PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : Malülen emeklilikte vergi indirimi yaptırmamız gerekiyor mu?

TIBET26

27.10-2011, 14:54
merhaba malülen emeklilikte vergi indirimi yaptırmamız gerekiyormu. eger gerekiyorsa ben 5 yıl önce yaptırmıştım acaba hala geçerlimidir:mad::mad::mad:

OturanBoğa

27.10-2011, 15:15
Malulen emeklilikte vergi indirimi aranmaz.

Not: Vergi indirim hakkı defterdarlıktan bir kez elde edildiğinde, yaşam boyu geçerlidir.

LGMDBKRMD

27.10-2011, 16:05
2005 yılında alınan vergi indirimi %45 ve %45 lik raporla alınmıştı..hastalık ilerledi rapor oranı %97 çıktı tekrar vergi indirimi hakkın kalmıyormu yani bülent abi?

CAN_KUŞ

27.10-2011, 17:15
bulent abı;
malulen emeklı olan otomatıkmen vergıden muaf mı demek ıstedın

OturanBoğa

04.11-2011, 17:22
Hayır, emekli birininin sakatlık indirimi ile hiç bir ilgisi yok demek istedim :)

TIBET26

17.12-2012, 14:26
merhaba ben 7 veya 8 yıl önce vergi indirimi hakkımı aldım. asıl nushayı işyerine verdiğim için için bende herhangi bir belge kalmadı. şimdi vergi indiriminin bir nushasını almak istiyorum. nereye başvurmalıyım.ilk defa başvurdugumda eminönundedi defterdarlığa başvurmuştum tekrar yine aynı yeremi başvuracagım.:mad::mad::mad:

officer

17.12-2012, 14:57
İlk müracaat ettiğiniz yere ''maliye mükellef hizmetler birimine'' müracaat edebilirsiniz. Vergi indirim belgemi zayi ettim tarafıma vergi indirim hakkımın olduğunu bildirir bir belgenin verilmesini rica ederim diye müracaat et..

OturanBoğa

17.12-2012, 15:26
İşyerini değiştiren ücretliler ne yapacaklardır?
Herhangi bir şekilde iş yeri değiştiren ücretlilerin daha önce işlem tesis ettirdikleri Müdürlüklere yeni iş yerlerinin adreslerini bildirerek buradan yeni iş yerlerine hitaben yazı almaları yeterli olacaktır. Bu kişilerin yeniden rapor almalarına gerek yoktur. Bulundukları il sınırları dışına gidenler de aynı şekilde hareket edebileceklerdir.