PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : İşitme kaybı ve çınlama için tedavi yöntemleri..?

iremsu

04.01-2010, 21:44
merhaba, ben 3 yıldır bu sorunu yaşıyorum.Daha öncesinde komşumun tıkırtısını bile duyardım.Rahatsızlığım bir kulakta çınlama sonra işitme kaybı daha sonra diğer kulakta çınlama ve işitme kaybı olarak seyretti.Fakat işitme kaybı olmazdan önce kelimeleri ayırt etme yetisi düştü.

tedavi konusunda sırasıyla;kullandığım ilaçlar,
tebokan (hafıza için)
Vastarel (hücre koruyucu bir ilaçtır)
gingko biloba glikozitleri içeren ekstreler
Benexol (B vitaminlernden zengin bir vitamin kompleksi)
Bellergal (Gerginlik, sinirsel uykusuzluk , migren türü başağrıları, depresyon, ruhsal dengesizlik durumları için)
cipram
cipralex
lustral (en sonunda bu depresyonuma iyi geldi yada ben çınlamayla yaşamaya alıştım.)

alternatif tıp;
tens cihazı boyundan dolayı olabilir varsayımına yönelik
hiperbarik
ozon (hem kulakta hemde damardan)
işveç şurubu
lipovonavid (vitamin karışımı)

kulaktan dolma öneriler; (sakın gülmeyin yazarken utanıyorum ama yaptım işte:D ;) )

çürümüş elma suyunu kulağıma damlattım (önce elmayı çürüttüm :rolleyes: )
kaynamış sirke buharı (sirkeyi kaynattım iyice etkili olsun diye huniyi ters çevirip ucunu kulağıma soktum. (neyse gülün ya ben de gülüyorum artık ağlanacak halime)

cinci bir hoca :D (korkudan uykularımı kaçırdı tedavinden çok:eek: arkadaşlar yaptığım tedavilerin hepsini yazıyorum napıyım )

işitme cihazları aldım kullandım değiştirdim başka kullandım ama parmağımdaki yüzük duymamı nekadar etkilerse okadar etkiledi :D)

denemediğim; bir soft lazer bir de almanyada ki dr med.lutz.wilden
birde üfürükçüler (öneren tanıyan birini bulamadığımdan)

sonuç ;
%50 işitme özür raporum var. (Vücut oranına göre)
çınlamanın bini bin para yürüyen bir orkestra gibiyim.Kulaklarımdakiler 24 saat 7 gün mesayi yapıyorlar kesintisiz.
bu arada arkadaşlar dışardan sapasağlammış gibi göründüğünüz içinde kimse sıkıntınızı tınlamıyor :(

Kendi tespitlerim ise ÇINLAMAYI ARTIRAN
- uykusuzluk
- yorgunluk
- çok yemek
- alkol alımı(ama sigara etkilemiyor.Bu arada sigarayı 2.5 yıldır kullanıyorum.Kulaklarımdan sonra başladım hah ...)
- bayanların muayyen zamanlarından önceki 2 günve onu takip eden ilk ikigün
- sıcakta güneşlendiğim zamanlar
- hamur ve tatlıyı çok kaçırdığımda
- ağladığımda

Sizden ricam benim gibi olanlar kullandığı ilaç ve tedavi yöntemlerini yazsınlar. Bu konuda paylaşım içinde olabilir miyiz...
Bu konuda siz neler yaşıyorsunuz . İşitme cihazınız hangisi çınlama için neler denediniz aklınıza ne gelirse
çınlamanızı artıran şeyler aynı olsa bile yazın lütfen

officer

04.01-2010, 22:07
Çınlamaya çare bulamazsınız boşuna uğraşmayın aynı sorun bendede var..
Şu gülmeyin dediginiz kısım var ya valla gülmekten karnıma agrılar girdi...:):):):)
Bende hemen hemen aynı sorunlarla karşılaştım gezmedigim dr kalmadı en sonunda anladım ki işitme kaybının tedavisi YOK duymak istiyor iseniz işitme cihazı kulanacaksın başka careniz yok malesef işitme cihazıda çınlamayı kesmez ..
Bir öneri uykusuzluk için yatarken wolkman dinleyin cınlamayı bi nebze de olsa kesiyor uyuduktan sonra zaten sorun olmaz..
İşin birde pil kısmı var orayıda unutmamak lazım pil dayanmıyor yani:):):):):):):)

MELEKDERYA

04.01-2010, 22:32
Denemediğin fazla da bişey kalmamış maşşallah pek bilimsel yöntemler denemişsin, ama çok güldüm:D:D:Dkızma:D

iremsu

05.01-2010, 12:20
Aklıma geldi birde yağmurlu havalaar var ....orhan veli gibi beni bu havalar mahvetti dermişim.
yağmurlu ve kapalı havalarda çınlamam artıyor.

Arkaşlarım hadi sizde ne çınlamanızı artırıyor falan filan tarzında yazın lütfen....

iremsu

05.01-2010, 12:35
soykan ben izmirde okudum ama istanbulda yaşıyorum...yağmuruda çok severdim.
soykancım ben acaip umutluyum doğuştan sağırlar bile çözüm buluyor noktasına geleceğiz inanolsun!seninle telefonda konuşacağımız günler gelecek...
bak çınlamanda yokmuş biliyormusun yıllar öncesinden sırf çınlamayı kesebilmek için yurtdışında işitme sinirlerini aldıkları ameliyatlar yapılıyormuş ta ki sinirleri alsalarda çınlamanın bitmediği anlaşılana kadar.Şimdi o ameliyatlar yasak...ne kabus o çınlama biliyormusun bir gün bir dakıka bir saniye bitmedi.

iremsu

05.01-2010, 13:07
Aha şimdi aklıma geldi bakın size bir anımı anlatıyım.
Ben bankacıydım portföy yönetmenliği yaptım 12 yıl...neysem eşimin kısa dönem 28 günlük askerlik yaptı.O dönemde tanıştığı arkadaşı ile askerlik dönüşü ailecek görüşmek istediğini söyledi.Birgün onlara yemeğe gittik.(bundan 8 sene önce)Adamın eşi 1.80 boyunda sarışın incecik pek havalı bir tipti.Sofra beş yıldızlı otelleri aratmıyordu .(yemekteyiz programında ki sofralar haltetsin onun yanında)Neyse kıza laf atıyorum kıse kesik kesik cevaplar veriyor bazen vermiyor.Adam desen ukala muhabettin yarısı para ...daraldık .Bir zaman sonra bize iadeyi ziyaret yaptılar .Bende kot yemekler fastfood tarzı spariş ...hanım geldi topuklu ayakkabılar gene kasıntı havalarda şıkır şıkır idalı giyim...böyle gel-gitler başladı ailecek.Ama ben sürekli eşimin kafasının etini yiyorum.''bune böyle zaten bir hafta sonumuz var bunuda sinirolduğumuz kişileremi ayıracağım klasik bayan dırdırı işte...kolay değil hatun çok bakımlı kompleksde var bende :)
Bir akşam bayan eşinden habersiz para biriktirmek istediğini bu konuda onu yönlendirip yönlendiremiyeceğimi sordu.Bende tamam dedim.(zaten mutlaka dişçi olan birisi varsa ağız açılıp dişe bakılır eşdost muhabbetinde bana mutlaka kredi kartı ekstrası en iyi getirnin ne olduğu en sonda kart ücreti muhabetti denk gelirdi.=)
Şubeye geldi hesap açtık tutar 400 gibi komik bir rakkam (yanlış anlamayın ozamanlar 100.000 aşağısına mevduat diye bakmaazdım)her ay hadi o aramasın diye ben ararım maksat ilgili görünmek olsun ...beş lira 10 lıra getirdi tarzında oda hiç üşenmez ben geliyorum der telefonu kapatırdı.Acayip sinir olurdum ''ulen milletin parası ne kıymetli üçün beşin hesabını bile yapıyor gelen faizi yol parasına harcıyor maddiyatçılar tarzında her ay olur olmadık laf söylerdim.Kız her telefon açtığımda suratıma telefonu kapatır soluğu şubede alırdı mesafe olmasına rağmen.

Böyle yıllar geçti zamanla kızı sevdim.Derken bende çınlama akabinde işitme kaybı işten rapor almalar kimseyle görüşememeler devresi başladığında kız cebime sürekli mesaj attı.Sana gelmek istiyorum diye bende depresyonun doruklarındayım ama kımseyede yaşamak istemediğimi söyleyemiyorum her seferinde bin türlü bahane baştan savıyorum.Birgün çat kapı annesinide almış bana geldi.Bende perperişan onları içeri aldım.Annesi anlatmaya başladı nasıl yıllar önce kızının işitmesini kaybettiğini her paranın dönüşünde neden şubeye gelmek zorunda kaldığını telefonları duymadığını
en son gittiği doktorun senin duvardan farkın yok dediğini...ama buna rağmen kendisine baktığını fasıllara gidip nasıl göbek attığını profs.aldığı eğitimler sayesinde
dudak okumayı nasıl öğrendiğini....

işte böyle öncelikle önyargılı olduğum için kendime bayağı sövdüm sonra kendimi bıraktığım pes ettiğim için sonra da hafta sonlarımızın onu tanıdığım için ziyan olmadığını ...işitmeden dolayı konuşması hafif şiveyi andırır gibi bozulduğundan konuşmayıp kasıntı sanıldığını iş bir sürü vsvsvs

o beni ayağa kaldırdı.Dudağıma rujumu sürmemi sağladı ...halen hayatta tökezlenecek gibi olduğumda ona giderim bana bir aragazı verir:)

----------

soykan oooo ne duymuyorum diyorsun arkadaşım bana cihazzda fayda etmiyor şimdi kök hücreyi okudum bakalım...ozaman bn seni ararım sende mesaj atarsın

duymazay11

05.01-2010, 13:32
Palaşımın için çok teşekkür ederim.Ben hala sağlam olarak çalışmaktayım.
Cihazlarla işi götürüyorum.Ama sinir ve sitresi bana yetiyor.
Eğer Ankaradan rapor da olumlu gelmezse o zaman hapı yutdum.Belediye memurluğunun tadına doyum olmaz,çalış da çalış.

iremsu

05.01-2010, 13:47
ankaradan ne raporu bekliyorsun?hastane işitme kaybına rapor nekadar verdi...

iremsu

05.01-2010, 17:34
yaaaa işitme kayıbı olan arkadaşlar pes diyorum ...size!
katılım için siyaset ve din bulaştırabilirmiyim sayınmoderatorler...
kımsemi çınlamıyor huuu
işitme engellilerin kulakları çınlasın (oh olsun sizi andım kulaklarınız çınlayacak)

lütfis

05.01-2010, 20:35
İremsu şu senin denediğin hemen hemen herşeyi bende denedim.Hatta kullandığımız ilaçlar bile aynı bana fazladan kortizon kullanıldı oda avasküler nekroz yaptı yani kalça emiğinde femur başı kanlanma bozuldu neyse bende önceden çocukken geçirdiğim bi trafik kazası sonucu travmadan bi kulak az duyuyodu sona dahada azaldı duyma işitme cihazıyla idare ediodum bu arada çınlama olayı facia ben çocukluğumdan beri çınlar dururum alıştım gari.Neyse 2008 yılının ağustos ayında bi ani işitme kaybı al sana hepten gitti kulaklar neyse bi kortizon bi kortizon daa derken bi kulak azcık açıldı işitme cihazınla duyuyo ama bacaa sakat ettik kulak kurtulsun derken, bunada şükür diyorum sanada geçmiş olsun diyorum aramıza hoş geldin.sen beni güldürdün bende seni güldüriim bak ben bi sağlık kurumunda çalışıodum bizde bölgeler vardır bucada oturan gider buca dispanserine balçovada oturanda balçovaya gider neyse adamın biri geldi bacım film çekilecem dedi bende bi raat abi nerde oturuyon dedim adam balçova demiş ben anladım buca adama ısrarla bucadaki dispanseri tarif ediom adam yırtıo kendini benim bucada ne işim var die bende inatla oraya bağlısınız diom adam ensonunda bi bağardı kardeşim ben balçovada oturuom deli etme beni die bi utandım sorma ..... Bak çınlamayı takmazsan duymazsın çınlama filan takma kafana çınlamayı bak nası rahatlıcan kendine ii bak .by

mehmetselcuk

05.01-2010, 20:55
iremsu inşallah hastalıgın tinitus degildir kızkardesimdede var aynı sorunları yaşadı o şimdi işitme cihazı kullanıyor!

iremsu

05.01-2010, 21:02
aa lutfis valla gülüyorum artık izmirdensin anladığım kadarı ile bende izmirde okudum üniv.yi
şimdi ablam orda onu ziyarete gitmiştim oğlu var 10 yaşında hafta sonu şan dersleri alıyordu böyle yaşlı başlı kelli felli flar takan eski türk musikisi üstadından bir kaç çocukla adam eski osmanlı soylusu neysem ,
ablam arabayı park edemeyince aldım oğlanı ben götürürüm dedim indik bir saat gıyda gıy dinledim durdum bitince yiğenim geldi 5liran varmı teyze hocam bekliyor dedi.Adam herhalde para topluyor diyerekten diğer velilerle yanına gittim.bozuk yok ama 10 lira var dedim bide gürültüde bağırmışım ki yiğenimin beti benzi attı.Meğer adam beşdakikasını ayırsın velin demiş.:)
Sonra adam bana baktı ve oğlunuzun kulağı yok diyecektim ama sizi tanıyınca vaz geçtim dedi.
o gun bugundur ablam teyzen haleder dediğinde yapılcak ne varsa vaz geçiyor :)bizim yiğen

lütfis ya iyi hatırlattın bende kalçadan ikikere kortizon yedim
nasrettin hoca misali ya tutarsa hesabına
olsun ya yazalım
belki sana faydası olmayan bana olur ...pes etmek yok umuda yolculuk devam ediyor...
hadi bakalım diğer çınlayan çınlamayan işitme öngelli özürlü saygıdeğer dostlarım nasıl oldu soykan?

iremsu

05.01-2010, 21:13
ya soykan aslında çınlak sağır biraz kaba kaçtı gibi dur değiştirebilirsem o kısmı siliyim zaten mıllet hıçbişey yazmıyo bu forumda 5 tanemı işitme engelli var...ya
kardeşim seslenıyor olupta duymasalar anlarım yazıyorum yaaa duymamana imkan yok dimi:)

shukufe

05.01-2010, 21:23
iremsucugum isitme engelli cok
sonradan isitme engelli olanlar duzgun cumle kurar egitimleri iyi okullardan oldugundan yazdiklarina hayran olunur
ben mesela dogdugumdan isitme kaybim hemde ileri boyle arkadaslar forumda yazmak icin cekingen davranabiliyorlar
sizin yazdiklarinizi gulerek okudum
cinlama benim basimin belasi
cok ameliyat olan kulaklarda daha cok oluyormus
birde usutmeyiniz kulaklari hava soguksa atki bere vazgecemem hic

iremsu

06.01-2010, 07:00
mehmet selçuk tınınutusluyum malesef...ama bulacaklar çözümünü
soykan ha ha sürekli karşılaştığım kalıp cümle
sukufe boşver ya bız burda yarışma yapmıyoruz bende çoğu kelımeyı yutarım doğal olalım önemli olan burda paylaşım eleştiri değil...çekinmeyin arkadaşlar

shukufe

06.01-2010, 10:05
cok neseli yaziyorsun iremsu neseni bozmayayim ama
tinitus icin doktorlarin birsey yapicagini ummuyorum cunku sinirlerin harabiyetinden oluyor
yok dersenki bazi kisa donem cinlamalar geciyor
o cinlamalar kulakla ilgisi pek olmayanlardir bence
omrum boyu cekiyorum bu cinlamalari
koklear implanta veda ettikten sonrakiler ohhh cinlamanin dev anasi
ustelikte klak tikali soyle cok guclu bir isitme cihazi veya volkmen takayim cinlama seslerini bastirsin desemde oyle bir sey yapilmiyor
benden tavsiye olabildigince sesle bastirin cinlamayi yoksaymaya calisin bu olene kadar bizimle ya alisacagiz ya alisacagiz

duymazay11

06.01-2010, 10:24
İremsu
Hastane işitme kaybını raporunu bana hiç vermedi direk defterdarlığa kendi gönderdi.
Ordanda Ankara' göndermişler.Ne kadar sordumsa bana cevap vermiyorlar.
test de okuduğum sol 75 sağ 102. dp başka da bildiğim yok.

duymazay11

06.01-2010, 10:37
İnşaallah soykankaan
Senin ağzında hep bal aksın.Zaten şu an ikinciye gitdi rapor.
dediklerine göre bi şey anlamamışlar.Şimdiki rapora ne diyeceklerini merakla bekliyorum.

yelizzz

06.01-2010, 10:58
ben de işitme engelliyim amaki hiç takmıyorum kafama iremsu sende takma kıss böle daha iyi be herşeyi duysam ne olacakki bölesi iyi valla ALLAH beterinden korusun gine burda o kadar engelli varki şükürler olsun halimize şükür edelim bence:)

thedenizfeneri

06.01-2010, 11:41
yaklaşık olarak 15 senedir içinde bulunduğum nörofibromatozis 2 hastalığı yüzünden 2002 yılından itibaren her iki kulağımdada 7 gün 24 saat hiç susmayan çınlamalar var.sanki kulağımın içinde cırcır böceği ötüyor.sol kulağım zamanla total işitme kaybına kavuştu.sağ kulağım ise orta derecede kayıpla beni idare etmeye çalışıyor.hastalığımdan dolayı tedavisi yok.bu ötmelerin azalmasını sağlayacak bir ilaçta yok.hiçbirşey kullanmadım.ama fazla gürültüye maruz kaldığımda,sinirlendiğimde ötmeler dahada artıyor.valla ben alıştım.bu konuda bir şikayetim yok..ama internet üzerinde bu konuda araştırma yaparken bir haber dikkatimi çekti.ve paylaşmak istiyorum.ne kadar doğru bilemem....

Odiomed Kulak Çınlamasına Son Veriyor (http://www.haberler.com/odiomed-kulak-cinlamasina-son-veriyor-haberi/)

iremsu

06.01-2010, 12:06
oooh hoş gelmişsiniz hepiniz,
sukufe umutsuz olmamaız için sürü sepet var ama umutlu olmamamıza engel değil...pes etmiyeceğiz bak arkadaş sinirlenmeyin çınlama artıyor diyor.
doğru bu yazıyı büyültüm çocuklarımın odasına asıyım ....

arkadaşlar çok yorgunluk olmadan yürüyüş yapın.(yürüyemeyen arkadaşlar kusura bakmayın sizede klasik müzikle kitap önereceğim tamammı nora roberts /judıth mclaught biri aşk-macera diğeri tarihimsi aşk yazarları hepsinin sonu güzel bitiyor merak etmeyin sonu kötü bitenleri asla okumam seyretmem...şimdi bizim duymanlara dönüyüm.)
ben geçen senenin sonunda tam 6/10 km yürümeye başladım hergün koşu bandımda var yağmurlu havalar için evde ama vaz geçtim.yağmurda bile dışarda yürüyorum bahane üretmeyin yürüyün.
bu bende antikorların atılmasını sağladı olumsuz enerjı defetti....hatta yorgunluğu bile aldı ama bunun faydasını ıkı haftadan sonra görüyorsunuz.
tuz...doğru tespit.denizfeneri(yaa adını değiştirsene geçenlerde köşe yazarının yazısı geldi aklıma kerizfeneri diye...şaka haa alınıpta bişeyleri katmayın yazıya)
acıbadem profl.üregen miydi neydi soyadı bana liste verdi çınlamayı artıran
-soda
-alkol
-sigara
-kuru yemiş(kayısı hariç)
-kabızlık (yasak)
-kahve
-hazır çorbalar
-cola falan gibi asitli yiyecekler

----------

aklıma geldi sukufe bak umutsuz olmayacağız geçen gazete vardı.Çengelli iğne köşesi hangi gazete hatırlıyamıyorum sözcü,vatan,posta olabilir hurriyet veya sabahta (nekaldı geriye ha ha neysem)
kolları doğuştan olmayan bazılarının ayaklarıda yok resim yapmışlar.Manyak güzel gerçeksi bulabilieseniz bakın kımısı ayağını kullanmış kımısı dişlerini kımısı doğuştan kımısı sonradan kazayla engelli olmuş.

acayip moral oldu belkı resim yapar meşhur olur haklarımızı ararız medyada .Kursa gitmek isteyenler parayı düşünenlere ismek var istabulda bedavaya veriyor...

shukufe

06.01-2010, 12:39
hay allah iyiligini versin iremsuuu
kelimeleri igip bukup ole guzel gulduruyorsunkiii
thdenizfenerinin yazdilarina tesekkurler
gercii odiomed firmasi boleee ilan vererekten haketmis biz tinitustan cekeneri iremsunun kerizfeneri yapiyoo
hic ole bisiye inanasim yok
olucak bisimi lazer bu
kalemle evde kendi kendini lazerlicen
iyide biz duymasakta afedersiniz keriz gibi yolunmayi hakediyormuyuz
zateneeee isitme cihazlari icin yolundugumuzzzzzzzz

iremsu

06.01-2010, 13:14
sukufe lazere gülme o başta verdiğim o alman doktor varya lazerle düzeltmiş işitmeyi
ınceleyın bende tetkıklerımı gönderdim gelin demişti ama eşim bir senedir doktorları yasakladı bana...gıtmediğim kımse kalmadı diye değil gittikten sonra çok ağladığım için :(

shukufe

06.01-2010, 13:59
iste doktorlarda bizi keriz zannediyo
ben duymuyorum diye hep gittim her tedaviyi yaptirdim harfiyen dediklerini yaptim salakca
bugun sifir elde var sifir degil eksiii eksiiiii
enson koklear implant yapalim dedi doktorum
sole guzel duycan bole bidaha hic masraf etmicen ben cekimser oldukca;kucukler icin o riskler sen kemik gelisimini tamamlamis bireysin hiiic korkma demisti
olduk olmasina basima bisuru dert sardim
sakin uzgunde olsam bi sekilde alistigim sagirligima veda ettim sandim
hastaneden 6 ayda bir ameliyatlar olmaktan antibiyotik kullanmaktan gina geldim en sonund implant kendi kendine cikti
bana ne deseler
implanti takani bunyen kabul etmedi
implanti alan o doktor yanlis ameliyat yapti
bendesen insanliktan cikmis kadar uzuldum tekrar sagirliga donunce
artik bide kolastotam derdi bas donmeleri
gel obur kulaginada iplant takalim diyolar
yooook allahtan gelsin siiiiz geri durun doktor milleti

iremsu

06.01-2010, 17:05
sukufe şu implant olayını açsana..nerde yaptırdın doktorunun ismi neydi neden antibiyotik kullandın ...çünkü bunu yapıpta menun olmayan bir seni duydum ya!tepetaklak oldum
yıktın bütün dünyamı :(bitti
kahır dolu yazılarıma hazır olun suçlusuda aha bu sukufedir :)

shukufe

06.01-2010, 22:48
cok ozur diliyom iremsu senin moralinin bozulmasina sebep olduguma sen sitelerde koklear implant ovenlere cok inanma derim pzar kuvvetli
implant saticilari doktorlar bundan cok nemalaniyorlar
hastanelerde cok gordum ben kucuk cocuklarin implantlarini aldirdigini iltihapta dolayi tedavi gorduklerini inanin ne kadar uzuldum hic kimseue onermem ben implanti
isteyen ovsun isteyen yersin gunes balcikla sivanmaz asikar cunkum
gole maya caliyorlar ya tutarsa
implanti yapan doktoru soruyorsunuz turkiyede ilk implant yapan doktorlardan
alani hacettepede levent sennaroglu
sizde dudak okuyun olan isitmenizle mutlu olun bakin ne guzel sizi seven deger veren bir esiniz ogundugunuz iki yavrunuz icin

papiraov

07.01-2010, 15:24
merhaba arkadaşlar özellikle burada yazılanları okuyorum.iremsunun başına gelenler aslında komik görünüyor ama bence değil çok tehlikeli ve cahilce yapılmış hareketler görüyorum.(tahsilli olduğu halde).benim görüşüme göre iremsu sizin ki bence psikolojik.öncelikle WOLKMEN vb. kulaklıkla hiç bir şey dinlemeyeceksiniz.gürültülü ortamdan uzak duracaksınız.bu çağımızda yediklerimiz içtiklerimiz denetimsiz kullandığımız ilaçlar dahi yeni bir hastalığa davet ediyor.yani besinlerimizi doğru güvenilir yerden almayı.kullanacağımız ilaçları iyi dr.lar işini bilen dr.lardan istemeyi bilmeliyiz.bu işlerde iyi olan olmayan var.işitme kaybınız ne tür bir kayıp düzeltilecek olanlar var.olmayan var.örneğin sinirsel işitme kaybı tedavisi zor.birde
sonu rın ,jın... le biten ilaçları kulanmayın.mesala panaljın,aspirin vb...ama eş değerde başka ilaç almalısınız.birde cerrahpaşa hastanesindeki kbb ana bilim dalı başakanı prof. e görünseniz.bence yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenler var.bunları bilip sağlıklı nasıl yaşanabilir.öyle bir rota çizerseniz sorunlarınızı bir nebze hafifletirsiniz.''ÜZÜNTÜYÜ BIRAK YAŞAMAYA BAK''

iremsu

07.01-2010, 17:08
papiraov şimdi eğitimli cahil oluyorsun hatta olmak için can atar hale geliyorsun
ben cerahpaşa prof.lerinden cengiz yağız ve ahmet beye gittim.Hiberbarik cengiz bey ozonu ahmet bey önerdi ve hepsinin muayehanelerine gittim.haydarpaşa numunenın prof.erol egeliye,hacettepenin profu ergin beye med amerikandaki kkbprofuna ...hiç yılmaz dı galiba acıbademde ki prof.üregene acıbademdeki mehmet ali ydi sanırım bunu dışında bağdat cd.deki bir uzmanz dünya hastanesinde ki hakan akçine kızılayda ki avrupa yakasındaki hatta tınunutus web sitesinin doktoru adını unuttum ama isteyene tetkıklerden bulur yazarım memoriel hastanesinin uzmanı özel marmamara hastanesinin prof . gebzede ki anadolu hastanesinde ki uzman...................

ikitane daha vardı ama onlara bır kere gıttıği için hiç hatırlamıyorum...

aynı senın gibi psikolojık diye yaklaşan (sen değil dr için l)lavuk dr biri benim tam 5 psikiyatris ve bir psikolog doşmamı cipram,cipraleks,anıfranel,zanaks ve lustral kullanmama neden oldu. Al ilacı bak keyfine misali beni evin uyuyan kedisine cevirdi...
hacettepedeki abr testinden sonra sorunumun psikolojık değil fizyolojık olduğu sonucunu çıkardılar
ama antıdeprasan yüklemesi yaptıkları için pat diyede kesemedim...çünkü kes diyen doktor yüzünden panik atak başladı....
bunları sana ufurukçüye alternatifi tıba yönelin diye yazmıyorum zaten arkadaşım
amaç boşa kürek çekmekte değil ..sen nekadar oku nekadar paran olursa olsun
dermansız derde düştünmü dpktorlarda hastalık yoktur hasta vardır diye hepsi uzmanlığını konuşturmaya kalkınca fosssss çıkan sonuçlar seni sürüklüyor
dedim ya umuda yolculuk....misali

papiraov

08.01-2010, 09:55
zaten türkiyede doğru düzgün psikoloğ yada psikiyatri yok.sadece paraya çalışıyorlar.yanılmıyorsam bir tek memorial hastanesi bu işte uzman gerisi hikaye ama dediğim gibi sen kendin psikoloğ olacan gürültülü ortamdan stresten uzak duracan.çok aşırı ilaç kullanmak başka hastalıklara sebep verir.burdan yazmak kolay ama bunu yaşayan bilir. ateş düştüğü yeri yakar diye bir laf var.olayların pozitif yönünden bakmaya çalış.allaha çok dua et.namaz kıl.yapıyorsan manevi olarak rahatlıyacaksın bak göreceksin.bir tek allahtan umut kesilmez.gerisi size kalmış.

shukufe

08.01-2010, 10:02
papirov
isminle tezat inanisin
genede guzel yazmisin
doktorlara inancim sifir allaha inaniyor ondan umuyoruz
ama hazreti eyyup bile sikayet etmis
bizlerinde arada isyanimiz normal

Prens Esat

08.01-2010, 22:40
malasef benimde işitme kaybim oldu 1yil önçe denize girmiştim eve döndükte sonra 1saat sonra aşirid erecede küstüm sonra tedavi kortizon filan çinlama vardi ama şimdi yok...zaten ebdensel olarak engelliyim bide engellime işitme kayybi eklendi:(

bişi daha şimdi sol kulağimda işitme kaybi oluştu ama cep telefonu koyuyorum gayet net duyabiliyorum sağir olan kulağimla ama sağir olmayan kulağimi aprmağimla kapaatiyorum yanimdakine konuş diyorum yani ölüçüyorum normal konusmayi zor anliyorum ama telefonda gayet net algiliyorum bu normal mi

ayrica yeni bir ürün çikti google reklainda gördüm bi bakarmısınız aranizda deneyen varmi?
http://www.kulaktemizleme.com/yorum.asp?Page=2
videolu uygulamali anlatim mevcuttur

shukufe

09.01-2010, 08:42
bu kultem diye sitemizde gorup cok guldugum bir ilan prens
gozumde canlandirdim once
kulagina muumu koyuyosun yakiyosun bacaaaaaa
tutuyooooo
valla ben doktordan bile nem kapan biriyim mumdanda meted umucak kadar olmayalim dogrusu
bu insanlarda acik acik insanlarin derdinden para kazanmayi derdi olani ne guzel yolmayi beceriyorlar pesssss
isitme cihazi kullanmazdan once cik olmuyordu hadi hadi senede bir doktora temizletidim
simdi isitme cihazini hic kulagimdan cikarmadan kullaniyorum sik sik hastaneye gidip temizletiyorum bu busonlari ne kadar basit bir islem olsada fobim var doktorlara
sakin ola oyle mumla bizleri mum yapicak sarlatanlara inanmayiniz ne kadar inkar etsemde doktora temizletiniz busonu
banyodan sonra parmaginiza doladiginiz yumusak temiz bir bezle silin kulak temizlemek icin kulak temzleme cubuklarini bile kullanmayin der doktorlarimiz

iremsu

09.01-2010, 09:42
prens ilkdefa gördüm inceliyim yurt dışında kullanan varmı araştıralım bakalımsonuçları bende paylaşırım burda,muhtemelen işitme kaybın çok değildir telefonu yaklaştırdığında ses yüksek geldiği için duymada zorlanmıyorsundur.
Zaten bir kulağın tamamen gitse bile öbür kulak beyinle temasa geçip atıl kulağın işlevini üzerine alıyor.Bakma teknolojınin gelişmiş olması ,hava kirliği,araç gürültüsü vs.duymada yaşanan kayıpları eskiye göre daha önce fark etmemize neden oluyor.
tek kulak sağlamsa engelden sayma onu....küpe takarak işlevsel olmasını sağlayabilirsin :)

kız sukufe sussen emi! sanırım ankaradasın hangi hastaneye gidiyorsun buraya yazabilirmisin.Belki sana bir doktor önerebilirim korkun köklearda olumsuz etkilemiş olabilir.

papirov ben yolumu buldum arkadaşım...kendimle barıştım,engelimlede bir dargın bir barışık gidiyoruz ilişkilerimiz düzene girecek onunlada elbet..Ayrıca inançım var.İnancın olmazsa gücün tükenir zaten dimi :)

Prens Esat

09.01-2010, 13:49
iremsu fazla uzağa gitmene gerek yok bu ürünü kullaniip olumlu görüş yayzanda var yada olumsuz görüş yazanda veya eski ninelerinin yönetimin gelişmiş teknoloji hali deyip eleştiren kişiler de var by linkten okuyabilirsin: http://www.kulaktemizleme.com/yorum.asp?Page=2

Kalbiselim

11.01-2010, 17:10
iremsu şu huni işine baya güldüm :D:D şu alman doktorun yaptığı lazer tedavisi hakkında daha fazla bilgin varmı .
bende çok şükür çınlama hiç yok.işitme kaybım fazla değil.
günümüzde yapay kalp yapılıyor artık.yıpranan işitme siniri içinde bir şeyler yapsalar iyi olur ..

iremsu

11.01-2010, 17:32
saol lehte...napalım ağlanacak halimize gülüyoruz zaten...benımkıler çok fazla...bazı gün olur kendimi fosslayan düdüklü tencereye benzetiyorum.aslında kendimle gurur duyorum bak kim akıleder sirkenin bir damla buharı boşa gitmedi :)

alman doktorun hastalarına ulaşamadım harbi doğrumu söyliyorlar yoksam uydurukmu
onu araştırmaya çalışıyorum.bir bilgiye ulaşırsam buraya yazarım.

----------

prens selam inceledim arkadaşım ama benım mrlarda bile kulakta bişii çıkmadı ...

bu arada siz dua edin birtane adama taze yeni kesilmiş koyun postuna sarın demişler kafasını tam üç gün adam geçti diye yazmış...büyük konuşmuyum ama okadar da değil dedim ama bir 3 yıl sonra koyun postuna sarınıp gezersem şaşırmayın hani basında falan duyduğunuzda

hadi ama arkadaşlar ya çınlaklar nirdeeeee

cannan

28.01-2010, 20:34
Yazdıklarınızı okudum be sık girmiyorum siteye ama bedede çınlama var bende bir çok şey denedim. Ama olmuyor bitmiyor o ses. oksijen tadavisi gördüm. Lazer dediler gittim. Dr. verdigi tıbbi ilaçları kullandım ve hala kullanıyorum ama o ses hala benle ben çok kötü günler geçirdim dışarda ses yok ya insanlara derdini anlatamıyorsun o sesin seni nasıl etkilediğini bilmiyorlar. Bitkisel ilaçlar buldum pis kokulu aça bir umut dedi içtim içiyorum da ama yok hala devam. Ama yılmadım hala mucadele ediyom hem çinlama hem duyma kaybı vede cihaz of

çınnamayı artıran şyeleri yazıyorum
Kırmızı et
nescafe
Baharat
Tatlı(sütlü tatalılar yenebilir)
Asitli içecekler kalo vs.
Tuz.
çıkolata
ve sigara

ben hepsinden uzak duruyorum
çikolatayı hafdad 1 bile yemiyorum
asitli asla içmiyorum

müzikli ortamda bulunmuyorum
yuksek ses yasak

ALLAH yardımcımız olsun ne diyim
biraz duyorum ya buna şükür

shukufe

28.01-2010, 21:18
cinlamayi kafaniza taktikca daha cok cinlar
tedavi ile gecseydi bu nalet bu kadar sikayetci olmazdi insanlar
kisirdongu cinlamayi yenmeye calistikca daha bi basedilmez oluyo
cinlamayi artik oluruna birakmak yenemedikten sonra umursamamak

cannan

29.01-2010, 21:58
Haklsın belki ama takmadan olmuyor sen takmasan da unutsan da o unutturmuyor kendini kulağıda devamlı ötüyor ve ben burdayım diyor. Burada yazmamın sebi belki bir çözüm bulan vardır çözum bulan varsa bizimle paylaşır da bizde bu illetten kurtuluruz.

shukufe

30.01-2010, 11:37
evet cannan bi nalet cinlama ben burdayim diyor hep bizde ilaca doktora sariliyoruz
care bulursak iyide ben bulamadim simdiye doktorum hep sen bununla yasamaya alistigin kadar iyi olur cinlaman demisti vakti zamaninda
saglik gibisi varmi en onemlisi saglik
burda yazmaktaki maksadimiz neler cinlamayi artirir olsun bence
ilaclar diger sebeplerden daha cok artiriyor bende helede antibiyotikler sagligimiza onem vererek ilacsiz yasam bide cinlamaya sinir olmasak daha az olur benceunutmayalim kulak cinlamasi sinirlerimizi harap etsede oldurmuyor

iremsu

19.02-2010, 21:18
hııhh nerde kalmıştık yada kaldım?

yazdımmı bilmiyorum ama diş hekimi arkadaşlarım toplanmışlar eşiminde gazıyla...
geceleri uyurken kasıyormuşum dişlerimi sıkıyor olabiyormuşum olasılığına karşılık
bana diş plağı yaptılar.dişlerimi sıkıp kasmam çınlamamı oda işitmemi etkiliyormuş. :)

ben yaklaşık bir ay ben takmadiş benzeri birşeyle uyudum.Bazen unuttuğumda eşim uyandırıp taktırdı 70lıkler misali sabah uyandığımda takma dişlerimi çıkartıp kalıbına koyuyordum.

bana pek yaramadı ama oğlum dişçilik oynarken çok eyleniyor.

bu olasılıkta fooossss yani

shukufe kısss özlemişem seni.... :) bu arada ameliyat demişsindi şimdi nasılsın?

shukufe

19.02-2010, 21:36
hosgeldin iremsu ne iyi ettinde dondun aramiza bende seni ozledim nicki baska iremsu galiba demistim simdi bizim iremsu oldugunu anlayinca cok sevindim inan
hic duymamistim dis sikmanin cinlama yaptigini inan
benim cinlamalar ameliyattan sonra cok azdi ne kadar umursamiyorum ama
gunduz kendime mesgale bulup dayanir oluyorda gecelerde sabretmesi zor oluyor

cannan

19.02-2010, 22:07
Y a kızla ne olacak bizim halimiz bir yanda çınnama diger yerden insanları duymuyoruz diye üzüntü bir yanda cihaz ve ona alışmak bu nebiçim iş ya
hepsi birden. Bazılarında çınlama oluyor ama duyma kaybı olmuyor neden bende hepsi bir arada acı olanda ne yaparsan yap hep senle bu yaşta bu kadar çınlıyor yaşlanınca ne yapacagız çoğalır bence. Duymayı çok istiyorum
fısıltı ile konuşuyorlar yanımda nasıl imreniyorum anlatamam şükür duyuyorum ama kısık sesi duymuyorum ya iletişim kopuyor özellikle işte resmen çöküyorum

iremsu

19.02-2010, 22:30
3 yıl önce tanıştığım benim gibi çınlama manyağı olan bir arkadaşım var onu buldum şimdi bu siteye davt edeceğim...belkide burdadır...o benden manyakktı...yurtdışındaki tüm forumlara giriyordu...psikologlar...cihaz üreten işletmelr...shukufe sen o shukufe olsaydın hatırlardın
neyse dur onu kesin ikna ediyim...

shukufe çınlmana üzüldüm...ne meret bişi dimi naletlenmiş gibiyiz sanki...neyse arkadaşım düşünce gücünü çalıştır diyeceğim ama boşver...olumsuz düünceleri
ne olumlu ne olumsuz düşünerek beslememek lazımmış...(osho demişti.)canancım bak bir yazı ekliyeceğim shukufenin çinlamsı geçecek.
oshodan alıntıdır;(severim keratayı)
İyi kandır ki gerçek olsun

Sen tohum ektiğin için ağaç çıkıyor değil, bir ağaç varsa milyonlarca da tohum vardır.Neden sonucu takip ediyorsa, sonuç da nedeni takip eder. Zincir böyle işler.O zaman bu bir çembere dönüşür- istediğin yerden başla; ister nedeni yarat, ister sonucu. Ve sana söylüyorum, sonucu yaratmak daha kolay çünkü sonuç tamamen sana bağlı; neden o kadar sana bağlı olmayabilir. Yalnızca belli bir arkadaşımın yanında mutlu olabiliyorum dersem, o zaman mutluluğumu; bu arkadaşa, onun orada olup olmamasına bağlamış olurum. Eğer belli bir zenginliğe ulaşmadan mutlu olamam dersem, mutluluğum o zaman, dünyaya, ekonomik duruma ve diğer her şeye bağlı olur. Bu istediğim gerçekleşmeyebilir. O zaman da ben mutlu olamam.
Neden benim ötemdedir. Sonuç ise içimde. Neden etrafımda, durumlarda, dışımdadır. Sonuç ise benim ta kendimdedir. Sonucu yaratabilirsem, neden de onu takip edecektir. Mutluluğu yani sonucu seç ve bak bakalım ne oluyor..Tüm hayatın bir anda değişecek ve etrafında mucizelerin gerçekleştiğini göreceksin çünkü, sonucu yaratmış olacaksın ve nedenlerde onu takip edecek..
Sorun ne?niye seçemiyorsun? Neden bu yasa üzerinde çalışamıyorsun? Çünkü zihnin, bilimsel düşünce tarafından eğitilmiş zihin, tümüyle diyorki; mutlu değilken mutlu olmaya çalışırsan, bu göstermelik olacaktır. Mutlu değilken mutlu olmaya çalışırsan bu sadece rol yapmak olacaktır, gerçek değil.Bilimsel düşünce bunu söyler, gerçek olmayacak sadece rol yapıyor olacaksın. Ama biliyorsun ki; hayat enerjisinin kendi işleyiş biçimi var. Kendini tamamen vererek rol yapabilirsen, bu gerçeğe dönüşecektir. Bunun tek püf noktası; oyuncunun orada olmamasıdır. Role kendini tamamen kaptırırsan, gerçekle arasında hiçbir fark kalmaz. Yarım yamalak rol yaparsan, işte o zaman göstermelik olur.
Dans edeceksen, şarklı söyleyeceksen, mutlu olacaksan tüm kalbinle ol..kendini hiç tutma, rolün içine dal, rol yapma eyleminin kendisine dönüş, oyuncuyu oyunun içinde erit ve bak bakalım neler oluyor. O gerçeğe dönüşecek; onun kendiliğinden gelmekte olduğunu anlayacaksın, o anda anlayacaksın ki; aslında kendi başına oluyor. Ama kendini tamamen vermediğin takdirde bu gerçekleşmez.
Sonucu yarat, tamamen onun içine gir ve gör ve izle..
Osho; Benim Yolum, 49-51

demiştim dimi shukufe yazılanları anlamak için kafayı patlatınca çınlamayı unutuyor insan:) ya aa aaaaa

son olarakta bu
Bir seferinde bir öğrencisi Konfüçyüs’e, nasıl mutlu olunacağını, nasıl saadete erişileceğini sormuştu. Konfüçyüs,”Garip bir soru soruyorsun, bunlar doğal şeylerdir. Hiçbir gül, nasıl bir gül olunacağını sormaz.” Dedi. Üzüntü ve mutsuzluk sözkonusu olduğu sürece mezarında yeterli zamanın olacak; o zaman doya doya mutsuz olabilirsin. Fakat canlıyken tam olarak canlı ol. Bu bütünlükten ve yoğunluktan mutluluk ortaya çıkacaktır ve mutlu adam kesinlikle dans etmeyi öğrenir. (oshonun erkek adlı kitabından alıntı)

bak üçümüzde aynı dertten muzdaribiz yanlız değiliz üçümüz artık bir çoğunluğuz kuralları koyabiliriz.
kural 1...çınlamayan anormaldir.öteki beriki (baben abiden alıntı) yada engelli
şimdi oylama yapıyoruz hepimizin elleri havada
shukufe ozaman bu akşam diyeceksin ki normali bu çınlamak

shukufe

20.02-2010, 10:07
aa iremsu sayende cinlama tedavisi icin psikologa gidenide okudum gercektenmi
pskolog napabilirki cinlamaya

haa anladim simdi senin yazar otho gibimi olucak terapisi
ben orda kesin yokum cunkum psikologun terapisine aldigi anda onun beni cinlamadigina ikna edesiye kadar duycam diye gerilip kesin kacarim gerginlikten

su yurtdisi arastirmalari yapan arkadasinida burada gormeyi cok isterdim iremsucugum
kimbilir ne cok bilgileri vardir
o olmazsa bu olur onda deneriz
cinlamayi umursamamakta her zaman oynanmiyorki baska oyuncakta lazim

cannan

20.02-2010, 20:21
iremsu ve shukufe çınnama için lazeri denedinizmi ben denedim Mecidiyeköyde bir yerdi
doktorum verdi kartını gittim ilk zamanlar çok aşırı olan ses hafifledi ama ben bu arada bitkisel ilaçda kullanıyorum çınnama için ilk zamandam yani 1 seneki ne nazaran daha iyi ama bazen artıyor geceleri ortam sesizken baya artıyor ses.
kulak cihazı iyi geliyor maskeliyor diyorlarya evet kulaga ses gelince çınnamayı duymuyon
ama sesgelirse

iremsu

20.02-2010, 22:15
canan hemn yazıyorsun şu bitkisel ilacı

ya soft lazer demiştim size uzun vadede işitme kayıplarında dönüş yaşatmış ama sorununa bağlı

doktorum çınlamanın dipsiz bir kuyu olduğunu söylüyor...sende 470 neden ben diyim 563 neden ....neden olduğu bilinecek önce

shukufe onu ikna edeceğim inşallah ...çok ta şeker yazar konuları...karamsar değil gerçekçi...söz bu hafta o konuyu halledeceğim inş.kabul eder....

işitme cihazı iş görebilseydi ne hoş olurdu...dur bakalım ya
ıkı sene önce yapılamıyan ameliyatlar yapılıyor...umutsuz olmamak lazım

hiçbişi olmazsa oğlum kkb doktoru olacakmış...onu bekleriz artık :)

beyazgeceler

20.02-2010, 22:34
sene 2010 halla işitme sorunlarıyla cözümm yokkkk:( acaba ceremii yokk...yoksa hesaplarınamıı gelmiyorrr..benimm beyinn damarıylaa ilgilliiymişş....mademm beyinn damarıylaa ilgiliysee nedenn benii beyinn cerrahınna yollamıyorsunn.... bunuu tedaviis yoktuu yinedee bir umutt dedimm ama bosaa cıktıı odaa bryinn cerrahııda anlamıyorrr:(

shukufe

21.02-2010, 07:31
herbalistlerin ilac diye yutturduklari bisiye yarasaydi simdiki tip bilimine ne hacet
60 lira diye bikac kere bende hani cinlilerin ihtiyarlara genclik iksiri diye kullandiklari gingo biloba ozutunden yapilmis kapsulleri var ondan kullanmistim ordan burdan okuyarak yanina birde supraydin
ise yariyor gibi ama ne kadar
karacigerlerimizi de dusunmek zorundayiz ilaclara kulliyen karsiyim o yuzden gingoyuda biraktim
isitme kaybina lazer mazer bisi yapamaz olmus sinir nasil dirilir hastasini bilem ellememek lazim

ben kucuk yegenimizin doktor olmasini beklicem iremsu o benim cinlamami iyi edecek dimi insallah

beyazgeceler

21.02-2010, 08:14
iiyi fikirr acaba bendemii doktor olupp kendii tedavimi kendimm yapayımm masrafsızzzz:(

cannan

21.02-2010, 17:48
Yani hala umudumuız var diyorsunuz. Gelecek nesli beklemek:o bende ailede den bi doktor çıkmasını mı beklesem yoksa senin oğlunumu:) biz burdayız çınnamada bizimle yani bekleriz

shukufe

14.03-2010, 18:43
arkadaslar bunu buldum

Kulak Çınlaması Kulak Çınlamasında Yeni Tedavi Yöntemi: Soft Lazer Yöntemi (http://www.kulakcinlamasi.com/index.php/kulak-cinlamasinda-yeni-tedavi-yontemi-soft-lazer-yontemi/)

Kulak Çınlamasında Yeni Tedavi Yöntemi: Soft Lazer Yöntemi

http://www.bilgisayarteknikservisi.org/images/irfanaksoy/dr%20irfani.JPGSoft lazer yaklaşık 5 mW gücünde ve 650 nm dalga boyunda olan kalem şeklinde bir ana ünitesi ve fiber optik kablonun bağlı olduğu bir kulaklık ünitesinden oluşmaktadır. Uygulama güvenli ve ağrısızdır.Lazer ışını derin dokulara doğru yayılır vedokulardaki hücrelerde direkt etki göstererek biostimulasyon oluşturur.(hücrelerin uyarılması,canlanması)Bunun sonucu olarak işitme hücrelerinde hızlı bir yenilenme süreci başlar.Bir çok hastalık hücrelerdeki enerji kaynağı olan adenozin trifosfat(ATP) denilen molekülün eksikliğinden kaynaklanmaktadır. ATP hücrelerimizdeki anahtar moleküldür.Hücrelerde bulunan mitokondri denen yapılar glukozun yakılmasıyla ATP oluşumunda görev alan enerji fabrikalarımızdır. ATP eksikliği hücrede hasara ve bozulmaya yol açar.Soft lazer glukozdan ATP oluşumunu uyarır. Sonuçta işitme sistemindeki hasar görmüş hücrelerde yenilenme hızlanır.
Bu Yazıyı Paylaşınk (http://www.kulakcinlamasi.com/?p=50&akst_action=share-this)
kbb uzmani irfan rauf aksoy

cannan

14.03-2010, 19:47
shukufe 'ciğim netten doktoru buldum ama hangi hastane oldugunu bulamadım daha önce ben lazere gitmiştim gerçi
ama doktora ulaşmaya çalışıyorum yanılmıyorsam ist.da bulursam konuşmaya giderim belki kurtuluruz çınnamadan bellimi olur

shukufe

14.03-2010, 20:00
aytar cad no 32 etiler istanbul diyo adres canancim sitesi de vardi cok iyi bilgiler veriyor bu doktor iyi gibi nedersiniz

cannan

14.03-2010, 20:20
tamamcanım ben bakıyım son gittiğim doktor boşuna doktor doktor gezip paranı harcama çınnamaya alışmalışın dedi onuda düşünüyorum ama gideim herhalde çok masraf yaptım ama pes etmedim devam diyorum yanii
sagol canım

buldum canım kudum baya bilgilr vermiş musati oldugum zaman giderim

shukufe

15.03-2010, 09:46
gecmis olsun soykan usutme durumlarinda isitmemiz kotu etkilenir cinlama daha cok
grip gecince normale doner insallah

shukufe

15.03-2010, 10:44
ya ben bu doktor irfan aksoy un blogunu siteye koymayi beceremedim arkadaslar
oyle cok bilgi veriyorki
ben gibi hic isitmeyenin feci kulak cinlamasina tedavi yok gibi yaziyo
baska bi implant cesidi deneme asamasindaymis

uzm.biolog

15.03-2010, 13:14
TINNITUS (http://www.saitselcukatici.com.tr/kulakhast/tinnitus.html)

arkadaşlar tınıtusla ılgılı bılımsel bır proje de calısıyorum sorularınız ıcın maıl atabılırsınız ben ve ekıp arkadaslarım bılgı bırıkımız dahılınde sorularınıza cevap vermeye calısacagız.

shukufe

15.03-2010, 13:38
dogru anlamismiyim problemimisayin uzman biolog
ben kendimi bildim bileli cinlamam varda aldirmadan katlaniyordum
taki koklear implant alininca tabii kokleada elektrodlar tamamen alinmadi cekilen emarlarda bunlar var
bu koklear alinmasina muteakip dayanilmaz oldu cinlamalarim
o kadar ki beynim oyuluyor
o eski cinlamalarimi arar oldum
benimki kokleda bozukluktan sizin yazinizdan anladigima gore

uzm.biolog

15.03-2010, 14:00
kesınlıkle tum objektıf tıtıtuslar koklear kaynaklıdır kısaca acıklamak gerekırse (Hocalarım boyle yazdıgımı gorseler öldurler benı :)) ) koklea dakı yanı salyongazdakı dıs tug hucrelerının harabıyetınden kaynaklı tıtıtus atakları ortaya cıkar sızın var olan tıttus sıddetınız ne kadar tug hucresının kırıldıgı ıle dogru orantılıdır amalıyatta sanırım bır mıktarda daha tug hucrelerının kırılması ıle sıddet artırılmıs maskeleme yontemı dısında tug hucrelerının tedavası mumkun degıldır ( ılac ve cerrahı ) sızın durmunuz tam olarak ne oldugunu bılmedıgım ve aldıgımız egıtımın etık acısından forumlardan hıc bır onerıde bulunmuyorum ne ısıtme cıhazı ne de baska tedavı yontemı hastam olarak karsılasır ısek tum hastalarıma oldugu gıbı sıze de genıs bılgı vermeye calısırım bılgı bırıkımın yettıgı sınırlarda tekrar cok gecmıs olsun

romulus

15.03-2010, 14:08
merhaba iremsu,rahatsızlığına üzüldüm.uzun zamandır forumda değildim.
arkadaşlar öncelikle tinitius ve kulak çınlaması aynı şeylerdir.tedavisi mümkün değildir.özellikle ssk hastanelerinde kulağınızı yan tarafda yıkayalım geçer derler denemeyin derim.
kulak çınlaması asla kaybolmaz.yorgunluk,bol tuzlu,şekerli yiyecekler çınlamayı geri getirir her zaman ayrıca.
ben tek şartla kurtuldum.oda biyonik kulak ameliyatıyla.bu ameliyatta herkese uygun değil ne yazıkki.
bana göre kulak çınlaması kulağın duyamaması yüzünden kendisinin verdiği bir tepki.kalıcı işitme kayıplılarda ne yazıkki kalıcı bir rahatsızlık.

shukufe

15.03-2010, 14:20
gorusunuz cok dogru hocalariniz kendi bilir ama yeni arastirmalar sizin gibi arastirici akademisyenler olmasi yuzguldurucu kutlarim sizi uzmanbiolog
evet maskeleme tedavisi bizim icin siz gibi arastirmanlar yeni bir tedavi buluncaya kadar
ama koklear implant alininca kulak deligimi bile kapadilar delik yok
kulak deligi olsa bile koklear implant takilinca kulak isitmesi iptal oluyor beyinle isitiyorsunuz
benim anlatmak istedigim cok az olan isitme kirintisina sahip olalim anlamaya yaramasada en kuvvetli isitme cihazi takarak sesle baskilayalim yani bir nevi maskeleme tedavisi
koklear implant takilinca aldirmak zorunda kalininca maalesef bu cozum yoluda yok ouyor

uzm.biolog

15.03-2010, 14:37
tesekur ederım ımplant teknolojısı tam olarak dunya da oturmadı sıkıntınızı cok ıyı anlıyorum ama bu ılerde de cozumsuz kalacak anlamına gelmez ben sahsı fıkrım ve okudugum makallere dayanarak nano teknolojı ve kok hucre tedavısı gelısınce bu sorun tamamen ortadan kalkacak

iremsu

18.03-2010, 22:52
selam
canancım çok ilgilşydi arkadaşım ama oda pes etmiş artı fakat zaman buldukca dediği linklere girebilirsin

çınlama hakkında bilgiler;
tinitus ve isitme kaybina gelince.ben kitap okumadim onlarla ilgili. bi tane abd den bi adam kitap yollamisti o da tinitusu beynin yarattigini one suruyodu. onada cok bakmamistim zaten
genelde int ten siterlerden baktim.
bu konuda turk siteleri fazla yok. genelde yabanci sitelerden baktim
mesela bi odyogram ornegi icin
http://archotol.ama-assn.org/cgi/content/full/125/2/215
bu iyi bi site. isitme kaybi turlerine gore odyogramlar nasil olusuyor onun ornekleri var.

tinitus o kadar manyak bir konuki bi kac siteyle cozmek imkansiz gibi. bazisinda b vitamini ekslikligi tinitus yaparken bazisinda kafa vurma sonucu oluyo bazisinda sigara icmekten (ototoksit deniyo buna) bazisinda stresten bazisinda isitme kaybindan. bazisinda cene bozuklugundan bazisinda tansiyondan.
gercekten cok corba bi konu. kisi kendin her konuda test ettirse bile cogu zaman sebep bulunamiyor. adamlar %30 tinitus vakasi zaten sebebi bilinmeyen diyo :)
arkadasinin cinlamasi istme kaybindan buyuk ihtimalle. o konuda bi tedavi olusmadi.
ama oyle sacma bi konuki bu tinitus , isitme kaybindan sansan bile belki ondan degil. asla bilemiyosun. cunku aletlerin girmedigi yerler var kulakta. mikroskopla sen olunce bakiyolar. kucuk kulak tuycukleri. onlar bozulmussa tinitus oluyo diyolarki o bile bi tahmin. kesin degil. cunku 1970 lerde adamlarin kulaklari komple kesmisler. artik ne tuy var ne bi sey yani.. 1 ay tinitus kaybolmus sonra geri gelmis.
bence bunlar sinir hasarindan oluyo. o da beynin isitme alanina giden yollardaki sinirler.

zaten ototoksitlerde sinirlere hasar verdigini dusunursek mantikli geliyo kulaga. isitme kaybininda etkisi var tabi ama demek istedigim cozumsuz bi sey bu :)

tedavilere gelince yeni bi sey yok. hersey ayni hala.
ne hapi cikti ve ignesi.
bazilari lazer diyor ama oda ise bazilarinda yariyor.
son son bi alet cikmisti. tinnitus inhibator diye. benim mail grubunda bi kisi kullandi. tinitusum daha beter oldu dedi.

yani boy boy alet var piyasada kesin netice vereni yok. isi duzeltim derken o cocuk gibi daha beter etme sansida olabiliyo :(
bak cocuk boyle demis
I've used it 3 or 4 times and the end result is that it makes my
tinnitus much worse..

yani 3-4 kez kullanmis ama beter olmus.
(http://www.tinnitus treatment. com/ (http://www.tinnitustreatment.com/))
linkide bu

gecen show tv de cikti aletle dayiyolar kulaga sinyal yolluyolar duzeliyo falan diye. inanmadim ben.
oyle bi kesif olsa yer eyrinden oynar cunku.
simdi sunuda dusunuyorum
stres beyin kimyamızı bozuyo ya., bu bozulan kimya sinirleride bozuyo. belki kimyayi duzeltirsek sinirde belki duzelir :)
belki o yuzden kafaya takmayanlarda tinitus gidiyo takanlarda kaliyo.

ilaclar belli.
ya vitamin takviyesi
ya lazer
ya boyle aletler
ya hiperborik oksijen

ama netice? cok bi netice yok. sansa hepsi.
bi lahana kürü vardi. belki hatirlarsin. bi turk hekim oneriyodu.
Tinitus-kulak çınlaması için beyaz lahana kürü | 7 Gün Sağlık - Sağlık Yaşam Portalı (http://www.7gunsaglik.com/tinitus-kulak-cinlamasi-icin-beyaz-lahana-kuru.html)

linki bu.
ama buda dogal tedavi kismina giriyoki o konuda tonla sey var. belki bu lahana kuru bi ise yarar diycem ama .. zor gibi geliyo bana.
bi tedavi bulunursa ilk Home Page | American Tinnitus Association (http://www.ata.org/) bu sitede duyurulunur.

son arastirmalar hep Tinnitus Research: Moving the World Toward a Cure | American Tinnitus Association (http://www.ata.org/research) da yaziliyor. guncel bi site yani. arastırmayi yaziyor sonra sonucu yaziyor.

daha on milyon site var. ama hepsi dedigi m bu seylerin etrafinda donuyo genelde.
nöroterapi var
http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=99288
burdan fikir edinebilirsin. beyinde karisan hatlari duzeltmeye calisiyolar ama netice? bilinmez. kiminde sans var kiminde yok.

isin komigi bi forum var. yillardir her turlu ilac ve tadaviyi deneyenler bu ise yaradi bu yaramadi diye not vermis
T Treatments - Snake Oil or Useful? - Support - Welcome! - Tinnitus Support Message Board - Message Board Yuku (http://tinnitussupport92262.yuku.com/topic/386/t/T-Treatments-Snake-Oil-or-Useful.html)

burdan zaten belli ilaclarin durumu..
forumun kendi linki
Support - Welcome! - Tinnitus Support Message Board - Message Board Yuku (http://tinnitussupport92262.yuku.com/forums/1/t/Support.html)

en sevdigim kismi ise basari hikayeleri kismi :)))
kimi kurtulmus (az kisi)
kimi alismis
kiminin azalmis.
sebep belirsiz.
zaten gecicne donup not yazmislar
Success Stories: How It Can Get Better - Welcome! - Tinnitus Support Message Board - Message Board Yuku (http://tinnitussupport92262.yuku.com/forums/3/t/Success-Stories-How-It-Can-Get-Better.html)

anlayacagin durum corba :))))

bu site ilginxc
Hearing loss - Symptom Checker - check medical symptoms at WrongDiagnosis (http://symptoms.wrongdiagnosis.com/cosymptoms/hearing-loss.htm)

kurcalaman lazim ama epey
oraya belirtileri yaziyorsun.
sana muhtemel sebepleri listeliyor.
mesela bu linkte isitme kaybi var belirti olarak.

Results: 223 causes of Hearing loss

gordugun gibi 223 mushtemel sebep yazmis isitme kaybina.
belirtileri tek tek yazip arastirmak isteyebilir arkadasin. ama kafa usutturucu bi site :) icinde kaybolabilir
arti ingilizce sart malesef.

ama en sevdigim sitelerden biridir. klasik copy paste bilgisi yapistirmamis yaratici olmus.

ne corba yazdim dimi ama :)))

cannan

21.03-2010, 21:49
canım ya verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim ama gerçekden çok karmaşık ama sonuç aynı galiba çözüm yok.
Oğlnun doğum gunune gelmek isterdim ama bostancıyı hıç bilmiyorum. Nisanda
orta bir yerde buluşuruz sana ve bana uygun orta bir yer ayarlarız. Hukiki işlerini hallettin mi emeklilik sorununu çözdün mü
Herşey gönlünce olsun kendine çook iyi bak görüşmek üzere iyi geceler

iremsu

21.03-2010, 22:15
romulus şimdi okudum teşekkür ederim.
evet çınlama dipsiz bir kuyu ve çözümü yok olan varsada ya kımseye söylemiyor yada onun kisi çınlama değilmiş zaten

ama tespitlerin çok doğru şekerlı yıyecekler bende acayıp artırıyor çınlamayı
sanırım (sanırım diyorum çunku bu benım uydurmamda olabılr)kılo da etkılıyor.kılo verdikçe çınlama azalıyor gibi?
hiç bunu inceleyenınız oldumu?

şu çınlamaya çözümü bulsak varya bu forumda hepimiz ihya olurduk...
hem sağlık açısından hemde maddi anlamda:)
hepimizin gitmediği bi yerkalmamıştır herhal ...

ya baktık cıdden cozum bulamıcaz hepimiz bısey uyduralım ...oburude HI hı HI desin sankı çözümbulmuşuz gibim yapalım belki psikolojık etkısı olur....
diğerleride derkı''-ulen bukadar kişiye iyi gelmiş bakarsın banada iyi gelir...''derken derken iyileşiriz.

:):p:D:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

cannan

22.03-2010, 21:40
herşey senin yazdığın kadar basıt olsa inan ne güzel olurdu kurtulurduk bu illetten. benim bu hafta çok arttı çınnamam nedenini bulamıyorum. Haftasonu iyi uyudum yorgun da degilim tuzlu da yemedim of yaa bilmiyorum arttı işte. Yoruldum artık çınnama bir tarafdan isnaları duymamak bir işe gitmekden nefret ediyorum onları anlamıyorum sorun yaşıyorum çok takıyorum onlarda alayışlı değil ya bu aksam dertliyim biraz buna şükretmem gerek en azından azda olsa duyyor bir kulak diye ama yinede olmuyor .
Lütfen ya biri çısın ve ben bunu atlattım sizde deneyin desin ya

mustieses

19.03-2011, 01:05
iyi günler sevgili arkadaslar 5 yıldır işitme kaybı yaşıyorum ilk ortaya cıktıgında hastaneye gittik doktor inceledi hastaneye yatman laızm serum tedavısı göreceksın dedi 15 gun serum verdiler sonucta iyileşme olmadı doktor dedi kulagına tüp takılacak ufacık bişiy dısardan görünmez bile neyse hastaneden ayrıldık haber geldi o tüp geldı megerse o tüp denılen şey işitme cıhazıymış devlet vermişti onu beleşe oldugu için en ucuzundan kulagıma bı taktılar ben cok acayıp hıssetttım kendımı ne bileyim yakıstıramadık kendıme doktorun söyledikleri palavraymıs dısardan öyle bir belliydiki neyse saten faydasınıda gömredım cıkarıp attım tabıkı psikolojı moral -0 da sonra babam iyice bu konunun ustune düştü nice doktorlara gittik bir özel doktor dediki asker hastanesınde calısıyorum ben orda oksıjen tüpü var ama tüp dediysemde denız altını andıran bişiy 15 günde o cıhaza girdim o makına gene beni kendıme getirdi ilk hastalık ortaya cıktıgında içime kapanmıstım okulda öğretmen bişiy diyodu suratına bakıyodum aval aval turp gibi insandım sonucta birden bire işitme kayıblı birisi oldum cınılamlar basladı halada devam ediyor 7/24 üzülünce dahada artıyor nyese devam edelim asker hastanesınden sonra tıp fakultesıne gittik arastırma hastanesı proflar doçentler inceledi bir yıgın test tahlıl sonuc: senın duyman lazım herşey pozitif nasıl duymuyorsun sen ? ilginc değilmi :) işitme cıhazı kullan en iyisi dediler kullandım ama yemınle hiç faydasını görmedim takıyorum aynı cıkartıyorum gene aynı ! neyse arıtk ben böyle yasamaya alısmıstım eskişehir ist ankara gitmedıgımız yer kalmadı cogu doktor benı ciledin cıkarttı kımı doktorun odasından kapıyı carpıp cıktım ya diyorum tamam işitmem az ama şu cınılama benı öldürek doktor adam diyor nasıl yanı oda ne ? doktor senmı okudun bu tıp okulunu benmı sen bileceksın neyse iyi kötü işime cıhazı kullanmadan liseyi bitirdim hocaların yardımı sayesınde esk anadolu unıv. İÇEM' den kagıt geldı muayaneye davet ediyorlar gittik o kadar bilgili insanlar ki yemınle biliyorlar herseyi cınılama dedim ona cözüp bulamayız mustafam dediler birazda senın psıkolojık üzülme dediler sankı annem babam gibi davrandılar her gidişimde istek arzuyla gittim oraya muayaneye gece yatarken müzük dinle cınılamayı bastırır dediler evet gercektende öyle denedim oldu
işte en son 1 hafta önce gene gittik oraya 50-55 yaslarında bir bayan hoca konnustuk gene odyolojı yaptı işte ölcüm sonradan işitme keyıbı oldugu için tabı ben norma biri gibi konusurum tabı karsımdakını anlayınca bazen okuyor anlıyorum bazen oluyor bişiy yok aval aval bak :) neyse iştemusti ne iş yapıyon dedi işsisizm dedim :)) güldü oğlum işsiz adama kızv ermezler dedi epeyi güldük beraber.. sonra şöyle bir baktı mustafaaa dedi evet dedim amelıyat olmak istermısın dedi birden kalbım carptı heyacanaldım kesınlıkle EVET dedim eger olursan daha iyi duyarsaın dedi ama süper dursaında diye bişiy yok dedi ben bunu halledeceğim dedi sen konusuyorsun sağlam insnasın dedi uğrasacağım dedi gene mektup yoluyla amelıyat işini yazıp göndereceğim dedi sabırsızlıkla o mektubu beklıyorum inanın yaksalık 5 aydır namaz kılyorum faydasıda cok manevi sekılde rahatlıyorum hep dua ettım gecelerı hep ağladım iyileşiyim diye telefonumla konusuym diye artık benımde bir manıtam oslun diye :) ALLAH büyük sesimi duydu insallah amelıyat olup iyileşeceğim işte millet o zman görecek mustafayı !

fatih27

01.04-2011, 17:38
İremsu sigara içmek çınlamayı bir on kat artırıyor bence.BEN DE kullanıyordum ve çok şiddetleniyordu çınlamam.bırakırsan sinir sistemin rahatlar çınlamanda azalır.bunun yerine spor yapman kan dolaşımını artırır ve dokular beslendiği için hücreler uzun ömürlü olur.ben çok yapıyorum ya tabi..
tedavisinin yakında bulunacağını umarak yaşayalımm.

...ansızın...

01.04-2011, 19:49
Bende de eskiden çınlama vardı delirtecek kadar aileme söylerdim beni anlamazlardı sana öyle geliyor falan derlerdi hep. sanki biri kulağımda düdük çalıyor dakikalarca hiç kesilmeden tam kesilecek gibi oluyor yeni bir nakaratla başlıyordu.O zaman cihaz falanda kullanmıyordum sonra ne oldu nasıl oldu bende hatırlamıyorum bir gün baktımki bende bir eksiklik var ama ne :) kuş gibi hafifti kafam ne kadar rahattım öyle hayretle fark ettimki kulaklarım çınlamıyor ama artık eskisi gibide duymuyordum sevinmekle üzülmek arasında kalmıştım.Benim anlıyamadığım şey işitmesi ileri derecede olan arkadaşların kulağı çınlıyormu? İleri derecede kaybı olanların çınlaması olmamalı diye düşünüyorum.Shukufe sen koklear ameliyatı olduğun içinmi çınlaman var daha önceleri yokmuydu?

tekümit

01.04-2011, 23:21
malesef bizler bu kaluk çınlamasını ve ileri derece işitme kapbını yaşayan ve tedavisini araştırıp duran insanlara sadece bir veya bir kaç uzman kbb doktorunun kendi başlarına gelmedikçe durumun vahimiyetini ve bir an önce bir tedavi yöntemi geliştirilmesi gerektiğini idrak edemeyeceklerini düşünüyorum.daha bugün kulak çınlamasından baya rahatsızım dediğim bir doktora sanki önemsiz bir şeymiş gibi uydurmasyon bir laf etmişim gibi bön bakıyordu.duyamamak anlayamamak zaten bir dert. bide gürültü içinde kabus sesler.yok işitme sinirinden yok tüylerden veya tansiyondan ne olursa olsun biliniyorki hava gibi gözle görülmesede tıbben bilinen bir şey. tıbbı araştırma kabiliyeti olmayan kendini mecbur hissetmeyen tıp tan sadece acze düşenlerin sırtından uzun yıllar para kazanmanın ilaç yazıp göndermenin cihaz satmanın avantajlarından kar sağlayan ve bunun hiç bitmesini istemeyen bir sürü yüreksiz vicdansız insan bu hale getiriyor. kendi başlarına gelcekte olsa sanırım gizlice çözümü bulur ama rantlarınıda bozmazdılar. bir kulak sorunu 80 yılda uzay çağında çözüme kavuşamıyorsa başka ne düşünülür ki.benim kulağı menenjit ileri derecede sensonorial tip işitme kaybına maruz bıraktı diğer kulağı yok etti.yok ettiği kulağımı araştırılmak üzere seve seve denekliğe teslim ederim. ama farelerin ve daha başka tür hayvanların üzerinde çalışma yaparak çağın gerisinde bit yeniği arıyorlar. ilaç tedavisi ayıp bir kazan yöntemi bence . salyangozun içindeki tüylermi intihaptan bozulmuş bir iğne delik aç havalandır intihabu oraya ulaşıp al. nebiliyim aklı başında yapılacak mantıklı bir çok varsayım düşün. yok çaresi yokkk. deyip doktorum de dur. ben bu derde düşüğümden beri doktordan çok şey bilir oldum. ama bildiklerimi bile bilmeyenler görmekten usandım.inanmıyorum hiç bir çare bulmayacaklar sadece para kazanacak duracaklar. cihaz satacaklar daha iyisini daha pahalısını. ye kürküm ye.

omercan

05.07-2012, 16:49
bende de yaklaşık olarak 5 aydır kulak çınlaması başladı arkadaşlar benimde yaptıgım araştırmada hacamat. keşanda arı sesiyle tedavi etmişler birde amerikada bi doktor boyundaki bi siniri uyararak çınlamayı tam anlamıyla bitirmiş tabi fareler üzerinde yapmış ALLAH bu hastalıgın çaresini insanogluna buldurmayı nasip etsin amin

omercan

17.07-2012, 20:56
arkadaşlar bende de kulak çınlaması var amerikada bi doktor kulak çınlamasını bitirmiş farelerin boynundaki bi siniri uyararak kulak çınlamasını bitirmiş

ulutan

25.09-2012, 00:55
Merhaba öncelikle çınlama sıkıntısı yaşayan bütün arkadaşlar geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim.
Ben 5 yıl önce bu sıkıntıyı yaşamaya başladım. Türkiyede kulak konusunda ünlü doktor kim varsa hepsine gitmişimdir. bu rahatsızlığın çaresi henüz ülkemizde malesef mevcut değil. Amerika Almanya avustralya dahil bir çok ülkelerdeki tanıdıkları harekete geçirdim konu hakkında araştırma yapsınlar diye sadece amerika ve almanyada bir tedavi yöntemi olduğunu söylediler. Kasım ayında inşallah Almanyaya bu konu için gideceğim, olumlu yada olumsuz sizleri bilgilendiririm. konu hakkında en son yorumlar 1-2 yıllık hem konu güncel olsun istedim hemde bu süre içerisinde değişik bilgiler elde eden arkadaşlar varsa bilgi almak amaçlı yazdım. herkese hayırlı geceler Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah.

axisios

01.10-2012, 10:59
tinnitus pen ile aynı güçte 5mw ve aynı dalga boyunda green laser ile bu uygulama yapılabilir mi arkadaşlar.nerede 950 lira nerede 20-30 lira

kibriye

02.10-2012, 20:21
mustafa merhaba nasılsın oldunmu ameliyat?

axisios

03.10-2012, 14:35
ne ameliyatı

stapes

20.01-2013, 09:28
Yaklaşık 5 yıl önce çınlama ve işitme kaybı başladı. son 1 yıldır belli bir ses tonunun altındaki konuşmaları ayırt edemez oldum. 3 ay önce otoskleroz teşhisi konuldu. 4 doktora gittim hepsi aynı şeyi söyledi. Uzun bir süşünme sürecinden sonra ameliyat olmaya karar verdim. Şubatın ilk haftası Florance Nightangle de ameliyat olacağım. Doktorum Prof. Dr Mehmet Emin Tınaz. ameliyattan sonra yeni bir konu açıp ( otoskleroz başlığı altında) sizi bilgilendiririm.

selmanur

20.01-2013, 11:48
iyi günler bende 1 yıla yakın kulak çınlamasından muzdaribim 1 yıla yakın 2 kulağımdada çınlama var şunu merak ediyorum kulak çınlaması omurilik felçlilerinde olurmu?ve bu şikayetlerden doktora gidenler varsa eğer doktor ne dedi? tecrübesi olanlar bu konu hakkında cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

abutuns

20.01-2013, 18:44
bende 1996 dan beri cihaz kullanıyorum.ilk gittiğimde dr. kemikten duyma havadan duymayı geçtiği için ameliyat yapmadı. işitmemden günden güne azaldı.
sağ kulağımda çınlamada durmak bilmiyor. köklear ameliyat ise 10 yıllık süre varmış onuda kaçırdık. önceden nasıl duyuyordumda şimdi neden duymuyorum. bilmiyorum:) ne eksildi acaba ruhumu çıktı. bazı haplar sanki kulağımı açıyor gibi ama işe yaramıyor. yine duymuyorum. kök hücreyi duydum ama nasıl yaptıracağız.
ölen birinden kulakmı nakletsek napsak ... duymayanlar aleminden selamlar herkese

cannan

24.09-2013, 21:23
abutuns duymak sorunuyla ulgılı bir gelişme var mı yeni taedevi falan bende de aynı sorun bu konuyla alakalı bilgi edindinse buraya yazarsan bızde bilgi ediniriz sayende

gastauskas87

24.09-2013, 21:35
ben cıhaz kullanıom tek kanal lı yuzde 40 ..o kdr arasdırdım cıhaz dısında baska bıse oneren yok ..ha parası olan wirelless lı cıhazlar var telefonuna baglanabılıo telefonu kullagına goturmeden konusabılıosun..her neyse bnmkı eskı meskı ama işimı goruo zaden işim satış pazarlama sureklı ıletısım suana kdr musterımle dıyalog eksıklıgım olmadı bazen anlamıom yada duymuom ama akıllı bı sekılde tekrardan anlatmasını felan saglayabılıyorum yanı sorun kalkıo..cıhazla uyulurmu bılmem ama cıhazla uyumadm suana kdr artı yedı 24 saat asla kulagında kalmaması lazım zaden ole zarar verı 2 saatde bı hava alması lazm gecelerı kesın cıkarırım munsaıt oldugum her an..uzun yolculuk yaparken kulagım tıkanıo onu cozemedım gıttı

selmanur

24.09-2013, 21:57
omurilik felçlilerinde kulak çınlamasının sebepleri nelerdir??şimdiden teşekkürler