PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : Elektrik, doğalgaz, su, telefon vb. faturalarda engellilere indirim var mı?

eroxsiss

01.01-2008, 18:01
benim aklıma birkaç soru takılıyor. engelli ve özürlü arkadaşlar elektrik doğalgaz su cep telefonu ev telefonu faturası indiriminden özürlülük oranına göre mi yararlanıyorlar? ve ileride evlenip sigortalı bir işe girseler kendi adlarına fatura edilen elektrik su doğalgaz ev telefonu faturalarında indirim istemeleri sözkonusu olabilir mi?
sorularımı cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

OturanBoğa

01.01-2008, 20:32
Elektrik, doğalgaz ya da telefon faturalarında engellilere bir indirim yok ki! :)
Bir tek bazı -küçük- belediyeler su faturalarında indirim uyguluyor o kadar.

Uygulanan indirimin %40 ve üzerinde sakatlığı bulunanlara uygulandığını sanıyorum. Bazen de artı olarak muhtaçlık/yoksulluk aranıyor.

Life

01.01-2008, 20:48
cep telefonlarında şu indirimler var :wink:

vodafone

cep özel engelliler http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.cepozel.php?id=5

cep özel işitme engelliler http://www.vodafone.com.tr/Tarifeler/tarifeler.cepozel.php?id=6

turkcell BizBize Destek

http://www.turkcell.com.tr/bireysel/tarifeler/faturali/destekcell

eroxsiss

02.01-2008, 20:05
internetten araştırma yaptım bu konuyla ilgili yeni bir yasa tasarısı hazırlanıyormuş.eğer bu tasarı yasalaşırsa muhtaçlığını belgeleyen özürlüler elektrik,su,doğalgaz faturalarında yüzde 50 indirimden faydalanacakmış.ayrıca bu yasa tasarısında belediyelerce işletilen veya kiraya verilen büfe, tuvalet, otopark gibi işyerlerinin yüzde 10'unun öncelikli olarak özürlüler ve özürlülere hizmet veren vakıf ve dernek tarafından işletilmesi sağlanacakmış.inşallah bu tasarı hemen yasalaşır.

zeusferhat

10.07-2008, 13:42
arkadaslar bugün vodafone abone merkezine gittim orada engelliler için olan tarife ücretlendirmesi hakkında bilgi veridi görevli iyikide bilgilendirdi vodafone tarife bilgilerini verirken 45 ytl llik vergiden bahsetmiyor yada ben göremedim haberiniz olsun... bence turkcell daha mantıklı.

bulnes

10.07-2008, 17:33
Arkadaşlar ben şahsen İstanbul için İğdaş,Ayedaş ve İSKİ'ye engellilere tanınan hakların olup olmadığına dair yazdım, Ayedaş hariç diğer ikisi cevap verdi.

İğdaş ve İSKİ engelli/özürlülere uygulanan herhangi bir uygulamanın olmadığını belirttiler. Sanırım Ayedaş'tan da aynı cevap gelecektir.

değerli dost

20.07-2008, 12:07
oturan boğa değerli arkadaşlar faturalar konusunda bir çalışma başlatamazmıyız ben evli 3çocuk babasıyım yani 5kişilik aileyim emekliyim faturalar çok canımı yakıyor eminim sizinde öyledir çalışacak iş arıyorum malum özürlüyüm ya iş bulamıyorum sosyal devlet işte burda devreye girmesi gerekiyor siyasetcilerimiz konuşuyor hep si kuru laf

ezgili dünyam

08.08-2008, 09:51
Bazı belediyeler sadece engelli bireylere değil aynı evde yaşayan ailesinede su faturasında indirim uyguluyor. Benim down sendromlu kızım var, bu haktan yararlanmak için belediye'ye başvurdum. İstenilen evraklar şunlar.
1- Hastaneden alınan yüzde bildiren rapor
2- İkametgah senedi
3- Vukutlı nufus cüzdanı örneği
4- Vasi belgesi.

Eşim ve benim evliliğimiz sürdüğü halde vasi belgesi istemelerine çok şaşırdık. Bunun için mahkeme'ye başvurmamız istendi. Böyle saçma bir durum olurmu, çok sinirlerim bozuldu. Bir yığın maddi ve manevi kayıp.
Artık vazgeçmişken , birden hakkımı arama içgüdüsü ile belediye başkanına telefon ettim ve durumu anlattım. Kendisi gerekli birimi arayarak evlilik kurumu devam ettiği durumlarda bu belgeye gerek olmadığını söyledi. Bakalım bu hafta tekrar başvuracam, bir sorun çıkmayacağı söylendi.

mehmetbtunca

08.08-2008, 13:21
arkadaşlar İSKİ de gazilere bir indirim söz konusu.
ilgilenen arkadaşlara yardımcı olaabilirim.
saygılarımla..

basari

08.08-2008, 14:23
elektrikte hiç olmazsa indirim yapılmalı nerde bu erdoğan seçim yaklaşıyo yahu oy istiyosan elektrikte hiç olmazsa engellilere indirim yap 8 milyon oyu kap :mrgreen:

CELALBAYRAKTAR

08.08-2008, 16:47
izmitte oturanlar için isu atık su parası almıyor yani fatura yarı yarıya düşüyor.

bulnes

13.11-2008, 13:38
Ankara aski su faturasında engellilere yüzde 60 indirim yapıyor .Dün ben yaptırdım..ve bu tüm ülke geneli için geçerli bir indirim .bakanlar kurulu kararınca .

Nasıl yani ben İSKİ'ye yazdım, böyle bir şey yok dediler.
Bununla ilgili bakanlar kurulu kararının bir kopyasını koyabilirmisiniz veya link verebilirmisiniz.

bulnes

13.11-2008, 15:27
Olur canım bakanlar kurulu bölgesel ve kısmi kararlarda alabilir.

mehmetbtunca

14.11-2008, 07:34
arkadaşım ben İSKİ ' de çalışıyorum.herhangi bir bakanlar kurulu kararı bize ulaşmadı olsaydı ilk önce ben kendi faturama indirim hakkı için baş vururdum.önceden yazdığım gibi İSKİ 'DE SADECE GAZİ ve GAZİ YAKINLARI için indirim sözkonusu.

bulnes

14.11-2008, 07:49
Teşekkürler Mehmet Bey, verdiğiniz bilgi için,
Bu durumda böyle bir imkan olursa ilerisi için demek ki zaman geçirmeden sizlerin burada bizlere duyuracağınıza inanıyorum.

bulnes

14.11-2008, 10:37
Lostboy Arkadaşım ben samimi bir yazı için kullandım bu "canım" lafını.
Ama sizi rahatsız etmiş,olabilir.Doğrudur,haklısınız da.
Sizlerden çok özür dilerim. :oops: Herhangi bir kastım kesinlikle yoktu.
Size ne bir ithamda ne de bir iddiada bulunmak istemiştim.
Tekrar tekrar özür dilerim. :oops:
Saygılarımla.

officer

21.11-2008, 23:05
İNDİRİMLİ TARİFEDEN YARARLANACAK ABONELER

Gaziler, şehit/gazi dul ve yetimleri, özürlüler ile aile bireylerinden biri spastik özürlü olan (memur, işçi, küçük esnaf ve muhtaç durumdaki veli veya vasilerin adına abone olmak kaydıyla), 65 yaşını doldurmuş muhtaç, yoksul ve kimsesiz Türk Vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında kanun kapsamındaki kişiler, ilgili kurum ve kuruluşlardan alınacak belgelerle tek bir meskene abone olmak, ayrıca her yıl aboneliğini yenilemek koşuluyla %50 oranında indirimli olarak yararlandırılacaklardır.

Ben mersin de ikamet ediyorum MESKİ de böyle bir uygulama mevcut
kaynak:http://www.mersin.bel.tr/abonesozlesme.asp

atilla.ozdemir

22.11-2008, 12:53
internetten araştırma yaptım bu konuyla ilgili yeni bir yasa tasarısı hazırlanıyormuş.eğer bu tasarı yasalaşırsa muhtaçlığını belgeleyen özürlüler elektrik,su,doğalgaz faturalarında yüzde 50 indirimden faydalanacakmış.ayrıca bu yasa tasarısında belediyelerce işletilen veya kiraya verilen büfe, tuvalet, otopark gibi işyerlerinin yüzde 10'unun öncelikli olarak özürlüler ve özürlülere hizmet veren vakıf ve dernek tarafından işletilmesi sağlanacakmış.inşallah bu tasarı hemen yasalaşır.

eroxsiss bu gelişmeler kanunlaşır veya bir gelişme olursa lütfen bana email atın. görüşmek dileğiyle....

nacar

15.12-2008, 13:43
arkadaşlar elektrik ve su faturasında biz engellilere indirim var mı varsa şartları nedir ?
cevaplarınızı bekliyorum

mehmetbtunca

15.12-2008, 13:55
istanbulda engellilere yönelik bir su indirimi mevcut değil ama gazilere böyle bir hak tanınmaktadır.bilginize

officer

15.12-2008, 21:36
Meskide de var ......%60

gencfb07

16.12-2008, 21:18
alanya da %50 indirim var suda

muratcengiz

30.12-2008, 15:25
memuriyete girdiğinde bile senin hakkın devam eder.su,cep telefonu,otobüs,tren,belediye otobüslerinde,indirimler var

ada

30.12-2008, 15:43
açıkçası sadece muhtaçlar değil %40 'ın üzerindeki tüm engellilerin yararlanması daha uygun olur böylesi bir haktan..Çünkü ücretler çok ahım şahım değil neticede..

kenan06

30.12-2008, 15:54
ben ASKİ ye başvurdum. su faturası artık %90 indirimli geliyor son ödediğim fatura 5.12 ytl (normalde 40 ytl ye yakındı). keşke elektrikte ve doğalgaz da da bu kadar olmasa da biraz indirim olsa. Ozaman hayat daha güzel olur diye düşünüyorum :)

dilara06

23.01-2009, 15:25
Ankarada engelliler için su ve elektrik faturalarında indirim varmı? varsa hangi kanun ve yasaya dayanarak müracat edebiliriz

korhus

15.02-2009, 22:31
bir kere akp ye oy verdim bir daha vermem oyunma kurban ederim onları bu şekilde ülkeymi yönetilir kardeşim beee halkının çıkarlarını değil kendi çıkarlarını gözeten bir insan oldu çıktı hepsi o koltuk ta ne varsa oraya gelen 180 derece dönüyor...oğluna gemi alacağına o bütçeyle engellilere indirim yapsaydı o zaman hacca felan gitmelerine de gerek kalmazdı,yazıklar olsun bana ki bunlara oy verdim...

yamuradam82

15.02-2009, 22:59
kardeş eğer bir engelli akp den yana tü kaka derse ben ona nankör derim unutmayalım bundan 6 sene önce 3 aylık 67 tl aldığımızı ve artık akülü arablar ında 1700 tl sini karşılayanda akp hükümeti oldu ben hastanede sıra bekliyordum şimdi ilk ben giriyorum sebebi kapılarda artık yazıyor ilk öncelik engellilere ve ağır yaşlılaradır diye nankör olmayın nankörlük yapmayın at gözlüğü ile dünyaya bakmayın

ucayci

18.02-2009, 08:48
arkadaşlar dün askiye gittim. özürlülere %40 ve üzeri raporu olanlara %90 su indirimi var. gerekli belgeler su aboneliğinizin üzerinize olması gerekiyor. 35 TL abonelik parası veriliyor. kiracı iseniz kira kontratı, ev sahibi iseniz tapu fotokopisi, kimlik fotokopisi, sağlık kurulu raporu.

not: elektriktede indirim varmı bilgisi olanlar lütfen paylaşsın. biz özürlüleri bizden başka anlayan olmaz. bildiğimiz herşeyi paylaşalım lütfen. sağlıcakla kalın. Allahım başka hastalıklar vermesin...

bulent yalcin

18.02-2009, 09:34
Ankara ASKİ engellilere su faturalarında indirim uyguluyı ASKİ'nin ulus taki yerine başvurunuzu yapın..
istenilen belgeler
özürlü kimlik kartı veya özürlülüğünüzü gözteren herhangi bi belge ve kimlik

aferits

18.02-2009, 18:09
ezgili dünyam arkadaşım eğer kızınız 18 yaşını geçmiş ise bu yüzden vasi belgesi istemiş olablilirler.

REMZİ YOL

18.02-2009, 19:26
korhus..
mesajınız inançlı insanları şahsen beni de rencide edecek ifadeler dolu.
hacca gidip gitmeme gerekçeleri ile bahsettiğiniz konunun ne alakası var.
tek kelime kötüsünüz... ve de bilgisiz..
şahsen ben hiç bir zaman oyumu akapeye vermedim vermeyeceğimde.. ama bu yaptığınız en hafifinden saygısızlık..

seker26

20.02-2009, 22:46
Eskişehir'de %25 oranında bi indirim söz konusu.

dilara06

20.03-2009, 15:33
Arkadaşlar Ankarada su indirimi % 60 şu an uygulamada, benim bildiğim elektrik ve doğalgaz indirimi yapılması içinde meclise bir genelge verildi ancak henüz onaylanmadı bu aylarda onaylanması bekleniyor..

cengizz

27.03-2009, 17:59
bundan 10 sene önce engellilere su elektirik indirimi vardı istanbulda ama kaldırıldı su anda yok devlet bizden daha muhtaç arkadaşlar saygılar

radikal52

28.04-2009, 20:57
istanbul gibi büyük şehirde hiçbir indirim yok

PuFFiN

01.06-2009, 22:55
bu ne tutarsızlık yha her yerde başka bir uygulama haksızlık ...her yerde hizmet verdik yaptık diye övünürler hiç bir hizmet yok bugün isöm e gitti babam hatta emlak vergisi nden muaflıkta kalkacakmış öle dediler ...

PuFFiN

02.06-2009, 22:47
diğer illerde olduğu gibi engellilere su faturalarında indirimin olması için iski ye dilekçe yazan var mı :?? yoksa onların insafını mı beklicez...

dilara06

11.06-2009, 15:34
Ben ankarada su indiriminden yararlanıyorum. Ancak Elektrik Doğalgaz ve Telefon indirimi hakkında bilgim yok bir ara meclis gündeminde yasalaşacak dendi ama halen gündemde değişen yada benim duyduğum birşey yok..

dilara06

11.06-2009, 15:42
Abdullahtr arkadaş engelli indrimi hakkında vodafon ilgili bilgi verdi engelliler için ne kadar indirim söz konusu bu konu hakkında biraz daha açıklık getirirse sevinirim.

fathoş

15.06-2009, 11:19
bende ankara'da oturuyorum bende suyu %60 indirimli kullanıyorum gerçekten çok iyi oldu oldukça memmunum.

Pardon

24.06-2009, 12:11
su fatuasi bize 30 lira civarinda geliyor elektirik daha 55-60 arasi Elektiriklerde yapcaklari daha faydali olacakdir ozurlu vatandaslara.

edipbalkan

10.07-2009, 18:32
su faturasında ındırımı daha yenı yaptırdım askiden fatura adınıza olacak kımlık fotokopisi ve ozurlu raporunuzun fotokopisi ıstenıyor ASKİ ankara

----------

ayrıca butun sehirler arası otobusler thy tcdd turkcell telsim avea dijiturk engellilere ındırım uyguluyor ılgılenenlere duyrulur.

mehmetselcuk

28.09-2009, 17:22
UnFeeLiNq l MoRuq;

slm kardesim ne yapmam gerekiyor elektrikten indirimli faydalanmam icin özürlü derecm 56% tsk ederim bende ankara k.örendenim!

----------

ben bugün ögrendim yarın gidip basvurcam kendi üstüme alcam kartlı su sayacım kartlı oldugu zaman 27.50 tl ücret ödemiyosun saglık raporu kopısi , kımlık kopi kıracı isen kıra kontratı kopısi bukadar hemen üzerine alabiliyosun su abonelıgını !!!

rambo69

29.09-2009, 13:39
slm arkadaşlar ben istan bulda yaşıyorum ve bu indirm konuların da
herkesin yorumunu okudum heryerde frklı indirmler yapıl mış ve çoğu yerde indirm yok ya böle bir mantık varmı sizce diğer engellilerin hakkı değil mi bu indirmlerden faydalnaması yada diyolarki heydin engelli kardeşlerim indirmin olduğu illere yaşamya ! çok düşündürücü ya kaçın cı yüz yılda yaşıyoz .. burdan tüm yetkililere sesleniyom bu indirm olucaksa heryerde aynı olmalı .

mehmetselcuk

02.10-2009, 17:06
su dan faydalanabiliyosun kardes ben aski den gecen yaptırım kımlık kopı saglık raporu kopısi kıracı ısen kıra kontratı fotokopısi !!!

mecitkara67

21.11-2009, 10:46
bursada engelliler için dogalgaz faturalarında indirim varmı?ben raporu %69 var.

araştırıcı

28.12-2009, 22:05
Ankara'da raporlu özürlülere %90 indirim ve EGO otobüslerde ücretsizdir.

Selamlar

freegirl@

28.12-2009, 23:13
slm arkadaşlar anlatmış oldunuz konuda herkez duydunu yazmış ...
ben bunu araştırdım şimdiki yasada şu madde var ellektirik ,su, doğalgaz idan sadece şehit yakınları ve gaziler faydalanıyor engelliler faydalanmıyor eyerki yasa deyişirse belki bizlerde fazydalanırız .

Malkocoglu06

21.01-2010, 16:06
Merhaba Arkadaşlar,

Ankara da Özürlüler için "ASKİ" su faturasında indirim varmış ancak hangi özür grubuna yada derecesine olduğu konusunda bilgim yok...
Bu konuyu araştırıp öğrenmeye çalışıyorum. Bilenler varsa detay verebilirlerse sevinirim.
Saygılarımla,

murat01_80

21.01-2010, 16:20
adanada da yenı yururluge gırdı su ındırımlı ama yuzde kac ındırımlı tam bılmıorum sanırım yuzde 50 oranında!adanalı arkadaslar basvuru yapsınlar ama önce askıyı arayın bılgı edının gereklı evraklar hakkında

kübraa

21.01-2010, 18:20
ben Elazığda merkezde oturdugum donem su faturamızda ındırım oluyodu ama yuzde kac old bılmıyorum raporunuzu goturdugunuzde yapılıyo sanırım

ebrarim

10.02-2010, 08:13
arkadaşlar elektrik ve su faturasında biz engellilere indirim var mı varsa şartları nedir ?
cevaplarınızı bekliyorum

selam arkadaşlar
bende aralık 2009 da duydum başvurdum ve doğru ankara aski özürlülerin adına kayıtlı su faturalarına %90 indirim uyguluyor.
önce inanmamıştım ancak fatura gelince gerçektende %90 indirim var olduğunu gördüm
%40 ve üzeri tüm özürlülere indirim var....!!!!!
istenen belgeler
1-adına kayıtlı su faturası
2-özürlü rapor fotokopisi veya özürlü kimlik fotokopisi
3-tapu fotokopisi(ancak benden istemediler ama yanınızda bulundurun
yinede)
4-Nüfus cüzdan fotokopisi
hepsiyle beraber aski abonelik işlemlerine başvurun
size hazır bulunan bir dilekçe imzalatıyorlar ve bir dahaki faturalarınız indirimli gelmeye başlıyor

hamdibasaran

10.02-2010, 09:11
arkadaşlar su ve elektrikteki indirimler 3713 tabi yani ordu vazife malulleri için geçerli.(Gazilere ,şehit ailelerine)

indirimler %40 olarak yansıtılıyor

kübraa

10.02-2010, 09:34
abı banada ındırım uyguluyorlardı.... gazi olman ...sart degil

42 Konya

10.02-2010, 09:46
Konya'da su için özürlülere fatura da %50 indirim uygulanmaktadır.diğer faturalarda herhangi bir indirim söz konusu değil.

slcko6

10.02-2010, 10:06
araştırıcı;
eminmisin kardeşim otobüslerin ücretsiz olduğuna.

murat_3854

10.02-2010, 12:21
% 90 özürlü olan birisinin otobüslerle nne işi olur binemez inemez.saçma bence.ama su faturalarında ve kartlı sayaçlarda çok iyi bende kendi adıma aldıracagım su saatini maden böyle 1 imkan sundular faydalanmak lazım.:D

özqür

12.02-2010, 10:26
Merhaba bende aranıza yenı katıldım arkadaşlar ben büyükçekemece civarından oturuyorum bu tarafta otobüsler hariç herhangi bir indirimden yararlanan varmı acaba...

max_red_line

06.07-2010, 10:06
Ankarada Ego otobüslerinde %70 ve üstü özür oranına sahip olan kişilerden ücret alınmamaktadır. Hatta bu engelli arkadaşlarımızın yanında bulunacağı 1 refakatçi de ücretsiz olarak otobüse binebilmektedir.

Su faturalarında ise %40 ve üzeri özür oranına sahip kişilere %90 oranında indirim yapılmaktadır.

recep.43

01.03-2011, 15:44
Kütahya,da su indirimi varmı diye sordum.özürlülere olmadığını.şehit ve gazilere olduğu söylenildi.iyi günler

06CEMİL

02.04-2011, 17:59
arkadaşlar özürlülere uygulanan indirimlerde elektirik faturasınada bi indirim varmı? yardımcı olursanız sevinirim

çamlıca

02.04-2011, 18:03
Ankarada suya indirim var bildiğim kadarıyla.

http://www.engelliler.biz/forum/diger/4765-elektrik-dogalgaz-su-telefon-vb-faturalarda-engellilere-indirim-var-mi.html

serap1986

04.12-2011, 21:51
korhus çok sitemkarsın belli ama önce geçmişi irdele kulaktan dolma laflarla laf etme resmen nankörlük işine gelmiyor ise yararlanma devletin sunduğu imkanlardan devlet zorla gırtlağına çökmüyor sanırım bana oy ver yada imkanlarımdan yararlan diye kardeş yararlanan başka bir muhtaç çıkar yani sitemkarsız bunada şükür der en azından...

pasam

04.12-2011, 22:22
faturalarda en cok dogalgaz canımızı yakan normal ınsanlardakı ısı sevıyesının ıkı katını yakıyorum dogalgaz kombi ısınamıyorum çunku kan dolasımı normal degıl ve hareketsızlık var bızlerde kan dolasımı ıcın gunde bır adet coraspın 300 mg alıyorum hep usuyorum dogalgazda ındırım isteyelım arkadaslar.

bora yaşar

07.12-2011, 23:37
2 aralıktaki dünya engelliler yemeğinde söylendi istanbulda da su faturalarındayüzde 50 indirim olacağı .herkeze hayırlı olsun arkadaşlar

yasinayva

08.12-2011, 01:59
ben su için yeni abone oldum çorumda 2 ay kadar oldu %50 indirimli fatura ödüyorum keşke doğalgazdada olsa aslında bir düşündüğün zaman vergiden muaf olduğumuz söyleniyor ne hikmetse ödediğimiz faturaların %:40 ı vergi bu ne pehriz ne turşu hesabı olmuyomu sizcede:confused::confused:...........

necati bacak

08.12-2011, 11:14
arkadaşlar ben vodofon kullanıyorum 1997 den beri aboneyim engelli hat olsun diye internetde uğraşırken mini pakete geçmişim bana mesaj geldi işleminiz gerçekleşmedi diye bende iyiya dedim
ay sonu 41 fatura çıktı müüşteri hizmetlerini aradık aydolmadan değişiklik yapılmıyo dediler bir 41 tl daha keyfi ödedim kullanmadan yani sadece hattımın bence bir önemi var diye kapatmadım
hiç kullanmadan sabit ücreti 2.50 krş iken şimdi engelli yaptım 4.50 krş ödüyorum değişiklik yaptım diye önceki hakkımı kaybettim.

KırımTilkisi

03.01-2012, 18:57
bora yaşar;
Bora Bey, bu konu ile ilgili herhangi yönetmeliği bulamadım. Yardımcı olabilir misin?

bora yaşar

03.01-2012, 19:20
merhb sayın karakoç ,bu konuşma yemekte yapıldı.bende araştırdım daha karar bize gelmedi denildi
haber alınca burada paylaşacağım zaten

KırımTilkisi

04.01-2012, 14:17
Teşekkür ederim Bora, demek ki şimdiye kadar gelişme olmadı. İnşallah kısa zamanda haber bekliyorum.

bora yaşar

06.01-2012, 23:11
mrb. karakoç şimdi öğrendim mehmetbtunca arkadaşımız paylaşmış istanbulda su indirimi başlamış ama maltepe ve kartal bölgesinde diyor.önümüzdeki hafta bende bi gidip bakacağım inşallah işimiz ters gitmezde bizde bu indirimden faydalanırız.hayırlı geceler olsun..

UĞUR-60

06.01-2012, 23:46
tokatta faturaya indirim varmı bilenlerden cevap beklerim

Pasaman

09.02-2012, 11:33
Bir arkadaşım başvurdu. Avcılar İSKİ'de de indirim mevcutmuş. İstedikleri belgeler şunlar:

- Matbu dilekçe (Kurum veriyor)
- %40 ve üzeri sürekli sakat olduğunu gösterir Sağlık Kurulu Raporu.
- NVİ adres kaydı ve kimlik kartı
- Su faturası

SAMET/

27.02-2012, 17:30
Tedaş için bu geçerli mi bende merak ediyorum 70tl altında fatura geldiği yok etkisi çok olacaktır

zennunk2011

22.03-2012, 21:35
suya % 50 indiri var.

tedaş ta,ayedaş ta henüz indirim yok.

zafer_1981tr

23.03-2012, 02:39
Arkadaşlar Türk Telekomda ev telefonları için indirimli Sosyal Tarife var,TTNET'te de İnternet indirimi çıktı Şubat ayında.Elektrik ve Doğalgaz da sadece Şehit yakını,Gazi ve Gazi yakınlarına indirim yapılıyor.Engellilere yok.

ayyüzlü

23.03-2012, 07:26
zafer1981tr;
bekle yakında bizide kapsar:)

yasin06

23.03-2012, 08:12
Esselamu Aleyküm... Öncelikle Herkese hayırlı cumalar cumanız mübarek olsun...değerli güzel arkadaşlar 01.01.2008 tarihinden beri bu konu gündemde, kendim çalarım kendim dinlerim misali burda konuşursun sonra rafa kalkar sonra yeni bir üye sorar tekrar raftan iner vs vs vs... hak istenir eğerki birlik beraberlik olursa bütün engelliler bir araya gelirse alınmayacak hak olmaz ama bütün engelli dernek ve vakıf fedarasyonlar öncülük edebilir ama hiç bir engellilin hakkını kimse aramıyor ancak burdan ve bura gibi sitelerden forumlardan dertlerini paylaşabiliyor inşAllah... Rabbim Hakkınızda hayırlısını verir ve elektrik gibi doğalgaz gibi en önemli ihtiyaç olan ihtiyaçlardan gerekli indirimi alırsınız....Allah cc emanet olsun selam ve dua ile...

bora yaşar

31.03-2012, 16:58
elektrik ve doğal gazda sadece kdv indirimi olduğunu söylediler bundan faydalanan arkadaşlar varmı.

Malkocoglu06

02.04-2012, 14:32
Bu Durum bölgesel olabilir, Ankara da ASKİ ye adıma kayıtlı su faturası, özürlü raporu, kimlik ile müracaat ettim, şu an indirimli su kullanıyorum, tüm engelli dostlarımızın bu tarz indirimlerden faydalanması dileğiyle..

idrs

09.04-2012, 11:32
Arkadaşlar bu gün iskiye gittim yüz de 50 indirim veriyorlar,sizden rapor aslı ve fotokopisi veya başbakanlık kartı,kimlik fotokopisi ve su faturası fakat su faturası üzerinize kayıtlı olması şart
Uygulamaya ocak 2012 den itibaren başlandı herkese şimdiden hayırlı olsun

mustafa kahveci

15.04-2012, 20:19
arkadaşlar iskide özürlülere indirim var ben müracar ettim sun kendim oturmadıgım için yararlanamadım.ama yararlrnan arkadaslarım var evi yeni aldım tasınınca muracat edecegim:):):):)

turkuaz06

15.04-2012, 20:50
aylık internet ücreti ne kadar ödüyorsunuz.

pari85

15.04-2012, 21:19
arkadaşlar türksat ta indirim var mı??
internete türksatla bağlanıyorumda ben

gsli

15.04-2012, 21:29
elektrikte indirim var mı ?

mehmetselcuk

16.04-2012, 02:38
Pari türksat hıkaye dandik yınede sağol fakat tavsiyede bulnuma TT-Net den şaşmayın kafanız rahatca kullanın işte....buarada Ankarada aski! Su %90 indirimli!!!. yani bedava!!!:)

derbeder77

15.05-2012, 20:11
arkadaşlar aski nedir ve nereye başvurmamız gerekiyor su indirimi için

loveforlife

19.05-2012, 07:39
TTNet aboneliğimiz annemin üzerine. Bu nedenle annem benim raporum, kimlik fotokopim ve kendi kimliğiyle Türk Telekom Bursa İl Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. Ancak oradaki görevliler baştan bu kampanyanın bittiği bilgisini vermiş. Annem ısrar edip bu bilgiye kesin olarak sahip olduğunu söyleyince de önce benim gidip hem ev telefonu hem de TTNet'i üzerime naklettirmem gerektiğini, bunun nakil ücreti olacağını söylemişler. Oysa mevzuatta;

· İndirimden yararlanmak isteyen engelli son kullanıcılar ya da engellinin birinci dereceden
yakını (anne, baba veya çocuğu) İnternet Servis Sağlayıcıya (İSS) başvurur.

· İSS engelli son kullanıcıdan özürlü kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ve T.C. nüfus
cüzdanı belgelerini temin ve kontrol eder. Özürlü oranını gösteren ibareyi taşıyan nüfus
cüzdanı bulunması durumunda başvuru için bu belge tek başına yeterli olacaktır. İSS,
şartları sağlayan kullanıcılar için xDSL sistemi üzerinden engelli kişinin talep ettiği paket
bilgilerini girerek bağlantı talebini iletir. Eğer İSS’ye abonelik için başvuran, engelli son
kullanıcı değil de birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu) ise bu belgelere ek
olarak birinci dereceden yakını olan kişinin T.C. kimlik numarası ve T.C. nüfus cüzdanı
belgesi de İSS’ye iletilir.

· Abonelik başvurusunu engelli son kullanıcı yapıyorsa abonelik, engelli son kullanıcı
üzerinde olacaktır. Eğer engellinin birinci dereceden yakını (anne, baba veya çocuğu)
abonelik için başvurursa engelli indirimden faydalanabilecek ve abonelik engelli yakını
üzerine gerçekleşecektir.

maddeleri yer almaktadır.

Zaten TTNet'in yaptığı indirim, mevzuatta belirtilen rakamlardan çok altında. Bu indirimi bile yapmamak için ise ellerinden geleni yapıyorlar. Engelsiz internet değil bu, engelliye her yerde engel olmaya devam ediliyor ne yazık ki...

bilgeadam

19.05-2012, 12:02
telekomdaki sosyal tarife kampanyası bitmiş ttnet internet şu an indirim devam ediyor ama bakarsınız aniden oda biter zaten senelik sözleşme yapmıyorlar bittiği zaman tahminim yürürlükteki tarife uygulanır bence engellileri çekmek için yapılan bir kampanya

menizzinem

20.05-2012, 12:19
Arkadaslar ben ist bagcılarda oturuyorum 100de 50 su indiriminden yararlanıyorum hakkınızı iyi arastırmadan yorum yapmayın tel nom 0507 502 53 17 arayanlara yardımcı olabilirim

ayhan212

01.06-2012, 00:20
cogu kurumda indirim var engeliler için internet te sınırsiz net 59tl normali engeliler içinse 42 tl yeni aldigim bilgi telekom aradim ev telefonu bağlatmak için onlarda indirim yokmuş

Can K

01.06-2012, 07:39
Bende İstanbulda oturuyorum, İSKİ 'den % 50 indirimden yararlanıyorum iki ay oldu ciddi bir düşüş var faturamda. Su faturasında indirim yok diyenler herkes once bir arastırsın.

BaSKaN53

01.06-2012, 09:46
can kanal;

Slm sevgili dostum, İskiden indirim için Z.Burnundaki müdürlüğemi yoksa Aksarayamı müraacaat ettin?

rehisbay17

01.06-2012, 11:28
bulnes;
sevgili arkadaslar Turk Telekom da ozurluler icin indirimli tarife paketi var ama; sadece rapor yeterli degil. ozurlu kimlik belgeside olmasi gerekiyor.

b&n

01.06-2012, 13:26
Bende yaklaşık on gün önce bu indirimden yararlandım

MuTanG

01.06-2012, 13:29
Aynı şekilde bende İstanbulda anadolu yakasında oturuyorum ve iski indiriminden yararlanıyorum....

Can K

01.06-2012, 14:02
BaSKaN53;

Sayın Başkan53, Zeytinburnun da ikamet ediyorum, Zeytinburnu bolgesı Aksaraya baglı oldugu için, Aksaraya gittim.

bahtiyarbaba

19.07-2012, 15:24
özürlü bireylere yönelik elektirik,doğalgaz,su vb indirmler varmı varsa ne yapmamız lazım arkadaşlar ilginiz için teşekkürler...:o

^^^KoZa^^^

24.07-2012, 01:52
Konya lılara müjde :)

su da %50 indirim yapilmakta. Medaşta ise gazi ve şehit ailelerine indirim var. Bize ise yok.

Lascort

03.08-2012, 23:48
Arkadaslar ben ailemleBeraber kalıyorum bizim hersey babamin üstüne ben bundan nasıl yararlanabilirim bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim...

mehmedim

27.08-2012, 22:21
engelıye yok gazılere yuzde 50 eletırık ındırımı var onu bılıyorum bu turkıye genelınde var

kardesım elektırık veya suyu uzerıne almak cok basıt abone sahıbı bır dılekce yazıp ımzasını atıcak hepsı bu ev sahılerı kıracıların uzerıne yaptıgı gıbı sende uzerıne alıcaksın

menizzinem

27.08-2012, 22:32
ben istanbul bagcılarda oturuyorum yarı yarıya su fat ödüyorum yardımcı olabılırım 0507 502 53 17

ayseee43

31.08-2012, 15:50
kütahyada su faturasına indirim var mı ?bilen?

denizlide su faturasına P indirim.
elektrik de yok.

CATWOMAN

31.08-2012, 16:14
İstanbul su indirimi %50
İnternet superonline engel tanımayanlar sınırsız 2 yıl anlaşmalı 39 tl temmuz ayı sonunda bitti...(İnternet ile ilgili indirimler birçok yerde yapılıyor)
Türk telecom da ev ve internette şubatta indirim başlayacak diye duyurdu ama ben mayıs ayında gittim, kampanya bitti dediler bilgilerinize...

benliahmet

12.09-2012, 10:31
eroxsiss;

Ankara büyükşehir belediyesini tebrikederim kiracı olduğumu söyledim 25 krş masraf alıp hemen aboneliğimi kimlik belgemin fotokopisini alarak yaptılar ve eskisi gibi her yıl imza atma olayınıda kaldırmışlar ve sadece adres değişikliği olduğunda bildirmenizi istiyorlar teşekkürler melih GÖKÇEK

slimer

12.09-2012, 11:01
kocaelide elektrik gaziye % 50 indirimli su ise engelli ve gaziye % 50 indirimli

***Neri***

12.09-2012, 11:05
Büyükçekmece de var mıdır acaba böyle indirim ?

bilgisi olan var mı?

art_SRY

12.09-2012, 12:14
2. b,r abonelikte varmıdır ben kendi evimde %50 indirim diyorlar fakat öyle olduğunu zannetmiyorum yan tarafımda babmgil yaşıyor onların suyundada bir indirim sözkonusumudur acaba

leaderboy

12.09-2012, 13:47
Merhaba Arkadaşlar,

Bütün mailleri okumasamda çoğu maili okudum şu bir gerçek ki belediyeler adilce davranmıyorlar bunun tek bir nedeni var oda bizleriz hakkımızı aramıyoruz devletin bize verdiği hakkı onlar yiyorlar bir arakadaş mail de AKP yi eleştiriyor o arkadaşa sadece şunu söylüyorum çok ama çok nankörsün önceki hükümetlere bak engellilerle ilgili en çok çalışmayı kimler yapmış...ha ben bunla tatmin olmuyorum çalışmayı iyi bulmuyorum diyorsan o zamanda muhalefeti eleştirecen onlar düzgün çalışsa engellilere gereken desteği verse AKP ye rakip olabilse bak bakalım o zaman AKP nasıl engellileri el üstünde tutuyor yanlış anlama AKP'li değilim olan bir gerçeği söyledim bizim engelliler olarak bir olmamız gerekiyor ki hakkımızı sonuna kadar alalım. Su faturanızda %50 indirim oluyor rapor oranının %40 ve üzeri olanlarda tabi bunu ist için söylüyorum.

zeynepp18

14.09-2012, 09:36
aslında tüm faturalarda indirim olmalı. zaten hayatın çoğu bölümünde sorun sıkıntı yaşıyoruz en azından bu konularda sıkıntı yaşamayalım..

ertugrul01

14.09-2012, 11:21
telefon faturalarında indirim yok biliyorum.

bülent yalçın

31.10-2012, 09:19
telekomun internet ve telefon indirimleri başldı

eser37

07.11-2012, 16:35
slm arkadaslar istanbulda engellilere elektrik,doğalgazj,telefon indirimi varmı?

BilalTRN

13.11-2012, 10:59
Eser37 kardeşim, telekom ve ttnet te engellilere yönelik sosyal tarife adı altında indirim mevcut...telekom sosyal tarife de şehir içi 3000 dk veriyor 12,5 tl şehirler arasıda akşam 7 den sonra zaten bedava... ttnet te ise sınırsız tarife 41 tl kotalı 6 gb 26 tl ye tekabül ediyor...elektrik ve doğalgaz da şimdilik söz konusu değil..su için belediyeye müracat ederek su saatini üzerine alman durumunda yardımcı olabilirler diye düşünüyorum..Sevgiler

Can K

13.11-2012, 12:30
İski de su saatini üzerine almana gerek yok, aile bireylerinden birinin üzerineyse, onun kımlık fotokopisini, engelli raporun % 40 üstü aslı ve fotokopısı, ve kımlık fotokopini al yanına, verdikleri formu doldur. baska sıkıntı olmuyor. 2 hafta sonra verdiğin bilgileri denetime geliyorlar, verdigin bilgilerde sıkıntı yok, beyanın doğru ise % 50 indirim uygulanıyor.. Denetlemeye geldiklerinde senin ziline basmadan, komşularına soruyolarlar...

Blue Night

13.11-2012, 13:08
TTNet ve Telekom da hat kimin üzerine olur ise olsun indirim var bizde babamın üzerine kayıtlı ordan alduık ayrıca iskide de mevcut engelli kimlik kartını götürmen yeterli ondada var şimdilik .

saygılar . :)

BelginCan

13.11-2012, 15:09
Bende faturayı üzerime alcaktım yalnız bi sorun var deprem sigortası olması lazımmış. yoksa olmuyormuş. Böyle bi olayla karşılaşan var mı?

hakanaca

20.11-2012, 16:26
hayırlı işler engelliler için indirim var mı veya indirim projesi var mı teşekkürler şimdiden

Yazan: Operatör 19.11.2012 09:49:52

Hakan Bey,
Engelliler hakkında herhangi bir elektrik indirimi söz konusu değildir.
İyi günler dilerim

Uludağ Elektrik A.Ş.

ceylanlılı

26.11-2012, 09:40
arkadaşlar evin eski elektrik sayacını akıllı elektrik sayacıyla değiştirdiler elektrik faturası ikiye katladı biz demi sorun var sayaçta mı sorun var bu sayacın ayarı var mı(elektrikte engelli indirimi var mı)

ayseee43

28.11-2012, 17:25
elektrik aboneliği için deprem sigortası gerekli .yıllık 100 tl civarı olyor .

fuatin

29.11-2012, 07:16
arkadaşlar türk telekom izsu tapu vodofon avea türkcell dijitürk ben bunların hepsinden faydalanıyorum bunların dışında engelliye indirim yok bilginize

ayseee43

01.12-2012, 14:39
fuatin
arkadaşlar türk telekom izsu tapu vodofon avea türkcell dijitürk ben bunların hepsinden faydalanıyorum bunların dışında engelliye indirim yok bilginize ..

kaç tl geliyor faturaların.?

turkuaz06

02.12-2012, 17:33
suda indirim var mı.

nisanruzgarı

06.12-2012, 09:00
Turkuaz, İSKİ suda %50 indirim uyguluyor engellilere.

ahmedd29

14.12-2012, 09:10
Dün hastanede rastladığım bi arkadaş kendinden emin bir şekilde elektrikte indirim var deyince bugün bedaş'ı aradım şehit ve gazi ailelerine var engelliler ile ilgi böyle bir çalışmamız yok cevabı aldım.

istanbul2004

14.12-2012, 10:46
siz ruyanızda gorursunuz indirimi ancak millet vekileere indirim yaparlar kim takar engelliyi gormedinizmi yollar belediyeler tarafından engellilere uygun yapılacaktı nerde... birde kendi partisinden olan belediyelerin sırtını tuttu soyledikleri hep bos laflar biz ozurluler olarak bize sahıp cıkmayana bizde sahip cıkmayalım SECİMDE SURATLARINA BUYUK BIR TOKAT ATALIM o zaman belki bizi anlayan bir yonetım cıkarırlar avrupada rusyada daha dogrusu eskı sovyetler birligi devletlerınde ve dahası 3. dunya ulkelerinde butun odedigın faturaların yarısını alıyorlar demekki turkıye 4, dunya ulkesi ve ya kendi ozurlulerini dusunmuyorlar HAYDİ SECİMDE BİZE TOKAT ATANLARA TOKAT ATALIM

karatas_52

23.12-2012, 10:48
benim bir arkadaşım doğalgazda indirim yapmış

mayruk

25.12-2012, 12:42
karatas_52;

İGDAŞ doğalgaz mı arkadaşım.açık yazsanızsa.nerden indirim yapmış.saygılar

bora yaşar

25.12-2012, 13:13
duran kardeş.ankara, izmir, bursa,istanbulda eminim var diyorsunuz .elektirik ve gaz da mı indirim var .yoksa sadece su da mı var demek istediniz .açık yazarmısınız anlayamadım.birde zorunlu siğortamı gerekiyormuş ne için bu.teşekkürler.

bilgeadam

25.12-2012, 16:52
Gazi ve şehit yakınlarına doğalgaz da ve elektrikte indirim uygulanmaktadır onun haricinde hiç bir engelliye doğalgaz ve elektrik indirimi yoktur.sadece suda.telde.internette indirim vardır

karatas_52

25.12-2012, 19:17
bi arkadaşım yapmış doğalgazda bana yaptır dedi bende yaptıran varmı diyorum yüzde 40 mış raporu

bilgeadam

26.12-2012, 09:00
karataş 52 arkadaşım ısrarla bir arkadaşım doğalgazda indirim yapmış yazıyorsun burda okuyan arkadaşlarda umutlanıyorlar öyle bir şey yok sadece gazi ve şehit yakınlarına var belki şehit yakını olduğu için yapmış olabilir eğer engelli olarak yapmışsa koy indirim müracaatını herkes yaptırsın sırf arkadaşına özel olmasın burdakilerde ispatlı olarak doğalgaza müracaat etsin selamlar

mustafa kahveci

26.12-2012, 09:46
iskide yüzde elli indirim var arkadaşlar ben yararlanıyorum ewrak olarak rapor veya başbakanlık özürlü kimlik kartı vede su saatin üzerinize olması yetiyor

fazem16

26.12-2012, 11:02
Bursa Buski de de özür durumuna göre indirim yapacağını açıkladı bu yılbaşından sonra başlıyacakmış ve çalışmalar devam ediyor diye bilgi verdiler Buski görevlileri. Bursa daki arkadaşlarıma duyrulur.

ayseee43

26.12-2012, 20:58
türk telekom telefon faturası indirimi için hattın engelli kişi üzerine kayıtlı olması mı gerek ?

kabasakal34

26.12-2012, 22:28
ayseee43;
evet maalesef

Sedat Yıldırım

15.01-2013, 23:39
arkadaşlar evin eski elektrik sayacını akıllı elektrik sayacıyla değiştirdiler elektrik faturası ikiye katladı biz demi sorun var sayaçta mı sorun var bu sayacın ayarı var mı(elektrikte engelli indirimi var mı)
Siz de sorun yoktur,adına akıllı sayaç dedikleri elektronik sayaç bizim eve de taktılar.
Ondan sonra fatura resmen ikiye katladı sebebide elektronik olduğu için en ufak kaçak
akımları bile sayıyormuş.Mesela eski satlerde telefon şarzı takılı olunca,saati dönderemiyordu,ama şimdi akıllı sayaçlarda en ufak bir akımı bile faturaya yansıtıyor.

Engelli raporumla,suada %50,Türk Telekom ve cep telefonlarından %25 indirimli yararlanıyorum.
Tabi faturalar kendi adıma...

capsi

15.01-2013, 23:48
Engelli raporumla,suada %50,Türk Telekom ve cep telefonlarından %25 indirimli yararlanıyorum.
Tabi faturalar kendi adıma... sedat yıldırım,Nasıl başvuru yaptın?başvuru esnasında ne gibi evrak istediler:confused:

labrador

16.01-2013, 10:05
Sabit hat ve cep faturalarina indirim var,Su faturasina(istanbul haric)indirim var.Elektrik ve dogalgaza indirim yok.

serdaruz

16.01-2013, 10:18
Su faturalarında İstanbul da var diye biliyorm ben

labrador

16.01-2013, 11:15
Indirimden yararlaniyormusun

Mr.No

22.01-2013, 11:45
ASKİ Su indirimi fiyat üzerinden %50 olmuş (eski oran %90 idi)

bykardelenn

22.01-2013, 23:44
Ben TTNET sınırsız pakete 63 tl yerine 45 tl ödemekteyim.

Malkocoglu06

28.01-2013, 14:38
Merhaba Engelsiz Engelli Dostlar,

Ankara bölgesi için söylüyebilirim ki, Elektrik için her hangi bir indirim söz konusu değildir. Araştırmalarımdan edindiğim bilgilere göre,
SU için ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ne (Kazımkarabekir Caddesi civarında) müracaatla ABONE liği engelliye ait olmak üzere en az %40 dan başlayarak faydalanıbilir, Ancak ASKİ 2013 den itibaren Engellilere uyguladığı %10 luk fatura bedelini %50 ye çıkarmış durumdadır.

Sabit TELEFON larda Engelliler için uygulama başladığını öğrendim ama geç öğrendim kusura bakmayınız!.. Müracaatlar bulunduğunuz adreste Bölge Müdürlükleri
TTNET ve Sabit Hat Telefon bağlantısı TELEFON 14TL civarında olmalı TTNET İnternet Limitsiz 45TL olarak uygulanmakta olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım.

Tabiki Yönetmelikler ve Kanunlar her an değişikliğe uğramakta umarım bu bilgiler birçok kardeşimizin işini görecektir.

Engelsiz Günler Dileğiyle,

tinitus

28.01-2013, 22:27
iski abonelik ve abone değişikliği için aşağıdaki işlemleri ve miktarları istiyor.Sayaç benden önceki mal sahibinin üzerineydi ve 14 senedir de böyleydi,şimdi ben sayacı üzerime alıp raporumun gerektirdiği %50 indirimden faydalanmaya kalksam ödediğim meblağ ürküttüğü kurbağaya deyecek mi acaba?

KONUT ABONELİĞİ Gerekli Belgeler :

Binanızın yapım tarihi 12.10.2004 tarihi öncesi ise ;

İlgili Belediye'den binanın yapım tarihine dair yazı veya Elektrik - Doğalgaz - Telefon Sözleşme evraklarından biri
T.C. Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi
339 TL Abonelik ve 152 TL Teminat Bedeli
Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Binanızın yapım tarihi 12.10.2004 - 26.07.2008 tarihleri arasında ise ;

Yapı Ruhsatı
T.C. Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi
339 TL Abonelik ve 152 TL Teminat Bedeli

Yapım tarihi 26.07.2008'den sonra olan binalarda ;

Yapı İskan Belgesi (İlgili Belediyesi'nden alınan)
TC Kimlik Numarası yer alan Kimlik Belgesi
339 TL Abonelik ve 152 TL Teminat Bedeli gerekmektedir.

bykardelenn

31.01-2013, 11:19
Şehirlararası otobüslerde de %30 indirimden faydalanmaktayım. Tüm firmalarda geçerli arkadaşlar

ihsen

31.01-2013, 12:04
su da gaziantep te uygulanan indirimin %40 oranın da raporu olan arkadaşlar % 40 oranında su faturası indirimden faydalanmaktadırlar. Daha önce sadece bedensel engelliler için uygulanıyordu 2012 de %40 oranın da özürlü rapor olanların tümü faydalandırılmaktadır.

fulya35

31.01-2013, 14:24
arkadslar elektırık ve dogalgaz ındırımınden suan ıtıbaıyle tum gazı ve sehıt yakınları yararlanıyor yıllarca gecen senede butun engellılerde %20 ve 30 arasında engellılerın yararlanması ıcın taslak hazırlandı meclısesunuldu yasalasması ıcın 2013 de olucak denılıyordu ama ses seda yok sımdılık ulkemızde bazen jet hızıyla yasa cıkar ama engelı olunca engellı oldugumuzdanmıdır nedır her seferınde engellenır yada sure uzatılır eger elektırıkve dogalgazdan yararlanır ısek cok iş yapılmıs olucak

ayhann

25.02-2013, 23:43
türkcellden yeni abone olarak biz bize destek tarifesine geçtim bugün 20tl ödeyecem ayda 2000 dk ses paketi için
arkadaşlar güzel bir tarife bence
BizBize Destek Kampanyası ile müşterilerimiz artık daha fazla konuşacaklar, mesajlaşacaklar ve doya doya internete girecekler! Bizbize Destek Konuşma Paketi ile 20 TL'ye Turkcell'lilerle 1.500 dakika ve her yöne 500 dakika toplam 2000 dakika31 Mart 2013 tarihine kadar geçerlidir

Bizbize Destek Paketleri Kampanyası - TURKCELL (http://www.turkcell.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/Bizbize-Destek-Paketleri.aspx#reveal-support)

kaybolan yılllar

26.02-2013, 01:30
ASKİ DE %40 ve üzerine su %90 indirimli..cep indirimi ise avea da engelli tarifesi 20 liraya avealılara sınırsız heryöne 400 dakika faturalı tarife ben bu tarifeyi kullanıyorum..

memolikk

26.02-2013, 09:31
doğalgaz indirimi için bimere bikaç defa yazdım bimer enerji bakanlığına enerji bakanlığı enerji müdürlüğüne 2 3 yere gönderilmiş bi cevap alamadım bilgi böyle mi veriliyor anlamadım bişi indirim verilecekte öyle duyuralım diye dönmüyorlar sanki :)

mehmetselcuk

01.03-2013, 22:14
kaybolan yılllar;

Kardes artık 90% indirim kalktı yaklaşık 1 ay evvel şimdi normal kişilerin kullandığının hemen hemen 2 katını alıyosun yani 40% fazlası 90% bitti!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 10 liraya misal 6 metreküp su alıyosun önceden ise 10-12 vs. vs!!!:rolleyes:

memolikk

18.03-2013, 08:01
enerji bakanlığından bana cevap gelmiş postayla bende merakla açtım postayla gönderilince indirim istemiştim bimerden elektrik ve doğalgaz için sürpriz oldu bakanlığımızın böyle bir uygulaması yoktur saygılarımızla demişler üstelik :))
:)

jotem06

12.04-2013, 06:12
Su faturamızın indiriminden yararlanmak için Aski'ye gittim bide dask zorunlu deprem sigortası poliçesi istiyor suyla ne ilgisi var anlamıyorum. Bi yandan indirim veriyor diğerinden almak istiyor olacak şey mi?. Örneğin ev telefonumu ve int. Turktelekomdan engelli tarifesenie geçip indirimden yararlanmaya başladım ordan istemediler raporun fotokopisi yeterli.Ama ASKİ ev kendimizin olunca istiyor kiracı gibi mi gösterim illa off uğraşamayacağım :(

Turktelekom ev tel için sosyal tarife yapmış 12,5 tl INT ise 16'dan başlayıp 45 tl ye kadar bilginize

toprak 24

12.04-2013, 07:18
ben istanbul kartal belediyesinden % 50 su indirimi kullanıyorum...% 40 raporum var.ayrıca turkcell ve digitürkten indirimden yararlanıyorum.emlak vergisi ödemiyorum.

eflatun19

19.04-2013, 15:15
Arkadaşlar,

sabit hat telefon aboneliği me dün müracaat ettim. 23 tl gelen faturam 12,50 tl inecek.fakat indirimi sadece bir abonelik için uygulanıyor.3 hattımdan sadece bir tanesinden yararlandırıldım.

fatma_24

19.04-2013, 15:17
Günaydın :)

eflatun19

19.04-2013, 15:30
Size de.raporu 15.4.2013 de aldım.arkadaşlarla paylaşmak istedim.yoksa hatamı yaptım.

fatma_24

19.04-2013, 15:35
yoyo hata değildi kesinlikle

VİSAL-İ BAKİ

02.07-2013, 15:02
Bir süre önce böyle bişey duymuştum. nasıl olduğu ile ilgili bir bilgisi olan var mı ?

gkmnblm

02.07-2013, 15:34
İzmir'de oturanlar için bilgi; su faturalarında 14 tona kadar olan kısmında %50 indirim var üzerinde kullanım size ait. Yolculuk için ESHOT'tan kart alıyorsunuz ücretsiz ulaşım. Elektrik için indirim söz konusu değil. Ayrıca TTelekom ve özel hattınızda engelli indirimleri söz konusu. Bilginize :)

VİSAL-İ BAKİ

02.07-2013, 18:25
Peki su faturalarındaki % 50 indirimden nasıl yararlanabiliriz ? izlenmesi gereken yol nedir ?

megatron

02.07-2013, 19:05
merhaba,
8 yaşındaki engelli oğlum için su veya telefon indirimlerinden bizde ailesi olarak faydalanabiliyormuyuz?

Hellowen

27.07-2013, 23:18
yaklaşık 3 ay önce cumhurbaşkanlığına elektrik indirimi için bi mesaj açmıştım geçen hafta eve geldi bir ekip fotoğraf falan çektiler toplantıya oturup size bilgi verecez dediler bekliyorum bakalım hayırlısı...

bilgeadam

27.07-2013, 23:24
elektrik doğalgazda şehit yakınlarına ve gazilere indirim vardır diğer engel gruplarında şu an yoktur.sadece su tel internet engel gruplarında vardır

yaren gezgin

28.07-2013, 00:22
slm .telefonda da var indirim ve engelli üzerine ise indirim alabiliyorlar

keremöz

28.07-2013, 05:56
arkadaslar merhaba su yeni torba yasasinda ckacak olan maddelerden birise elektirik indirimiyle ilgili bir maddevar tskler:o

bilgeadam

28.07-2013, 09:49
torba yasası maddesinde şehit yakınlarına gazi ve yakınlarına terör nedeni ile vefat eden ve engelli olanlara var elektrik dağıtım şirketi ile görüştüğümde engellilere şu an yok denildi

çalık

28.07-2013, 10:27
Torba yasada (ulaşım hariç) engellilere elektrik, su, doğalgaz vs. indirimi yok. Şehit ve gazilere suda en az % 50, elektrikte en az % 40 indirim zorunluluğu geliyor.

Belediyelerin yasal bir zorunluluğu yok yani. İsterlerse su indirimini kaldırabilirler. Hala yasal bir dayanak yok. Engelliler belediyenin insafına terk edilmiş.

Elektrik, doğalgaz, telefon vs. zaten özelleştirildiği için yasa olmadan şirketler günahlarını bile vermezler.

TONTİŞ

23.08-2013, 14:22
Arkadaşım sen yeterince inceleme mişsin anlaşılanm ben %45 özürlüyüm hemen hemen 7 senedir %40 indirimden yararlanıyorum ben Ankara da ikamet ediyorum ama aynı karar istanbulu da ilgilendiriyor.Araştır öğrenirsin.

alkanalkan

28.08-2013, 17:26
Ankara ASKİ yani sular idaresi özürlülere % 50 indirim uyguluyor. İndirim için aboneliğin özürlü üzerine olması şart. Eşlerden özürlü olmayana ait ise yer yada kiracı iseler özürlü eşe kira kontratı hazırlanması gerekiyor. Abonelik için ise sadece 30 TL aldıklarını söylediler.

13_Sair_Bey

29.09-2013, 23:52
Su faturasına indirim yapıyorlar. Neden Elektrik doğalgaz değil de sadece su? Sudan bahanelerle bizi oyalıyorlar. Yıllardır adamakıllı bir yasa çıkmadı. yasa çıksada uygulayan olmadı. Su faturası zaten en fazla 25 tl geliyordu. şidi 15 tl olsun ne değişecek?

memolikk

30.09-2013, 09:10
vallahi su faturasında indirim yaptılar diye yaptırdık önce 24 falan geliyordu şimdi 25 falan geliyor suya zam olmadı ise benim harcadığım standart bir sudur 3 aşağı 5 yukarı şimdi faturalar 25 falan geliyor indirim varmı yokmu anlamadım faturalarda da bişey yazmıyor bunu nerden sorgulayabiliyabiliyoruz bilen varmı

hataylısabri

30.09-2013, 09:32
Arkadaşlar ben istanbul bağcılarda ikamet etmekteyim sadece su faturasında %50 indirim var...bilginiz olsun

eflatun19

01.10-2013, 17:00
Arkadaşlar neden elektrik ve doğal gazda indirim yok. çünkü bunlar özel şirketlerin bünyesinde.devlet bünyesinde olsalardı sanırıım onlarda indirim uygularlardı

çakıl

01.10-2013, 17:24
ankarada yasayan bırı olarak askıde su % 50 ındırımlı önceden % 90 olarak ındırımlıydı rabet olunca yarı yarıya böldüler sanırım yenı çıkacak olan torba yasada ulke genelınde engellı ve sehıt gazı yakınları toplu tasım araçlarını ucretsız olarak kullanacaklar 2014 bası ıtıbarıyle

eflatun19

01.10-2013, 18:36
Sayın memolik

indirim müracaatını nasıl yaptın bilmiyorum ama özürlü kimlik kartını ilgili su idaresine ibraz ettinmi.müracaatını düzgün yaptın ise tekrar su idaresine giderek kontrol yaptır derim

Toplu taşım araçlarında şuan için %50 indirim var. 2014 de tamamı ücretsiz olacaksa güzel emeği geçenlere teşekkürler.

gastauskas87

02.10-2013, 00:18
izmirde ıse su faturasını kendı uzerıne almanı ısdıo bı suru işlem buda yetmıo dogal afet sıgortasını ısdıo bankada yapıosun yanı cok ugrascan ben yarıda bırakdım yapmadım

ALİ DOĞAN

02.10-2013, 09:20
Nasıl yani ben İSKİ'ye yazdım, böyle bir şey yok dediler.
Bununla ilgili bakanlar kurulu kararının bir kopyasını koyabilirmisiniz veya link verebilirmisiniz. su da ki indirimi o ilin veyahut ilçedeki meclis üyeleri tarafından oy birliğiyle onaylanır ise indirimden yararlanırsınız .Bakanlar kurulu kararı diye bir şey yok arkadaşlar ."ENGELSİZ BİR YAŞAM İÇİN EL ELE"

Elektirk faturalarından gazi ve maluller yararlanıyor dostlar buna binayen neden engelliler yararlanmıyor diye bir mail attım geçmişte gazi lerimiz sonuçta engelliler hangi yasaya göre rapor alıyorlar tabiki baltazar yasasına göre bizlerde aynı yasayı kullandığımızdan dolayı mal attım .Sonuç alamadık ,yanlış anlaşılmak istemem gazi olan kardeşlerimiz için bunu belirteyim . saygılar .

i.altun

04.10-2013, 15:49
merhaba bi arkadaşım var..100/100 engelli çocugu var..ankarada su indiriminden faydalanamıyor.baba çalışıyor diye..böyle bi şey var mı ..benimde çocugum engelli..faydalandıgınız belgeyi bana mail atarmısnız..hakları varsa kullanmalılar degilmi

yalova bölgesinde dogalgaz elektrik indirimi varsa bana örbirnek rice ediyorum arkadaşlar

eflatun19

04.10-2013, 15:56
Elektrik ve doğalgazda indirim yok. Su dan yararlanmak için engelli kimlik karınızı veya sağlık kurulu raporunuzu ibraz edeceksiniz
yada neden kabul edilmediğinin gekçesini öğrenir ve bizlerle paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabiliriz

YAKARİ111

04.10-2013, 16:36
Ankara'da su faturasından yararlanmak için faturanın engelli üzerine olması şart.

i.altun

04.10-2013, 16:50
arkadaş.evet evlidahi olsanız 18 yaşına geldigi için mahkemede vasi kararı açılır..buda çocugun vasiisi tayin edlir..burda ya annedir.yada baba..2 kişi vasi olamaz sanıyorum..

ankarada çocugun üzerinemi dediniz.ailede kullanıyor olmalı..bi araştırımısınız..arkadaşıma yardımcı olamk istiyorum

memati

29.01-2014, 14:31
Elektrik ve doğalgazda indirim olmalı. 425tl doğalgaz 125tl elektrik geldi bu ay. aldığım bakım aylığı oraya gidiyor