalarıyla da bir ilk...Ayşegül Hanım bu ilklerden bayağı bir etkilenmiş...Ama biz kendisinden kanunlara aykırı şekilde hükümetin bu bakanlıkların mecburi engelli alımlarını neden yapmadığını, kamudaki engelli eleman açıklarının neden bu klavuza yansıtılmadığını sorgulamasını isterdik. En azından üniversite mezunlarına hiçbir şekilde başvuramayacakları imamlık kadrosunun garabetine dikkat çekmesini beklerdik...Bu olmadı. Neden acaba?

Ayşegül hanım bir lütüfta bulunup yazımızda engelli derneklerine yönelttiğimiz dilenciliğin kitleselleştirilmesi temalı eleştirimize hak vermiş. Sağolsun. Engelli mücadelesinin yardım değil hak eksenli olması gerektiğini düşünüyormuş o da...Aynı mantıkla istihdam ilişkileri içinde yer alma talebimizin anayasal bir hak olduğunu ve neden kamudaki kadroların ısrarla boş tutulduğunun hesabını siyasi iktidardan sormasını bekliyoruz. Aksi halde o derneklere olimpos tanrısı gibi kurulup düzenden mutlu mesut geçinenlerden bir farkı kalmaz. Çünkü o köşelerde bizlerin haklarını savunmak için var. İktidar güzellemeleri yapmak için değil...

Engellilerin yaşadığı sorunlardan haberdar olmak isterse sitemiz ve bizler buradayız. Malum, her engelli en azından ekonomik dezavantajlı arkadaşlarımızın yaşadığı sancıları yaşamıyor. Sadece sitemizi incelemesi dahi kendisine eksikliğini hissettiği açıkça belli olan konu ilhamı açısından yeterli olacaktır. Yetmezse bizlerde kendisine yardımcı olabiliriz. Eğer iktidarı eleştirmeye cesareti varsa...

naser34

16.07-2012, 10:09
frankenstein;

Kim olacak tabi ki imam hatipliler. Hastanın başına gelecek 3 Kulhüvellahi 1 Elam okuyacak, gönderecek diğer imam hatipliye, o da cenazeni yıkayacak abdetsini aladırcak pamuğunu verecek.Yollayacak diğer imama oda cenaze namazını kılacak. Biri mezarını kazacak ,biri gömecek; Bizlerde hani bana hani bana diyeceğiz.

ED.

16.07-2012, 10:54
sevgidostu (http://www.engelliler.biz/forum/members/32034.html)
bu tercih kılavuzunda ortaöğretimde en çok hangi kontenjan var?
Diyanet kontenjanı değil mi peki ben nereden yola çıkarak yazacağım en az kadro verilen yerden mi?
Ben diyanet din mensubu almasın demiyorum diyemem ayrıca benim yazımı iyi okuyun önce;
Ben diyanet memur alsın demiyorum diyanet 750 alıyorsa tüm kurumlar 1500 almalı en azından.
3 iş kolu 1 kuruma karşı onlarca kurum içindeki memur kolunu karşılaştırıyorum farkındaysan.

Ben rakamlarla konuşuyorum diyorum ki 3 Milyon 100 Bin kamu çalışanının %3'ü engelli olmak zorunda bu kadroların %50'si boştur.
40bin kadro boştur.
Hatta fazla iyimserim 30bin boştur.

Bu kadroları doldurmaları için yırtınıyorum ben.

Ve sen adaletten bahsetmişsin imam-hatipli giremedi yıllarca bir konuma diye
O ülkemizin sorunudur.

Bunun çözümü bizde mi bizim sınavda mı? ben hayat boyu çektim çekiyorum çekeceğim engelimden ötürü

Bu sınava girenler engelli imam-hatiplidir.
Tabii ki girecekler ama genel imam-hatiplinin sorunuyla bizim sınavın alakası yok sen saçmalıyorsun yani farkındaysan.

Sorunun çözümü
Eğer ülke bu sorununu halledeceklerse bu sadece bizim umut ettiğiniz bir sınavdan olmamalıdır bu sorun böyle çözülmez.
Ben kadrolara girmesin de demiyorum girsin ama diğer kolların sayısı da gözden geçirilsin
Benim sorunum İmam-Hatipliyle değil.

ata29

16.07-2012, 10:58
arkadaşlar ben imam hatip lisesi mezunuyum diyanetin açtığı lise düzeyi tercihlere başvuru yapamıyorum yeterlilik belgesi isteniyor.imam hatip lisesi mezunun yeterlilik belgesi olsa zaten diyanet hemen atama yapıyor engelli imam hatip lisesi mezunundan yeterlilik belgesi istenmesi çok saçma olmuş diyanetin açtığı kadroya 1 kişi bile giremez bu sistemle.. yeterlilik belgesi olsa engelli olmadanda girilebilir bu kadrolara

golden_heart

16.07-2012, 10:58
pegasus;
türkiye gazetesi koca bir sayfayı engelilere,onların şikayetlerine ayırıyor..engelliler için olan yenilik,kolaylıkları anlatıyor ve ayırıyor...bence onu takip etsen daha mantıklı..bizimle kimsenin ilgilenmediği aleni bir şekilde ortada artık..o gazeteci de beni şaşırtmadı..hiç olmasa türkiye gazetesinde senin yolladığın şikayet adam gibi yayınlanıyor..ha devlet büyükleri lütfedip o koskoca sayfayı,tirajı pekte az olmayan gazetenin içinden açıp okurlarmı oda muamma ...

turgay003

16.07-2012, 12:13
ark lar ilk okul mezunları diyanet tercihi yapabilirmi

arkadaşlar ilk o kul mezunları diynet kadrolarına yerleşme şansı varmı tercih yapalımmı lütfen bilgilendirin

golden_heart; arkadaşlar ilk o kul mezunları diynet kadrolarına yerleşme şansı varmı tercih yapalımmı lütfen bilgilendirin

Kalender ŞAH

16.07-2012, 12:55
siz tercih yaptınızmı

Evet yaptım .... Belenecek bir şey yok

akasya

16.07-2012, 12:55
Arkadaşlar selam ;

Avukatım. Sınava girmedim. Ancak klavuzu incelediğimde rezalet bir durum olduğunu gördüm. 1 tane avukat kadrosu var. O da Aydın Belediyesi'ne uyduruktan avukat alacaklar.:) Allah aşkına koskoca Türkiye'de kamu kurumlarında hiç mi avukat kadrosu yok ? Hiç mi Hazine avukatı alınmayacak ? Sınava giren avukat arkadaşlar varsa nereyi tercih ettiler merak ediyorum :confused: Bu sınav dostlar alışverişte görsün sınavıdır. Öte yandan engelli hukukçuların Hakim ya da Savcı yapılmadığını da belirtmek isterim. Bu ne yaman çelişkidir bilemedim!!!!

Kalender ŞAH

16.07-2012, 13:07
NEVZAT55;

Evet Tabiki Kaldı; Müzelerde ve Antikacılarda......:confused:

SpeedyGonzales

16.07-2012, 13:41
Arkadaşlar henüz bakmadım fakat, sanırım yeni klavuz yüklenmiş, öyle deniliyor, Ben de şimdi bakacağım, siz de bir bakın isterseniz...

sevgidostu

16.07-2012, 14:25
Bio;
55,74 puan aldım.

ED.;
Meb de diyanetin durumuna düşmemek için vet tepki almamak için tüm kadroları klavuza yazmadın MEB toplam tahminen 450 memur ve hizmetli aldı ama 15.000 den fazla engelli kadrosu boş. Meb de 450 memur ve hizmetli alıp geri kalan 14.000 tane öğretmen alsa idi keşke. diyanet kadar bile olamadı. ben fizik öğretmeniyim ve sınava girdim. sonuc bir tane bile kadro acılmadı. Ben anadolu lisesinde memurum. ilçede 4 tane lise var ve 1 tane fizik öğretmeni. bizim okulda fizik derslerine biyoloji öğretmeni giriyor. MEB de öğretmen acığı cok fazla ama MEB Engelli öğretmen istemiyor. en azından diyanet kendi kurumunda DİN Hizmetleri elemanı calıştırmak şistiyor ve bÜTÜN eNGELLİ KADROLARINI actı. Bence diyanet engellilerden yeterlilik belgesi istemesi hata oldu.

Öğretmen alımı olmaması beni baya bozdu. Koskoca MEB engelli öğretmen almıyor. Hayret.

SpeedyGonzales

17.07-2012, 14:12
Akasya bir avukat olarak senin yeterince seçeneğin yokmu zaten? Bir avukat niye devletin açtığı sınavlarla uğraşır anlamam.

akasya

17.07-2012, 15:06
Speedy ;

Ben sınava girmediğimi açıkça belirttim zaten. Ayrıca benim nereden iş bulacağım seni ilgilendirmez. Ben sadece kendim için değil diğer hukukçu arkadaşlarım için yazdım. Ortada bir haksızlık varsa bu haksızlık herkes için geçerlidir. Tekerlekli sandalyede olup da iş bulamayan ya da avukatlık dışındaki mesleklerle uğraşmak zorunda kalan birçok hukukçu arkadaşım var. Bilip bilmeden hazımsızlık yapma.

salmanuyuklu

17.07-2012, 23:36
ömss 2012 - 88,51 puan aldım ve meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum, orta öğretimler içindeki sıralamam 933 ama bu kadar adaletsizliğin yaşandığı bir ülkede ne puan ne de sıralamanın bir fonksiyonu olacağına inanmıyorum.

destiny07

17.07-2012, 23:38
engelliler hükümetin umrunda değil

ZERYAM

18.07-2012, 08:23
bizi hor gürüp insandan saymayanlar.
dilerim aynı yoldan geçmeden ülmesinler inşallah..
ben derdimi seviyorum biliyorumki bu derdi veren rabbimde beni seviyor.
rabbim hepinizel olsun inşallah kardeşlerim...

Kalender ŞAH

18.07-2012, 11:00
Diyanet kurumu özürlü kadroları için değişiklik yapamaz mı

sabzen

18.07-2012, 11:25
akp iktidara oturduğundan bu yana tercih klavuzlarını biri incelemiş olsa şu an neden bu klavuzun böyle olduğu açığa çıkar aslında ben kazayı yapmadan önce tercih yapıyorum 29 kişi bizden vardı 1000 üstü imamla müezzin vardı hepsi tamam birde müeezzin yardımcısı vardı ne güzel dinimizi öğrenip öğretiyoruz müslüman ülkeyiz ama eğitim de önemli millet devlet dairelerinde kuyrukta bekliyor adam gelmiş 65 yaşına torun sevecek memurluk yapıyor ver emekliliğini onun derdi de emekli maaşı yetmiyor
nerde adalet var ki ?

muro0671

18.07-2012, 14:59
Merhaba kardeşim pegasus;

Bu yazdıklarını çok iyi anlayarak okudum gerçekten yazdıkların bütünüyle ülkemizdeki özürlü ve engelli olan tüm kardeş,abi,abla,küçük,büyük herkesin haykırırcasına söylemesi gerektiği konular ve sözlerdir.
seni çok iyi anlıyorum ve sonuna kadar da yanındayım ,ben bu platforma daha yeni üye oldum ama senin bu söylediğin ne varsa üye değilken bile yapmaya çalıştım,siyasi görüşünü paylaşmışsın , seni bu demokratik hareketinden dolayı'da tebrik vede takdir ediyorum,gerçekten ülkemizdeki biz engellilerin ne kadar vahim bir durumda olduğunu ve eğer bir tepki göstermez isek böyle devam edip gideceğini başka türlü anlatamazdın,beni sakın yanlış anlama seninle siyasi bir rekabet olsun diye vede gösteriş ,reklam olsun diye yazmıyorum, benimde mensubu olduğum bir siyasi parti var ve şuan meclis dışı muhalefet yapan ve rahmetli sayın MUHSİN YAZICIOĞLU'nun emaneti ile mirası olan Büyük Birlik Partisi dir.
Ülkemizde siyasi görüşü ve fikri ile zikri ne olursa olsun aynı çatı altında aynı bayrak aynı dil,ve aynı liderin kurtuluş savaşımızın milli mücadelemizin baş komutanı olan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün temellerini atarak misak-ı milli sınırlarını çizerek kurduğu ve bizlere emanet ettiği Türkiye CUMHURİYETİ içerisinde yaşayan herkes demokratik laik ve sosyal bir hukuk devletinin (Demokrasinin)gerektirdiği kurallar çerçevesinde özgürce ve insanca yaşama ve hayatlarını idame etirme haklarına sahiptir.
Ancak seninde söylediğin gibi bütün bunların olabilmesi için de adil bir yönetim (yönetici) ve iktidar olması lazım herkese eşit olarak yaklaşmalı ve herkesin hakkı neyse o hakkı ona adil'ce vermesi gerekir,eğer bu dediklerimiz olmazsa ki görünen köy klavuz istemez olmuyor o zaman işte o zaman bütün Türk Milleti birlik bütünlük içerisin de dayanışma içerisin de bu hak bilmez hukuk bilmez ak mıdır kara mıdır ne idüğü belli olmayan iktidar ve yöneticilerine gereken dersi meydanlarda ve de sandıkta vermemiz gerekir.
Kardeşim ;
Sana son olarak şunu tekrar söylemek istiyorum gerek bu engelliler konusu gerekse diğer milletimizi ilgilendiren konular için düşündüğün ve yazdığın bütün meseleler için sonuna kadar haklısın bende haklının yanındayım yani sonuna kadar senin yanındayım seni tekrar tebrik ve takdir ediyorum ellerine ve ağzına bileğine ve yüreğine sağlık,gerçekten inşallah bu dilek ve temennilerimiz ile bütün kardeşlerimizin hakları da en kısa zamanda sahipleri olan kendilerine ,bizlere,sizlere ve herkese verilir.

görüşmek ümidiyle...
selam ve dua ile ...

Kyra

18.07-2012, 18:57
‎0212 335 00 00 arkadaşlar ntv haber merkezinin numarası ben aradım haber önerisinde bulundum bedirhan hocamda bulundu. ömss başvurusunda 20 bin alıncaktı alımı düşürmeleri yetmezmiş gibi olmayan bölümlere kontenjan verildi 2100 lisans alımından yarısından fazlası olmayan mezunlara ayrıldı... ögretmen alımı yapılcak dendi ama tam tersi engelliler ögretmenlik yapamaz denildi... Lütfen bize desgtek olun deedim... Ve ne kadar aranırsa o kadar iyi...

Kalender ŞAH

18.07-2012, 20:02
salmanuyuklu;

Geçmişte Bu durumun Böyle ola bileceği ihtiamline karşı onlarca yazı yazdım hem mualefet aldım,ÖNCE ÖZÜRLÜLER Birlik beraberliğimizi sağlammamız lazım.......

bigados

19.07-2012, 08:39
bülent bey çok güzel ifade ettiniz ama bana göre devletin bir an istediğimizi düzeyde personel almasını beklememiz haksızlık olabilir ben 2006 yılında girdiğim kpss de de en çok diyanet başkanlığına alım yapılmış ve o günlerde de böyle bir durum oluşmuştu ama gün gheçtikçe oradaki kadroların dolmasından dolayı diğer kurumlara alım yapılmıştır buradaki en büyük eksiklik bazı kamu kuruluşların engelli personle ihtiyaç duymamısından kaynaklanmaktadır eğer kurumlar personel ihtiyaçlarını belirtseler personel başkanlığı alımı ilanını yayınlardı benim tahmine göre bu yılın sonunda olmak üzere en az 6 tane daha kılazu yayınlanacak bu da toplam da 30 bin engelli alımı demektir en başta ümitsizliğe kapılmayın ve alımları takip edin dostça kalın

olgun452

19.07-2012, 12:15
arkadasım çok güzel yazmışsında bunu nasıl protesto edeceğiz.

bu siteye takılan engellilerin çoğu gırgır şamata peşinde.

Bu şekilde hiçbişey elde edemeyiz.

daha farklı organizasyonlar düzenlememiz gerekiyor bence.

hele bu engellilerle bir araya gelmek, iletişim kurmak gerçekten çok zor.
Çoğunluk hava civa peşinde.

Bence çoğumuz bu durumu hak ediyoruz.
Saygılar.

golden_heart

19.07-2012, 12:26
olgun452;
arkadaşım ağzın bal olsun..rumuz'un gibi olgunsun belli..dediklerine harfi harfine katılıyorum..bu konuda açıldığı gün iyi ilgi gördü..tartışıldı edildi..ama yine unutuldu..hatta bazı arkadaşlar alakasız sorularını buraya sorup bilmeden​ konuyu dağıttı..falan filan işte.. sonuç ortada.. dur bakalım ne olacak..

kanber

19.07-2012, 12:51
arkadaşım bende katılıyorum sizlere.

Pegasus

19.07-2012, 15:00
Atilla İlhan ın bir şiiri vardı. Ve o şiirde şöyle bir kısım;

Bir türlü çözemedikleri bu ölu bir gezegenin soğuk
tenhalığına
Benzemesin diye özgürlük mutlaka paylaşılacak suç ortağı
bir sevgiliyle
Sanmıştık ki ikimiz yeryüzünde ancak birbirimiz için
varız
İkimiz sanmıştık ki tek kişilik bir yalnızlığa bile
rahatça sığarız
Hiç yanılmamışız her an düşüp düşüp kristal bir
bardak gibi
Tuz parça kırılsak da hala içimizde o yanardağ ağzı
Hala kıpkızıl gülümseyen sanki ateşten bir tebessüm
zehir zemberek aşkımız

Daha ne diyeyim ki ben...

Prens Esat

19.07-2012, 17:50
Arkadaşlar başliğin linkini meclisteki tüm milletvekillerinin maillerine başliğin okumasi ve incelemesi için gönderin yada 2-3 tane milletvekili danişmanini bulup münkünse yüz yüze görüşüp başliğin incelemesini isteyin zaten milletvekilleri mecliste bir teklif sunmak veya konuşmak için haril haril konu ariyorlar.

Bio

19.07-2012, 17:55
Olgun kardeşim biz senin bu yazdıklarını her türlü sorunu dile getirdik ancak malesef aynı durumdan bizde müsdaribiz sevindirici olan bizim gibi düşünen bir kişi daha bulduk eyvallah kardeşim saygılar...

corcoris

20.07-2012, 10:24
Balık baştan kokar diye bir atasözü vardır bizde su durumuda güzel özetler diye düşünüyorum.
İleri Demokrasinin geldiği noktayı cok güzel gösteren bir tercih klavuzu ile basbasa kaldık ne yapabildik hiç bir sey ? Yerleştirmeme klavuzu haline dönüştürülen mış miş gözükmek için yapılmış kılıfına iyi uydurulmuş bir tercih klavuzu olmuş.Diyanet işlerine acılmış kadrolar konusunda sıkıntı duyduğumu sasırdığımı acıklamalıyım meğer ülkede ne kadar müezzin açığı varmış kim okuyor bu kadar camide şimdiye kadar ezanı o da ayrı bir soru.Onbinlerle kişiyi umutlandırıp sonra heveslerini kursaklarına tıkayanlara yazıklar olsun .
İstenmiyorsun istenmiyorum istenmiyorlar yanlarında olmamızı gözle görülmemizi var olan bilgi ve enerjimizi iyi yönde kullanmamızı engelliyorlar .Sosyal hayatan uzak evlere kısılmış olarak kalmamızı sağlıyorlar.Engelileri kendi kurdukları rehabilite merkezleri cevresinde tutmayı istiyorlar
Konu baslığının altında konu ile ilgisi olmayan yazıları gördüğümde de böyle başa böyle fes diyesim geldi.

Alulu12

20.07-2012, 17:23
Özürlü memur alımı geçmişi pek iyi olmayan bir türkiye de kalkıp ömss yapıcam dediler kimse inanmadı tarih sorun oldu yapılar yapılmaz derken ve gün geldi sınav oldu tercihler nasıl olcak nasıl yapılıcak

kurayla kaç kişi alınacak önlisanstı lisanstı ilköğretimdi ilkokuldu tercihlerde geldi yapıldı bu gün son gündü şimdi de tercih fiyaskosu diyorsunuz da AFEDERSİNİZ BİZ DİLENCİMİYİZ HANGİ KURUM NE TALEP ETMİŞSE ÖSYM nin

listesinde o var herhalde nitelik arıyacaklar oldu o zaman evde oturalım bize maaş bağlasınlar neden özürlüyüz diye olmaz öyle herkes elinden geleni yapabiliyorsa en iyisini yapmalı başka bir sürü haksızlıklar

var ama inşallah onlarda çözülür. Benim burda söylemeye çalıştığım eskisiyle kıyaslamak azda olsa iyi niyet göstermek yapılan herşeyi yıkıcı yönde değil yapıcı eleştirmek ne yapılabilir onu konuşmak

sorun yanlız ömss de değil kpss de aynı sorun 5 yıl kimya öğretmenliği okumuş ablam kaç sene evde oturdu neden kpss diye geri zekalı bi sınav var matematikti türkçeydi tarihti yapmadığı için ve 5

sene kimya öğretmenliği okudu durumun ne kadar saçma salak olduğunu anlayın yani demeye çalıştığım bizimle ilgili iyi şeyler yapılıyor yeterli değil ama iyi niyet göstermek lazım.

Kalender ŞAH

21.07-2012, 12:21
Alulu ....Onlarca Yazımda senin bu söyelediklerini destekledim ....... Fakat gelinen durum okadarda iyi niyetli diğil....Birileri Atanacak ..ya geride kalanlar ....Ya geride Kalırsak.....Zor ve Üzücü bir süreç.....

btl

21.07-2012, 12:40
Öncelikle yazınız için çok teşekkürler.

Malesef engellilerin arkasındayız diyerek ahkam kesen Bakanlar kurumlar vs hepsi engeliller sadece ezik muamelesi yapılıyor zaten bu muamele ilk devlet ile başlıyor hayatlarını sürdürebilmesi için olağan şartları hazırlamadıkları için ve insanlardan ne beklenebilir.

ikincisi bu sınav sadece formaliteydi devet bu kadar hizmetliyi engeliler için mi saklamış, insanlar okuyor dirsek çürütüyor bir yere gelmek için ve görülen muamele! diyanet kadro açmış palavra engellilerin hepsi imam sanki sadece devlet memuru olmayı bekliyor , bu kadar açık ve net bu insanlarla dalga geçilmez önce devlet kendi düşüncesini bakış açısını değiştirecek öyle engellinin başını okşamakla olmuyor bu işler malesef avrupa sisteminde böyle bir sınav duyanınz varmı neden...onlarda zaten istihdam ediliyor hakları sonuna kadar korunuyor.Ülkemizdeki engeliler zaten kimseden sadaka istemiyor çalışmak çalışmak ve hayatını devam ettirmek istiyor.

Çok zor değil imkansız hiç değil bu kadar insanın umudunu kırdınız artık yatacak yeriniz yok!

Kalender ŞAH

21.07-2012, 14:36
Yazına Sağlık Ellerine Sağlık ....... Sesi çıkan doğruları yazan ve olayın ciddiyetini kavrayan , Birini daha görmek iyi oldu......

Özürlü Arkadaşlarımın çoğu Hala masal dünyasında....Zannediyorlarki .....Develer Tella pireler Berber Olacak........Umutla Kabullenmeyle yaşıyorlar ve YAŞATILIYORLAR ..............FAKAT Her şey DEDE KORKUT Hikayelerindeki Kadar gerçek .......
Deli Dumrul diye biri vardı . Bir kuru çayın üzerine bir köprü yaptırmıştı. Geçeninden otuz üç akçe alırdı, geçmeyeninden döve döve kırk akçe alırdı.
Bugünkü ÖMSS Deki durumda Bukadar açık .....sonları Deli Dumrul gibi olurmu bilmem.....Ama bizler deli dumrullarla baş etmeye uğraşıyoruz.....

AsilUye

21.07-2012, 16:12
Biz dilenci değiliz. Devlet kurumlarının KPSS ile almadığı kadar din görevlisi, veteriner, biyologun kurumların ihtiyaçları doğrultusunda alındığını, bunda kötü niyet olmadığını düşünecek kadar saf da değiliz.
Kurumlar her sene binlerce alım yaparken, memurluk tembellik ve düşük performansla özdeşleşmişken devlette 3 bin lisans eğitimli engelliye mi yer yok?

BALTAZAR_79

22.07-2012, 02:08
ayşe ceren;

"hiç bir özelliği olmayan insanlar bize''yaptığınız tercihleri ve isminiz verin birşeyler yapalım 'demeye başladı"

Merkezi yerleştirme uygulayan bir sistemde, nasıl bir şeyler yapacakmış, anlamadım? Puanlarımız belli, atananların listesi de yayınlanca seçtiğiniz yerleri kontrol edin o zaman, sizden düşük puanlı birini görürseniz, direk mahkemeye gidin, eğer ben öyle bir şey görürsem, soluğu cumhuriyet savcılığında alırım. Onu size diyen, nasıl bir şeyler yapacakmış, açarmısınız biraz, biz de öğrenelim?

Eğer merkezi sisteme bile bulaşabiliyorlarsa, biz hiç ümitlenmeyelim o zaman_?

Alulu12

22.07-2012, 10:03
bakın ben eczanede çalıştım 11 sene hatırlamıyormusunuz ssk kuyruklarını ilaç almak ne mümkün ama şimdi istediğin eczaneden alabilirsin e bunuda herhalde 2 3 tl bi ücreti olacak inşallah hepimiz için hayırlısı olur keşke herkes çalışsa keşke herkese iş olsa ama maalesef hayat bu her ne kadar çok üzücü olsada . .. :(

Kalender ŞAH

22.07-2012, 11:20
Alulu olaylara Neresinden Bakarsan orasından Görürsün ....Ben de Yıllarca Doktora gittim , Ara sıra da Özel muayene hanesine , özel muayene hanesinde muayene ola bilmek mümkündü.......Çünkü Boştu Doktorun zamanı da BOLDU ya şimdi hastanede muayene ola bilmek zor iş . ......
Yüzlerce kişiden oluşan kuruklar var ......
Tabiki iyi yönleride var... Amelyatlar da Bıçak parası vardı şimdi yok ...Bunu da Takdir Etmek gerekli kaldıranların eline koluna sağlık.....Budurumdan ÇOK KİŞİ MAĞDURDU.....ALLAH rağzı olsun

Alulu Sözlerinin Tümünde Haklısın.... Türkiye Cumhuriyeti ......Çoğu konuda çok büyük gelişmeler ilerlemeler gösterdi ,Dünya siyaseti ve ekonomisi göz önüne alındığında T.C Başarılı Bir ülke ve iktidardaki parti tartışılmaksızın T.C 80/90 Senede Yapılamayanı yaptı..........

Alulu....... Fakat Sorun şu ki ;Bizler belirli Bir Hükemetin veya Siyasi Partini Genel siyaseti ve yaptığı icraatlar üzerine yorumlar diğil ,Sadece ömss sınavında karşı karşıya kaldığımız sorunlar sıkıntıları bunun yanısıra da ÖMSS Sınavı ve tercih kılavuzunda yaşanan aksaklıkları ve uygulanan adaletsizlikleri dile getirip bunun üzerine yorum yapıyoruz.....
Bizim derdimiz Biz Özürlüler........

Alulu Yaptığın Yorumlar güzel fakat Bu Konuyu siyasi bir Tabana ve Konuya dönüştürme lütfen......

golden_heart

22.07-2012, 13:30
baltazar;
o dediğin kişiler boş işler peşinde..merkezi bişeyde o dediğini yapamazlar..diyelimki buldular yaptılar..zaten ösym'min adı çıkmış 9a inmez sekize..öle bir riske gireceğini,müsade edeceğini yada gözünden kaçıracağını sanmam..

BALTAZAR_79

22.07-2012, 13:37
golden_heart;

Bana da bir garip geldi, merkezi sisteme sızıp nasıl etki edecekler diye_? İnsanı iyice paranoyak yaptı bunlar varya:)

golden_heart

22.07-2012, 13:41
baltazar;
burda bi arkadaş için birisi de öle demişte..bence o tip insanlar şunun peşinde;
kazara o arkadaşım eğer atanırsa,o torpil yaptığını iddia eden adam "benim sayemde oldu" diyecek,gönüllerde yükselecek..olmazsa da "elimden geleni yaptım ama olmadı" diyecek gene zararlı çıkmayacak..bence emelleri bu yönde o tiplerin :) mantıklımı sence ?

leo

22.07-2012, 14:05
Sevgili engelli arkadaşlarım,devletimizi eleştirirken lütfen elinizi vicdanınıza koyarak eleştirin.parti gözetmeden eleştirin.Bu hükümetten önce engellilerin yüzüne bakan mı vardı.Özürlü olmaktan utanırken şimdi her alanda bize pozitif ayrıcalık tanınarak göğsümü gere gere ben engelliyim diyebiliyorum.Bu devlet engellilere kucak açtı sesimizi duydu.Halimizi anladı bunun içinde bir takım olanaklar vermeye çalışıyor.Ben 42 yaşındayım.Bu yaşa gelene kadar ben böyle olanaklar görmedim.Şimdi bende bu yaşta memur olmaya çalışıyorum.İnanın ki ben kendimden utanarak büyüdüm ve yaşadım.İşe alınmadım.Şimdi işkura kaydını yaptırıyorsun özel sektör devlet korkusundan seni işe almak zorunda kalıyor.Ki bu devlet kendi içindede büyük uğraşlar veriyor kadro açmak için.Göreceksiniz.20.000 küsür kadro 2 yıl içinde doldurulacak.Ben imamhatipli değilim.Herkes takmış Diyanet başkanlığına.Ya buzamana kadar boş kalmış kadrolarını adamlar tam olarak açmış.Tabiiki ilgili alan olan okullardan alacaklar.Böyle özellikli başvuran arkadaşlar var ki onun içinde artı sertifikalar yeterlilik belgeleri istiyorlar.Diyanete ben teşekkür ediyorum.Diyer bakanlıkların kamu darelerininde diyanet gibikadrolarını tam açmalarını diliyorum.Arkadaşlar İnanın ki devlet biz engellileri böyle düşünmeye devam etsin hiçbir engelli boşta kalmayacak.Bu devlet kendine bakamayacak durumda olan engelli kardeşlerimize maaş bağladı.Birde evde bakan kişiye maaş bağladı.Sağlıktan bedava yararlanmaya başladı.Artık bakanda utnmadan sıkılmadan bakıyor.Devletimiz engellilerin bütün yükünü almaya çalışıyor.Siz istiyorsunuz ki hemen100.000 imizide devlet alsın .Sabır arkadaşlar.Sakın beni AKP li zannetmeyin.Ama büyük bir sempati duymaya başladım.Çok taktir ediyorum.Eskiyi bilen biri olarak gelecek bizlerin arkadaşlar.Saygılarımla her şey gönlünüzce olsun
tabii ki devletimiz biz engelliler için hayat standartlarımız için bir şeyler yaparken eksik tarafları olabilir,düşünülmemiş olabilir.İşte o zaman tabii ki olumlu yönde,eksikleri tamamlama yönünde eleştirilerimizi mutlaka yapmamız gerekir.Benim kızdığım konu,çok şiddetli olumsuz eleştiriler üzerine.Çirkin küfürler,devlete isyanlar,ağır tahrikleri eleştirdim.Biz olumlu yönde eleştirdikçe ileriki zamanda devlette eksik gördüğü konuları düzeltecektir.Hani yeni bir ev yaparsınız,her detayı düşündüm dersiniz.Ev biter,ah keşke şurasını da böyle yapsaydım daha güzel olurdu dersiniz.Ama birdaha ev yaparsanız o detayı gözden kaçırmazsınız.Devletimiz biz engelliler için birçok güzel işler yapmaya başladı.İleri ki zamanda bizlerin eleştirilerini kulak ardı etmeyecek.Olumlu gördüklerini düzelteceklerdir.Her şey gönlünüzce olsun. leo....

Kalender ŞAH

22.07-2012, 17:49
leo Bu cevap sanada: Fakat Sorun şu ki ;Bizler belirli Bir Hükemetin veya Siyasi Partini Genel siyaseti ve yaptığı icraatlar üzerine yorumlar diğil ,Sadece ömss sınavında karşı karşıya kaldığımız sorunlar sıkıntıları bunun yanısıra da ÖMSS Sınavı ve tercih kılavuzunda yaşanan aksaklıkları ve uygulanan adaletsizlikleri dile getirip bunun üzerine yorum yapıyoruz.....
Bizim derdimiz Biz Özürlüler........

sevgidostu

22.07-2012, 17:57
Evet haklısın. bu ÖMSS ile atananların kacı KPSS ile atanabilir. en azından kura usulü ile atananların başka şansı yok idi. ne kadar KPSS puanı ile atama yapılsada işci kadrolarına bile yılda kac tane özürlü alınıyor.

Kalender ŞAH

22.07-2012, 20:25
Başka Bir başlıkta yazdığım yazımdan alıntı...........................Bence Ömss deki tercih kılavuzundaki alım şartlarındaki sıkıntı,Alım Şartlarını ve özel nitelikleri belirlerken özürlülerin Mevcut da olan Sertifika,Yeterlilik belgesini Göz ardı edip Sanki KPSS GİBİ MİLYONLARCA İNSANIN İÇİNDEN SEÇİM YAPAR GİBİ DAVRANAN ;Başı boş tutarsız BİR Tavır sergileyen kişi ve ...............ÖMSS Yi BAŞKA SINAVLARLA Karıştırma Hatası.....ömss DE TOPU TOPU 60 Bin kişi var.......Milyonlar yok
Bunu Sayın Fatma Şahine ve Belirli Bir partiye ve Kişilere mağal Etmek Yanlış... Kaldı ki bu süreçte Sanki SN Bakan Fatma Şahin Ne Derse Tersini Yapmaya çalışan,EMEKLERİNİ ÖZVERİSİNİ VE TÜM Açıklamalarını yok sayan ,Onun sözlerini Tutarsız çıkaran ve çıkarmak için Büyük çaba sarf eden Birokrasi......

Bu Durumu Olduda Bittiye Getirip ......Zurnayı Çalan Kılıfını Hazırlara Getitdirmeyelim...

Buda Aynı Başlıktaki başka bir yazımdan alıntı..............................Diyanetin yaptığı özürlü alımı çok özverili ve değerli bir davranış..Fakat alım yapma şekli sorunlu

Diyanet İŞLERİ Başkanlığının Böyle bir kadroya alım yapacağı zamanında açıklansaydı.Bu ALIM ŞARTLARI Nitelikleri.Tercih kılavuzunu yayınlandığı son güne Kadar..Keşke GİZLİ TUTULMASAYDI. süreç Bugün gelinen durumda; muanmalar tartışmalar ve suçlamalar içinde olmazdı...

DİNAYET işleri Başkanlığı..Eğerki bu adetlerde böyle bir özürlü alımı YAPACAKTI.. Özürlülere diyanet işleri onaylı belge alabilmek için. Gerekli kursları açmalıydı
Bu gün..Sertifaka ve yeterlilik sorunu hiç olmazdı..
Diyanet bizim için değerli ve özel bir kurum.Bu tür tartışmaların odağında olmaması gereken bir kurum..

Aslında diyanet için iş işten geçmiş değil
Diyanet işleri başkanlığı : Bu kadrolara kayyımve müğezzin Alımlarını sertifika ve yeterlilk belgesi şart aranmaksızın yapmalı...

Diyanet işleri başkanlığı ;sertifika ve yeterlik belgesini kendi bünyesinde, ataması yapılan kişilere dah sonra yine vere bilir..
Ataması yapılan kişiler Bir müddet kurs vererek BU SORUNU ÇÖZE BİLİR.. , Diyanet bu kursu ve belgeyi verebilecek alt yapıya ve teşkilata ziyadesiyle sahip.

Leo Karedeş..........Hepimiz olayları Hayata .........Baktımız pencereden görüyoruz

yasin258

22.07-2012, 20:33
Yahu arkadaşlar niye bu kadar büyütüyorsunuz bu konuyu anlatamıyorum?

Alım yapılacak mı yapılacak.Bitti.Biz elimizden geleni yaptık mı sınavda az olsa çok da olsa yaptık değil mi?

Isıtıp ısıtıp önümüze koymanın manası nedir ben onu anlamış değilim.Kalender Şah arkadaşıma katılıyorum.Doğru türkiyede kaç tane sertifikalı özür varda sen bunları yok işte kuran öğreticisi yok imam diye arıyorsun onu anlamış değilim.

Arkadaşlar torpil konusunuda değinmek istiyorum.Torpil yok diye birbirimizi kandırmaya gerek yok.Olmayan kurum yok Türkiyede.Maalesef bunu isteyen de bizim halkımızdır kimse kusura bakmasın.

Neden derseniz?Çünkü;Benim tanıdığım adam kurumda memur,başka bir arkadaşın tanıdığı orda bakan yada ona yakın bir yerlerde.Düşünün benim mi işe alınmam kolay yoksa öbür ki arkadaşın mı;Tabi ki öbür ki arkadaşın.

Çünkü tanıdığım benim tanıdığımın üstünde çalışıyor.Ama işe ben alınsaydım adalet yerini bulacaktı.Ama başka bir arkadaş alındığı için adalet yok,işte ne bileyim türlü türlü şeyler.Olay da bu kadar basit.Millet bencil ve egoist.Bu memlekette adalet olacak ha!!Çok ilginç bir şey olur doğrusu.

Tabi devletin de etkisi yok değil.Kendi adamlarını kendi yoldaşlarını alacak.

golden_heart

22.07-2012, 20:35
leo;
söylemeye çalıştığını iyi anladım..genel olarak yazın doğru.bende senin gibi düşünüyorum..bir tarafın beceremediği,berbat ettiği bir durumu eleştirirken yaptıklarının iyi yanlarından bahsetmemek dürüst bir insana yakışmaz..eleştri seviyeli oldukça,iyi icraatlar ve kötü icraatler bir yazıda geçmedikçe bence hiç faydalı bir yazı çıkmıyor burda..çünkü birisi fanatik bir iktidarcı iyi yanlarını görüyor,kötü yanlarını da bildiği halde eleştirmekten geri duruyor...muhalefet olanda kötü yanlarına yoğunlaştığı iktidarın iyi yanlarından bahsetmekten geri duruyor..böylelikle sadece millet birbirine düşüncelerini kabul ettirmeye çalışıyor gibi bir durum çıkıyor ortaya..halbuki aynı şeylerden bahsettiğimiz bir çok konuda farklı şeyler den bahsetmeyi iyi beceriyoruz..şöyle bir şey vardır;

eğer ki bir insana samimi olacaksan,taraf olduğun şeyin iyi yanlarından bahsederken hatalarından da söz edebilmen lazım..bu iktidar taraftarı içinde muhalefet taraftarı içinde..ben kaç kez dedim iktidar destekçisiyim..ama bu demek değildir ki,engelliler için yapmaya çalışıtğı bir şeyi doğru düzgün yapamadığını göz ardı ediyim..bence engellilerle ilgili konuların bahsi daha çok geçmeli meclis kulislerinde..kökten iş bitirici adımlar atılacağına dair kesin cümleler dökülmeli gerekli makamlardan..ve bunlar akabinde icraatlara dönüşmeli..neyse sözün özü leo kardeşim senin söylediklerine katılıyor,senin yazın üzerinden bir mesaj veriyorum genele..naçizane..

yasin258;
biz yukarda ösym den bahsediyoruz..genel anlamda bu ülkede torpil yok demiyoruz..bunuda belirtmiş olalım..

aska_dair

22.07-2012, 20:49
Bu hükümet,in amacı engelli kardeşlerimizle eglenmektan başka bir şey degildir söyleyecek kelime bulamıyorum benim için sorun yok ama diğer kardeşlerim için yapılan büyük bir ayıp hani bir söz vardır dag fare dogurdu derler ama dag farenin tüyünü bile doguramadı yalacılıktan dolandırıcılıktan başka bir şey yok ortada

yasin258

22.07-2012, 22:08
Kardeşim tamam herşeyi yapmış olabilir güzel mi oldu güzel oldu fakat;

Bende işçiyim.701 tl alıyorum aylık.Hadi bana bunu açıklayın.Memura,işçiye gelince bütçe açık veriyor ama işte kendi maaşları oldu mu hiç açık vermemiş oluyor.Nasıl iştir?

Valla bana maaş falan vermediler.Aman istemiyorum kalsın da zaten.Almamışım iyi ki yada vermemişler.Çok şükür işim var yorulup geldiğim zaman eve gelip yatıyorum geçiyor.Kaç milyon vatandaşın hakkı var o parada :)

Ama bunun düşünen olmuyor.Ne yazık ki

Golden_heart;
Ösym haricinde tek bir konudan bahsettim.O da torpil konusuydu.Konuyu açan arkadaş için söylemiştim ama torpil konusunu

golden_heart

22.07-2012, 23:06
yasin258;
torpil konusunu en yakın ve en son biz bahsettiğimiz için bizi ithafen yazdın sandım..tamamdır

Alulu12

23.07-2012, 10:41
Yapmaya çalıştığım siyasi algılandıysa özr öyle bir niyetim yok her hangi bi parti sempatizanı da değilim sadece kim iş yaparsa onun yanındayım yoksa a partisi b partisi hiç farketmez önemli olan hizmet versinler yoksa hepsi aynı allah siyasetten korusun

soner81

24.07-2012, 15:00
KalenderŞAH ne mutlu sana yeni sağlık sistemini sağlıklı bulmuşsun evet eskiden bıçak parası verilirdi şimdi hastanelerde bu parayı verebileceğin hoca malesef yok ben 6 aydır hastanelerdeyim resmen psikolojim bozuldu sabah altıda hastaneye gidiyorum eğer şansım yaver giderse fiş alıyorum yok şanssızsam kös kös geri dönüyorum üstelik arabamda yok taksi parası bayılıyorum fiş alabilme mutluluğuna erişmişsem sabah üstünkörü bakıyorlar haklılar çünki günde 100'ün üstünde hasta bakıyorlar 4'ten sonraya kalıyorum belki bir uzman doktora görünebilirim diye hastaneden çıkmam 6-7'yi buluyor. Sabah kahvaltısını öğle yemeğini işim uzarsa akşam yemeğini dışarıdan yiyorum haftada en az iki kez hastanedeyim hala bir arpa boyu yol alamadım ve yorulduğumdan başka hastalıklarda nüksetti. Ne hastaneye yatırıyorlar ne de çözüm buluyorlar hocamız bir baksın diyorlar ama bakan kimse yok aynı hastalıktan beş yıl önce muzdarip olmuştum hoca hemen tedavimi yaptı 1 ayda ayağa kalktım gerçekten uzaktan ahkam kesmek çok kolay işin içerisine girmeyince bir sürü hasta mağdur polikinliklerde yığılma var. O yüzden takdir yetkinizi gereksiz yerlerde kullanmayın lütfen. Artık hastaneden madden ve manen yorulduğumdun özel hastaneye gideceğim buna bütçen varmı dersen hayır kredi borcu ödüyorum borçlanacağım ama böyle yapmak zorunda kaldım amaç da zaten hastaneleri özelleştirmek olsa gerek bu uygulamayla bu nedenle takdir edilecek kısımları iyi belirlemek lazım diye düşünüyorum ve ömss'ye giren arkadaşlara ise Allah'tan sabırlar niyaz ediyorum çünki tartışmasız düpedüz haksızlığa uğradılar hani bir söz var ya "Haksızlık yapmak haksızlığı uğramaktan daha acıdır "diye haksızlık yapanları Allah'a havale ediyorum. Sağlıcakla ve dualarla kalın...

gizemlimaske

24.07-2012, 23:05
Syn leo;
Sizi tebrik etmeliyim..
Çünkü buraya çok güzel yazmıştınız ellerinize sağlık diyorum..
İnşaAllah hepimize en hayırlı gönlünce versin Mevlamız (c.c)..