PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : H sınıfı ehliyetin alınması için gerekli rapor ile kurs aynı şehirde mi olmalı?

kyzikos

26.11-2013, 22:44
H sınıfı ehliyet alırken verilen rapor ile gidilen ehliyet kursu aynı şehirde mi olmalı

elvismail

27.11-2013, 00:12
ben de benzer sıkıntı yaşadım boluda yaşıyorum burda h sınıfı ehliyet veren kurs yok ve ben boludan almış olduğum raporla en yakın olan il düzceye gittiğimde kabul edilmedi yeniden rapor aldım zaman kısıntılı olduğu için uğraşmak istemedim

bond007

27.11-2013, 03:20
aynı sorun bendede var kırklarelıde yasıyorum h sınıfı sürücü belgesi verecek kurs yokk o yuzden daha rapor almadım bılgılenelım baska ıllerden alabılıyoruzmu dıe

wins

27.11-2013, 11:08
Benimde aynı sorun oldu sürücü kursunun bulunduğu ilden rapor almamı istedi emniyet tekrar rapor aldım şu anda ehliyeti aldım

bond007

27.11-2013, 16:22
farklı illerden ehliyet alıp araç alan arkadaşlar varmı

mutafa4206

27.11-2013, 16:33
sanırım aynı ilde olmalı bir de raporun üzerinden en fazla 1 yıl geçmiş olmalı

bond007

27.11-2013, 17:31
benım yasadıgım ılde suan sürücü kursunda h sınıfı vermıo otomatık vıtes yokmus die kırklarelide yasıyorum. Edirneden yada burgazdan alsam olmazmı arkadaşlar farklı illerden neden alınamıo bununla ilgili kanun madde yokmu . bide bazı arkadaşlar sürücü kursuna gitmden b 'den h sınıfı ehliyet için trafik şubeden deiştirdik yazmıslar suan geçerlim o

OturanBoğa

27.11-2013, 19:34
B'den H'ye dönüştürmek için sürücü kursuna yazılmak şart.

Ve evet,emniyet kursla rapon aynı ilde olmasını istiyor. Onun için, bene rapor almadan önce emniyete gidip bu konuda yazılı görüş istemek en iyisi. Her yerde farklı uygulamalar olabiliyor zira!

elvismail

28.11-2013, 13:36
OturanBoğa;

Bülent Bey ben b sınıfı ehliyetimi yeni h sınıfına çeviriyorum ve kursa yazıldım sadece direksiyon eğitimi aldım 3 4 saat. Direksiyon sınavını geçtim ve toplam maliyeti 750 Tl civarı ayrıca sürücü kurslarına ve trafik tescil şubelerine genelge gelmiş konu hakkında raporun aynı ilden olması gerektiği şeklinde .

diyarbakırlı

28.11-2013, 16:06
çok kısa zaman önce yeğenimi b sınıfı sürücü belgesi için kursa yazdırdım kendisi başka şehirde okuduğu için okuduğu ildeki hastaneden sağlık raporu düzenleyip gönderdi sürücü kursu kabul etmeyince trafik ehliyet şube ile kendim görüştüm kursun yaptığının doğru olduğunu kurs kabul etse bile biz burda ehliyet vermeyiz dedi onunla birlikte dip not olarak hastahane ve kurs aynı şehirde olsa dosya alındıktan sonra ehliyetinde aynı şehirdeki trafik şubesinden alınması gerekiyor.

bond007

28.11-2013, 16:18
ben 2 sene once H sınfı ehliyet otomatik vites alabılır raporu almıstım ( heyet değil ) surucu kursuna yazılıp dıreksıyon sınavına gırıp kazandım . Ama heyet raporum olmadgı ıcın ( ibareler ekli deil yani ) ehlyeti cıkartmamıstım bugun tekrar surucu kursuna gıttım yakında heyete gııcem dedım raporu alıcam tamam dosyan hazır dedı rapor dıreksıyon sınavına gırmıceksın trafık sube aldıgın rapor ıle sürücü kursunu aynı ılden istio evet arkadaşlar bilginiz olsun