PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : Bacak kısalığı (ilizarov'la uzatma) ameliyatı olan var mı? Hangi doktoru önerirsiniz?

Sayfalar : 1 2 3 4 [5] 6

kaltintas

09.11-2012, 01:30
bende kasım sonu aralık başı gibi femur dan uzatma ve düzeltme ameliyatı olacağım, doktorum Metin Küçükkaya, Avrupa Florance Nightingale (İstanbul Bilim Üniversitesi) hastanesinde ameliyat olacağım, bakalım hayırlısı

rots61

22.11-2012, 10:28
Arkadaşlar merhaba,
Ben foruma yeni üye oldum.
Öncelikle kendimi tanıtmak isterim,
25 yaşındayım, Smmm Stajeriyim
Adım Arif, Trabzonluyum

10 yasında yüksekten düşme sonucunda sağ diz kapağımda parçalık kırık oluştu ve bu büyüme hormonunu etkiledi şuan sağ femur kemiğinde 5 cm kısalığım var. Amelıyat olma kararı verdım ve bu amelıyatımı Prof.Dr Mustafa BAŞBOZKURT'a olmayı düşünüyorum. Acaba aranızda bu doktor hakkında bilgisii olan var mı?

sezaiyorum

24.11-2012, 23:50
Konu eski olmasına rağmen güncelliğini koruyor. Bende İlizarov a niyetlendiğimde ilk burası karşıma çıkmıştı. İstedim ki benim gibilere yol göstersin diye bir günlük açtım. dilerseniz okuyabilir forum yöneticileri uygun görürsede daha görünür bir yere koyabilirler. Herkese şimdiden geçmiş olsun.İlizarov tekniği ile operasyon geçiren birisinin günlüğü (http://ilizarovgunlugu.wordpress.com/)

Mustafa.d

02.12-2012, 09:05
Herkese Meraba;
Bacak düzeltmede merak ettiğiniz soruları sorabilirsiniz..
11:09:2012 tarihinde ameliyat oldum hala bacagımda demirler merak ettikleriniz varsa yardımcı olabilirim.
Ameliyatım Olumlu gecti bacagım düzeldi ve 5 cm uzama basladı ocagın 5 inde cevirmeler bitiyo inşallah ve kaynamaya gecip sökülecek.

UnFeeLinq

02.12-2012, 12:59
benimde olmam gerekiyor düzeltme amaliyatı. bacagınızda kafes diye tabir edilen çember şeklinde alet mi var ?

uzamayı o cihaz yapıyor sanırım vidaları hergün sıkmak falan gerekiyormuş 5-6 aylık bi zaman alıyormuş vidaları sıkarken cok acı veriyormuş sanırım.

yaşınız kaç ? kaynama süresi hakkında ne dediler size ?

Mustafa.d

02.12-2012, 16:05
Evet onlara fiksatör deniliyor.hergün fidaları sıkarak bacak düzeliyor.benim ocagın 5.inde cevirmelerim bitiyor.ve kaynamaya bırakılacak.kaynama süresi hakkındada 3 ay dediler.buarada yasım 15 Balta limanında olmanı tavsiye ederim.

UnFeeLinq

02.12-2012, 17:21
hıı gecmiş olsun kardesim yaşın küçükmüş daha. çabuk kaynayacıgı kesin 3 ay sürmez bence..

o kadar cok amaliyat gecirdimki artık hasta oldugumda bile doktora gitmek istemiyorum. bakalım ilerki yıllarda olabilir .

furkan21

03.12-2012, 00:51
ben bu ameliyatı 5 bucuk ay ön ce oldum ayagım dan önce denirleri cıkarttılar sonra alcıya koydular 3 gün öncede alçıyı cıkardılar simdi yavas yavas yürümeye calısıyorum bu ameliyat olacak kişiler sabırlı olmalı allah yardımcıları olsun inşallah iileşirler

Mustafa.d

03.12-2012, 21:50
evet ya cok zorr bazen nerdeyse ağrıdan intiharı bile düsünüyorum o derece
eğer fazla engeliniz yoksa tavsiyem değil

carlmelo

10.12-2012, 13:43
estetik amaçlı boy uzatan var mı ? doktorunu ve fiyatını yazabilir mi ?

ddmerve

14.12-2012, 16:22
arkadaşlar öncelikle merhaba.. benim bacaklarımda eğrilik sorunu var. halk arasında çarpık bacak kısacası. ben ilizarov ile bunu düzelttirmek istiyorum. boyum kısa değil ama doktor ameliyatı yapmışken 5 6 santim uzamak istediğimi söylesem ve ücretini ödesem kabul eder mi bilemiyorum..

sakini

14.12-2012, 20:48
Merhaba arkadaslar,Ben Mehmet Kocaoğlunda karar kılıp ameliyat oldum. Sag bacagimda yaklaşık 6 cmlik kısalık vardı. 17 ekimde ilizarov takildi. 5 cm uzattık. 23 kasımda çıkarildi. Ameliyat sırasında yarım cm kadar sıkıştırma yapıldi. Alçı takılmadı. Daha 2 ay üzerine tam yük veremeyeceğim. Değneklerle yürüyorum. Pazartesi işe başlayacağım. Ofiste calistigim icin problem olmaz. Ayak bileğim eski hareket kabiliyetini kazanmadi. Tek endişem o şimdi. Süreç gayet iyi oldu, çok acım ağrım olmadı. Şimdi bacağımın eski gücüne kavuşmasını bekliyorum..

destiny07

14.12-2012, 21:43
geçmiş olsun bende illizarov yaptırmak istiyorum ama yaptırsamı yaptırmasammı diye düşünüyorum iyileşme süresi uzun diyorlar.yaşım 31 boyum 1.68 pantol alsam kestirmeden üzerime olmuyor erkeğe kısa boy yakışmıyor. gss sayesinde illizarov olabilirmiyim türkiyenin herhangi bi hastanesinde ? çok masraf çıkarmı ?

estetik amaçlı olanlar çok ücret ödüyorlarmış doğrumu ?

aynurrr

14.12-2012, 21:50
destiny07 (http://www.engelliler.biz/forum/members/43231.html) Afedersiniz Boyunz 1.68 yani 1.70 dogrumu

nadir99

15.12-2012, 00:01
sakini;

sakini ben bir şeyi anlamadım 17ekimde ilizarov takıldı 23kasımda çıktı yani 40günde bacagında ve 5cm uzadı o nasıl oldu?

sakini

17.12-2012, 21:13
17 eylül yazacağıma ekim yazmışım. Haklisiniz.

ddmerve

20.12-2012, 19:40
estetik boy uzatma ücretleri ne kadar ..

rambaldi

21.12-2012, 19:59
ddmerve;

zaten bir çogu bu işi ticarete döktüğü içinn, siz yeterki biraz paradan bahsedin hemen dediğiniz şekile bir uzatma yapacaklardır

ddmerve

21.12-2012, 20:50
ne kadar peki bilginiz var mı estetik boy uzatma ücretleri hakkında..cevap verdiğiniz için teşekkürler..

ACİL LÜTFEN

28.12-2012, 14:18
oğlum akandroplazi hastası 7 yaşında mehmet kocaoğluna ameliyat yaptırmayı düşünüyoruz ama çok korkuyorum kocaoğluna ameliyat olan varmı bizi neler bekliyo ne olur yardım edin

sakini

31.12-2012, 20:55
Akandroplazi nedir, nasil bir operasyon gerektirir bilmiyorum. Ama ben tek bacagimdan uzatma ameliyati oldum. Mehmet hocadan gayet memnunum.

zey_nep_

02.01-2013, 14:38
merhaba arkadaşlar..femurdan ameliyat olan arkadaşlara sorum; diz bükme hareketlerini nasıl yapıyorsunuz..ben çok zorlanıyorum bükerken hatta çok az bükebiliyorum..amelita öncesinde böyle bir sorunum yoktu..hala demirler takılı..bana öneride bulunabilecek biri varmı acaba..ne yapmalıyım sıcak havlu koymak dışında? her geçen gün dahada azalıyor bükebilme oranım

destiny07

09.01-2013, 18:27
evet aynuur boyum 1.70 civarı ama çok kısa görünüyorum.estetik amaçlı illizarov çok pahalıymış bende büyüme hormonu almayı düşünüyorum inşAllah sorun çıkmaz.

umudum25

11.01-2013, 16:05
zeynep merhaba; geçmiş olsun öncelikle femurdan ne ameliyatı oldun acab? bende femurdan uzatma ve diz eğriliği için ameliyat oldum seninle aynı sıkıntıyı yaşıyorum ne yazık ki ben de dizimi bükemiyorum ne kadar kırmaya çalıştıysam da olmadı ihmal etmediğimden eminim ama olmadı bir türlü ameliyatım iyi geçti dizimdeki eğrilik düzeldi uzatma da iyi sıkıntı yok ama şu an dizimi bükemiyor olmam büyük sıkıntı tedavim bitti sayılır benim 8 ay oldu ameliyat olalı çiviler çıkarıldı, şu an egzersiz yapmak dışında birşey yapamıyorum bu egzersizlerde yeterli olmuyor ne yazık ki bükmek için zaman da çok geçmiş sanırım zor olacak ama nasıl yapacağımı ben de bilemiyorum bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar buradan yardımcı olurlarsa çok sevinirim inşallah senin için de benim içinde hayırlısı olur bu sıkıntıdan kurtuluruz. fizik tedavi ile mi, kendimiz mi egzersiz yaparak bunu çözebiliriz?

zey_nep_

11.01-2013, 19:54
bende senin gibi hem eğrilik düzeltme hemde uzatma..eğrilik dizimin üst kısmındaki femur kemiğinde..bende ihmal etmiyorum hergün düzenli yapıyorum egzersizleri fakat dediğim gibi çok zor oluyor ve çok az bükebiliyorum..ağrı dizimde de oluyor ama en çok uzatılan kısımda ağrı oluyor..derim de çok geriliyor bükmeye çalışırken..senin dizinmi ağrıyor bükerken..şu an kaç derece bükebiliyorsun birde fizik tedaviye gittinmi?

umudum25

11.01-2013, 20:50
derinin gerilmesi normal bende yaşadım onların tümünü o kadar zorlamama rağmen yinede bükemedim :( şu an sadece 10 derece falan bükemiliyorum sen kaç derece büküyorsun? benim çiviler çıkaralı bir buçuk ay oldu çiviler olmadan biraz daha rahat ağrı en azından çivilerdeki kadar şiddetli olmayacağı için daha fazla zorlayabiliyorum biraz daha rahatım öncesine göre zorlamayla ne kadar açılabilir bilemem çok zor görünüyor sen ne zaman ameliyat oldun ne zaman çıkacak ilizarov dışarıda mı senin ki de?

kaltintas

11.01-2013, 23:41
@zeynep
@umudum25

merhaba bende aralık 15' te femurdan uzatma düzeltme ameliyatı oldum dışarıda yan tarafta ilizarov var içeridede çivi
şu ana kadar 2cm uzatma yaptık ve doktorum banada diz bükme hareketlerini yapmamı söyledi, 10 gün sonra kontrole gideceğim
30-40 derece kadar bükmem lazımmış yoksa fizik tedaviye gönderecek galiba ama bende çok zorlanıyorum olsa olsa 10-15 derece bükebiliyorum şu anda ve dizimde çok sert ve geriliyor
sıcak havlu koysammı diye doktoruma sordum izin vermedi çivi diplerinde enfeksiyonu arttırabilirmiş :(
çivi dibi dertlerine uzatmaya filan alıştım ama bu diz bükme muhabbeti cesaretimi kırdı biraz (zaman az olduğu için)

zey_nep_

12.01-2013, 01:36
umudum25 ben kasımın ikinci haftası ameliyat oldum 2 ay oldu yani..hala çiviler içerde evet..hareketleri çok sık yapmaya çalışıyorum..dizimin yukarsındaki halka zaten fazla bükmeme engel oluyo istesemde zaten 90 dereceden fazla bükemem..halkaya bacağım değdiği için..ameliyatımın ilk zamanları halkaya değene kadar büküyordum sonraları halkaya varamaz oldum. gerçi halkada geriye gitmeye başladı ama işte yinede daha iyi yapmalıyım..bir çok teknik deniyorum arkadaşlar kaltintas sende yeni ameliyat olmuşsun sayılır hiç boşlama egzersizleri..doktorun sıcak havlu koymanı uygun görmediyse sende benim gibi sıcak su torbası koy..demir diplerin ıslanmayacağı için enfeksiyon riskide olmaz böylece hem kuru hem sıcak olur..sakın umutsuzluğa kapılıp boşvermeyin
kaltintas bende senin gibi herşeye alıştım ama canımı en çok diz bükememe olayı sıkıyo ama pes etmiyorum canım yansada yapabildiğim kadar yapıyorum..sizde yapın muhakkak..umudum 25 sende bu şekil dene..sıcak su torbasını tavsiye ederim dizi ısıtmak isteyip havludan çekinen herkese..hepimize Allah acil şifalar versin

umudum25

12.01-2013, 11:26
kaltintas; arkadaşım sana da geçmiş olsun allah şifalar versin sıkıntımız ortak ne yazık ki aynı şeyleri yaşıyoruz ben çok zorlandım ta başından beri dediğim gibi ne kadar uğraştıysamda bükemedim sen pes etme başındasın daha dr.un fizik tedavi vs. ne düyorsa uygulamaya çalış inş. bu diz bükmede çok sıkıntı yaşamayız çiviler fazlasıyla canımızı yakıyor zaten:( bu arada nerde ameliyat oldun?

zeynep; kemikte uzama oldukça hareketler daha çok kısıtlanıyor diz daha az bükülüyor bu süreçte ne yapıp yapıp geri gitmemeli zorlamaya çalışmalısın derim yapabilirsen tabi eğer benim sıcak havlu sıkıntım yok yaralarım tamamen kapandı iyileştiği için sıcak havlu koyuyorum günde iki kere masaj falan yapıyorum fırsat buldukça termal sulara giriyorum bunlara yeni başladım bu şekilde çözmeye çalışıyorum ne kadar faydası olur bilemem sen nerede ameliyat olmuştun?

Allah her kese acil şifalar versin.

zey_nep_

13.01-2013, 00:57
yüzme de diz açmada çok etkiliymiş..çeşitli yöntemleri denemekte fayda var..umudum25 senin bükmene engel olan dizin mi? benim dizimden çok demirlerin girdiği yerler acıyo.. üst taraflar, cildim falan..yani dizim de acıyor tabii ama diğer yerlerde rahatsız ediyor işte..dediğin gibi uzama oldukça bükmek zorlaşıyo..sen ameliyattan önce sorun yaşıyormuydun bükmelerde? ben adana ortopedia da ameliyat oldum sen?

umudum25

13.01-2013, 13:22
benim ameliyat öncesi bükmeyle ilgili sorunum yoktu tamamen bükebiliyordum ameliyatla başladı bu sorun benim de demiler takılıyken diz, üst tarafları ve diğer bölgelerde ağrıyordu şu anda diz bölgemde egzersiz yaparken çok ağrım var ve o bölgede sıkıntı yaşıyorum bükmede zorlanıyorum tabi bu kireçlenme, doku ve bağlarla alakalı olduğu için hareketler kısıtlı ve çok ağrıyor şu anda bol bol sıcak su, havlu , egzersiz ve masaj uyguluyorum çok rahatlatıyor ağrıları hafifletiyor ve az da olsa faydasını görüyorum
ben ankara da asker hastanesinde ameliyat oldum adana oropedia ya gitmiştim ankarada olmaya karar verdim mesafe de önemli orası uzaktı bana.

zey_nep_

13.01-2013, 13:58
peki yürümende sorun yaşıyormusun? bende hala demirler takılı olduğundan ve gerekli uzama henüz gerçekleşmediğinden yürüyemiyorum..

papatyacim

13.01-2013, 15:04
bende tavsiye etmiyorum ama skolyoz bende de vardı deniz yaşını öğrenebilirmiyim eğer yaşın küçük ise sana skolyozu öneririm samatyada prof dr mustafa canikoğlu internettende araştırabilirsin skolyoz ve kalça çıkığı ameliyatlarında son derece iyi bir dr dur ama illa olmak istiyorsan uzatma ameliyatı 2.5 sene gibi bir dönem zarfında çok acı çekeceksin ağrılar kapanmak bilmeyen yaralar intihaplar kırılmalar 4.5 cm kısalığım vardı 1 cm yine kısa kaldı ayrıca dizim %100 bükülürken şimdi %70 bükülüyor ve bu da merdivenlerde basamak basamak çıkmama neden oldu yani bükülmediği için birde ayrıca cihaza mahküm oldum lanet olsun samatyadaki dr ahmet doğan a Allah inş beni öbür dünyada bir araya getirirse ona burda soramadığım hesabı orda soracağım %100 verdi uzatma ameliyatı için ve sonra ameliyatım başarısız olunca bana her ameliyatın bir riski vardır ben seni iyi yapsam kiminle uğraşacağım gibi bir kelime kullandı adam beni sanırım kobay olarak görmüş Allah eğer hakediyorsa belayı ben Allahıma havale ediyorum

umudum25

13.01-2013, 16:23
demirlerden hala yürüyemiyorum derken günlük yürüyüşünü falan yapmıyor musun? tek değnek mi iki değnek mi kullanıyorsun değneklerle de olsa bol bol yürüyüş yapman gerek biliyorsun, günlük ne kadar yürüyüş yapıyorsun? ben tek değnekle yürüyorum yürüyüşüm iyi sıkıntı yok gibi kemik henüz hassas olduğu için çok zorlayıp yüklenmek istemiyorum kötü bir şey olmasından korkuyorum bir anda olmasın yavaş yavaş yükleneyim diyorum. dizimi biraz bükebilsem yürüyüşüm daha rahat olacak değneğide bırakırım yakında inşallah. Yaralarım 6.5 ay içinde iyileşti şükür açık bir yara kalmadı izler var o izlerde zamanla beyazlaşacağından çok belirgin olmaz.

zey_nep_

14.01-2013, 00:32
iki değnek kullanıyorum..gün içerisinde az yürüyorum toplasan yarım saat falan..yürüyüşüm esnasındada ameliyatlı bacağıma ağırlık veremiyorum..henüz çevirmeler yapıyoruz yani kemiğim kaynama aşamasına geçmedi..ama günde 3 kez falan egzersiz yapıyorum..birşey soracağım sen demirler bacağına takılıyken bacağını kendin indirip kaldırabiliyormuydun yoksa yardımmı alıyordun? ben şu an kendim kaldıramıyorum bacağımı..normalmi bu

umudum25

14.01-2013, 13:48
günde yarım saat yürüyüş çok az kemiğin oluşmasında yürüyüş çok etkili kemiğin oluşmasını sağlıyor dr.um bana günlük en az 3 saat yürümen gerekli dediği zaman kendimi buna şartladım ve çok yürüyüş yaptım dışarı çok az çıktım maalum demirler takılıyken o halde çıkmak istemezsin ama evde ihmal etmedim günde üç saat yürüyüşümü yaptım faydasını da gördüm kemik kısa zamanda oluştu dr.um kontrollerde bunu görünce şaşırmıştı da anlayacağın yürüyüşümü aksatmadım sende ağırlık ver bol bol yürü yavaş yavaş ağırlığını ver yüklen bacağına korkma ben 2 ya da 3 ay sonra tek değnekle yürümeye başlamıştım ağrıların olacak ama zamanla azalacak ne olursa olsun yüklenmekten korkma demirler değnek görevi yapıyor kemiğine birşey olmaz.

Başlarda bacağımı kaldıramıyordum çok ağır geliyor değilmi dr.um kaldıracaksın dediği zaman imkansız gibi geliyordu bana ama sonra dan gördüm ki oluyormuş, ilk 3 ay kadar kaldırmadım sonra yavaş yavaş kaldırmaya zorladım ve kaldırmak kolay geldi artık rahatlıkla kaldırıyordum sende yavaş yavaş denemeye başla zorla biraz olacak inşallah.

isa06

14.01-2013, 18:05
arkadaşım öncelikle merhaba.benim ilirazov ameliyatını yapan doktor ankara ibnisina hastanesinde dr.hakan kınıktı.yalnız özel muaynehanesine gitmeniz gerek.ben 2007 yılında bir miktar parayı hastanenin döner sermayesine yatırmıştım.benim ayağımda önce kısalık oluşturuldu sonra uzatma yapıldı.her hangi bir rahatsızlığın yoksa tedavin uzun sürmez.romatizma hastası olduğum için bir yıla yakın sürdü iyileşmem.demir çivilerle uğraşmak zor öncelikle enfeksiyon kaptırmamanız gerek.

prf.ilker çetin en son 2009 da ankara ufuk üni.rıdvan ege hastanesindeydi.

kermejen

15.01-2013, 10:25
merhaba ben 13 kasım 2012 de ısparta eğirdir kemik hastanesinde kalça protezi ameliyatı oldum kesinlikle tavsiye ederim ağrı denen bişey kalmadı ve eğirdir hastane gerçekten 4*4 özel hastane bile bu kadar iyi olamaz hepsi iyi doktorlar ama tavsiyem mücahit ilhan

zey_nep_

15.01-2013, 13:54
umudum25 verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim..şu an imkansız geliyor kaldırmak ayağımı, hiçyapamıyorum çünkü..ama ameliyat olalı 2 ay oldu belki zamanla daha iyi hissedebilirim bilmiyorum..inşallah herşey yolunda gider..

kaltintas

16.01-2013, 21:01
Arkadaşlar ben ameliyatımı Avrupa Florance Nightingale Eğitim Araştırma Hastanesinde (İstanbul Bilim Üniversitesi diye geçiyor) oldum doktorum Prof. Metin Küçükkaya

az öncede doktorumla konuştum bu diz bükme işini biz beceremiyoruz diye, pazartesi kontrolüm var kontrolden önce bir fizyoterapiste gönderecek beni bir seans deniyecez bakalım

doktorum dizi bu erken aşamada bükmek lazım (şu anda 25mm civarı uzattık) yoksa 5-6cm uzama olduktan sonra daha zor olur, yine fizyoterapist gerekir dedi bakacaz artık, kendimiz yapamadığımız işi tahminim böğürte böğürte yaptıracaklar :)

bu arada bacağımı kaldıramıyorum demişsiniz, kastettiğiniz otururken yada sırtüstü yatarken komple kalçadan bacağı yukarı kaldırıp indirmekse ilk başta banada zor gelmişti ama şimdi bir başladımı arka arkaya 15-20 kez yapabiliyorum, bunu yaparken gerinirmiş gibi bacağınızı gerip sıkarsanız daha rahat oluyor

umudum25

17.01-2013, 16:38
zeynep; rica ederim ömenli değil bir birimize elimizden geldiğince yardımcı olacağız elbette gördüğüm kadarıyla bizim dışımızda ve bir iki arkadaş dışında bu diz bükme ile ilgili kimse bize bir fikir veremeyecek yardımcım olacak kimse yok baksana :( oysa bu ameliyatı olmuş ve bu tür sıkıntıları yaşamış çok insan vardır acaba bizim durum artık geç kalnmış zor bir vakka da onun için mi kimse bir şey yazmıyor?

dediğim gibi zorla kaldıracaksın bacağını başlarda imkaansız gibi gelir ama biraz zorlarsan olacak inan.
kaltintas; arkadaşım sen de kontol ve fizyoterapistle görüştükten sonra durumla ilgili bilgilerini burada bizimle paylaşırsın umarım bizim durumla ilgilide fizyoterapiste sorarsın demi 9 ay önce ameliyat olmuş ilizarov yeni çıkmış hastalar diz için ne yapmaları gerek diye, umarım "umutsuz yapılacak birşey artık yok" demez.

rots61

19.01-2013, 13:35
Arkadaşlar gerçekten uzun süren ve gerçekten sabır isteyen bir ameliyat. Ama sonucu güzel oluyor. Bu amelıyatta en önemli şey kemiğin gelişimi için yapılan egzersizler ve yiyeceğimiz gıdalar çok etkili. Yalnız ben sigara kullanıyorum acaba aranızda bu ameliyatı olup hem de sigara kullanan varmıdır merak ettim.... :)

carlmelo

19.01-2013, 21:52
estetik amaçlı boy uzatan arkadaşlar doktorunu ve ücretini yazabilir mi acaba başarılı olmuş mu ameliyat bunuda yazarsa sevinirim.

birbirimize yardımcı olalım .

bilinmeyen

20.01-2013, 14:54
Ben 1.68 boyundaym ve estetik amaçlı boy uzatma düşünüyorum yarın gidip bu konu hakkında doktordan bilgi alıcam. Allah herkesin hakkında hayırlısı neyse onu versin.

kaltintas

20.01-2013, 18:01
@bilinmeyen

şu anda sadece bir bacağımdan uzatma ameliyatı oldum ve 6cm uzatmanın 2.5cm'lik kısmını tamamladım, dizden femur kemiği içine intramedüler çivi takıldı, dizde operasyon olduğu içinde haliyle kireçlenme oldu yarın fizyoterapiye başlayacağım ve malesef büyük ihtimalle bağırta bağırta diz kırma (bükme) işlemine başlayacaklar kara kara düşünüyorum

benim boyum 1.75 gibi (erkeğim bu arada) yani normal olan bacağım üzerinde durduğumda ve şu andaki katlandığım/katlanacağım acıları/sıkıntıları düşündükçe KESİNLİKLE sana estetik amaçlı boy uzatmayı tavsiye etmem kim ne derse desin, şahsen ben sağlıklı ve 1.65 boyunda bile olsam bu ameliyatı estetik amaçlı olmam, benim yaşadıklarımı 2 kat yaşayacaksın, sağlığınızın kıymetini bilin arkadaşlar 7-8cm uzayacam diye saçmalamayın

kızlar beğenmiyo filan diyor bazı arkadaşlar bence oda tam bir saçmalık 1.65 boyum olsa bulurum 1.55-165 arası bir hatun keyfime bakarım, buda benim düşüncem kim ne derse desin

kusura bakmayın fizyoterapist stresi altındayım biraz sert kaçmış olabilir :(

bilinmeyen

20.01-2013, 18:09
Ben ameliyatın başarı durumundan emin olduğum sürece çekeceğim acıyı pek önemsemiyorum. Çekerim canım tatlı değildir acıya dayanırım.

carlmelo

21.01-2013, 18:43
@bilinmeyen. doktorunu ve istediği ücreti yazarsan çok memnun olurum.

bilinmeyen

22.01-2013, 11:24
Prof. Dr. Metin Küçükkaya fiyat olarak net bişi olmamakla beraber 80 - 100 bin tl arası.

zey_nep_

23.01-2013, 00:58
@bilinmeyen;
bir önceki mesajında, olacağın ameliyatın başarılı olması halinde çekeceğin acılara katlanmanın zor olmayacağını belirtmişsin fakat hiçbir doktor başarılı operasyon garantisi veremez..en başarılı doktor bile an gelir hata yapar..forumdaki eski mesajlara baktınmı bilmiyorum ama bu ameliyatı kozmetik amaçlı olup kötü sonuçlar alanlar var..ha bu herkes öyle olacak anlamına gelmez..ama o ihtimal herzaman vardır..sadece kozmetik amaçlı ameliyat olanlar değil mecburi ameliyat olanlarda da var bu ihtimal..herkes hakkında hayırlısı olsun..

mrym

23.01-2013, 02:36
mrb .
biraz acar mısınız rica etsem bende ilizorov la 2 ameliyat geçirdim tekrar olmam gerekiyor ama doktorlar çok kompleks oldugumu ve pek önermediklerini belirttiler :(

zey_nep_

23.01-2013, 20:03
@kaltintas;
fiyoterapiste gittinmi? nasıl geçti merak ettim..malum hepimizin sorunu aynı

nöbetci

24.01-2013, 10:10
Arkadaş diz bükülme işlemi için yeterli egzersizlerinizi yapmanızda fayda var. Çivileri çıkartılmış arkadaşlar için söylüyorum ayaklarınızın yere deymeyeceği bir koltuga oturun , diz hizasından bacağınız yere doğru sarkacak birzda ağırlık koyun zamanla daha iyi olacak ..

kaltintas

24.01-2013, 19:00
Merhaba

Pazartesi günü fizik tedaviye başladım bugünde 2.seansa gittim, diz kırma hareketini birkaç dakika çalıştırıyor biraz zorlayarak (ama dayanılmayacak kadar değil) fakat başka bilmediğim birsürü çalışma yaptırıyor özellikle diz-kalça arasındaki kasları çalıştırıyor, benim uzatma işlemim femurdan olduğu için bu kaslar gerildiğinden diz kırmayada engel oluyor zamanla, amaç bacak üst/alt/iç kaslarını esnekleştirip uzatmak
mesela ben oturur vaziyette iken yavaş yavaş yüklenerek (ileri/geri) bacağımı yana doğru açıyor iç taraftaki kasın gerildiğini hissediyorsun ama yaptıkça rahatlaşıyor
sonra üst kasa elektrik veren bir alet bağlıyor, alet periyodik olarak palsler veriyor bu esnada bacağımı geriyorum (diz kapağım sertleşip oynamayacak şekilde) 2-3 sn tutup serbest bırakıyorum bu işlemde yaklaşık 10dk. filan sürüyor
sonra bacağım düz vaziyette iken ayak bileğinin altına bir yastık koyup yaklaşık 10cm kaldırıyor ve diz kısmını aşağı doğru esnetiyorum böylece bacak arkasındaki kası esnetip uzatıyor
sonra koşu bandında 5dk ileri, 5dk yan, 5dk geri yürütüyor toplam 250-300mt yürümüş oluyorum :) dinlenerek tabiki
bugün şunuda yaptı dizimin altına yuvarlak minder koydu, diz kırık vaziyette iken ayak bileğime 1kg ağırlık bağladı ve 3 set 15kez bacağımı düz pozisyona getirdim, bunun amacıda üst kası güçlendirmek sanırım

yani sonuç diz kireçlenmesi anladığım kadarıyla bir şekilde açılıyor ama kemik uzarken kasları uzatmazsak ilerde sıkıntı daha büyük oluyor

bende düşününce 14 yaşında kaza geçirdiğim zaman 2-3 ay bacağım alçıda kalmış ve diz hareketim sınırlanmıştı ama 8-9 ay içinde kendi kendine dizim normale gelmişti, çünkü ozamanlar kaslarımda kısalma gibi bir durum yoktu diye düşünüyorum

zey_nep_

25.01-2013, 15:37
kaltintas ; verdiğin bilgiler için teşekkürler..sende demirler hala takılıydı değilmi..peki demirler varken o hareketleri yapmak zor olmuyormu

BEYAZKARTAL

30.01-2013, 08:54
Merhaba arkadaşlar.
Benim sağ bacağım polio nedeni ile 2.5 cm kısa idi.yaşım 32.bunca sene korktum.ama yürüyüşümle dalga geçenler nedeniye bu yaz kafaya koydum amaliyat olmayı.önce internetten baya araştırdım.burdaki yazılardan çok faydalandım.hepsini okudum.olumsuz yazanda var olumlu yazanda var.ama bana kara vermemde çok faydalı oldu.internetten sonra hastane hastane dolaştım.eskişehir osmangazi ün.hastansine gittim.kafam yatmadı.konya meram tıp fakültsi hastanesine gittim.burda prof.dr. Ibrahim tuncay a muayene oldum.kendisi bu konuda akademik olarakta çalıştını söyledi.hocayı araştırdım.hastaları memnundu.abd de ilirozov yöntemi için eğitim almış orda uygulamış.konuya hakim biri.yinede araştırmam devam ettim
bütün özel hastanelerin ortapedi bölümlerini dolaştım sordum soruşturdum.
Kafama takılanları geldim hocaya tekrar danıştım.
özellikle çivi dibi intihabı konusunda çok yedirgindim hoca beni ikna etti.garanti verdi.
Muayene olduğum çoğu doktor bacak uzatmanın iyi olmayacağını yapılamayacağını söylediler ama ben umudumu kaybetmedim.
20 ağustos 2009 tarihinde amaliyat oldum.
Ha birde benim bacak kısalığından başka ayak bileğinde deşekil bozukluğu vardı.

Amaliyatla bacağıma ilizorov yöntemi aletleri takıltı.ayakbileğine de hereketli parça takıldı.15 yerden deldiler.amaliyattan 1 hafta sonra günde 1 tur ile uzatma işlemine başladım.yani günde 1 mm uzatma gerçekleşti.ramazan bayramında uzatma bitti iki bacak birbirine denk hale geldi.ayak bileğinide düzeltmek için 1 tur sıkıyordum.ama çok ağrı yaptı.15 eylülde ikinci amaliyatı oldum.ayakbileğinde ki hareketi engelleyen kıkırdaklar oluşmuş zamanla onlar alındı.ama çok ağrıdı kafayı yiyecektim.neyseki hergün iğne yaptılar rahatladım.ekimin 21 ine kadar ayak bileğini sıkma işlemi yaptım halada devam ediyorum ağrı yok .bu tarihte ayağa kalktım.ayakta durabiliyorum.koltuk değnekleri ile yavaş yavaş adım atıyorum.
çivi diplerini hergün alkol ile temizliyorum.çivi diplerinde oluşan kan pıhtılarını kurdanla alıyorum.bunlar çok önemli ihmale gelmez.benim çivi dibinde intihap yaptı.antibiyotik kullandım 2 hafta geçti.yani kortuğumuz gibi çivi intihabı çok feci bişey değil.tedavisi var.korkmayın.
şu an yaklaşık 2.5 ay oldu hiç ağrım yok sadece ayakbileği şiş buz koyuyorum.buda normalmiş.
Amaliyat olacak arkadaşlara tavsiyem hastane ve hoca çok önemli iyi araştırsınlar.kip iyi olması lazım.bu kaadarda kendiniz çok dikkatli olmanız lazım.
Bunları yaparsanız tedaviniz fazla sıkıntılı olmaz
sigara içmeyenlerin şansı çok büyük sigara içmeyeceksiniz ve içenlerin yanında da durmayacaksınız.bolbol kalsiyum alacaksınız.
Fazla bi zorluğu yok.bence tedavinizden vaz geçmeyin ertelemeyin.
Konu ile ilgili isteyen olursa yardımcı olabilirim.

detaylı bilgi almak isteyenler 530 200 2296 dan bana ulaşabilirler.

kaltintas

06.02-2013, 15:52
@zey_nep_

bende bacağımın yan tarafında ilizarov takılı yani halka şeklinde değil, ve hareketleri yaparken demirlerden dolayı herhangi bir sıkıntı çekmiyorum
fizyoterapist dizi kırma hareketlerini yaparken kaslar geriliyor ama ozamanda pek bir sıkıntı çekmiyorum, esas çektiğim sıkıntı yüz üstü yatıp diz kırma hareketini yaparken bacağımın arkasındaki sinirlerin batması resmen ağlayacak gibi oluyorum (hatta ağlıyorum için için) ama yapacak bişiy yok sanırım :(

ama bu dediğim sıkıntı herkeste olmuyor galiba başka hastalarda gördüm (bayandılar gerçi) diz kırarken kasların gerilmesinden dolayı yüzleri biraz ekşiyor o kadar, yoksa benim yaşadığım sinir batmasımı nedir onu yaşasalar kesinlikle o kadar rahat olamazlar

mpjp

07.02-2013, 18:33
estetik amaçlı yapan varsa bilgi verebilirmi acaba ??????

samsunlu34

13.02-2013, 18:06
edmd kas hastasıyım ilizarov yöntemi ile ayaklarımın düzelebileceğini söylediler daha önce deneyen yada fikri olan var mı

samsunlu34

16.02-2013, 17:48
ilizarov un riskleri var mıdır kas uzatılabılır mı ?

SonundaKostu

17.02-2013, 13:20
Akadaşlar ameliyatım 28 şubatda. Bende baak eğriliği nedeni ile çift taraflı fiksatör ameliyatı olacağım. Fakat bir çok tuhaf mesaj gördüm yukarıda. Neden yurtdışı vs seçeneklerinden bahsediliyor anlamadım. Bizim ülkemizde bu işler en ileri seviyesinde. Bakarsanız dünyada en iyi teknolojiye sahip bilgisyarlı fiksatör olan smart correction bu ülkede gelişitirilmiş. Tübitak birinciliği kazanmış. Hala ilizarov ve almanlardan bahsediliyor. Lütfen iyi inceleyin. Para kolay kazanılmıyor. Ne kadar harcayacağınızı düşünün daha iyi hizmeti burda almak varken. Bu motorlu çivininde dünyadaki ieğiticilerinden ikisi Türk. Şimdi bunlar dışarıdan hasta tedavi ediyorken bizim Almanya ya gitmemiz tuhaf olmazmı. Ben neredeyse bütün doktorları gezdim. Eğrilik düzeltirken uzatmada olacak. Bilgisayarlı fiksatörle bu iki işlem daha kısa süredede olacak inşallah. Bu çivi ile ilgili doktor muharrem inan a gitmiştim ben. Beklerken ikinci bacağında 7cm uzatamayı yapan hastası ile konuştum. Çiviyi özel siparişle getirtip ameliyat olmuş ve hiçbir sorunu olmamış. Mekanik çivide varmış daha ucuz ama o çiviyi üreten firma tüm dünyada toplamış. Kırılıyormuş ve çok mahkemelik olmuşlar. Ben 28şubat da ameliyatbolacağım. Zor olacağı kesin ama düzeleceğim inşallah. Hastane bu fiksatörün parasınıda ödüyormuş. Dualarınızı eksik etmeyin. Amrliyatdan sonra sonucu yazarım. Sorunuz olursada cevaplamaya çalışırım ameliyata kadar.

reyyansu

20.02-2013, 00:00
hepinize geçmiş olsun arkadaşlar benim kızımda da 90 derce skolyoz ve sağ ayakta 6 santim kısalık var.skolyoz için gittiğim doktor önce ayak düzeltilsin dedi.hakan kınık a götürmeyi düşünüyorum.ama şu an ibni sina da ameliyat yapıyor mu .ve ameliyatları devlet karşılıyor mu?özelde yapıyorsa sigortası olana kaç liraya mal olur.bahar88 özellikle paylaşımda bulunursa sevinirim.

ihsen

20.02-2013, 09:12
arkadaşlaröncelikle herkese geçmiş olsun
benim sol bacağım poli sekeli orta derecede atropi mevcut 3-4 cm. kısalık var yaşım 38 ALLAH a hamd olsun hiçbir sıkıntım yok uzatma için ameliyat olmamı tavsiye ediyrmsnz.şimdiden teşekkürler

elif_kız

20.02-2013, 10:33
bana kalırsa hıc olmayın derim. İlizarov sonucu kas uzatma oldum.

kaltintas

22.02-2013, 12:25
@elif_kız

bu kas uzatma ameliyatı nasıl birşey biraz anlatabilirmisin? kası nasıl uzatıyorlar?

bende femurdan uzatma oldum ve kaslarım gerilmeye başladı

SonundaKostu

23.02-2013, 09:46
İhsen, eğer şuan sana çok ciddi sıkıntı vermiyorsa 3cm için ameliyat riski bence almamalısın. Ama bel ve sırt problemleri varsa durum ayrı tabi. Eğer ameliyat olacaksanda bu motorlu çivi fitbone çok çekici geliyor insana. Fiksatörü taşımak derdi olmuyor sonuçta. Tek sorun her doktor motorlu çivi yapamıyor. Ben bu çiviyi satan adamlara sorup bulmuştum kimlerin yaptığını ve doktorların hepsini de ziyaret ettim görüşmek için. En çok ameliyatı muharrem inan yapmış ve onada çok güvendim zaten. Gerçi o bana smart correction fiksatörü ile ameliyat planladı ama iyi olacağımı düşünüyorum inşallah. Bakalım nasıl olacağım 28 şubatddan sonra.

karabasann

25.02-2013, 01:22
ameliyat olmak isteyen arkadaşlar kalça sorununuz varsa ilizarov şart, normal kısalık varsa kalça sağlamsa motorize yöntemi daha basit, hacettepede salih hoca var bu ameliyatı çok yapıyo ben ameliyat tarihi aldım bekliyorum pskolojik olarak üzerinizde baskı olacak ömür boyu bence bu şansı denemek lazım iyi düşünelim doktorum bana ol eskisinden daha iyi olursun dedi alaattin06kartal@hotmail.com faceden yazın msn pek bakmıyorum

gulustan

25.02-2013, 05:02
Merhaba çok gecmış olsun çok yakın arkadaşım skolioz hastası 4cu dereceyi size bir doktor öneririm Serdar Özgen Acıbadem İstanbul o kızı hayata getirdi benım arkadaşın omurqası o kadar eylmiştiniz o yuruyemiyordu

destiny07

01.03-2013, 21:56
Selamün aleyküm kardeş benim doğuştan hastalığım var hipotroid bu hastalık yüzünden boyum kısa kaldı yaşım 32.doğuştan hastalık sebebiyle boy kısalığının ameliyatını devlet karşılarmı ? bu konu hakkında bilginiz varmı ? çok önemli yoksa büyüme hormonu tedavisine bakacağım

hatice75

01.03-2013, 23:52
Selam arkadaslar bende tektarafli kalca cikigi var 8.9 cm kadar ameliyat olmak istiyorum ama riski olurmu olan varsa bilgi verirse memnun olurum

Hepinize gecmis olsun allah sifalar versin insallah

selimataoglu

07.03-2013, 16:37
Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun estet,k amaçlı olan varmı varsa ssk karşılıyormu hasan hoca bu konuda iyi diyorlar maliyeti toplamda kaça çıkıyor

sunlight

14.03-2013, 11:33
Sevgili Catania ve Polly boy uzatma ameliyati olmayi dusunuyorum. Boy uzatma konusu benim icin fazlasiyla muhim, fakat kozmetik amacli oldugu icin de pek cesaretim yok acikcasi. Yazdiklarinizin bir kismini okudum, umuyorum su anda sagliginiz iyidir. Ameliyatla ilgili olarak detayli bilgilendirebilmeniz mumkun olursa cok ama cok sevinirim.

rayc

28.03-2013, 22:21
Merhabalar herkese,

Gordugum kadariyla bu baslik biraz daha mesgul :) Ben su anda yurtdisinda ikamet ediyorum. Turkiye'ye dondugum zaman Dr.Mehmet Kocaoglu ve Dr.Muharrem Inan ile gorusecegim. Birkac hafta once de Amerika'da Dr. Dror Paley ile gorustum. Bir aksilik olmazsa insallah Eylul-Ekim aylari gibi estetik amacli boy uzatma ameliyati olacagim (gerci estetik demek hic hosuma gitmiyor - mecbur oldugumu dusunmeseydim yapmazdim). 21 yasindayim, boyum 1.65. Bu ameliyati yillardir arastiriyorum. Sorunuz varsa lutfen sorun, elimden geldigince yardimci olmaya calisirim.

Burada tibbi rahatsizlik sebebiyle operasyon gecirmek zorunda kalan arkadaslar da var, onlara tecrubelerini yazdiklari icin de cok tesekkur ederim.

zey_nep_

29.03-2013, 00:12
rayc; peki görüştüğünüz doktorlar arasından kime karar verdiniz..onu yazmamışsınızda

rayc

29.03-2013, 02:49
Zeynep merhaba,

Henuz yalnizca Amerikali Dr.Paley ile bizzat yuzyuze gorustum. Kesin karar verebilmek icin Mehmet hoca ve Muharrem hocayla da yuzyuze gorusup konusmam gerekiyor. Mumkunse Almanya'ya gidip Dr. Augustin Betz ile de gorusup nihai kararimi verecegim. Cunku butun bu doktorlar farkli metodlar kullanmayi tercih ediyor. Ornegin Dr. Paley PRECICE denen piyasadaki en yeni cikan internal (icten) uzatma cihazini kullaniyor. Dr. Betz Albizzia denen internal cihazin biraz daha gelismis bir versiyonu olan Betzbone'u kullaniyor. Mehmet hoca LON (civi uzerinden uzatma) yontemini tercih ediyormus. Hepsinin arasinda ciddi farklar var - avantajlari ve dezavantajlari mevcut. Simdi telefondan yaziyorum, musait bir zamanda avantaj ve dezavantajlarini bildigim kadariyla yazayim.

zey_nep_

31.03-2013, 00:32
adam frame with paley's method Dünyadaki ilk Navigasyon Destekli Sirküler Eksternal Fiksatör (http://tr.wikipedia.org/w/index.php?title=Navigasyon_Destekli_Sirk%C3%BCler_ Eksternal_Fiksat%C3%B6rd%C3%BCr&action=edit&redlink=1) müş..bende ameliyat olmadan önce bu şekil araştırmıştım fakat çok pahalıydı ameliyatları..tabii bütçe meselesi..ayırdığın bütçe uygunsa dr.paley 'in çok iyi olduğu söyleniyor..evet hepsinin kullandığı metod farklı..seninde dediğin gibi hepsinin avantaj ve dezavantajları var tabii..ama senin kendine nasıl baktığında önemli ameliyat sonrasında..hepimizin hakkında hayırlısı olsun..inşallah doğru kararı verirsin.

rayc

31.03-2013, 13:13
Paley gercekten inanilmaz pahali.. Gerekli butceyi ayirdim fakat daha hesapli opsiyonlari da dusunecegim, nitekim 2 ameliyat olmayi planliyorum. 7,5 arti 7,5 = En az 15 cm. Hayatimin 1,5-2 senesini bu is icin ayirdim. Tabii tekerlekli sandalyedeyken de hayatin keyfini cikarmayacagim diye bir kaide yok :) Spora gitmeye, kitap okumaya, film izlemeye devam, her gun disiplinli fizyoterapiyle beraber.. Tabii Allah cektirmesin ama ne yalan soyleyeyim, cektigim acidan bile zevk alacagim. Yillardir bekledim bunu yapmak icin. Sukurler olsun zamani yaklasiyor.. Senin durumun nedir Zeynep? Oldun mu bu ameliyati, olmayi dusunuyor musun? Veya tibbi bir gereklilik mi var? Her halukarda gecmis olsun.

SonundaKostu

06.04-2013, 19:44
Zeynep, bu adam frame ile ilgili yazdığın sanırım hatalı. Bu konuda literatüre radyografik navigasyon ile kemik eğriliği düzeltme sisteminin patenti de bir Türk'e ait ve kullanılan ilk sistem ise Smart Correction. Benim ameliyatımda da smart correction kullanıldı ve çok şükür şifa da buldum. sen nerede ameliyat oldunda fiksatör pahalı geldi ki? Üniversite ve Devlet hastaneleri smart correction kullandıklarında SGK bunun ücretini ödüyor ve sana bir ödeme gelmiyor ki?

zey_nep_

06.04-2013, 21:46
sonundakostu; ben fiksatör pahalı diye bir cümle kullanmadımki.. dr paley in yaptığı ameliyatlar yüksek dedim..tabiiki her fiksatör ameliyatı olan yüksek ödeme yapmıyor..hem benim bahsettiğim doktor yani dr. paley yurt dışında..dolayısıyla bizim sigortamız onu karşılamıyor.

selimataoglu

08.04-2013, 15:42
RAYC ARKADAŞIM Hocam geçmiş olsun inşallah bir problem olmaz skıntı olmaz sağlığına kavuşursun
bende seninle aynı skıntıyı paylaşıyorum araştırmışsın ameliyatın maliyeti ne kadar

kaltintas

09.04-2013, 14:53
@umudum25
@zey_nep_

diz bükmede ne durumdasınız?
bende haberler pek iç açıcı değilde

umudum25

09.04-2013, 20:35
kaltintas; merhaba bende diz bükmede zorlanıyorum 75 derece bükebiliyorum bu yetersiz tabi çok zorlamak çok çalışmak ve çoz zaman gerek en azından 90 ile 110 dereceye gelebilsek biraz rahatlarız senin şu an kaç derece de acaba ne kadar bükebiliyorsun ilizarov ne durumda?

selimataoglu

11.04-2013, 14:50
zeynep hanım merhabalar ben estetik amaçlı olmak istiyorum bu ameliyatı ama hiç bir bilgim yok bununla ilgili bu yöntem türkiyede ne düzeyde maliyeti ne kadar sigorta karşılıyormu hangi doktor en iyi ve makul. cevap yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim okuduğum kadarı ile siz ameliyat olmuşsunuz estetik amaçlımı oldunuz sıkıntı çekiyormusunuz ne kadar sandalyeye yada yatağa bağımlı kalıyorsunuz

zey_nep_

11.04-2013, 15:41
@kaltintas benim diz bükebilme oranımda umudum25 gibi sayılır..yani 90 derece yapmaya uğraşıyorum ama henüz o kadar olmuyor zorlayıncada ağrı oluyor dizimin yanındaki çivi diplerinde..ama elimden geldiğince zorlamaya çalışıyorum..umudum25 in dediği gibi 110 lara falan gelsek çok iyi olacak...seninki ne durumda..birde arkadaşlar sizin çevirmeler bittimi..yani kaynamaya mı bıraktınız..hangi aşamadasınız? birde kaç cm uzatma yapıldı?

@selimataoglu ben estetik amaçlı değil bacağımda kırılmalar ve yanlış tedaviler yüzünden kısalık vardı o yüzden ameliyat oldum..kozmetik amaçlıda yapılıyor tabiiki ama sanırım onu sigorta karşılamıyor buda yüksek ödeme yapmanıza sebep olacak sanırım..daha önce bu şekil yani estetik amaçlı ameliyat olan arkadaşlar var önceki sayfalarda paylaşımları var..doktor önerileri de var..metin küçükkaya, mehmet kocaoğlu gibi..sizin hangi şehirde olduğunuzda önemli çünkü bu ameliyatı olduktan sonra sık sık hastaneye gitmeniz gerekecek ve yaptığınız uzatma oranına göre iyileşme süreciniz belki 1 yılı aşacak..

kaltintas

12.04-2013, 12:27
ben 15 Aralıkta ameliyat oldum ve şu anda 6cm uzama oldu 1.5-2 ay önceye kadar zorlayınca bende 70-75 derece büküyordum ama şu anda kaslarım fazla gerildi, zorlayınca ancak 45 derece kadar oluyor, şu anda hiç konforlu bir durumda değilim, değneklerle yürürken bazen kaslarıma sancılar giriyor
22 Nisanda 2.ameliyatımı olacağım ve ilizarov çıkartılarak içerdeki çivi sabitlenecek, doktorumun demesine göre ameliyattan 1 hafta kadar sonra rahatlamaya başlarmış bakalım nasıl olacak.

@umudum25
@zey_nep_

sizin durumlarınız hakkındada biraz bilgi almamız mümkünmüdür? ne zaman ameliyat oldunuz, nereden uzatma yapıyorsunuz, ne kadar uzattınız gibi?

22.03.2013 tarihli röntgenim

http://j1304.hizliresim.com/18/d/lzzv1.jpg

uzatma 3-3.5cm iken fotoğrafım (ozamanlar şimdiye göre çok rahattım)

http://i.imgur.com/sc0rrQd.jpg

umudum25

13.04-2013, 19:44
kaltintes merhaba; ben ameliyatı olalı çok oluyor yaklaşık olarak 11 ay oldu uzatma senin olduğun yerde femurdan yani dizin hemen üst tarafından oldu ama benimki çember olandandı, seninki tek taraflı rahat ve konforlu benimki bu kadar rahat değildi:(( haliyle sen daha iyisin

bu ameliyat ne yazık ki çok zor ve iyileşme süreci çok uzundur yeni yeni toparlanıyorum değnek kullanmayı yeni bıraktım 1 ay oldu ama her yere değneksiz gidemiyorum zaman zaman kullanıyorum yinede

diz beni çok uğraştırdı ta ameliyatın başından beri bükemedim dediğim gibi şu an 75 derece bükebiliyorum egzersizlere geç başladım çünkü ilizarov takılıyken bükemedim fizik tedaviye başlarken 15 derece bükülüyordu ancak ilizarov çıktıktan sonra yani şubatın sonlarına doğru başladım fizik tedaviye egzesizlere o kadar uzun zaman bükülmeyincede şimdi bükmede zorlanıyor haliyle ve daha çok zorlamam gerek ağrılara dayanmam gerek artık ne kadar başaracam bükmeyi bilemiyorum
seninki 75 derece büküldüyse önceden dr.nun dediği gibi 2.ameliyatından sonra da bükmen daha kolay olacaktır yinede egzersilerini ihmal etme
endişelenmene gerek yok inşallah daha iyi olur daha rahatlayacaksın şu anki gerilmeler ağrılar sancılar çok normaldir uzama olduğu sürece bunlar olacaktır kaçınılmaz ben ben bu ağrılarımın artmasına dayanamadığım için kısalığı tamamlayamadım yani 1.5 cm daha uzatmam gerekirken bıraktım çevirmeyi dr.uma dayanamıyorum artık bırakacam dedim o da tamam dedi ama sen beni örnek alma :)) tedavini yarım bırakma derim

kaltintas

13.04-2013, 23:23
@umudum25

benim 3-5mm kaldı oda ameliyata kadar tamamlanacak, kaslar iyice gerildiğinden bacağımı düz vaziyette yukarı kaldırmam bile zorlaştı ki önceden bu hareketi bileğime 1kg kum torbası bağlıyken arka arkaya 15 kez yapabiliyordum şimdi ise boşta 10 kez filan yapabiliyorum
senin kaslarındaki sancılar geçtimi? geçtiyse uzatmayı kestikten sonra ne kadar sürede geçti?
sen ne kadar uzatma yaptın?

bu arada yaşın kaç? erkekmisin, bayanmı? (fizik tedaviye giderken birkaç bayan hasta gördüm femurdan uzatma olanda onun için sordum, bayanların kasları daha esnek sanki daha rahat atlatıyorlar gibi)

selma özen

14.04-2013, 04:50
aynı ameliyatı geçirdim eğridir kemik hastalıkları hastanesi bu konuda uzman

zey_nep_

15.04-2013, 00:11
@umudum25 senin ksalık ne kadardı peki? benim demirlerde seninkiler gibi halka..o yüzden yürümek de egzersizler de daha zor..benimde sizler gibi uzatma femur kemiğime yapılıyor..doktorumun dediğine göre kemiğimin kaynaması normalden daha geç oluyormuş..egzersizleri elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum fakat halkalar hem egzersizleri hemde yürüyüş yapmamı zorlaştırıyor..umudum25 senin artık bittimi tedavin birde toplamda kaç cm uzatma yapıldı? hepimize Allah acil şifalar versin.

selma özen

15.04-2013, 09:14
sanırım kısalıklarımız farklı benim demir falan takılmadı bacak arkasındab açılarak uzatıldı topuk yere değmiyordu herhangibir cihaz takılmadı doktor tavsiyem yok benim doktorum şimdi yoktur bir ara başhekimdi ama yaşlanmıştır emeklidir

rots61

15.04-2013, 11:42
6 şubatta sağ femurdan uzatma ameliyatı oldum. Exernal fixatör denilen cihaz ile uzatmam biteli yaklaşık 10 gün kadar oldu. Doktorum Ankara gazi hastanesinde doç.dr. ali turgay çavuşoğlu işinde uzman bir insan uzatma ameliyatları konusunda birçok hastası var ve memnun olmayan görmedim iyi bir araştırmanın sonucunda bende kendisine ulaştım ve şuanlık halimden memnunum.. bu sıkıntıda olan arkadaşlara tavsiyem tedavinizi geciktirmeyin biran önce olun. burada yazan herşeye kafanızı takmayın bazı arkadaşlar çok olumsuz konuşmuş, tabi birçok komplikasyon mevcut ama siz elinizden geleni yapıp gerisini Allaha havale edeceksiniz. 45 gun uzatma yaptım günde 1mm'den toplam 4.5 cm. uzatmaya başlamadan önce 15 gün bekledim. şimdi de kemikleşme aşamasındayız bekliyoruz yaklaşık 3-4 ay süreceği söylendi. hakkımızda hayırlısı.. herkese geçmiş olsun.

umudum25

15.04-2013, 17:38
zeynep; benim uzatma bitti ilizarov çıkalı çok oldu 5 cm kısalık vardı ama ağrılara dayanamayınca dr.uma da danışarak sonlara doğru çevirmeyi yani uzatmayı bıraktım dayanılacak gibi değildi o ağrılar benim kısalık 1.5 cm kadar kaldı onuda göze alarak bıraktım

6 ay ilizarov kaldı o çıkarıldıktan sonra alçıya alındı bu elastik amerikan alçı denen alçı o bildiğimiz ağır beton alçıdan değil koruma amaçlı kemiğin daha sertlerşmesi ve kaynaması için alınıyor bende 45-50 gün kadar kaldı alçı çıkarıldıktan sonra başlayabildim ancak fizik tedaviye yani geç başladım ben

kemik oluşumu ve kaynamayla ilgili sorun yaşamadım şükür erken kaynadı kontrollerde dr.un görünce hızlı kaynıyor demişti bunu tabi bol yürüyüşüme ve beslenmeme borçluyum kanımca çünkü özellikle de yürüyüş çok çok önemli daha öncede söylediğim gibi günlük yürüyüş ortalama 2-3 saatten aşağı olmaması gerek ağrılara rağmen aksatmadım hiç evde çıkamadım yinede yürüdüm bol bol bunu herkese tavsiye ederim kesinlikle yürüyüş şart yoksa kaynamada zorluk yaşarsınız ama o dönemde dizimi bükmek için ne kadar uğraştıysamda olmadı o ayrı mesele bükemediğim için şu an onun zorluğunu çekiyorum hala bükmemk içi ayrı bir çaba sarf ediyorum dediğim gibi 15 derece açılıyordu sadece şimdi 75 -80 dereceye doğru ilerliyorum daha çok uğraşmam gerek
sen dizini şu an kaç derece bükebiliyorsun zeynep;

zarbo17

15.04-2013, 19:56
7-8cm uzatma en az iki ameliyatta olur diz altı ve diz üstünden ameliyat olman gerekir. İzmir sağlık yönünden şanslı İstanbul hem pahalı hemde ameliyat ve tedavi zor. Ben ist Samatyada oldum. Ama benim dr emekli oldu onun için orda iyi dr var diyemem ama izmirde çok başarılı dr var. Şimdiden geçmiş olsun ameliyat uzun ve yorucu.. Amelliyat olmadan önce hastaneler biraz araştır. Birde senin için neresi daha yakın ve kolaysa orda ameliyat ol bol şans.. Ben 13cm uzattım gayet memnunum hayatımdannn..

rayc

16.04-2013, 00:58
Selim cok sagol kardesim, gec cevap verebildim afedersin.Maliyet doktordan doktora ve yontemden yonteme cok buyuk farklilik gosteriyor. Kurgan, Rusya'da 10 bin dolara yapan da var, Amerika'da 100 bin dolara yapan da var. Onemli olan maliyetten ziyade sagligin, ve guvendigin bir doktorla bu ameliyati olabilmek.

ddmerve;
Ben estetik amacli olacagim

ddmerve

17.04-2013, 14:12
rayc;

kararınızı verdiniz mi peki doktor yönünde ? birde maliyeti ne kadar bir fikriniz var mı ?

zey_nep_

17.04-2013, 22:41
@umudum25; bende senin gibi 75-80 derece bükebiliyorum yani 90'a ulaşamadım..çabalıyorum ama olmuyor..zaten dizimi bükerken bacağımı aşağıdaki halkaya değdirebilirsem 90 derece olmuş olacak ama değdiremiyorum malesef..çabalıyorum ağrılarım oluyor dizimde..birde bacağımın üst taraflarında..yürüyüş malesef senin kadar yapamıyorum çünkü 10 dk falan yürüdükten sonra çok ağrılarım oluyor devam edemiyorum.

rayc

23.04-2013, 10:38
Henuz kararimi vermedim. Turkiye, Almanya veya Amerika'da olacagim. Fiyatlar cok degiskenlik gosteriyor. Amerika'da PRECISE internal cihazinin fiyati 100 bin dolardan fazla. Almanya'da Betzbone internal cihazinin fiyati 60-70 bin dolar civarinda olmasi lazim. Turkiye'de LON (civi ile uzatma) oldugu icin tahminimce cok daha hesapli olacaktir.
rayc;kararınızı verdiniz mi peki doktor yönünde ? birde maliyeti ne kadar bir fikriniz var mı ?

yakisikliama_1.69

28.04-2013, 20:36
Merhabalar, öncelikle herkesten özür dilerim. Sebebi ; benimgibi sırf kompleksi yüzündendegil sağlık sorunu yüzünden boyundan rahatsızhayata küsmüş arkadaşların sayfasını meşgul ettiğim için.1.69 boyum var artık özgüven sıfır evden dışarı çıkmak istemiyorum. Yaş 23 boy 1.69. Kesin sonuç risksiz 178-180 olmak istiyorum.lütfen mesaj ve tecrübelyerinizi bekliyorum

kaltintas

28.04-2013, 21:15
anlayamıyorummmmm, 1.69 nasıl sizi tatmin etmiyor anlayamıyorum, bir sürü dünya starları var milyonlarca dolar servetleri var sizden kısa boyları var, böyle bir işe girişmiyorlar

dışardan bakınca çok kolay geliyor galiba bu işler?

sizde giyin Tom Cruise gibi gizli topuk ayakkabı keyfinize bakın yaw

bacak eşitsizliğinden mecburen ameliyat oldum (bel ağrıları vs) hemde en iyi doktorlardan birine (Prof. Metin Küçükkaya) yaşadıklarımdan sonra neredeyse hatamı yaptım diyecem, belki herkesin durumu zor geçmiyordur, ama çok zor bir süreçte yaşayabilirsiniz, pişman olursanızda geri dönüşü yok, hayatta en önemli şey sağlık yaşadıkça sözde değil özde öğreniyorum bu lafı

bence önce bir süre psikoloğa gidin ve vücudunuzla barışık yaşamayı öğrenin, ha desenizki erkeğim ve boyum 1.55 felan anlayacamda, 1.69 bu ne be abi

rayc

28.04-2013, 22:31
Hem seftali istiyorsun hem de tuysuz olsun diyorsun :) Olmaz kardesim. 23 yasinda ameliyattan baska cozum yok, uzgunum. Ameliyatta da her zaman risk var. Benim gibi her turlu riski alirim diyorsan, iyice arastirmani yap, defalarca dusun ve hala olmak istiyorsan yap.

i.z.m.i.r

30.04-2013, 21:27
iyi akşamlar arkadaşlar . ben 20 yaşındayım sol bacağımda doğuştan 9 cm femur kısalığı vardı izmirde mikroelcerrahi hastanesinde bundan 7 ay önce amaliyat oldum doktorum alanında bir numara bu tür amaliyatlarda doktor çok önemli . ben doktorumdan son derece memnunum herşey çok şükür çok güzel gitti hiçbir sorun yaşamadım amaliyatımdan sonra tabikide acı çektim hemde çok acılar çektim . doktorum 4 ay içersinde cihazı çıkarırız dedi ve çıkardı . fiksatürüm bacağımın yan tarafındaydı yuvarlak değildi o yüzden yatmakta sıkıntı çekmedim pansumanı hergün günde 3 kere yaptım haftada bir gün kontrole ve fizik tedaviye gittim amaliyat olduktan 3 gün sonra ayağa kalktım ve fizik tedavim başladı 4 ayda cihazım çıktı cihazım çıktığında dizimi 40 derece bükebiliyordum cihazım çıktıktan sonra çok kolaylaştı herşey fizik tedavinin çok faydasını gördüm 15 gün içinde hareketlerim normalleşti şu anda 65 derece bükebiliyorum dizimi koltuk değneksizde yürüyebiliyorum ama genelde tek değnek kullanıyorum yürürken dizimi bükemediğim için yüremem biraz zor oluyor doktorum dizim yumuşadıkca sorun olmayacağını söyledi bunları burada anlatması çok kolay ama 7 ayda neler yaşadığımı anlayabilirsiniz bu sayfada yazılanları okuduktan sonra kendimi çok şanslı görüyorum çünkü hiç bir sorun olmadan bacak uzamam gerçekleşti kemiklerim çok çabuk kaynadı doktorum çok memnun . benim şu anda tek sorunum dizimin bükülememesi doktorum acele etme diyor ama ben sabırsız biriyim . 7 aydır fiziktedaviyi hiç bırakmadım ama pasif 65 aktif 55 derece bükebiliyorum bazı arkadaşlar 4-5 günde 90 derece büktüm demiş nasıl olduğunu merak ettim . ben genelde ayağımı aşağı sarkıtarak oturuyorum 3,5 kilo ağırlık bağlıyorum 40-45 dakika ağırlıkla oturdukdan sonra çıkarıyorum ağırlığı sonra dizim çok ağrıyor birden düzelmiyor ama kaslarım yorulduğu için salıyorlar kendisini sizede önerebilirim sürekli ağırlıkla çalışıyorum ben . sıcak su koyuyorum dizime 15 dk tutuyorum sonra annemin yardımıyla bükmeye çalışıyorum . yüzüstü uzanıp ayağıma çarşaf bağlıyorum çekiyorum onunda çok faydası olduğunu düşünüyorum benim söyleyeceklerim bukadar herkese geçmiş olsun iyi akşamlar

rayc

30.04-2013, 23:19
izmir, cok gecmis olsun. Sabret, zaman gectikce cok daha iyi olacaksin insallah. Doktorun kimdi, sorabilir miyim acaba?

kaltintas

01.05-2013, 11:06
@i.z.m.i.r

bencede doktorunun dediği gibi sabırlı olmalısın, 7 ayda 9cm uzatıp birde değneksiz yürüyebiliyorsun bence çok güzel, yaşının genç olmasınında katkısı vardır muhakkak
ben 36 yaşındayım 4ayda 6cm uzattım femurdan, fiksatör çıkalı 9gün oldu dizim ancak 20-25 derece bükülebiliyor, bu ameliyatların en zor kısmı kemikten ziyade diğer dokuların uzaması sanırım

senin femur içinde intramedüler çivi var değilmi?

yakisikliama_1.69

09.05-2013, 14:43
Arkadaşlar içten tabanlı ayakkabı almayı düşünüyorum . Bu ayakkabılar yazıldığı gibi gerçekten +7 cm uzunluk sağlıyor mu? Alıp kullanan memnun kalan veya kalmayan arkadaslarimdan cevap bekliyorum. Normal ayak numaram neyse aynı numarami alınmalı? Ayağı sıkma vs oluyor mu ?

kaltintas

10.05-2013, 13:00
@yakisikliama_1.69 aşağıdaki linki bir incele altında kaç numara giyiyorsanız o numarayı sipariş edin yazıyor, ama bulunduğunuz şehirde satan varsa tabiki deneyip almak daha iyidir böyle bir imkan yoksada satıcı ile görüşüp uymaması durumunda büyüğü yada küçüğü ile değiştirilebilir belki

Kejil Model Mat 0 Deri +9 Cm Gizli Topuk

(http://www.gizlitopuklar.com/index.php?route=product/product&product_id=82)sürekli topuklu ayakkabı giymeninde başka başka sakıncaları olabilir dikkatli olmak lazım

yakisikliama_1.69

11.05-2013, 18:01
kaltintas;

Teşekkür ederim siz kullandınız mi bu tür ayakkabıları ?

kaltintas

11.05-2013, 18:26
yok ben kullanmadım benim tek bacağım kısaydı çünkü, topuklu ayakkabı sakıncası derken hani arasıra televizyonlarda söylüyorlarya bayanlar sürekli yüksek topuk giymesin ayak bileği ve parmaklarda problem yapar diye ordan aklıma gelip yazdım

serapbozok

14.05-2013, 00:35
Arkadaslar hepinize cok gecmis olsun obcelikle benim oglumun dogustan 3 cm kisaydi ve 5 yasina kadar fark acildi 9ncm oldu 6 ay once uzatma amaliyatinoldu ust ve alt bacagina ilizavorun bir ust modeli takildi us bacaktan 6 cm alt bacakta ise 3 cm uzatma yapildi.iki gun once alt taraftaki demirler cikti alciya alindi..ustekinin cikmasina var acilan kemigin dolup saglasmasini bekliyoruz..bu 6 ay icinde cok buyuk zoruluklar yasadik ay bir hastaneye yattik demir dipleri enfeksi oldu cok iyi bakmama ragmen antibiyotik tedavisi uygulandi sukur gecti ..bacagi acarken yavrum cok acilar cekti canindan can gitti..yemiyor 7 kilo verdi o aci cekti b en 6 ay agladim bin katibyuregim yandi amaliaytan ciktiktan sonra agrilara daganamadi beni oldurun diye yikti bi anne icin en aci olaydi ama hepsi gecti sukur suan cok iyi bukadar aci cekmesine ragmen pisman degilim yavrumunnileride rahat bir hayat surdurecegini bilmek inuda benide mutlu ediyor daganma gucu veriyor..bu yazdiklarim sizi kesinlikle korkutmasin bunlarin hepsi beklenen seylerdi sadece o anlik seylerdi..olmak istiyenler kesunlikle olun herseyin bir zorlugu vardir..beniknoglum hollandada oldu cok ama cok memnunum doktorumdan sormak isteginiz varsa seve seve yardimci olurum iyi geceler

musa29

06.06-2013, 20:16
Arkadaşlar Ben uzatma ameliyatı oldum. bilgi isteyenler 05074792924 ve 05534776302 arasın bilgi veririm

musa29

08.06-2013, 10:48
Arkadaşlar ben geçen yıl oldum. Çok Başarılı geçti. Memmunum Gümüşhane Devlet Hastanesinde Oldum Op. Dr. Sinan YILAR Çok başarılı dr. Tavsiye ederim. merak ettiğiniz sormak istediğiniz birşey olur sa 0 553 477 63 02 veya musaagac@hotmail.com e-mail atabilirsiniz.

ceydafumet

09.06-2013, 00:33
aradım görüştüm bir bacağım diğerinden 6 Cm kısa özel olarak bir ayakkabıyı topuklu diğerini topuksuz yaptılar inanılmaz rahat ve şık oldu üstelik cokta yardımcı oldular (fiyat ve ilgi alakada) Çok memnun kaldım 3.siparişimi verdim umarım bu site benim gibi problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olur.

Özel sipariş alıyorlar kaç cm femur kısalığı varsa bacağınızın ona göre 1cm den 9 cm'e istediğiniz ölçüde birini topuklu diğerini topuksuz yapıp gönderiyorlar.

Gizli Topuklu Erkek Ayakkabısı uretici firma,topuk,erkek,ayakkabi, boy uzatan ayakkabı,uzun boy,boy uzatan (http://www.gizlitopuklar.com)

musty35

09.06-2013, 01:45
9cm ustu olmaz heralde, 9cm ustu yaptıran varmı?

türkan34

09.06-2013, 01:48
ewet izmir egepol hastanesinde 17 cm uzatıldı kızımın ayakları doktorumuz mustafa ayas

JAPSPT

13.06-2013, 18:52
yakisikliama_1.69 ve rayc arkadaşlar ne yaptı en son. veyahut şuana kadar sadece estetik için olup iyi sonuç alan varmı yada genel olarak bu ameliyat sonrası kötü sonuç yaşayan duyan bilen varmı? Bende 1.62 bir erkek olarak arada sırada aklıma gelmiyor değil :confused: Bu konuda bilgi alabilceğim birileri pm atabilirmi mail veya skype dan daha ayrıntılı konuşalım. Birde bacakdan diz altı ve dizüstünden toplam 12 cm uzatılsa görüntü olarak bi orantısızlık gözükmüyormu? Sonuçta insan bedeni tüm uzuvları birbiriyle orantılı değilmi?

ddmerve

19.06-2013, 19:51
bacak eğriliğim var ve bununla birlikte estetik boy uzatma düşünüyorum.
estetik olarak boy uzatanlar hakkında pek fazla bilgiye ulaşamadım.

kaltintas

20.06-2013, 08:06
@ddmerve

merhaba bacaklarınızın ikisinde birden mi eğrilik var yani parantez bacak dedikleri durummu var
sakıncası yoksa boy fotonuzu gönderebilirmisiniz (yüzünüzü kapatıp)
boyunuz kaç bu arada?

ddmerve

20.06-2013, 20:47
kaltintas;

evet aşırı derece de bir eğrilik olmasada var,ve malesef ağrım oluyor sık sık .
boyum 1.66

Engelsiz07

22.06-2013, 19:51
Merhaba arkadaşlar, bende Mersin'den yazıyorum, talasemi hastasıyım(akdeniz anemisi), 3-4 haftaya 2 ünite kan alıyorum, yaşım 26, bir kurumda hizmetli olarak çalışıyorum.Size o kadar çok anlatmak istediğim şey var ki, o kadar doluyum ki; ama başınızı ağrıtmak istemiyorum.Bana yardımcı olmanızı ve ne yapmam konusunda yol göstermenizi istiyorum; çünkü dertlerimiz hemen hemen aynı. Hikayemi kısaca anlatayim;

Ayda sadece kan almak dışında başka bir problemim yoktu, yaklaşık 17 yaşında okulumuzun bir gezisinde düşüp sol dizimi çarptım, nolduysa sanırım bundan sonra oldu, sağ bacağım normal bir şekilde çalışırken sol dizim rahatsızlık vermeye başladı, tabi o yaşlarda futbol maçı yapıyordum ve bisiklet sürüyordum günde en az 5-10 defa düşüyordum; ama böyle bir ağrının o geziden sonra olduğunu düşünüyorum, neyse olan oldu artık bu kadar uzun uzadıya anlatmaya gerek yok. 17 yaşından 19 yaşıma kadar arada sırada ağrı yapması beni ve ailemi çok rahatsız etti ve bir ortopedi doktoruna gittik, bu sıralarda da pek maddi yönümüz iyi değildi, devlet hastanesinde sıradan bir doktor bakıp alçıya alınması gerekiyor dedi. Normalde çok hırçın ve bir o kadarda çok akıllı bir çocukluğum geçti, durumu düşünüp doktora sordum bacağım "neden alçıya alınıyor" diye bana ters bir cevap verip gidip sardırmamı söyledi, bacağımın kırık olmadığını da biliyorum bütün fonksiyonları yerine getiriyor; ama neden hala alçıya aldıracağımı anlamış değildim, tam pamukla bacağımı sararken masadan kalkıp öfkeyle terk ettim. Ondan sonra bilmiyorum belki psikolojik olarak sol dizimin ağrısı bir kaç sene geçti. Futbol oynayabiliyordum, bisikletle okula gidiyordum, yürüyordum, koşuyordum, sonra ne olduysa 20 yaşımda tekrar ağrı başladı ve iyi bir uzman fizik tedaviye gittik, adam sol bacağımın sağ bacağımdan 3 cm kısa olduğunu söyledi. Şaşkına döndüm, çok üzüldüm, sağ bacağım sol bacağıma kombine olup kısalığa uyum sağlamış olsa gerek ki fazla hissetmiyordum, bana dizlik ve topuk destekli ayakkabı kullanmamı önerdi, normalde ameliyat olmam gerektiğini; ama Talasemi hastalığımdan dolayı ameliyattan sonra sorunların daha çok artacağını enfeksiyon riskinin olduğunu söyledi. El mahkum topuk destekli ayakkabı ve dizlik kullandım 2-3 sene. Tabi bütün bunlar olurken boyumun uzaması devam ediyordu, sol bacağımın uzamadığını hissediyordum; ama sosyal yaşantımı da hiçbir şey olmamış gibi yaşıyordum. Neyse devlet memuru olduk hizmetli olarak atandık, para kazanmaya başladık ve kuzenim Adana'da polis olarak çalışıyordu, onun yanına gezmeye geldiğimde ortapedia hastanesine gittim Mahir Gülsen adlı ünlü bir prof. doktorun muayenesine gittim, adam soğukkanlı biri, fazla konuşmayan fazla açıklama yapmayan; ama işinin ehli bir çok ameliyat yapmış birisi zaten ameliyat için istediği ücrettende işinde iyi biri olduğunu biraz kestirdim. Mahir Bey detaylı bir tahlil ve tetkik sonucu sol bacağımın 9 cm uzatmamız gerektiğini söyledi.

YOK artık hocam! dedim, ciddi olamazsınız diye cevap verince 9 cm kısalıktan bahsetmiyorum kısalık daha az; ama 9 cm uzatmam diğer bacağın için sağlıklı olacağını ve 9 ay ilizarov denilen metal parçaların bacağımda takılı durup daha sonra çıkarılıp alçıya alınacağını ve sonra fizik tedavi yapacağını söyledi. Ben üzüntü ve şaşkınlıkla; yaklaşık ne kadar bir zaman sonra tamamen iyi olacağımı sorunca 1 sene yani 12 ay sonra eskisi gibi olursun dedi. Hocam bacağımın 9 cm kısa olduğunu düşünmüyorum dedim. Bana göre 5 cm en fazla dedim. "Sana göre öyle" diyip kısa kesti. O gün ordan düşünelim diye üzüntülü bir şekilde ayrıldık.

Daha sonra ertesi gün Adana Başkent hastanesinde bir doktora gittim, adı Mustafaydı hatırladığım kadarıyla genç bir prof. doktordu. O da ayrıntılı bir şekilde tahlil ve tetkikler yapıp kısalığın 5 cm olduğunu yaklaşık 6 ayda eskisi gibi iyi olabileceğimi söyledi, Mahir beyden daha az bir ücret istedi, hemen hemen yarısı kadar. Tabi ben "hocam emin misin 5 cm mi" diye sordum tekrar tekrar ölçtü, bilgisayardan ölçtü, gerçekte ölçtü "evet" dedi. "Güzel bir ameliyat yaparız, her şey yolunda giderse uzama sağlıklı olup kemikler hızlı bir şekilde dolarsa, sıkıntı olmadan atlatırsak süreçleri, 6 ay gibi bir süreçte bu iş hallolur" dedi. "Sadece bolca fizik tedavi yapman gerek" dedi.
Eskisine oranla biraz rahatlamıştım; çünkü süreç kısa ve doktor herşeyi ayrıntısıyla açıklıyordu. Tekrar sordum hocam peki bu ameliyatı ne zamana kadar olabiliriz diye?
-Ben senin yerinde olsam hemen olurdum; ama sanki senin planların varmış gibi geldi bana, dedi.
+Bende evet gerçekleştirmem gereken hayallarim var dedim. 1 sene en fazla 2 seneye ihtiyacım var dedim.
-Tamam kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman olursun, dedi.
+Peki olmasam ne olur diye sordum?
-Sen talasemi hastasısın ilerde kireçlenme olabilir, senin için sıkıntı yaratabilir dedi, hatta daha ağır bir şey olursa dizini dondurmak zorunda kalırız dedi.
+(Çok üzülerek sordum) Hocam peki hadi her şey yolunda gitmezse ne yapacaz, ben şu an bütün hareketleri yapabiliyorum, sadece çok uzun yürürsem ağrı oluyor ve yürürken aksıyorum dedim.
-İçini ferah tut, senden daha kötüleri var dedi. ve ordan ayrıldık. (03/11/2012)

Ordan ayrıldım ve yalnız başıma oturdum uzun uzun düşündüm, bu ameliyatı olsam mı olmasam mı? Eğer olacak olursam nerde olayim? Eğer olmak istemesemde ileri doğru nasıl bir yaşantım olacak diye çok düşündüm. Bana yardımcı olursanız minnetkar kalırım. Kendimi bu konuyla ilgili çevremdeki insanlarla konuşmak istemiyorum; çünkü kendilerini benim yerime koyarak düşünmüyorlar. Kafam çok karışık, 26 yaşındayım ve sol bacağım şu an 5-6 cm kısa yürürken aksıyorum, arkadaşlarım bacağına noldu diye sormuyorlar; ama tahmin ediyorlar sanırım. Normalde tatlı bir insanım, biraz da yakışıklıyım; ama işte bu dizimdeki sorun bütün düşüncelerimi ve kendime olan güvenlerimi olumsuzlaştırıyor.Bir kaç kez sevdiğim kızlarla çıkma aşamasından ciddi duruma geldik ayrıldık. Bilmiyorum fazla etkisi var mı; ama ister istemez karşımdakini etkiliyor diye düşünüyorum.
Ameliyat olupta daha kötü olacak diye de korkuyorum, birde aşırı sosyal bir insanım sabah 7 akşam 11'de eve geliyorum, bir kaç arkadaşım var, her gün bir şeyler yapıyoruz,yalnız başıma çok geziyorum; şimdi ameliyat olursam en azından 7-8 ay evden dışarı çıkamayacağım, ister istemez psikolojim bozulacak, aileminde huzuru kaçacak, borç harç aldığım kürüstür bir arabam var, kapıda araba var; ama ben binemeyeceğim, her 3-4 haftaya bir kan almak için hastaneye gitmek zorundayım, o aparatla nasıl gidicem onuda bilmiyorum. Anlayacağınız işler karışık.

Bütün bunları düşünmek beni çıldırtıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum, moralim bozuk.
Siz benim yerimde olsaydınız, ne yapardınız ve benim ne yapmam gerek???

türkan34

22.06-2013, 22:07
geçmiş olsun kardeşim mahir gülşen işinni ehli bir doktor biliyorum çünkü benim kızımda onda ameliyat oldu dışarı çıkmamak gibi bir sorunun olmaz o aparatla yürüyebilirsin ancak enfeksiyon kapmamaya dikkat etmelisin ve doktorun söylediklerini harfi harfine yapmalısın sonrası fizik tedavi egzersiz ve bolca yüzme tabii yinede karar senin

mpjp

24.06-2013, 09:59
iki bacak için sadece eğrilik düzelten yok mu ? ben düzeltmek için pretty bacak bantları aldım kullanmadım ameliyat olmak istiyorum yardım lütfen. bilgi almam lazım

bide şu ameliyat ücretlerinden haber verirseniz iyi olur

EylülT

30.06-2013, 01:19
Arkadaşlar ben 16 yaşındayım ve Tekirdağda yaşıyorum boyum 150 boyumdan son derece şikayetçiyim psikolojik açıdan beni çok etkiliyor özgüvenim sıfır, Bacak uzatma amelıyatı bırkac ay ıcınde olmak ıstıyorum 1 hafta sonra Prof.Dr Muharrem ınan'a muayene olucam. Eğer bu amelıyat hakkında bilgi sahıbı olanlar varsa Allah rızası ıcın bılgı verebılır mı? Ozel iletişeme de geçebilirim

eylul huznu

05.07-2013, 17:11
merhaba arkadaslar bende trafık kazası sonucu 3cm kısalık olustu sag bacagımda konyaya yakın bır ılcede yasıyorum tavsıye edebılecenız ıyı bır hekım varmı?ankarada olabılır bu sıteye yeni uye oldum bana yardımcı olabılırmısınız lutfen ozelden yazarsanız sevınırım sımdıden tskler

kıyak

05.07-2013, 22:24
ben ilizarow u çıkaralı 1 ay oldu . 1,5 yıl takılı kaldı iyi bir sonuç alamadım ben kemiqim halen kaynamış deqil. ben tawsiye etmiyorum olacak arkadaşlara.herkesde qüzel sonuç wermiyor . ayrıca bahsettikleri qibi enfeksiyon başlı başına bi ölüm zaten . kısa kalması bence daha iyi .

eylul huznu

06.07-2013, 00:47
Neden?Noldu ki kiyak sorun neydi? Nerde ameliyat oldun dojtorun kimdi?

kaltintas

06.07-2013, 10:28
bende ameliyat olmadan önce yaptığım araştırmalarda hesaba göre günde 1mm den 6cm uzatmayı 2 ayda tamamlamam gerekiyordu, fakat doktorum uzatmayı yavaşlattı günde 0.5mm yapıyordum, arasıra birkaç gün aralıklar verdik uzatma 4 ayda bitti, sonra fiksatör çıkarıldı, yine hesaba göre 6cm iyileşmesi 6 ay sürecekti ama röntgen sonuçlarını düşündükçe çok daha uzun süreceği anlaşılıyor ameliyatımdan beri 10gün sonra 7ay dolmuş olacak ama 6 ay daha değneklerden kurtulacağımı sanmıyorum, sonra bir altı ayda dizim eski açısına kavuşursa ne mutlu bana şimdi 45 dereceden fazla bükülmüyor

bu yazdıklarım biraz karamsar görünebilir ama ameliyat olacaklar iyi düşünsün süreç uzun ve sağlam psikoloji gerektirir, doktorumla ameliyat olmadan önce görüştüğümde kısalığın 2-2.5cm olsaydı bu riski almaya değmez anlamına gelecek bir konuşma yapmıştı bana

kıyak

06.07-2013, 11:49
eylul huznu;

Selçuklu tıp fakültesinde oldum.dr un ismini burada wermeyeyim şimdi ama dalında iyi bir doç dr.ilk takılırken 4-5 ay qibi sürede iyi olacaqımdan bahsedildi bizde qünlük uzatmaları düşürdük 90 qün kadar uzattık,sonrasında kemik kendini qeliştiremedi tekrar kısalttık sonra tekrar uzattık vs denendi.nitekim sonuç itibari ile 7 cm uzayacak bacak 3 santim ancaq uzadı wede halen kemik yapısını oluşturamadı o yüzden şimdi bacaqıma İntramedüler Çivi uyqulandı ancaq ayakta durabiliyorum deynek yardımı olmadan yürüyemiyorum. bu süreç içerisinde sayısını unuttum kadar enfekte oldum 8er 10 ar qün hastanede enfeksiyon tedavisi aldım defalarca. kemik yapısı insanların kişiden kişiye farklılık qösterebiliyor .
o yüzden herkesde başarılı bi opere olmadıqını düşünüyorum yaşı çok qenç hastalarda iyi netice alınıyor benim qözlemlediqim kadarıyla.kaltintas ın dediqi qibi benimde dizim 45 dereceden fazla bükülmüyor onun içinde tedawi almam qerekiyor ki tedavi sonucunda büküleceqide şüpheli.zaten bu tip operelerde uzayan yer uzasada belkide diz eskisi qibi olmuyor. ben kendi düşüncem zaman qeri qelmiş olsa ben uzattırmazdım....

eylul huznu

12.07-2013, 01:51
Kiyak kardes kac yasindasin?

kıyak

12.07-2013, 09:44
32 yaşındayım

saynz

12.07-2013, 12:48
eylül merhaba bende bacak uzatma ameliyatı oldum bende tekirdağ da yaşıyorum devlet hastanesinde dr ömer lütfü aytaç istanbul şişli etfal hastanesine sevk etmişti ünal kuzgun idi ameliyatı yapan doktor çok memnunum ama ben ameliyat olalı uzun zaman oldu 1998 yılında olmuştum.

kaltintas

12.07-2013, 13:20
@saynz

peki biraz ameliyatınızdan bahsedermisiniz? hangi kısımdan kaç cm uzattınız, tedavi ne kadar sürdü, eklem problemleri yaşadınızmı? diz bükülmemesi vs. gibi

EylülT

12.07-2013, 22:00
Arkadaşlar olan olmayan herkes yazıyor gibi benım durumum çok kritik olmakla olmamak arasında bocalıyorum tatılın bıtmesıne 2 ay var ve ben karar vermek zorundayım artık yaşım 16 kemik yapım güçlü yardımcı olun lütfen sıkıntıları, maliyeti nedir? 1998 de olan arkadaş suan bir sıkıntın oluyor mu

kaltintas

13.07-2013, 11:27
EylülT

Boy kısalığından başka bir derdin yok sanıyorum, aksama, topallama, yürüyememe gibi, neden hemen karar vermek zorunda hissediyorsunki, yaşında genç seneye olursun olacaksanda ne kaybedersin, iyice düşün taşın, bu başlığı komple okuduysan 1-2 sene düşünüp taşınan araştıranlar var, acele karar verme

saynz

13.07-2013, 16:08
benim uzatmam bilekten yapıldı ve 6 cm uzatıldı uzatma her gün 1 mm oldu ve 2 ayda tamamlandı ama iyileşmem yani kaynama ve aletin çıkarılması 15 ay sürdü tabi ki çok sabır isteyen bir durum oldukça zahmetli bileğimi kontrol edemiyordum onuda dondurarak sabitlediler şu anda fazla bir sıkıntım yok ama zorlayınca ayakta fazla kalınca ağrı oluyor. bileğimde hareket olmadığı için bayır çıkarken çok zorlanıyorum sadece boy uzatmak için bu ameliyatı olmak isteyenlere bir kere daha düşünmelerini tavsiye ederim

papatyacim

13.07-2013, 17:21
saynz;

Sana katılıyorum.keyif için böyle birşeyi kesinlikle yapmayınız birde gerçekten çok çok sabır isteyen bir ameliyat eğer gerçekten ağrı veya acınız yoksa olmayın derim.yaşayan biri olarak

kaltintas

23.07-2013, 18:28
@papatyacim

senin ameliyatın nasıldı?, hangi bölgeden ne kadar uzatma/düzeltme yaptırdın?

papatyacim

01.08-2013, 20:17
kaltintas;

Benim 4 cm kısalık vardı ayrıca dizde içe doğru dönme vardı.ameliyat başarısız geçti.benim hem dizden üstünde hemde dizden altında aynı anda uzatma yapıldı. Ama 3cm uzadı 1 cm kısa yine dizimdeki dönme de düzelmedi.sonra ben geçen sene düştüm kaç senedir düzeltmeye çalıştığım ve 4 sene de uzun yürüme cihazı kullandım onuda bıraktım.şimdi sporcuların diz koruyucu dizliklerinden kullanıyorum.ama dizimde ameliyattan kalma hasar kaldı

candar17

05.08-2013, 04:27
doğuştan sol bacağımda 3 cm lik kısalık vardı ve ameliyat oldum yaklasık 42 gün oluyor ameliyat olduktan 15 gün sonra uzatmaya basladık ve günlük 1mm uzatıyordum 1.5 cm uzadıktan sonra doktor uzatmayı durdurdu ve onunda üzerinden 15 gn gecti ve tekrar uzatmaya basladım smdiki uzatmaya günlük 0.25 mm olarak devam ediyorum ve haftalık kontrole gidiyrm ben ameliyatı çanakkale anadou hastanesinde oldum ve doktorumun adı Celal KARAKAŞ uzatma ameliyatını daha öncelerde çoğu kez yapmıs hatta ilk ameliyatını 1990 da yapmıs adam isinin uzmanı anlıyacağınız. ameliyat olduktan sonra ilk 1 hafta problem oluyor yürüme konusunda ondan sonra yavaş yavaş deyneklerle fln yürümeye baslıyorsunuz enfeksiyon riskine gelince günlük olarak tıbbi ilaçlarla tel diplerinin temizliğini yapıyorum su anlık bir problem yok ücret konusu da o kdr problem değil 1200 lira civarında bir ücret talep ettiler tedavi süreci uzun olduğundan biraz sıkıntılı oluyor malesef sosyal hayat tamamıyle kısıtlanıyor ama sabretmek lazım sonucta zahmetsiz rahmet olmuyor .ameliyat olucak arkadşlar ümitsizliğe kapılmasınlar bir an önce ameliyat olmanızı öneririm iyi bir hekim bulduğunuz taktirde emin olun ameliyatınız allahında izniyle basarılı geçecektir

mpjp

06.08-2013, 14:58
candar17

ssk lımısın ?

candar17

06.08-2013, 17:43
hayır bağkurlym

Resesyon

13.08-2013, 13:13
Arkadaslar bacak uzatma ameliyatından sonra dizim kırılmıyor bu aşamalardan gecen varsa bana yardımcı olabilir mi

kaltintas

13.08-2013, 14:33
@Resesyon

kelin merhemi olsa başına sürermiş misali :), bu işin kolay yolu yok bildiğim kadarıyla aynı dertten bende muzdaripim, doktorun dediğine göre yürüdükçe açılırmış

hunter34

13.08-2013, 15:00
Bu tedaviyi ben de gördüm, defermesyon düzeltmesi ve uzatma ameliyatımı Mehmet KOCAOĞLU yaptı çapada. Çok zor ve uzunbir süreç ameliyat olalı 4 - 5 sene oldu hala kaslarım toparlayamadı. Boyum 10 cm uzadı. Zaruret yoksa ben de tavsiye etmiyorum ama hayat sizin.
Bu tedaviyle mutlak ve mutlak fizik tedavi, fizik yapmazsanız başarı oranından şikayet edersiniz. Aslında benim şikayrtlerimin sebebi fizik yapmamamdan kaynaklanıyor, doğrusu bu doktorumdan çok memnunum yok sağolsun, bunu belitmek istedim.

mehmetemin620

01.09-2013, 23:02
Hunter34 bana daha detaylı bilgi verebilirmisin

eylul huznu

12.09-2013, 14:28
merhaba arkadaslar ben ankarada prof.hakan kınık a muane oldum bende 2,5 cm kısalık var
uzatabılıcenı soyledı ve 5000 bin tl ıstedı artı hastane masrafı 1,500 tl ve anestezı doktoru ıcın 1,500 dedi benım sosyal guvencem var sızce bu fıyat normalmi bu konuda bana yardımcı olabılecek arkadas varmı tskler

kaltintas

16.09-2013, 16:19
eylul huznu, maliyetten önce 2.5cm için ameliyat olmaya değer mi bunu iyi düşünmelisin, ben bugüne kadar 30bin civarı masraf yaptım helal hoş olsun ayrı meselede hala tam sağlığıma kavuşamadım, 9 ay geçti bir bu kadar daha geçecek anlaşılan, ben diz üzerinden 6cm uzattım

rots61

19.09-2013, 17:38
Öncelikle herkese geçmiş olsun diyelim.

11 yaşında yüksekten düşme sonucu sağ bacağım kırılmıştı, zamanla boy uzarken sağ femurda 5.5 cm kısalık oluştu.
Ameliyat kararımı verdim. Ankara Gazi Üniversitesi hastanesinde Doç.dr Ali Turgay ÇAVUŞOĞLU tarafından 06.02.2013 tarihinde ameliyat oldum. Ameliyatta sağ femura exernal fixatör takıldı. Ameliyat olduktan 2 gün sonra koltuk değneğiyle yürümelere başladım yürüme süreci her geçen gün daha da artarak devam ettirdim. 15 gün olunca uzatmalara başladım hergün 2 kere 0.5 mm den günde 1 mm uzatma yaptım. Uzatma sürecinde kemik gelişiminden ötürü herhangi bir sorun yaşamadım çok şükür diyelim. Uzatmam 4 cm'e ulaşınca sağ femurdaki dışarıdan kemiğe sabitlenen çivilerde uzatmaya ve gerilmeye bağlı eğrilme oluştuğu için yarım cm daha uzatma yapıp 4.5 cm de uzatmayı kesti doktorum. 07.04.2013 tarihinde uzatma bitti. 01.07.2013 tarihinde fixatör alındı. Tedavi sürecinde 1 kaç kez hafif olarka çivi yolu enfeksiyonu geçirdim onuda antibiyotik tedavisiyle önledik. Kafanızdan önyargılarınızı atın pişman olacağınız bir işede girişmeyin 2-3 cm'in hesabını da yapmayın bence yaşadığım acıları yazmadım onlar anlatılacak türden değil, anlatılmaz yaşanır misali :) kısaca özetleyelim...

06.02.2013 (ameliyat)
21.02.2013(uzatma başladı - ilk 20 gün şiddetli ağrılarla geçti gece uyurken bir anda inleyerek uyanabilirsiniz)
07.04.2013(uzatma bitti)
01.07.2013(fixatör çıkarıldı)

Yapılan işlem sağ femurda 4.5 cm uzatma.

Umarım bu bilgiler ameliyat olacak veya olmayı düşünen arkadaşlara ışık tutar. sorusu olan arkadaşlar arfmtn@gmail.com adresine mail atabilir.

eylul huznu

19.09-2013, 21:26
bazı arkadaslar hıc para vermeden oluyomus ondan merak etmıstım oda galıba devlet hastenelerınde oluyoryani sımdı arkadaslar 2,5 cm ıcın degmez mı dıyosunuz ama gercekten hayatımı cıddı anlamda etkılemıs durumda + psıkılojıde tam olarak karar veremedım arkadaslar degermı kı amelıyattan sonra saglıgıma tekrar kavusurmuyum :(((

SonundaKostu

21.09-2013, 10:44
kaltintas
ben şimdi görebildim resimleri. bu ameliyatı kim yaptı? şimdi nasılsın?
sanırım biraz sıkıntıların devam ediyordur bu görüntü ile.
geçmiş olsun

bende de eğrilik ve kısalıkda vardı.
devlet hastanesinde iki ayaktan birden ameliyat oldum ve neredeyse hiç harcamadım.
bir sürü malzemeler kullanıldı ve hepsini hastane aldı. kullanılan malzeme smart correction diye ödüllü bir ürün.
şuan model gibi oldum diyebilirim :)
sana da geçmiş olsun

rots61;
benim iki bacağımda eğrilik düzeldi ve birazda uzadı.
özel için gücün varsa muharrem inan hocaya yoksa baltalimanında sami sökücü hocaya gitmeni tavsiye ederim
benim tedavim bitti ve şuan çok mutluyum. bu bilgisayarlı fiksatör smart correction ile tedavi oldum ve herşey çok iyi gitti.
sana da bol şans şimdiden

Metin küçükkaya hocaya bende gitmiştim. çok pahalı geldiği için olamamıştım ameliyatımı orada. şimdi yazdıklarını görünce kendimi şanslı hissettim.
ben çok iyi durumdayım şuan. muharrem inan ve sami sökücü hocalarla görüşerek tedavi olmuştum. ikisindende Allah razı olsun. inanılmaz ilgilendiler ve doğru yönlendirdiler beni.

kaltintas

24.09-2013, 12:24
@SonundaKostu

Benim ameliyatları Metin Küçükkaya yaptı, hocadan değilde benim bacağımın önceki durumundan dolayı çektiğim sıkıntılar biraz fazla iyileşme sürecimde normale göre uzun olacak sanırım, yaş 36 şu anda, 16 yaşında geçirdiğim kaza sonucu parçalı kırık neticesinde 6.5cm kısa kaldı bacağım, ozamanki teknolojiylede doktor öyle bir ameliyat yapmışki bacağıma içten dıştan 20-30cm kesik atmış kaslar hacamat tabi, şimdi kemik uzadı uzamasınada kaslar tam adapte olamadı henüz, oda ne kadar sürer bilmiyorum, zaten eskidende bacağım diğeri kadar güçlü değildi ama normal yürüyebiliyordum, eski formuna kavuşsa bacak başkada bişiy istemiyom

Extacy

30.09-2013, 02:54
Arkadaşlar bende de yanlış müdahale ihmal sonucu sol bacakta 3 cm kısalık oluştu araştırdığım kadarı ile İlizarov sistemiçok zahmetli ama araştırdım ve internet'de yeni bir yöntem buldum Almanlar geliştirmiş kemik içine uzaktan kumandalı platin takıyorlar Almanya'da platini üreten firmayı aradım bilgi istedim bana bu operasyonu sadece İstanbul'da bir kaç doktorun yapabildiğini söylediler ve cihazla ilgili fiyat vermek istemediler ...!!!
Bu yeni sistemin youtube'daki videosunun linkini buraya atıyorum isteyen izleyebilir

https://www.youtube.com/watch?v=I6qFbZfFW1Q)başka (https://www.youtube.com/watch?v=I6qFbZfFW1Q)ba%FEka)

sorusu olan bana buradan yazabilir Allah herkese şifa versin...

hataylısabri

30.09-2013, 09:17
Arkadaşlar merhaba yazdıklarınızı heyecanla okudum,son derece mutluluk ve heyecan verici olaylar ne yalan söyleyimben ilk defa duydum evet benimde bacağım 6cm kısa hiç düşünmedim böyle bir ameliyatı sonuçlarını bilemediğim için fakat şurada yazdıklarınızı okuyunca acaba demek geçti içimden...benim asıl öğrenmek istediğim hem kısa ve hemde zayıf olunca aynı sonuç olurmu yani uzama olayı şimdiden teşekkür ederim bilgileriniz için...

songulsevinc

30.09-2013, 11:10
Eylül Hüznü , Bende aynı hocamızda ameliyat olmayı düşündüm. Geçen sene araştırdım ve Ankara'da bu işi yapan en iyi proflardan biri olduğuna kanaat getirdim. Evet
ameliyat için (...) ücret istiyor. Bu üç aşağı beş yukarı farklı. Net olarak bende karar veremedim. Olsam mı . Olmasam mı diye. Olanların bir çoğu ameliyattan sonra iyileşme süreci çok uzun olduğu için hayır olmayın diyorlar. Ne yapmam gerektiğini bende bilemedim bir türlü.

Bu rahatsızlığı yaşayan tüm arkaşlarıma şimdiden geçmiş olsun.

karabasann

31.10-2013, 00:06
ben uzatma ameliyatı oldum bilgi verebilirim ama estetik amaçlı soranlar yazmasın cvp vermem burdan söyleym kesinlikle estetik için ameliyata izin vermiyorlar özel hastanelerde olabilirsiniz belki oda çok para ister ve 2,5 yılınıza mal olur zararını söyleym dizler tam bükülmez wc ihtiyacını sadece klozete yapabilirsiniz koşamazsınız hayatınız kısıtlanır tşkrler ben TC ALaattin Aydoğmuş

ne sorunun varda amelyt olmak istiyosun bence olma

emrah1986

31.10-2013, 00:28
karabasann;

Arkadaşım ben trafik kazası geçirdim.Sol bacağım dizden aşağı olmak üzere kopmuştu.Bacak yerine dikildi ve ameliyatların sonunda bacağımda 9 cm kısalık oluştu.Bunun 7cm ini uzattılar.Üstelik mayıs 15 inde takılan ilizarov tam olarak yine aynı yılın sonunda ufak bir operasyonla sökülmüştü.Yalan yanlış bilgi vermeyelim.üstelik bastonsuz yürüyüp işime gidip gelebilmiştim.oldukça rahattım.ayrıca uzatma ameliyatıyla estetiği bağdaştıramadım? hı dersin ki boyu kısa olanları bahsettim, sen o arkadaşların psikolojisini bilemezsin.herkesin derdi farklı.burada herkese yardımcı olmak vazifemiz.benim yaşım 27.ilizarovu 1 sene önce takmışlardı.Belki yaşla da ilgisi olabilir tedavi sürecinin.Ama sonuç itibariyle ayağınızın üstüne bastığınız için daha çabuk bir kaynama oluyor.

Kartal araştırma hastanesinde murat hoca var.halil hocanın öğrencisi.o yapmıştı benim ameliyatımı gayet de memnunum.
ilizarov ve ayak bileği dondurma (artrodez) ameliyatı ile ilgili çekinceleriniz varsa bana sorabilirsiniz.öcü değil bunlar, hayatımızı daha kolay devam ettirebilmemiz için varlar duruma göre.gerçi daha dondurma ameliyatını yeni oldum ama iyi olacak gibi duruyor inşallah.

not:3 cm uzatacak arkadaşlar, bir müddet sonra çökme oluyor.yani 3 cm uzuyor ama kemik tam sertleşmediğinden 1-1.5 cm tekrar kısalıyor üstüne basarken.bunları doktorunuza sorun.ben de 4 cm kısalık kaldı.ama bacağımda artık çarşamba pazarına döndüğü için bir ameliyatı daha kaldırmayabilir.sanırım artık ben de sıkıldım ameliyatlardan.

kaltintas

31.10-2013, 10:51
kişiden kişiye değişir bu durumlar, bazı kişilerde çok başarılı sonuçlar olabiliyor mesela aşağıdaki linklere bakarsanız kozmetik olmuş iki bacaktan 9cm hemde sonuç gayet güzel, kimisi ise tek bacaktan 2-3cm uzatır yinede istediği sonucu alamayıp pişman olabilir

http://www.leglengthening.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=vCuQecNui9g (http://www.leglengthening.blogspot.com/)

emrah1986

31.10-2013, 11:22
Kisiden kisiye gore elbet degisir.yasina ve sagligina bagli olarak.her ameliyatin ve tedavinin elbette bir riski vardir.iyi bir doktora gidip bu riski minimalize edebilirsiniz.buraya gelip korkutur gibi yorumlar yazmak yanlis.ben de ameliyatlarimi olmadan once gelip buradaki yorumlari okuyorum.diger okuyacak olan arkadaslari en iyi sekilde bilgilendirecek ve en cesaretlendirici sekilde yazmak gerekiyor.korkutarak degil.saygilar.

Çapa63

31.10-2013, 11:30
Mümkün olduğu kadar derdini anlatabileceğin iyi bir doktora git ve ameliyatın artı ve eksilerini öğren derim, en basit bir tedavide bile her zaman risk vardır.

karabasann

05.11-2013, 13:25
yüzde 98 başarı verilmez çünkü enfeksiyon fln filan derken en az yüzde 10 15 tehlikesi var dünyada yüzde 98 başarı sözü verebilecek doktor yok ben 1 ay önce oldum ağrım fazla yokşuan iyi gidiyo sayılır

eylul huznu

03.12-2013, 16:28
songul sevinc: ben amelıyatı oldum ıkı ay ılırazov takılı kaldı gecen hafta cıktı ıcınde cıvı var daha kemık sertlesınce de cıvı cekılecek hakan hoca gercekten ısın ustası cok memnunum ınsallah zaman gectıkce dahada ıyı olur 3 cm uzatıldı sag bacagım olacak arkadaslardan tavsıye ederım hakan kınık hocamızı allah razı olsun ondan bıde arkadasın bırı yazmıs cokme oluyor dıye neden oluyo cokme kemık tam sertlesmıyormu kı???

emre2535

03.12-2013, 21:14
slm eski üyelerden biriyim ameliyattan önce sonra cok yazdım buraya ne zamndır girmiyordum baya çogalmısız 2011 yılında oldum 7 cm uzatma yapıldı hersey cok güzel gitti içeriden ooldu zaten fazla acı agrı cekmedim ameliyat yaralarım oldu sadece 9 eylül üniversitesi prof doktor hasan havıtcıoglu harika bi insan işini cok iyi yapıyor cihaz hala kemigimin içinde çıkartmayı düsünmüyorum rahatım hiç bir zararı yok bana

kaltintas

04.12-2013, 10:57
@emre2535
seni buralarda tekrar görmek güzel, takip ettiğim kadarıyla 3 sene olmuş ameliyatını olalı, şu anda nasılsın dizini eskisi kadar bükebiliyormusun, yürüyüşünde herhangi bir aksama vs var mı?
benim ameliyatımı olalı tam 1 sene oldu, 6cm uzattık, şu anda dizim zorlamayla ancak 70-80 derece bükülüyor ve bacak dış taraftaki kaslarda eski formuna kavuşamadığından yürürken aksama yapıyor

dynner

04.12-2013, 13:24
selam arkadaşlar bir dier ilizarov konusuna yazmıştım burayada yazayım. 3 ay önce münih te fitbone un mucidi prof. baumgart a ameliyat oldum sol bacagım femur artı tibia toplamda 7 cm uzatıldı. şu an tek değnek yürüyebiliorum artık şubat gibi değneksiz yurumeye baslayacagımı öngörüyoruz. Fitbone hakkında yardım isteyenlere yardımcı olabilirim. Ama şunu bilin ameliyat çok basit önemli olan ameliyat sonrası egzersizlerinizde elinizden geldiği kadar bacak hareketi yapcaksınız ve yürümeye çalışcaksınız ki kaslarınız gelişsin dayanıklılaşsın eğer yeterli ilgiyi bacak kaslarınıza göstermesseniz ameliyatı unutun. Uzayan bacagınız tam acılmyabiliyor.

2kadir

04.12-2013, 14:11
arkadaşlar engelliler haftamız kutlu olsun benim bir arkadaşımın sorunu var bunun hakkında sizlerden bilgi almak istedim kalçadan kemik aldırıp ayağını uzatmak için nakil yapılacak daha önce bu tür ameliyat olan varmı ve izmirde önerebileceğiniz doktor varmı

emre2535

06.12-2013, 12:14
@Kaltintas
mrb 3 sene oldu evet cok sükür kavuştum sağlıgıma bende de var o sorun yürüyüşümde falan nedenide kasların zayıflıgındanmış bol bol egzersiz yapıyorum spora basladım diz bükmeye gelincede 90 100 oluyor bunada şükür diyorum ben zamanla daha iyi olacak insallahh

zey_nep_

06.12-2013, 21:02
merhaba arkadaşlar bu ameliyatı olmuş tecrübeli arkadaşlara yada bilgi sahibi olan arkadaşlara bir sorum olacak: ameliyatı olduktan sonra bir kaynama süreci var biliyorsunuz..o kaynama süresi içinde kemik biraz oluşmuşsa, yanlış yada ani bir hareket yüzünden o oluşan kemik kırılır mı? hala demirler takılı bu arada.

rayc

10.12-2013, 03:36
Herkese merhaba,Uzun suredir yazamadigim icin ozur dilerim. Koprunun altindan cok sular akti. Hayatimda birtakim zor gunler yasadigim icin forumdan uzak kaldim.Dr. Muharrem Inan'a ameliyat olmaya karar verdim. Almanya'dan Fitbone civilerini siparis ettik. Gumruge ulasti. Internal femur uzatma yapacagiz. Hedef 8 cm. Iki bacagi ayni anda uzatacagiz. (Estetik amaclidir).Insallah hayirlisi olur. Biraz gerginim. Ameliyata dair bir korkum yok, ama sonrasi icin fizyoterapiyi cok ciddiye aliyorum ve bunun bir muamma olmasi beni biraz rahatsiz ediyor. Ameliyatin ardindan fizyoterapiye baslayinca eminim icim rahat edecek.3 ay boyunca tekerlekli sandalyede kalacagim. Tabii sikilmamak lazim. Uykusuz dergisi, Teksas-Tommiks, gitar, hatta bilgisayar oyunu bile dusunuyorum (eski gunlerdeki gibi, heheyt!) Simdi kar da yagmaya baslayacak. Evde oturmak cok dert olmaz (diye umuyorum.. bakalim).Ameliyat herhalde yilbasindan hemen sonra olacak. Sizi bilgilendirmeye devam edebilirim insallah.

Bu vesileyle, bu ve benzer ameliyatlari mecburen olanlara -veya kendini mecbur hissettigi icin olanlara- tekrar gecmis olsun diyorum.

Polly

10.12-2013, 14:36
rayc ;

İkisi çok zorlamaz mı sizi, bende oldum aynı ameliyattan.Almanya'dan gelmişti çiviler aynı yerden, ben tek tek oldum.Sabır istiyor baya. Ameliyattan sonraki dönem daha uğraştırıcı ve yorucu.Allah yardımcınız olsun, Şimdiden geçmiş olsun.. :)

AVUKAT NİLGUN CINDIK

10.12-2013, 15:38
Konjenital Bacak Kısalığı olan hastalar gelişimsel ve posttravmatik BK hastalarda uzatma ile ilgili çok deneyimi olan uzman cerrahlar tarafından tedavi edilmesi gereken zor vakalardır. Bacak Kısalık miktarının fazla olmasının yanında zamanla tedrici ve orantısal olarak artar. Günümüzde kısa bacağın büyümesini hızlandıran bir yöntem bilinmemektedir. Kemik ile ilgili problemlere ek olarak yumuşak dokularda da uzatma sırasında gerilmeye neden olup engelleyen kalınlaşma ve kısalma vardır. Kalça, diz ve/veya ayak bileği gelişimi tam olmayabilir ve/veya eklemler yerinde sağlam olarak durmuyor olabilir. Bütün bu faktörler eklem, sinir ve kaslarda oluşacak geri dönüşümsüz hasarı engellemek için dikkatle değerlendirilmelidir.
Bölümümüzde yukarıda bahsedilen konjenital Bacak Kısalığı hastalarının hepsinin tedavisini yapıyoruz. Boy uzamasının sonunda (iskelet matüritesi) BK farkının kesin olarak ne kadar olacağını hesaplıyoruz. Mevcut bütün deformiteleri ve eklem instabilitelerini tanımladıktan sonra bu bilgilerle ilk basamakta kalça, diz ve/veya ayak bileği ve ayağın cerrahi düzeltilmesini de içeren uzvun tedavi stratejisini organize ediyoruz. Uzatma cerrahisi bir veya birkaç ameliyat gerektirebilir. Konjenital BK hastalarının büyük bölümü uzatma ve rekonstrüksiyon ile tedavi edilebilir. Bir çok vakada hasta 4 yaşına ulaşmadan sıklıkla 2 yaşından önce uzatma ve rekonstrüksiyon cerrahisi işlemlerine başlamayı tercih ediyoruz.
Alternatif tedavi metodları protezin içine daha rahat oturması için bacağın ampute edilmesi ve çocuk uzadıkça uzunluk farkını düzeltmek için protezin uzatılmasıdır. Biz buna protez rekonstrüksiyon cerrahisi (PRC) adını veriyoruz. Bu Syme amputasyonu ve Van Ness rotasyonplasti gibi ameliyatları içermektedir. Bir veya birden fazla eklemi olmayan ciddi defektleri olan hastalarda bu en iyi tedavi seçeneği olabilirken bizim düşüncemize göre hastaların çoğunda en iyi yöntem değildir. Femur ve tibiada uzatma cerrahisi sonuçlarımız çok fazla uzunluk farklarında bile mükemmeldir ve eklem fonksiyonlarının geliştirilmesinde ve korunmasında mükemmel sonuçlar elde edilmektedir...AVUKAT NİLGUN CINDIK

rayc

10.12-2013, 15:39
Polly,Cok tesekkur ederim :) Simdi ozur dileyerek, bir soru bombardimani geliyor, hazir olun - Ameliyat olali ne kadar sure gecti, kac cm uzattiniz, estetik miydi yoksa mecburen mi, Muharrem hoca mi yapti ameliyati? Haftada kac kez, gunde kac saat fizyoterapi yaptiginizi da yazabilirseniz cok minnettar olurum. Simdi yuruyusunuz nasil, tekrar kosabiliyor musunuz veya kosabilecek misiniz? Simdiden cok tesekkurler.Bayagi zor olacak ikisini ayni anda yapmak, dediginiz gibi sabir cok onemli. Ya tek bacakta sorun cikarsa dusuncesiyle onlem almak ve zaman kazanmak icin ikisini ayni anda uzatmaya karar verdim. 8 cm uzamayi tamamladiktan sonra Muharrem hoca titanyum bir cubuk takacak her iki bacagima da. Bununla uzama evresi biter bitmez yavasca yurumeye baslayabilecegimi soyluyor.En cok normal yuruyusume donmenin kac ay surecegini merak ediyorum. Ocak'ta ameliyat olacagim. Eylul-Ekim ayinda tamamen normal olarak yuruyebiliyor olmak istiyorum. Acaba hayalperest miyim? Bakalim.. Fikriniz varsa bu konuda da almak isterim.Bu arada mesaj kutumda 20'den fazla mesaj birikmis. Tek tek cevap veremediklerimden cok ozur dilerim. Arkadaslar lutfen fiyat sormayin, bunu doktorunuzla konusun. Diger butun sorulari buradan sorarsak, hem digerleri de ogrenmis olur, belki ayni soru iki kere sorulmaz, baskalari da faydalanir.

AVUKAT NİLGUN CINDIK

10.12-2013, 15:41
Bu büyüme çekirdeği hasarı ve büyüme durması, Ollier hastalığı, multipl osteokondromlar, poliomyelitis (Çocuk felci), enfeksiyon, radyasyon ( radyoterapi), serebral palsi (Spastik felç), spina bifida, çarpık ayak gibi hastalıklarla oluşan BK içerir. Bu BK grubunda sıklıkla ek anomaliler bulunur. Bir çok vaka bir veya iki uzatma ile tedavi edilebilir. Eğer deformite varsa uzatma ile aynı anda deformite de düzeltilebilir. Kalçanın neonatal sepsisi gibi yaşamın ilk yılında kalça ekleminin harap olduğu durumlarda bacağı sadece uzatmakla kalmayıp pelvik destek osteotomisi denen özel bir ameliyatla kalçanın rekonstrüksiyonunu sağlıyoruz. Bu ameliyatla harap olmuş kalça ekleminin yerine hemen hemen normal olarak fonksiyon görebilecek bir kalça eklemi elde edilir...Avukat Nilgun CINDIK

Bu Bacak Kısalık tipi bir kırığın kısalmış pozisyonda kaynaması ile oluşur. Bir çok vaka yetişkinlerde görülür ve sadece bir uzatma ile tedavi edilebilir. Ek deformiteler de aynı anda düzeltilebilir. Bu hastaların çoğu çivi üzerinden uzatma veya tam implante edilen çivi ile tedavi edilebilirler....Avukat Nilgun CINDIK

ahmet_ilizarov

17.12-2013, 13:56
arkadaşlar çocuk felci sag bacagımdaki 6 cm kısalık için adana ortopedia has.kemik uzatma ameliyatı oldum.28 yaşındayım kemik uzaması bitmiş sertleşmesini bekliyoruz.şu an ayagımda 10 ay boyunca kalan eksternal fiksatör dedikleri diz altı yuvarlak cihaz var.her bir cm uzaması kemik yapısına baglı olarak degişmekle birlikte ortalama 1.5-2 aydır.benim gibi çocuk felcligine baglı kısalıklarda süre biraz uzayabilir.uzatma işlemini özellikle prof.doktorlardan yana seçin.tabi devlet has.profesör doktor fazla bulunmadıgı için özel hastanelere biraz keseyi açmanıza baglıdır.ameliyattan sonra ayaga kalkarak koltuk degnegiyel yürütülüp banyo dahil her şeyinizi yapabilirsiniz.

yakupyıldırım

17.12-2013, 14:01
kardesım hacettepeyi bosver gazi hastanesınde ankara dakı doç doktor turgay çavusoğlu var bu konuda ona güvenebilirsin kalça protezi yapcak senın bacagına öle uzatır ancak

karabasann

11.01-2014, 16:44
ben 24 yaşındayım ameliyat oldum 5 cm uzadı kaynamayı bekliyorum ayrıca 40 yaşında uzatma ameliyatı olan insanlar var gördüm

dizin 95 dereceden fazla bükülmez malesef

acelesiyüzünden

29.01-2014, 18:38
mrb arkadaşlar benim skolyozdan dolayı bacak kısalığı teşhisi koydular 3,5 cm destekle yürüdüm skolyozum açısı azaldı baya sonra uzatma amelyatını karar verdim acele ettim dr araştrmadan özel kütahya anadolu hastanesinde op dr salih selami sözene yattım 11 haziran 2013 te bi aksilik çıkmadı baştan (halkalı değil) tibiadan oldum sonuç yamuk kaynadı şerefsiz yüzünden yavaş yavaş basıyorum üzerine ama bin pişmanım sinirden kendimi ve ailemi mahvediyorum bu süreçi tammlylım diyo ailem sonra olalım ameliyat diyolar varya yardımcı olurmusunuz şu an eğrilik var bacakta bilidğiniz bişey varmı dr olur yoksa iyileşirmi düzelirmi yoksa şimdi ameliyat olmak mı mantıklı 6 ay veya 1 sene sonra mı benle aynı durumda olan varmı?

Engelsiz07

31.01-2014, 22:09
Arkadaşlar merhaba ben 2012 nin Ekim ayından beri düşünüyorum 5 cm lik kısalık var. İlizarov yöntemi ile olsam eziyeti ve acısı daha sonrası çok uzun zaman sürüyor. Aynı zamanda ben talasemi hastasıyım doktorlar kemiklerin kaynamasının biraz geç olabileceğini ve enfeksiyon riskinin olabileceğini söyledi. Buraya yorum yapan arkadaşlardan ray c ve diğer arkadaşlarım bu yeni FİTBONE dediğiniz yöntem nasıl yine dışarıdan ilizarov gibi metal takılıyor mu eziyeti ve enfeksiyon olayı var mu bilgi verirseniz sevinirim acaba bu yöntem Adana'da kullanılıyor mu?

HAYALMIYIMBEN

06.02-2014, 00:34
Ben 26 yaşındayım. 1 Yaşımda sol ayağımdan felç geçirdim ve 3,5 cm'lik kısa var. Bu yaz Ameliyat olmayı düşünüyorum. Bu ameliyatı olan arkadaşlar benimle iletişime geçebilir mi?

hero150

06.02-2014, 19:19
iyi günler ben 25 yaşındayım ve doğuştan sağ alt bacağım 4-5 cntimlik bi kısalık var ve bugüne kadar hep ayağımın altına taban koyarak yürüdüm ama şunu anladım yaş ilerledikçe bel ağrısı ve sağlam bacağıma fazla yük bindiğinden ağrılarım hergecengün artmaya başladı ve ameliyat olmaya karar verdim ama istanbulda yaşiyorum ve internet üzerinden bu işi yapan çok doktor olduğunu gördüm ama ben sgk lı bir işçiyim acaba istanbulda ameliyat olan arkadaşlar hangi dr. ve hastende ameiyat olduklarını ve ücret konularında beni bilgilendirirse minnet duyarım.

karabasann

11.02-2014, 02:58
tavsiye etmem diyen arkadaşlar lütfen başınızdan geçtiyse yazın buraya duyduklarınıza inanmayın ben oldum 5 ay önce iyi gidiyo şimdilik sorunuz olursa facede ekleyin yada msj atın faceden TC Alaattin Aydoğmuş ankara keçiörenliyim

kardeş dr iyi seç ben oldum ameliyat faceden bul beni tc alaattin aydoğmuş ankara keçiören

Natalina233

11.02-2014, 12:53
Merhaba arkadaşlar!Bana ne olur yardım edin!Eğri bacaklarım var.O şeklinde.Antalyalıyım.Bana iyi bir doktoru tavsiye edin.Var mi sizde kim bu ameliyatı geçirdi?Fiyatı ne kadar acaba oluyor???Devlet buna karşılıyor mu acaba?Lütfen paylaşın=)))Yabanciyim,hatalar ile yazabilirim.Önceden özür dilerim)))Cevaplarınızı bekliyorum:):rolleyes:

inflack

11.02-2014, 13:43
Merhaba Natalina233;

Benim bacaklar da o şeklindeydi raşitizm tanısı almıştım. 8 yaşından beri ameliyatlar geçirdim düzeldi fakat sonradan tekrar yamuldu 6 defa boşuna ameliyat geçirdim. sonrasında baltalimanına gittiğim de bana kemik gelişiminin sona ermesinden sonra ameliyat olman gerek dediler. 18 yaşını doldurtuktan sonra ameliyat geçirdim 4 kere ve şuan bacaklarım düz çok şükür. son ameliyatımı da geçen ekim ayında oldum ve hala bacağımda demirler duruyor. önerebileceğim doktor da. Hacattepe Hastanesi Ortopedi Bölümü , Doç.Dr. Salih MARANGOZ adam gibi adam. Buraya mutlaka uğra geç olmadan.. çünkü tanıdıklarım var yaş ilerledikçe bacak daha fazlaa açılıyor ve büyük bir sorun haline geliyor.

Natalina233

11.02-2014, 14:03
Merhaba,İnflack.Cevap verdin için sağolun)))Neden acaba o kadar çok ameliyat gerekti sana.Neden yani yamuluyor sonra?Doktorlar yanlış taktik mı uyguladı,ya da senin kemiklerin özelliği böyle?Kaç gün hastanede kalmak gerekir ameliyat olunca?Refakatçi şart mı?Bi da fiyat ilgili öğrenebilirmıyım)

ugur07

13.02-2014, 19:23
Mathraq-jojuq@hotmail.com bu adresımden hem facemi hemde maılımı bulabılrsın ulaşırsan gercekten cok sevınırım şimdiden tesekkurler

hasan12

15.02-2014, 22:58
Merhaba arkadaşlar,

En son foruma başlıkla ilgili ameliyat olmadan önce girmiştim.Şimdi ameliyat olmak isteyen kardeşlerimle deneyimlerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle uzatma ameliyatından başlarsak,10 günce 1 cm olmak üzere uzuyor kemik.Benim kısalık 17cm di ve doktor max. 9cm uzatılabileceğini söyledi ve o kadar uzatıldı.Şuan kemiğin oluşma-sertleşme vaktini beklıyorum.20 yaşındayım,doktor 2ay sürer dedi.Olayın zorlayan kısmına gelirsek benim hareket kabiliyetim epey düştü,kalçam sabitlendiği için,dizimide uzun süre bükemedm(nedenini söyleyecem).Allah farklı lütuflarla sınamasına rağmen hareketli bir insandım ve bu beni çok zorluyor.Bunun dışında ameliyat ve acı kısmına gelirsek,ameliyattan sonra bu ameliyatla ilgili bi ağrı hissetmedim.Ne uzarken ne de ameliyat sonrası hiç ağrım olmadı.

Bunun dışında dizimi de farklı bir cihazla döndürerek pozisyon verdiler.Aynı uzatma cihazı gibi belirli sürelerde çevirerek ayarlanıyor.Dizim üst üste binmişti ve biraz ters pozisyonda kalmıştı.Bunu düzeltirken gerçekten aşırı fazla canım yandı.Yani artık mermiye kafa atabilecek şekilde bakıyorum hayata.Ama insan Allah'a sığınınca bir şekilde katlanabiliyor.Bununla birlikte kalçamda çıkma olduğu için oraya da bir kaç birşey takdılar.İlk 2 ay kadar bununla ilgili hareket bile edemedim.Kalçamda aşırı bir yanma oluyordu.Bir süre sonra bununla ilgili ağrılarımda bitti.
Diz hareketi konusuna gelirsek; ameliyattan önce yaklaşık 80 derece bükülüyordu dizim;2. ameliyatta dizimdeki bazı vidaları çıkararak hareket kabiliyeti sağladılar ve fizik tedavi verdiler.Burada da biraz zorlandım ama bunun sebebinin uzatma ameliyatı değilde dizimden geçirdiğim ameliyatla ilgili olduğunu düşünüyorum.Şuanda dizim yaklaşık 60 derece bükülüyor.35 derece kaybım var fakat uzatma bittiği için bunu telafi edebileceğimi düşünüyorum.Bir de kemiğimin bazı yerlerinin eğri olduğu için kırılarak düzeltildiğini belirtiyim.Ameliyat olduktan 1ay sonra farkettim.Ameliyat izi bacağımın altındaymış.Hiç birşey hissetmedim (:

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar . Allah bütün hastalara acil şifalar versin.Soruları olan arkadaşlara yardımcı olmak isterim.Mesaj da atabilirler.

Engelsiz07

20.02-2014, 12:09
Benden de herkese merhaba arkadaşlar...

Uzun uzadıya araştırmalarım ve forumdaki @Dynner ve @Rayc ile mesajlaşmalarım sonucu bende artık FİTBONE ile ameliyat olmayı kafaya koydum ve artık bi hamle yapmam gerektiğinden Prof. Dr. Muharrem İnan'dan randevu almış bulunmaktayım. Gerçi muayene ücreti benim gibi bi adamı birkaç ay bütçe olarak sarsacak cinsten olsa da sağlığımın iyi olmasını ve artık kafamda direk hedefe yönelik şeylerin olduğundan maddi yönden bazı şeyleri düşünmeyi istemiyorum. Sonuçta Muharrem Bey fitbone sisteminin Türkiye'deki tek temsilcisi gibi. Reklam yapmak istemiyorum; ama sonuç bu yani. Gidip muayene olup yaz mevsimi tam gelmeden olup kurtulmayı düşünüyorum. Umarım her şey yolunda gider. Benim kemiklerime güvenim tam; ama rahatsızlığımdan dolayı biraz geç kaynamasından korkuyorum. 5-6 cm yi 3-4 ayda uzatabiliyorlarmış sağlıklı insanlarda. Benimki de olsa olsa 6-7 hadi 8 ay olsun kabulüm yani o derece.

Şimdi kafama takılan bir kaç soru daha var. Diyelim ki İstanbulda Ameliyat olduk, hastanede mi kalacaz yoksa kendi evimize gidebileceğiz mi? Ne kadar sıklıkla kontrole gidilecek? Kendi memleketime gelmek istesem nasıl olacak? Kendi şehrimde nasıl yapacam felan filan bir sürü soeu işareti yani. Sonra işyerine vermem için bi heyet raporu gerek 6 aylık. Bu işlerin hepsini yapan arkadaşlar varsa bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar...

emre2535

20.02-2014, 13:55
mrb @engelsin07 2010 senesinde geçirdim ameliyatımı aynı bu yöntem ile izmirde oldum prof doktor hasan havıccıoğlu ama kumandalı degildi benimsiki diz hareketleriyle uzuyordu hic olmazsa uzadıgını biliyordum beni sanslıydım tabiki 5 bin liraya oldum ameliyatı 6 cm uzama 2.5 ayda tamamlandı geriye kalan 7 8 ay kemigin oluşmasını bekledik uzama gerceklesinceye kadar kesinlikle basma ayagının üzerine kırarsın civileri.. benim kontrollerim ilk zamanlarda haftada bir gidiyordum sonrasında iki haftada bir...ameliyat olduktan 2 gün sonra taburcu oldum sağlıgıma kavustum cok şükür 6 cm uzama oldu cihazım hala içeride bi zararı yokmuş benle beraber yasıyor :) rapor işinide hallederler memur bi abim var oda oldu benim yöntemden alıyordu rapor devamlı sıkıntı yapma boş yere

holyfix

20.02-2014, 14:30
bende boy uzatma ameliyatı oldum, 7 buçuk ay oldu ve yaşadıklarımı bu sitede paylaştım, sorularınıza cevap verebilirim, herkese geçmiş olsun. -----> Anasayfa (http://www.tergek.com)

Engelsiz07

20.02-2014, 15:22
emre2535;

Teşekkürler kardeşim. Sana da geçmiş olsun. İnş. bir daha böyle şeyler yaşamazsın. Şimdi sen üzerine basma diyorsun ama fitbone yönteminde tam tersi üzerine bastırıyorlarmış. Acaba senin ameliyat yöntemin farklı olduğu için mi üzerine bastırmadılar. Bak şimdi kafam takıldı yine...

TR123

20.02-2014, 15:46
ilazarov kullananlardan biriyim, boy uzatması için değil ayak bileğim için takmışlardı. ilizarov kullanıp elinde somun anahtarı tutanlara slm olsun :)

emre2535

20.02-2014, 23:45
tesekkür ederim.. cihazı inceledim biraz görüntü bakımından aynısının tıpkısı :) yalnız benimkinin uzama sekli dizimi saga sola cevirerek oluyordu söyle bisey daha var, 2010 senesinde hocanın bu yöntemle yaptıgı 2. hastaymısım biraz daha ilerlemişk o zamn üzerine basma olayını ilk defa duyuyorum nasıl olur!! kemigin arası açılacak alttan üsten tutan iki çivi nasıl tasıyacak seni neyse sonuçta en güzel yöntem bu agrısız acısız gecmiş olsun şimdiden fiyat ne dedi doktor merak ettimde

nohco

21.02-2014, 14:50
holyfix;

merhaba arkadaşım bende boyumu uzatmak istiyorum ve çok kararlıyım ama internette inandıgım sacma apan fıyatlara inanıp doktorlara çok para verdim ve dururum hıc ıyı degıl kredı cekerek yapacagım bu ısı ve hacı kutlunun holyfıx yontemıyle uzamak ıstıyorum 7-8 cm bana lazım olan bu mumkun mu demı ? ve fıyat olarak herşeyıyle ne kadara mal oldu acaba sen estetık amaclı mı oldun yoksa ssk mı karşıladı ? ve ameliyattan sonra neler yaptın ne gibi süreçlerden geçtin zorlukları neydi belli başlı zorlukları bu işi araştıran herkes biliyor ama holyfix in artıları neler yeni bir buluş sence nasıl yara izleri yürümene etkileri olsun bunları bizimle paylaşırmısın lütfen

ben boy uzatma amelıyatını estetık bır sekılde olmak ıcın karar verdım ve 2 yıldır ugrasıyorum doktor secmekte ve fıyat konusunda ortalıkta 5000 tl ler 8000 tl ler dolaşıyor ama ben öyle birşey görmedim doktorlara mailler attım telefonla ulaşmaya çalıştım fakat fiyat konusunda bi türlü bilgi alamadım ameliyat hakkında bilgiler var ama gerekli bilgileri öğrenmek için muayene ücreti verip yanlarına gitmemiz gerekiyor ben doktorlarla sadece 5 dadikalık konuşmalara 300 tl 450 tl 350 tl verdim düşünün ve sadece ücreti merak edip gidip paranızı kaybetmeyin benim gibi diye yazıyorum

şişlide özel muayenede muarrem inan 40000 tl ile 50000 tl arası kombine sisteme (hem kemik içi hem external fikstasor uzama süresini kısaltmak için kombine tercih ediyor) ücret istedi

aynı yerde prof. Mehmet kocaoğlu normal çivi ile uzatmaya 41000 dolar dedi bunlara ameliyat masrafları ve hastane doktor ücretleri herşey dahil fakat ameliyat oldunuz diyelim 15 günde bir kontrole gidip 250-300 tl ye röntgen çektireceksiniz

muarrem inan motorize çivi ücretine 120.000 tl fiyat verdi

doktor hacı kutlu holyfix için 35000 tl dedi

ortalıkta dolaşan fiyatlar doğru değil ben çok gezdim arkadaşlar ve sigorta karşılamıyor estetiğe girdiği için . Sadece fiyat öğrenmek için benim gibi o kadar yol gelip para harcamayın diye yardımcı olmak istedim

emre2535

21.02-2014, 15:06
bu ne ya 120.000 bin valla ben 5bin tl ye iyileştim 7 cm :) o kadar cok paraları veren varmı ya doktorlar bulmuşlar yontuyorlar

nohco

21.02-2014, 15:49
emre2535;
kardeşim sen ne zaman nerde oldun hangı yontemle ? ssk ile mi oldun sadece estetık amaclımı ? bende 7-8 cm ıstıyorum fakat fıyatlar boyle bırsey yapamıyorum deli olacam kıme gıtsem agzını 50000 den acıyor ya yardımcı olurmusun

baktım yazdıklarına kardesım ama bu hangı yöntem cıhaz uzama bıtıncede ıcınde duruyor ? bunu bılıyorum ama cıkartmanda fayda var eger allah korusun bı kaza esnasında kemıgın kırılır ve cıhazda ıcınde bukulurse onu cıkarmaları gercekten zor oluyormus mehmet kocaoglunun vıdeolarında ızle
pekı bu yontemle en fazla 7 cm mı uzama gerceklesıyor ?

emre2535

21.02-2014, 16:17
nohco;

2010 yılında oldum ben 9 eylül uni. hasan havıtcıoglu içeriden oldum diz üstü fiyatıda 5 bin tl ama su anda 10bin olmus diye duydum dedigim doktora esnetik için giden cok... fiyatlar cok yuksek gercekten..cihaza gelince cihaz suanda içeride hala 2 3 ay önce hastanede işim vardı hocaylada görüstüm gel çıkaralım demişti gidemedim daha..herkez mehmet kocaoglu diyor ya iyi para alıyormus helal olsun adama!!!

acelesiyüzünden

22.02-2014, 21:55
nohco;
Kardeş psikolojin bozuktur anlıyorum arkadaş sana iyi gibi geliyodur 7-8 cm ama inan bi komplikasyon bitiroyo işleri yalvarmak geliyo içimden sana bulaşma diye bu gidişle sen yapacan bu işi ben üzerime düşeni yapacam sana eğer rahatsız değilsen akondrplazi falan sağlıklıysan bulaşma deymezzz bi eğrilik olur bi komplikasyon bi diz veya bilekte bi sorun kemik kesiliyo kardeş birde çok para ben 3,5 cm kısalıktan dolayı oldum skolyozum var benim şimdi eğrilik oldu 20 martta nasipse hacettepeye deformite ameliyatı olmak için yatıcam ha sen diyosun hacı kutlu o moneleteral fiksatör takıyo eğrilik olursa zor özellikle de tibiada(kaval) femur(uyluk) orda pek sıkıntı olmuyo ama ordada diz fonkiyonu kazanması zor 9 ay oldu hala deynekleyim ve bir ameliyatta olacam olucaksan da adam gibi birine ol ben o yöntemi tavsiye etmiyorum ha mehmet kocaoğlunuda muharrem inannıda araştrdm o daha güvenli hasan havıtçıoğlu izmir ise birinin başına talihsiz bi olay gelmiş bu sitede var Acele karar verme tüm arkadaşlara söylüyorum kaval kemiğinde eğrilik riski fazla bu yüzden sirküler fiksatör(halkalı ilizarov) o iyi femur(uyluk) moneleteral fiksatör yandan demirli orda da diz sıkıntı o kumandalı yöntemi pek bilmiyorum ha özel hastanelre de güvenilmiyo devlet üniversiteleri en güzeli Allah hepinize acil şifalar versin.

emre2535

23.02-2014, 03:30
acelesiyüzünden;

merak ettim ne gelmiş arkadasın basına??? izmirde

acelesiyüzünden

23.02-2014, 13:24
nizamettin merhaba nasıl olur 7 cm yerine 9,5 cm uzatma burda belli olmuyordu , ya ounu ameliyatıda kolay olmaz kemik kesilecek ,beninde aynı 2cm filan kestiler ameliyattan sonra çok ağrı oldu. beraber mahkemeye verelim , benimde çalışmayan sistemi bacağıma koydu. 10 milyarımı aldı. eğer paramı vermezse mahkemmeye vermeyei düşünüyrm, gerrkirse sağlık bakanlığını arayıp şikayet edecem ,bunları gazeteleri çıkarıp insanların sağlığıyla nasıl oynanıyor diye hadlarini bildirmek lazım , bir de gazeteler çıkıp türk mucidinden müthiş buluş diye boy boy gösteri yapıyorlar. Muratkardeş var çok talihsiz bi olay Allah kimseye vermesin

MCagdas35

24.02-2014, 00:56
Arkadaşlar holyfix yöntemi hakkında bilgisi olan var mı peki detaylı olarak Hacı Kutlu yapıyormuş bayağı iyi diyorlar 35.000 TL olarak duydum bu tek kemikten uzatma fiyatımı mesela hem kaval hem uyluktan uzatınca 2 katına mı çıkıyor fiyat yada olan varsa yaşadığı süreç nasıl acaba?

kaltintas

24.02-2014, 11:13
@nocho

erkekmisin? bayanmı? boyun kaç?

holyfix

24.02-2014, 11:41
@MCagdas35..... ben holyfix le amelyat oldum.. doktorum iyi gercekten.. bazılarında hem kaval hem uyluktan uzatılabiliniyor hatta kollar vücuda göre kısa kalırsa onları bile uzatıyorlar.. doktorun seni yönledirecektr zaten ama ne kadar cok yerden uzatma olursa fiyat artar dye düşünüyorum.. Anasayfa (http://www.tergek.com/) 'da ben anlattım holyfix le ilgili detayları.. sormak istediklerin varsa Forum :: Topic: Holyfix ve boy uzatma ameliyatı tecrübelerim.. (1/1) (http://www.tergek.com/forum.html?view=topic&catid=5&id=4) burdan sorablrsn.. geçmş olsun herkese..

MCagdas35

24.02-2014, 16:29
Holyfix bi konuyu daha merak ediyorum forumdan üye olamadım konunda burada soruyım 8 ay oldu sanırım ayağın ne durumda yürümen falan bir sıkıntı var mı kendini nasıl hissediyorsun

Engelsiz07

25.02-2014, 12:00
nohco;

Arkadaşlar merhaba @nohco arkadaşımızın 40.000 50.000 dediği fiyat doğru mu gerçekten ben mecburiyetten olacam, estetik amaçlı değil yani acaba sigortamız hiç karşılamaz mı ya. Şimdi okuyunca moralim bozuldu? Fitbone sistemi ile ameliyat olan biri açıklarsa sevinirim.

MCagdas35

02.03-2014, 10:25
Karabasan hangi teknikle oldun ve ne kadar zaman oldu herhangi bir problem var mı genel bi bilgi verir misin son durumun nedir?

nohco

03.03-2014, 10:00
Karabasan gecmis olsun Kardesim face kullanmiyorum burdan genel bilgi versen yontem fiyat zorluklari neler yaptigin hakkinda ?

rayc

04.03-2014, 09:57
Muharrem Inan hocayla Fitbone yontemiyle estetik amacli ameliyat olmustum. Su anda 6 cm uzatma gerceklestirdim. 2 cm kaldi. Simdiye kadar cok sukur her seyin yolunda gittigini soylemek istedim. - Cift tarafli femur (uyluk kemigi) uzatma yapiyorum- Haftada 6 kere, gunde 1 saat fizyoterapi goruyorum- 2 aydir tekerlekli sandalyedeyim. Rahatlikla dus alabiliyorum ve uyku sorunum yok. Yan yatabiliyorum.- Kesinlikle agri veya aci yokEstetik ameliyati sigorta karsilamaz arkadaslar, niye karsilasin?Tibbi bir amaci varsa, bir mecburiyet durumu varsa elbette sigortanin karsilama ihtimali var.Estetik olarak dusunup butcesi denk gelmeyenler intrameduler sistemleri (LON) veya external fiksator yontemlerini dusunebilir. Bunlar daha hesapli.

nohco

04.03-2014, 10:11
Gecmis olsun rayc fitbone ne kadar a mal oldu ? Lon yontemi icin mehmet kocaoglu benden 40000 dolar istedi cok pahali bu uygun yapanlar varmi fiyat bilgin varsa paylasirmisin ?

rayc

04.03-2014, 14:45
Nohco selam, Fitbone'un iki civisi toplam 32,000 Euro'ya geldi. Bu rakami bugunku kurdan dusunurseniz hic de azimsanmayacak bir rakam, ayrica hastane masrafi gibi ekstralar da eklenince 100,000 liranin uzerine cikiyor toplam maliyet.Dr. Mehmet Kocaoglu ile ben de gorusmustum. LON icin bana 50,000 dolar demisti. Herkese sabit bir fiyat soylemedigi algisina kapildim ve rahatsiz oldum (belki ben yaniliyorumdur, bilmiyorum). Kim ne derse desin LON icin 50,000 dolar verilmez. Muharrem Hocanin LON veya external fiksator fiyatlarini bilmiyorum. Kendisine sorun diyecegim ama ilk birkac gorusmede para konusmaz, teknik olarak ameliyati yeterince arastirdiysaniz ve potansiyel hasta olarak bilgi sahibiyseniz para konusma safhasina geciyor.

nohco

04.03-2014, 14:57
Merhaba rayc ben muarrem beyle ilk gorustugumde bana fitbone icin 120000 tl demisti bana kombine sistemden bahsetti ve fiyat olarak 40000 tl dedi acaba external fixtrator nedir tam olarak eksileri neler biliyorsan bahsedemisin o uygun sonucta

rayc

04.03-2014, 17:18
Bakin iste kombine sistem dedigi LON. 40,000 lira 40,000 dolarin yaninda cok daha makul bir fiyat.. Fiyat farkini goruyor musunuz? Yaklasik olarak yarisi, ve ayni yontem. External fiksator dedigim sey, bacagin etrafini cevreleyen klasik ilizarov frame'leri (mesela Taylor Spatial Frame). Bunun LON'a gore avantaji cok daha ucuz olmasi. Dezavantaji ise bacaga takili kalma suresi daha uzun.

Engelsiz07

04.03-2014, 17:29
Arkadaşlar peki estetik amaçlı olmasak zorunlu olacaz yine bu fiyatlar mı geçerlidir sigortamız karşılamaz mı?

MCagdas35

04.03-2014, 22:08
Fitbone sanırım en mantıklısı estetik uzatma ameliyatları için ama 2 yerden uzatılıcaksa karşılamak imkansız gibi fiyat 2 katına çıkıyor peki ondan sonra en sorunsuz teknik nedir acaba?

Engelsiz07 sigorta karşılıyor diye biliyorum estetik amaçlı değilse yada çok cüzi miktarlardır sanırım ama yinede araştırman da fayda var yanlış bilgilendirmiyim

Engelsiz07

04.03-2014, 22:28
Tamam kardeşim çok Sağol Zaten bir hafta sonra Muharrem beye randevu oluyorum :)

nohco

04.03-2014, 23:18
Anladm rayc demek muarrem beyin kombine dedigi LON oluyor mehmet kocaoglu ile ayni binada altli ustlu ofisleri ama fiyat farkida oyle ikici kata cikinca iki katina cikiyor demekki 40000 dolar dedi arti 2000 dolar cikarma dedi bi umut gitmistim ama istee su disardan tek cubuk seklinde takilanin adini external fikstrator saniyodum ben yaniliyo muyum icinden teller gecen var bide o ilizarov o acayip bisey ya

MCagdas35

05.03-2014, 00:00
Engelsiz07 rica edersem muharrem hocadan LON ve external fixatörle uzatma fiyatlarını öğrenebilir misin?

Engelsiz07

05.03-2014, 00:02
Tamam kardeşim inşallah Allah izin verirse sorup buraya aktarırım. Zaten benimde kafamda milyon tane soru var :)

karabasann

11.03-2014, 16:53
bence dr gitmelisin sorunun ne bilmiyorum ama bana faceden ulaşırsan yardımcı olurum benim 5 cm uzatıldı tek ayak (TC Alaattin Aydoğmuş) herkese yardımcı olmaya çalışırım bana faceden yazın

hangi yöntemle olacağına dr karar verir bacakların durumuna göre 3 4 çeşit uzatma şekli var ben sana sölesemde farketmez TC Alaattin Aydoğmuş

dayanılmayacak zorluk yok gibi tabi zahmetli iş ama bence deger estetik olarak olmadım ssk karşıladı özelleri ve fiyatı hakkında bilgim yok ztn her dr ayrı fiyat ister, ayrıca estetik olacaklara tavsiye etmem namaz kılamazsınız diz üstü oturulmuyo diz 90 derece bükülebiliyo ancak bayanlar daha esnek oldugu için biraz daha fazla büker (TC Alaattin Aydoğmuş)

ssk karşılar arkadaşım 5 kuruş para ödemezsin ama sorunun varsa tabi yada boyun 1 55 altındaysa (TC Alaattin Aydoğmuş)

nohco

11.03-2014, 16:54
Engelsiz07 ne yaptin kardes gittin mi muarrem beye fiyatlari fln yazicaktin bi hafta sonra gidiyorum demistin ?

karabasann

11.03-2014, 16:55
muharrem adamı yarı yolda koyar tavsiye etmem ama onun hocası var mehmet kocaoğlu tam bir prof bu işin erbabı

Engelsiz07

11.03-2014, 17:28
Merhaba beyler ben Mart'ın 20 şinde muayene olucam Muhharrem beye umarım ameliyat masraflarını sigorta karşılar der. Yoksa 60 bin lira çok para :( nohco kardeşim gidince soracam aklımdasın.

rayc

12.03-2014, 00:33
karabasann;

Beni yari yolda falan birakmadi. Gayet de memnunum.

nohco

12.03-2014, 01:08
işin erbabının söylediği rakamları yazdım kardeşim bir bak istersen muarrem beyin abartısız 2 katı hemde dolar bazında

ben işin doğrusu 20000 tl para bulabilirim bu paraya 8-9 cm uzamamızı sağlayacak bir doktor yok mu türkiyede ya? yoksa sadece parası olanlar için mi bu hayalleri kurma hakkı ?

rayc kardesim sen almanya dan amerikadan felan bahsetmıssın forumda gittin mı almanyaya ne yaptın nerde oldun ?

ani fıtbone almanyada daha ucuz degılmıydı ordan gelıyor galıba cıvıler ?

emre2535

12.03-2014, 10:26
ben size söyleyeyim sigorta karsılamıyor bilgidim kadarıyla aynı olaylar benim benimdan gecti dısarıdan cenberli olan karsılıyordu bir tek, ben içeriden oldum onu karsılamıyor 5 bin lira vermiştim 2011 yılında 6 cm uzama yapıldı 1 senede ayaga kalktım..esnetik olacak olanlara fiyat degişiyor tabikide 60 bin tl 70 bin tl cok paralar birisi 120bin tl istemiş yok böyle bisey

rayc

12.03-2014, 15:07
nohco,

Amerika ve Italya'da yabanci doktorlarla gorustum, en sonunda Turkiye'de Dr. Muharrem Inan'a ameliyat oldum. Evet Fitbone civileri Almanya'dan geliyor. Sizin butcenizle sanirim ancak external fiksator olur, ama doktorla gorusmeniz lazim. Kimi hastanin durumuna gore fiyat indirdigi olmus olabilir. Mesela baska bir hastanede ameliyat olmayi secip masrafi dusurebilirsiniz.

karabasann

05.04-2014, 03:36
yaş sınırı yok gibi ben 40 yaşında olanları gördüm, hastanede 100 gün yattım, çok karşılaştım, kendimde 6 ay önce ameliyat oldum faceden ulaşanlara yardımcı oluyorum TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ

ben tc alaattin aydoğmuş faceden msj atarsanız yardımcı olurum arkdşlar ben ameliyat oldum 6 ay önce

estetik amaçlı olanlara devlette yasak bile ne ssk karşılaması, ssk sadece sorunu olanları karşılar tek ayak kısa olur veya doğuştan kalça çıkıgı, felç, kaza vs. ben tc alaattin aydoğmuş faceden msj atarsanız yardımcı olurum arkdşlar ben ameliyat oldum 6 ay önce

herkesi bırakcak diye bişey yok ben ankarada oldum iyiki muharreme olmadım (TC Alaattin AYDOĞMUŞ)

sigorta estetik amaçlı olanları karşılamaz sadece, bayanlarda 1,50 erkeklerde 1,55 altı olanları ssk karşılayabilir (TC ALAATTİN AYDOĞMUŞ)

türkiyenin en iyi doktoru mehmet kocaoğlu arkaşlar haberiniz olsun muharrem inan onun asistanıydı zamanında metin küçükkaya, fahrettin bey ve hacı kutluda dier iyi doktorlar, doktor seçimi çok önemli bazıları çok kötü sonuçlar alabiliyo

Engelsiz07

10.04-2014, 09:53
@Karabasann Neden iyiki Muharrem Beyde ameliyat olmadın?

MCagdas35

13.04-2014, 01:24
Engelsiz07 görüşmen nasıl gitti anlatıcaktın ama unuttun yada fırsat bulamadın sanırım

ismayil

13.04-2014, 10:14
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=843897682293020&set=a.207866235896171.62450.100000183896724&type=1&theater

Engelsiz07

13.04-2014, 13:53
Merhaba arkadaşlar ancak fırsat bulabildim.
Yaklaşık tam bir ay önce Muharrem Bey'den muayene oldum. Beni sekreterleri ve asistanları dahil hepsi güzel karşıladı. Muharrem bey ilgi ve alaka gösterip titizlikle muayene etti. Benim sol bacağımdan 5-6 cm kısalığım vardı. Bu kısalık sağ bacağımı da etkilemeye başladı ve Muharrem bey sol bacağımı smart correction denilen bir yöntemle 3 cm kadar uzatıp diğer sağ bacağımdan da 2-3 cm de kısaltıp fitbone çivisi takacak. Ameliyattan 3 gün sonra yürüyerek hastaneden çıkacaksın dedi. 2-3 ay smart correction sol dizimde takılı kalacakmış. Daha sonra uzayınca çıkartılacak. Ve bol yürüyüş ve spor dedi. Zaman olarak 3 ay verdiler. En kötü halde 5-6 ay dedi. Bakalım kendimi hazır hissettiğim bir anda ameliyat olacağım.

Aranızda smart correction ile ameliyat olan var mı ? Varsa bilgilerini almak istiyorum.

Kafama takılı olan bir diğer nokta ise de sağ bacağımdan 2-3 cm kısaltma yapması beni biraz korkutuyor. Daha önce böyle bi ameliyat olan var mı ? Aranızda varsa ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

kaltintas

13.04-2014, 19:02
Engelsiz07

neden sol bacağı 5-6 cm uzatmıyor? benimde sağ bacağım kısaydı 6cm uzatıldı
gerçi düşününce senin yöntem daha mantıklımı acaba diye düşünüyorum, bende diz bükülme sıkıntısı var mesela, 3cm uzatılmış olsaydı sıkıntı daha az olurdu
muharrem bey bu şekilde olmasının sebebini açıkladımı?

Engelsiz07

13.04-2014, 19:05
Şimdi benim sağ bacakta da sıkıntı var. Sadece solu uzatmak istese hem zaman hem de dizin eski halini alması biraz zaman alacak gibi. Zaten sağ bacaktan ameliyat olacakmışım olmuşken 2-3 cm kısaltmak daha mantıklı ve daha sağlıklı olacak dedi ama yine de biraz tırsıyorum açıkcası.

Kaltintaş Sen kime ameliyat oldun?

MCagdas35

14.04-2014, 01:28
Allaha çok şükür herhangi bir sorunum yok ama bende de boy inanılmaz derecede komplex durumunda kendimi bildim bileli bende parayı bi şekilde çalışıp kazanırım sıkıntı değil ağrılara da zorluklara da sonuna kadar göğüs gererim ama sakat kalma riski nedir acaba bu ameliyatlarda tek korkum bu

kaltintas

17.04-2014, 21:53
@MCagdas35

Erkekseniz ve boyunuz 165cm den kısa değilse benim görüşüm hiç bulaşmayın bu işe

@Engelsiz07

Metin Küçükkaya yaptı ameliyatımı

MCagdas35

19.04-2014, 19:35
kaltintas;

Abi değilim boyum 1.71 ama bilmiyorum belki yapıcağım şey çok saçma ama hayattaki en büyük hedeflerimden biri çok güzel bi hayatım var çok sağlam bir işim olucak üniversite bitince çok sevdiğim ve beni çok seven bir ailem var ama inanılmaz derecede takıntı bendeki bu konu ve ne yaparsam yapıyım yenemiyorum sporlada uzamayı denedim olmadı en son başvuracagım şeydi bu ama artık korkunun ecele faydası yok benim açından bunu aşmam çok önemli her türlü fedakarlığa ve özveriye katlanabilirim ve artık çok ilerlediğini düşünüyorum tıpın bu konuda mezun olur olmaz ilk işim olucak maalesef

kaltintas

19.04-2014, 21:06
@MCagdas35

kişiden kişiye değişebilen durumlar var, mesela herşey yolunda gitti diyelim kemik gelişimi açısından enfeksiyonda yaşamadın vs. yinede herşey bitmiş demek değil bu, kemiği uzatmak işin basit kısmı çünkü kemiği kırıyorlar sonrada günde yarım milim bir milim neyse uzatıyorsun zamanlada açılan yer kemik doluyor (mesela benim 6cm uzadı şu anda yürüyorum ama kemiğin tam eski halini alması 3 seneyi bulur dedi doktor)
işin zor kısmı (benim durumumda en azından) kasların dokuların uzaması olayı, benim kaslar henüz yeterince uzamadığından dizim zorlamayla ancak 90 dereceye yaklaşıyor ve bu merdiven inerken özellikle çok sıkıntı yapıyor (basamaklar yüksek ise teker teker inmek zorundayım) koşmak yok, bisiklet yok, alaturka wc yok :) hayatı çok kısıtlıyor ve doktorun demesi kişiye göre 3-12 ayda diz bükülür diyor benimki 12 ayda bükülse kendimi şanslı hissedeceğim
birde ben bukadar sıkıntıyı tek bacakta yaşadım belirteyim, ama nette bir video gördüm mesela adam 9cm uzatma yapmış kozmetik, çömelip kalkabiliyor vs. yani kişinin fizyolojik durumuna bakıyor birazda bu işler, sende sonuç iyimi olur yoksa pişmanmı olursun bunu doktorun bile bilemez ! ! !

benim sana tavsiyem 1.71 boy ile bu işe kalkışma derim (%5 sonuçtan memnun kalmama ihtimalin bile varsa nereden bileceksin piyangonun sana çıkmayacağını) geri donüşüde olmayan birşey sonuçta
diyelimki 9cm uzattın 1.80 oldun çok mu fark var Allah aşkına değmez bence riske girmeye
bence psikoloğa git ve bu takıntıdan kurtul, olmadı içten topuklu ayakkabılar var giy onlardan anında 6-7cm uza :)

MCagdas35

20.04-2014, 23:12
Ayakkabı olayını denedim olmuyor öyle neticede hep ayakkabıyla dolaşmıyorum ve onu tekrar cıkarttıgım da eski ben oluyorum bu konuda kendime güvenim tam sporcu bir kişiliğim vücudumun buna çok daha rahat uyum sağlayabileceğini düşünüyorum diğer kişilere göre yaş olarak da sağlamım o kadar şiddetli darbeler almama rağmen şu ana kadar hiç bir kemiğim de kırılmadı bu yaşa kadar ve doktor zaten bu iş için kemik dokusunu inceliyor olması lazım yeterli olup olmadığı konusunda ki hem atletik bir vucuda sahibim hem de bacaklarım kalındır okul takımında basket oynamamdan dolayı sanırım zamanında şuanda vücut geliştirmeyle haşır neşirim açıkcası bunu atlatabileceğimi düşünüyorum

melike01ılızarov

23.04-2014, 18:50
adana ortopedia hastanesınde ameliyat olan var mı

Engelsiz07

23.04-2014, 18:53
Ben orda olmayı düşünüyordum ama ilizarovdan başka yöntem yokmuş. O yüzden vazgeçtim.

melike01ılızarov

23.04-2014, 19:10
adana ortopedıa mahir Gülşen yaptı amelıyatımı sonucu henuz bılmıyorum ıkı ay oldu gerıye kaldı 4 ay

Engelsiz07

23.04-2014, 19:10
Ne ameliyatı oldunuz peki?

melike01ılızarov

23.04-2014, 19:16
ADANA ortopedıa da amelıyat olan cocuk felcı arkdaslar var mı

kusua bakamyın yenıyım bu sıtede ilizarov takıldı halkalı 4 cm kısalık vardı cocuk felcınden dolayı

ben hıc arastırmadımcıhazları sadece dr ıyı olsun ıstedım daha once mehet kocaoglu na amelıyat olma fırsatım oldu ustelık ucretsız ama ıst oldugu ıcın sonrası bakım cok dusundurdu adana sectım

Englesız07 sızın ne sıkayetınız var

kayahak

24.04-2014, 10:58
Öncelikle çok geçmiş olsun denizince, ilizarov operasyonunu 2 kez geçirdim, o çivileri 11 ay taşıdım ve faydası olmuşsa bile bi o kadarda zararı olmuştur, 8cm kısalık için ilizarovun çok uzun süre bacağında takılı kalması gerekir ve bu süre zarfında oluşabilecek enfeksiyon v.s riskleri kaçınılmaz olur, çok sıkı bakım gerekiyo, her gün çivi diplerini özenlice temizlemek v.s çok önemli. Bak ağrısı v.s önemli değil onlar geçici şeyler, ama 8cm kısalığı ilizarov yöntemi ile çözmek bana göre çok rizkli bi süreç, hepsini göze alıp öyle karar ver.
Maddi yönü biraz külfetli olabilir ama, 6000-7000 liraya silikon protez yaptırabilirsin en azından bi 5cm. faydası olur, belkide daha çok olur bu benim tahminim.

Tekrar geçmiş olsun.

yucelyn

24.04-2014, 11:30
Op. Dr. HACI KUTLU (http://www.hacikutlu.com/tr/opdrhacikutlu.html)
özel muaynesi 200TL
ben muayne oldum,
benim kısalık sorunum yok dizim bükülmüyor
ama bir hastanın kısa olan ayağının 15cm uzatılmış haline şahit oldum

zey_nep_

04.05-2014, 12:38
SELAM ;
arkadaşlar ameliyattan sonra dizini bükemeyip sonradan açabilen var mı aranızda..varsa nasıl açabildiniz acaba ?

kayahak

04.05-2014, 20:43
Diz bükmeyle ilgili biraz sıkıntım vardı, sağ dizimi kazadan önceki gibi bükemiyordum,
bunun için evde kendim dizleri kırarak çömelip kalkma antremanları yaptım, eskisi gibi olmaada zamanla iyi duruma geldi.
Sonuçta futbolcu veya karateci değilim şu an hafif bi bükme kısıtlılığı var ama o da 5-10 deredir.

kaltintas

04.05-2014, 20:46
@kayahak

siz uzatma ameliyatı oldunuz mu? olduysanız ne kadar uzattınız?

kayahak

04.05-2014, 21:04
5 cm. uzattık, hergün vidaları çevirip uzatma yapıyosunuz, ama size şunu söyliyim kesinlikle çok iyi düşünüp karar verin bu yönteme, uygulama sırasında enfeksiyon, kemikte uzatmadan kaynaklanan sorun ihtimalleri, bi süre mecburen sadece tek ayağınızın üstüne basıcaksınız ki bu en az 2 ayı bulur o sürede mutlaka sizinle ilgilenecek birisi olması şart, demir diplerini her gün temizlemek gerekiyo yoksa enfeksiyon riski çoğalıyo v.s, yani iyi düşünüp karar verin derim.

carlmelo

05.05-2014, 12:08
External Fixator ile ameliyat olan var mı ? doktoru ve fiyatını yazabilir mi acaba çok önemli...

kayahak

05.05-2014, 19:05
Ben 2 kere oldum numune hastanesinde, ameliyatımı yapan doktor başka bi hastaneye geçmiş sonradan.
Zaten ben 2 ilizarov ameliyatından da sonuç alamadığım için özel bi doktor araştırıp bulduk ve
tedavisi başarılı oldu Allaha şükür.

kaltintas

08.05-2014, 21:39
@zey_nep_

senin diz ne durumda benimki en fazla 90 derece oluyor

kayahak

08.05-2014, 22:02
Haklısın, başlarda benimde dizimde kısıtlılık olmuştu, 2-3 ay kadar fizik tedavi yaptım bi merkezde, evde de kendim bel hizasında iki bar'ın arasında diz bükme antremanları yaparak baya bi faydasını gördüm.
İki bar dediysem sağında ve solunda gerek duyduğunda tutacak yer olmasını kastediyorum. Yaaa aslında uzun lafın kısası zorlaya zorlaya büktüm dizimi.

MCagdas35

12.05-2014, 20:08
Ya gerçekten kendimden nefret ediyorum bu takıntım yüzünden hiç bir tıbbi problemimde yok ama hislerime dur diyemiyorum napıcam ya yaş 21 olmuş ameliyatı göze alıp sakat kalmak riski fazlasıyla korkutuyor 10 cm daha uzamam lazım benim

kaltintas

13.05-2014, 19:19
@MCagdas35

yapma gözünü seviyim çok gençsin bence sağlıklı düşünmüyorsun, belki kızacaksın ama benim fikrim bu, 1.71 boyun var daha ne istiyorsun?, emin ol 30-35 yaşında olsaydın çok farklı düşünürdün
doktorlara muayene oldunmu bilmiyorum ama çoğunun ameliyat olman yönünde görüşü olacağını sanmıyorum

bence hayatın tadını çıkarmaya bak, kafana takma boy meselesini

kendinden nefret filanda etme, kurtulamıyorsan bu takıntıdan bir psikologtan filan yardım al ve kurtul bana sorarsan