PDA

İmajlı Sürüme Sıçra : Açık Lise ve Açık İlköğretim'le ilgili sorularınızı yazabilirsiniz.

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

MELEKDERYA

05.12-2009, 21:22
Reyna,
Beddua ederek çok ayıp ve saygısızlık ediyorsun,eğitimini tamamlamak isteyen bir insana böyle ifadeleri yakıştıramıyorum...:mad:
Burası sadece gönüllü olarak, özellikle de engelli olup da eğitimini tamamlayamamış kişilere yardımcı olabilmek için açmış olduğum bir forumdur,fakat son günlerde açıkliseye çok fazla kayıt yaptıran olduğu için ben çok fazla yoğun olmaktayım bu nedenle soruları cevaplayamadım, ancak şunu da bilmelisin ki burda hiç kimse senin sorularına cevap vermek zorunda değil,ayrıca madem açıköğretimle ilgili soruların varsa ilk önce ilindeki bağlı bulunduğun büroya gidersin ve oraya sorarsın,zaten kaydını da bürona yaptırmak zorundasın ve senin bütün işlemlerinle onlar ilgileniyorlar,bu onların görevidir,ben de ilk olarak benim büroma gelen öğrencilerimin işlerini yapmakla ve sorularını cevaplamakla görevliyim,ben bir öğretmen olarak ilk önce işim ön plandadır,işlerim çok çok yoğun olduğu için de buraya vakit ayıramıyorum bunu da önceki mesajlarımda defalarca belirttim..
Sorularının cevabına gelince :) 2-3 yazan kitaplar ders içeren kitaplardır,yani dönemi belirtmektedir,hangi dersten sorumluysan o kısmı çalışmalısın,ayrıca mezuniyet şartlarında ortak derslerin bitmesi şartı olduğu için o dersleri seçmek zorundasın...

Fatih,
7. sınıftan başlarsın,hızlandırıldığı için de başarılı olursan bir yıldan daha kısa sürede mezun olabilirsin,kayıtlar şu an devam ediyor,bürona sormalısın..
Belalı,Ahmetsami,Asi,
Kitapların tamamından sorumlusunuz,Her dersten 20 soru çıkacak,kitaplardaki testlere çalış...

Arkadaşlar,
Sınavlar 16-17 Ocak'ta yapılacak,ders seçerken ortak ve alan derslere öncelik vermelisiniz,Bu günlerde ders seçimlerinizi ve adres ve sınav merkezi bilgilerinizi güncelleyin..

Burayı takip edip de sorusuna cevap alamayanlara da yine de yardımcı olmak isterim,Yarın Pazar günü boyunca da burayı takip edip sorularınızı cevaplayacağım,Pzts olmadan sorularınızı yine yazabilirsiniz..
Ayrıca,
Emin olmadığınız konular haricinde cevabını net bildiğiniz soruları diğer üyeler de cevaplayabilir... Herkese başarılar... Sevgiler... ;)

Samsun,Beyra,
Pzts gününden itibaren önkayıt durumda öğrenci kalmayacak,Pzts günü bürona giderek ders seçimini yapabilirsin..

Sezen,
Mezuniyet şartlarını tamamlamana bağlı,kredini bilmeden bişey diyemem ancak 3. sınıftan itibaren devam edeceksen 2010 ünv sınavına giremezsin..Bu nednele acele etme bence..

Yasin,
Mesleki açıklisede yüzyüze eğitimlere katılmak zorunlu,mesleki eğitimini bitirirsen mezun olursan ünv sınavına girersin…

Deniz,
Fizik Kimya gibi birkaç ders ortak yani zorunlu ders olduğu için hangi alanda olursan ol o dersleri seçmek ve sınava girmek zorundasın,başaramazsan affa uğrar muaf olursun ve başka ders seçebilirsin,bu nedenle alanını değiştirme..Mezuniyet şartlarını okursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın…Bürondan yeni şifre almalısın..

Güvenbayrak,
Mesleki eğitimlerin tümünü başarmak zorunda değilsin ama mezuniyet şartlarını okursan eğer kredi barajını aşmak zorundasın..Bu nedenle bu derslere çalış biraz…

Gülsema,
Dil ve Anlatım dersinde muaf olma gibi bir şansınız yok bu dersi herkes geçmek başarmak zorunda,bu dersi geçemezsen mezun olamazsın,bu nedenle çalışsan bu derse iyi olur..Tarih3,4 dersini geçsen eğer tekrar zorunlu ders sayfanda görünmez,imkansız,sen Tarih1 ve 2 yi geçmişsindir,mutlaka karıştırıyorsundur,dikkatli kontrol et..

Fahriye,
Seçmeli dersleri seçersin ama mezuniyet şartlarını iyice okursan iyi olur..

Hayri,
Çok önceki soruları bulamazsın çünkü o sorular internette hiç yayınlanmadı.. Yayınlanacağını da sanmıyorum Elindeki sorular bir de kitaptaki testler zaten sana yeter onlara çalışmalısın..

Yasin,
Meslek lisesinde baraj192 değil,meslek lisesinin mezuniyet şartları daha farklı www.maol.meb.gov.tr (http://www.maol.meb.gov.tr/) sitesinden okursan iyi olur…

Anelka,
Öss sistemi değişti,başvuru tarihi bile net belli değil,Ocak’ta belli olacak…

Yaseminkazak,
Evet kaldığın derslerden kayıt yenileyip tekrar sınava girersin..

Asi93,
Daha önceki ayrıldığın okulda da o dersi görmüşsündür ve başaramamışsındır,bu nedenle muaf olmuşsundur,mutlaka böyledir..Kredi barajı genel lisede 192’dir…

Barış,
Bu yıl sınavlarımızda başarılı olursan ünv. Sınavına da girersin,kredin az kalmış.. J

Hasan1907,
Öğrenci kimliğinin üstüne 2009-2010 yazan bandrol yapıştıracaklar,bürona gitmelisin..

Arkadaşlar,
O kadar çok soru yazan olmuş ki,özel mesajlarla yazmayın dediğim halde özelden de burdan da o kadar çok soru var ki, tek tek hepsini okuyarak cevaplamaya çalıştım,gözümden kaçan sorular varsa yarın akşama kadar da buralardayım,yazarsanız buraya cevaplarım,umarım bu emeklerimi zayi etmezsiniz,ben bu işe gönülü olarak ve engelli kardeşlerime yardımcı olmak için Allah rızası için girişmiştim ancak bu kadar talep olunca artık yetişemiyorum,sorusuna cevap bulamayanların da anlayışlı olmasını rica ediyorum,benim eskiden Mersin'de çok fazla öğrencim vardı ve hepsini çok seviyordum artık sınırları aştık, :) ve ben hepinizi de çok seviyorum, çünkü dışardan okumak için, eğitiminizi tamamlamak için azmetmeniz gayret etmeniz benim çok hoşuma gidiyor,hepinize başarılar diliyorum,Sevgiler... :)

belalım

05.12-2009, 22:22
hocam lütfen yardımcı olun bana ben sosyal bilimler 1.sınıftayım daha bu sene kayıt oldum ve bişeyden anlamıyorum şimdi ben kitaplarımı önceden kayıt olmadan almıştım şimdi aktif oldum 8 tane ders sectin kafama göre planlımı oluyor bu işler dersler;edebiyat,dil anlatım,fizik,biyoloji,hukuk,girişimcilik,sağlık,e konomi 16 kredim oldu toplam benim daha secmek zorunda olduğum dersler varmı? bide ben internet üzerinden dersimi sectim acaba halk eğtime tekrar gidip bu dersleri sectim diye rapor filan vercem mi? bide bana sağlıklı bir şekilde sınava hazırlanmam için bir program tavsiye edermisiniz umarım en kısa zamanda cvp alabilirim cidden çook önemli şimdiden çook tşkk... iyi akşamlar

izmirgüzeli

05.12-2009, 23:11
Merhaba Hocam bugün kitaplarımı aldım nasıl bir çalışma şekli önerirsiniz sınavlarda sorular ağırlıkla nerelerden çıkıyor?

Birde sınavlarda engellilere ne gibi kolaylık sağlanıyor ben ellerimi kullanamıyorum sınavda yanımda yardımcı biri olacak mı ?

Bu konularda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Nurulayn91

06.12-2009, 00:40
hocam 4yıllık sistemdeym yeni kayıt oldum bölüm sosyal bilimler

Toplam Dönemi:5 AOL'de Okuduğu Dönem:1 Toplam Kredi:26 Alan Kredi:0

yazıyor bu ne demek bir de ben sınava gireceğim ya onlar benim seçtiğim dersleri nerden biliyorlar yani almadıgım kitaptan test gelir mi yani sınavda hangi testleri çözücem mesela matematik kitabını almadım ya da felsefe bu gelir mi sınavda gelirse ne yapıcam
bir de bu aşağıda yazdıgım ne demek ?? lütfen cevap verir msniz beni ilgilendriyor mu eğer ilgilendiriyorsa benim geometri iyi değil ben almasam ne olur geçemem mi

Geometri 1 ve 2 dersinin öğrencilerimizin ders seçme işlemlerinin başlamasından sonra sisteme eklenmesi nedeniyle, özellikle mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin mağdur duruma düşmemeleri için ders seçimlerini kontrol ederek, Geometri 1 ve 2 ortak derslerini seçmeleri yararlarına olacaktır.

beyazgeceler

06.12-2009, 15:08
belalımm gözünü 4 aç beni iyi oku... sen 16 lık bir ders seçimii yapmışsınn sana daha önce de söyledimmm:mad:herzamn 30 kredilik ders seççersen senin için çok çok iyi olcakk ...çabukk mezunn olabilirisnn yanii 30 kredilik ders seçmemn sana tafsiye ediyorumm yani benn 30 kredilik ders seçmemm rağmen az geliyor banaa ......sıra geldi hangi dersslreee;önce alan ve ortakk derslerii bitirmeye bakk .seçmeliii derslerr şuan hiç bir işine yaramazz.......
mesellla 30 kredilik ders seçtiğindee 5 tane alan derslerden seç 5 tane ortak derslerdenn böyle bir ayırım yappp...önceee hafif olnardan hafif derkenn örneğinn: 5 tane dil ve anlatım var dil ve anlatımm 1 seçç saonra edebiyat 1 seç her derseten birere tanee başı 1 olanları seçç haaaa diğelimm dil ve anlatım veya herhangi bir derrstenn 1 numara yoksa 2 yi seççç demek istediğimm seri seri gittt.....işşalah anlatabildimmm:(

----------

Nurulayn91;
arkadaşımm öncee altakkii yazıyla başlayalımmm bu konuu senii şuan ilgilendirimiyorrr :) bunun içinnn kafana takma bu konuyu bu konu mezniyet aşamasına yaklaşann öğrecilere duyurulmuş bir konuu sen daha yolunn başındasın şuann.....;);););););)
Toplam Dönemi:5 AOL'de Okuduğu Dönem:1 Toplam Kredi:26 Alan Kredi:0
bu altı çizili yazı ne anlama geliyor demişsiinn bu seninn karnen diyelimm sen herrhalde normal okuldann gelipp açıkk lisye kayd olmuşsunn yan okulu bırakıp gelmişsiinn yadaa sınıfta 2 sene kalıp gelmişsinn
TOPLAM DÖBEM:hanii normal okullarda 2 dönem varya 1. dönem deriz 2. dönem derizz işte bu ona denirr senn galiba lise 1 2 sene okumuşsun yani (4 dönemm) bu snedee yenii başladığınn içinn bu da 1 dönem oluyorr tplam 5 dönemm, aol da okuduğun dönem ise (açık öğretim lissei) 1 yani toplam sen 5 dönemdir okuyonn bu kadar basitt .....
alan kredinin anlamı isee hani ders seçtiğinde ,,,,, deslerin yanında alan yazar, ortak yazar bu dersiii rütbesiniii söyler.... hanii mezun olman içinn bize derler yaa alann 80 olcak aortak kerdimizdee 192 işte ders seçipp kred tamma laman laızmmm kurall buuuu...........

sen ders seçtiktennn sonrraa konuuu kapanmıştırr sınavv teslerinn sçetiğinn derslerdennn girecekkk anladınnmııı eğer derss seçmesennn ayvayyııı yecekksinnn onunn içinn ders seççç 30 kredilikk bir ders seçceksinnnwww.aol.meb.gov.tr bu siteye girr ders seçme işleminii öğrennnn;);) ohhhhh bitiiiii:D

----------

reyna91;
arkadaşımm yarı alan al yarı ortakkk 80 kredi dersleri alann olan derslerdennn kredii alnıyorr adıı üstünde ortak derslerinn kredisi oratakkk krediye alan derslerinn kredisi alana ....mantıkk bukadar basittt anlamaycak ne var.....;):D alan derslerden muaf olmak içinn 2 kere girmen lazım ,,,ortakkk derslerdenn muaf olmak içinde 3 keree yanii sonuçç başardıkktannn sonraa 2 kere 3 kere girmeye gerekk yokk:)

MELEKDERYA

06.12-2009, 15:52
Belalı,
30 kredilik ortak ders seçmelisin,bürona gidersen yardımcı olurlar..
İzmirgüzeli,
Önceki yılların sorularına çalış,bir de kitaplardaki testlere çalış.. Bürona dilekçe ve rapor ile başvurursan sınav esnasında sana yardımcı öğretmen görevlendirirler..
Hediye,
Alanını değiştirdiğin için bu dersleri tekrar almak zorundasın ancak bu dersler kolay dersler,yaparsın sen..
Nurulayn,
Geometri dersi artık ortak yani zorunlu,ders sayfanda görünüyorsa seçmek zorundasın..Ayrıca senin seçtiğin derslerden sınavda soru gelecek,ne demek nerden biliyorlar,internette sistemde görünüyor işte,ayrıca kitaplardaki konulardan ve testlerden soru gelebilir..

muratcan67

06.12-2009, 16:28
merhaba ben mezuniyetle ilgili bir soru soracaktım benim toplam dönemim 5 aöl´de`okuguğum dönem 3 toplam kredi 71 alan kredi26 acaba nezaman mezun olabilirim 3 yıllık sistemdeydim şimdi galiba 4 yıllık oldu biraz kafam karıştı mezun olmak için 192 oldu galiba acaba alanl kredi ile toplam kerdinin toplamımı 192 etmesi lazım

petekgül

06.12-2009, 17:08
mrb Melek hanım benim sorum okur yazar belgesi olan bir kişi orta okul diploması alabilir mi??? Yada şöyle sorayım, hiç okul okumamış,elinde sadece okur yazar belgesi olan bir kişinin ilköğretim diploması alabilmesi için ne yapması gerekir??? :(

MELEKDERYA

06.12-2009, 17:27
Muratcan,
Evet adı üstünde toplam kredi yani alan kredisi de buna dahildir..
Petek,
2.Kademe okur yazar belgesi varsa eğer açıkilköğretim kayıtları sürüyor,kayıt yaptırabilir,1 yıl sonra mezun olabilir....

Nurulayn91

06.12-2009, 17:32
melek derya hocam benim sayfamda zorunlu dersler bölümünde geometri var ben kitaplarımı aldım ayrıca o geometriyi almasam ne olur bilgi istiyorummm sınavda gelirse çözmicem demi almadım o geometri kitabını

MELEKDERYA

06.12-2009, 17:39
Nurulayn,
Kitabı almasan da olur,zaten çalışmayacakmışsın,önemli değil ancak bu dersi seçtiysen,mutlaka sınavına gir ve bilmesen de boş bırakma,kafadan at,cevapla mutlaka,nasıl olsa yanlış doğruyu götürmez,eğer sınavda cevaplarsan başaramasan bile muaf olursun,affa uğrarsın,böylece de birdaha seçmek zorunda kalmazsın..

izmirgüzeli

06.12-2009, 17:49
Çok tşk ederim hocam en kısa zamanda raporumu götürcem.

belalım

06.12-2009, 18:41
tşk ederim hocam ve beyaz gecelr ben alan derslerimin hepsini sectim ortaktandan sectim biras 30 kredi oldu 11 ders yarın gidip kitaplarımı alcam bide ders sectiğimi gösteren rapor göstermem lazımmış onu nasıl yapcam bilmiyorum yazıcıdan mı cıkarsam olur heralde hepinize çok tşk ii günler

palmiyeler

06.12-2009, 19:26
Sayın hocama ilave olarak ben de sekiz yıl özel dershanede çalıştığım için S.B.S. ve Ö.S.S. konusunda bütün bilgimi paylaşabilirim....

bu konuda bilginiz varmıdır bilmiyorum ama yinede şansımı denemek istedim=)
ben bu yıl düz liseden ayrılıp aöl ye kaydoldum toplam kredim 100 alan kredim 8 toplam 108 kredim var.mezun olmak için 84 krediye ihtiyacım var bu yıl ki öss sınavına girebilirmiyim.Lütfen bana yardımcı olun dersaneye bile gidiyorum:confused:

----------

merhaba melek hocam ben aol de fm bölümünde okuyorum toplam 108 kredim var tüm sınavlarımdan yüksek not alırsam bu yılki öss sınavına girebilirmiyim.Ayrıca da 3 4 gün önce aktif duruma geldim.lise 2.sınıfta ayrılmıstım şimdi ders seçimini nasıl yapıcağımı bilmiyorum.lütfen bana yardımcı olun.

91FAHRİYE

07.12-2009, 14:55
hocam peki ben din kültü dersinden ve inkılap dersinden sınava girmiştim ama bu girdiğim dersler sayfamda hala zorunlu dersler olarak geçiyor neden bu şekilde oldu.

Nurulayn91

07.12-2009, 18:12
hocam ve arkadaşlar bilen biri cevap verir mi ben şimdi ders çalışırken tarih 1 ve tarih 2 hangisine çalışıcam 1-2 var 1e mi çalışıcam yeni kayıtım ben kitapalrımı aldım

y4sin

08.12-2009, 11:33
hocam mesleki acık ogretim 3.sınıfta okuyorum toplam kredim 170 alan kredim 8 eger gerekli krediyi toplarsam bu sene universite sınavına girebilirmiyim...

ahmetsami

08.12-2009, 16:15
benim nerelere çalışmam gerekiyo şimdi ilk sınav hangi üniteden çıkıyo ilk sınava 1 mi 2. üniteye kadar çalışacam yardımcı olursanız sevinirim hocam ban nie cvp vermiosunuz :confused:lütfen çalışmaya başlıcam hocam sizi bekliom yardımcı olun nolur

beyazgeceler

08.12-2009, 17:14
palmiyeler;

ders seçimi www.aol.meb.gov.tr (http://www.aol.meb.gov.tr) adresindee anlatılıyorr resimllii olrakkk önce öğrenci numran ilee şifreni giriyonn... sana aitt sayfa açılıyorr. sol tarfataa maddeler varr kredi bilgisi ,alan bilgisi , kimlikk bilgilerinn derss seçme işlemmii, hepsii maddelelr halindee yazıyorrr işlemlerinii tekk başınadaa yapalirisinn ders seçiminii yapmadan önveee bir ayrıntıları oku nasıl yapılıyor diyee;)

tub_a

08.12-2009, 19:16
mrb.ben yeni kaydoldum aöl ye.lise 3ten dvm edicem.okuldan toplam kredim 124.ders seçp kitapları aldım ama sınava 1ay var okadr kitabı nasıl bitircem diye korkuyorum.birde 2.dönem tekrar ders seçicekmiyiz yoksa bu seççtiklerimizdenmi giricez?13tane ders seçtim hpsini bu dönemmi vercem ve kitapların içindeki her üniteye çalşmalımıyım_?hiçbirşey bilmiorum cvp verebilirseniz çok yardımcı olursunuz..şimdiden teşkkürler...

beyazgeceler

09.12-2009, 17:46
tub_a;

öncelikle aol hoş geldinn...:)

evet sınava 1 ay varr bence zman gayett iyii zamanını güzell ayrlarssaa çalışabilirisnn,...ders seçimii her dönemm yapılır bunuu unutmaa,kitapların içindekii herr ünüteye çalışcammıı demişşsiinn evtt açlışacakksınn her üniteye... :Dsorularına şimdiden cevap verdimmm... bendee şimdidien sana bişey değill diyeyimmm:D;)

nott bunu unutma bazıı kitapların üzerinde 1-2 buna benzer rakamlar yazarr sen budurummda ne yapacaksınn örnek veryimm... diyelimm sen edeiyat 4 seçmişsinn ama kitap kapağının üzerinde 4-5 var
bu durumm da bu şu anlama geliyorr diyelimm o kitapta 10 ünüte varsa ilk 5 ünütesi edebiyat 4 tür..son 5 ünüteside edebiyat 5 ....tir yanii yarıya bölüyozz ünüteleriiii;)

91FAHRİYE

09.12-2009, 17:49
hocam beni bilgilendirin lütfen...ben din kültürü7, din kültürü8 ve t.c.inkılap1 derslerinden sınava girmiştim ama pek çalişamamiştim bu derslere ve geçemedim. benim bu derslerden muaf olmam gerekmiyor mu hala zorunlu dersler tablomda gözüküyor. bu dersleri tekrar seçtim bu donem, ama doğru mu yaptım yanliş mi yaptım bilmiyorum hocam. bu dersleri tekrar seçmem gerekir mi gerekmez mi, ve neden bu derslerden muaf olmadım hocam...siteye girince cevap yazarsanız sevinirim hocam. oğrenci no 2082172144

beyazgeceler

09.12-2009, 17:54
sınav hangi üniteden çıkıyo ilk sınava 1 mi 2. üniteye kadar çalışacam yardımcı olursanız sevinirim hocam ban nie cvp vermiosunuz :confused:lütfen çalışmaya başlıcam hocam sizi bekliom yardımcı olun nolur[/QUOTE]

arkadaşımm hanii dersleriii seçmişşsenn o derslerinn yanii o kitaplarınn tümm ünütelerinden sorumlusnnn bu kadar basittt;):rolleyes: yanii her aldığınn kitabınn tümm ünütelerinden sorumlusnnn ....:)

NOT: bunu unutma bazıı kitapların üzerinde 1-2 buna benzer rakamlar yazarr sen budurummda ne yapacaksınn örnek veryimm... diyelimm sen edeiyat 4 seçmişsinn ama kitap kapağının üzerinde 4-5 var
bu durumm da bu şu anlama geliyorr diyelimm o kitapta 10 ünüte varsa ilk 5 ünütesi edebiyat 4 tür..son 5 ünüteside edebiyat 5 ....tir yanii yarıya bölüyozz ünüteleriiii;)

belalım

09.12-2009, 20:39
hocam benn coğrafya 3 dersini sectim ama kitabın içinde 10 ünite var nereye kadar çalışcam nasıl olcak nerden başlıycam en kısa zamanda cvp bekliyorum ii akşamlar

hasan1907

10.12-2009, 13:23
belalım coğrafya-3 ünite-1-2-3-4-5-6 bunlara çalışcaksın

beyazgeceler

10.12-2009, 19:53
hocamm muaff olduğun dersii tekra seçersekk ii mi yapmış oluruz kötümüüü?çok acill hocammmmmm

gül_

10.12-2009, 20:10
Beyaz geceler şuna açıklık getirmek isterim hani kitabın üzerinde 4-5 yazıyorsa 10 ünite ise yarı yarıya bölüyoruz diye demişsin ama onu biz bölmüyoruz kitabın sayfalarında üst kısımda yazıyor yani diyelimki edebiyat bi yere kadar edebiyat4 yazıyor biyerden sonra edebiyat5 sayfanın üst kısımlarında bakarsanız görürsünüz.

beyazgeceler

10.12-2009, 20:23
ben öyle bişeyy görmedimmmmm:D:D

güll bide benimm sorumm için bir cevabın varmı çok acıllll:(

gül_

10.12-2009, 21:00
muaf olduğun dersi seçerek kötü yapmış olmazsın sorun değil o dersi geçerim kredisini alırım diyosan tabi seçmende sakınca yok. tabi başka ortak derslerin var ise bu durumda seçmen hata olur.başka seçmeli derslerdende seçebilirdin ama yinede illa onu seçcem diyosan ortak derslerin bitmiş ise sorun yok.

Nurulayn91

11.12-2009, 17:57
hocam ben şimdi sınava gireceğim zaman elimdeki kağıdı götürecem o dersleri mi çözücem yani aldığım kitapları yani sınav kağıdında almadığım kitaptan ders gelir mi herkesin ismine göre mi sınav kitapçığını veriyorlar bir de oturum ne demek 1.oturum falan

batta

11.12-2009, 22:03
merhaba derya hanım,
aranıza yeni katıldım.
öncelikle böyle bir site açıp bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederiz...
benim bir kaç sorum olacaktı?
1-ben türkçe-matematik bölümü okuyorum, bu eşit ağırlık demek mi oluyor?
2-her dersten, kaç üniteden sınav olacağız?
3-ben üniversite psikoloji okumayı düşünüyorum, bunun için eşit ağırlık bölümünümü seçmeliyim?
4-daha üniversiteye var ama çok merak ediyorum, psikoloji bölümü açıköğretimde varmı?
5-psikolog olmak için kaç yıl okumak lazım?
şimdiden çok teşekkür ederim MELEK HANIM...

DONJUAN

12.12-2009, 15:57
slm sayın moderatör ben açıkilkögretim son sınıf ögrencisiyim ilk sınava 6 dersten girdim 4 ders gectim 2 ders muaf diyor diplomayı hak ettimmi yeni yönetmenlik tek sınavda mezun olabilecegimizi söylüyor

Türkçe=70
Matematik=70
Fen ve Teknoloji=60
T.C. İnk. tarihi=65
Yabancı dil=40-MUAF
Dil Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi=20-MUAF

beni bilgilendirirmisin acaba şimdiden teşkür

beyazgeceler

13.12-2009, 13:36
batta;

1-evet bu eşit ağırlık oluyor
2-bir dersten tüm ünitelerden sorumlusunnn
3- 4 yıllıkk pdr mi yoksa tıp psikolojisimi
4-hayır yokk
5-4yılıkk ppsikoloji rehberlik varr bide 6 yıllıkk bildiğmmiz ruhh hastalıkkları pskoloji varr kısaca pskiyatriss
6-şimdiden bende sana bişey değil diyeyimmm not: bende öğrenciyimm aynı bölümdennn;)

MELEKDERYA

13.12-2009, 14:49
Yasin,
Alan derslerinden seç,kredilerini tamalayabilirsen girersin belki...

Palmiyeler,
Senin kredin çok az,bu yıl giremezsin...

Fahriye,
Ortak derslerden 3 kez sınava girer de başaramazsan muaf olursun,bir kez girmek yetmez,bu dersleri başarsan iyi olur,muaf olmayı bekleme,kolay dersler bunlar...

Nurulayn,
Hangi dersi seçtiysen listende hangi ders varsa ona çalışacaksın,kitap 1-2 şeklindeyse kitabın yarısı1,diğer yarısı da 2 anlamına gelir,1,2,3,... bunlar dönemi ifade eder,her dönem için ayrı bir ders vardır...

AhmetSami,
Kitapların tamamından sorumlusun,diğer dönemde yeniden kayıt yenileyip,ders seçip,kitap alacaksın... Her ders bir sınav için geçerlidir..

Donjuan,
Eğer dediğin gibiyse mezunsundur,ama sınav sonucunda mezuniyet incelemesi diye yazması lazım..

Batta,
Senin sorularını arkadaşımız doğru cevaplamış,her yıl üniversite sınav sistmemi, değiştiği için net bişey diyemem ancak psikoloji bölümünü istiyorsan şimdilik eşit ağırlık olarak devam et,sınava gireceğin sene netleşince olmazsa alanını değiştirebilirsin,mezun olmadan önce böyle bir hakkın var..

Tuba,
Seçtiğin derslerin tamamından sorumlusun,geçemezsen eğer,bunların içinden ortak olanları tekrar seçmek zorunda kalacaksın,bu nedenle başarmaya çalış,Ayrıca önceki yılların soruları internette yayınlanıyor,onlara ve kitaplardaki testlere mutlaka çalış...

Beyazgeceler,
Alanı genelkültür olan bir öğrenci ortak kredisini tamamlayamamışsa ve başka ortak dersi kalmamışsa,çoğundan muaf olmuşsa eğer ortak krediyi tamalamak için muaf olduğu ortak dersleri tekrar seçmesi şarttır,Ancak bunun dışında diğer alandaki öğrencilerin muaf oldukları dersleri seçmeleri kendi zararlarınadır,çünkü zaten 3 kez girmiş ve başarammaış,ancak bir de muaf alan dersleri var ki eğer alan kreidlerini tamalayamamışsa bu dersleri seçebilirler,yani muaf ortak dersleri seçmeyin ama muaf alan dersleri seçebilirsiniz,yani öğrencini kredi durumuna göre bu ayarlanmaktadır,her lişiye göre değişebilir..

Arkadaşlar,
Ders seçerken alanınız ne olursa olsun herkes için önce ortak ve zorunlu dersler önemlidir,çünkü zorunlu dersleri bitirmeden kredi barajını tamamlasanız bile mezun oalamzsınız,Alanı genel kültür olanlar sürekli ortak ders seçmelidirler,Diğer alandaki öğrenciler ise önce ortakları bitirip sonra da alanları seçmelidirler,Seçmeli derslere gelince ,bu dersler mezuniyetinize az kala zorunlu derslerin hepsini bitirmişseniz eğer o zaman seçersiniz.. Ayrıca başarılı ve başarısız dersler sizi yanıltmasın,ders seçerken kredi bilgilerine tıklayın,alan ve toplam kredi bilgilerinize, zorunlu derslerinize göre ders seçin,Mezuniyetine az kredisi kalanlar ise hataya düşmemek için mutlaka seçtikleri dersleri bana veya bürolarına danışsınlar,hepinize başarılar... ;)

gamze1987

13.12-2009, 22:46
ii akşamlar hocam rassız eddiyorum ben mayısda 16 17 yapılan sınavdaki soru ve cevaplara calışıyorum yararlı ollurmu bide bende genel kültür sectim kolay olsun diye yannış secimmi yaptım lütfen aydınnatın şimdiden cok tşkler hocam

DiScQ

13.12-2009, 23:29
Yha bn bu yıl mesleki açıköğretime yazıldm ama düz liseye nasl geçiş yapablrim ve düz lise de sözel bölümünü seçtiğimzi zamn mteq fizik kmya gbi dersleri görmüomusuz doğru ve bunlar .1 yıldan itibarenmi oluo YHA BU ARADA GENEL KÜLTRÜMÜ YOKSA SÖZLEMİ ÜNİVERSİTEDE DAHA ÇOK YARARLI OLUO VE BU GENL KÜLTÜRLE SÖZEL ARASINDAKİ FARKLARII SÖYLERMSNİZİ

OnLyTime

14.12-2009, 13:38
mrb hocam .. 8. sınıftayım
YILI DÖNEMİ DERS KODU DERS ADI BAŞARI PUANI SINAV AÇIKLAMA
2009 1 801 Türkçe 65 SINAVA GİRDİ
2009 1 802 Matematik 35 SINAVA GİRDİ
2009 1 803 Fen ve Teknoloji 45 SINAVA GİRDİ
2009 1 806 T.C. İnk. Tar. ve Atatürkçülük 60 SINAVA GİRDİ
2009 1 807 Yabancı Dil 65 SINAVA GİRDİ
2009 1 808 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 80 SINAVA GİRDİ

sınav notlarım bu şekilde ve mezuniyet kontrolündesiniz yazıyor.. mezun olurmuyum yoksa matematikten tekrar sınava mı grmem gerekiyor.?

MELEKDERYA

14.12-2009, 14:35
Onlytime,
Mezuniyet kontrolündesiniz yazıyorsa tamamdır,mezunsun,hayırlı olsun,diplomanı bekle..

gamze1987

14.12-2009, 15:26
hocam benim sorumuda cevaplarmısınız lütfen

rayiha25

14.12-2009, 15:35
ben açıköğretim lisesi 7. dönemde okuyorum bildiğiniz gibi bu dönem geometri dersleri değiştirildi 4 geometri dersi 8 e çıkarıldı eğiteki in sitesinde bugün kitaplara baktım ben bu dönem geometri 5 ve 6 derslerini seçtim eğitekin sitesinde geometri 3 yazan kitbın geometri 5 olarak geometri 4 yazan kitabında geometri 6 olarak okutulacağı yazıyor ben kapağında geometri 3 ve geometri 4 yazan kitaplardan sınava girdim ve geçtim ayrıca kitabın içriği başkadır demeyin çünkü içeriklerde aynı şimdi bu haksızlık değilmi neden geçmiş olduğum derslerden takrar sınava girey,m seçtiğim derslerede muaf falan da yazmıyor alan derslerm ve ben bu derslerden geçmek zorundayım benim şimdi ne yapmam lazım acil yardım lütfen

beyazgeceler

14.12-2009, 21:15
ii akşamlar hocam rassız eddiyorum ben mayısda 16 17 yapılan sınavdaki soru ve cevaplara calışıyorum yararlı ollurmu bide bende genel kültür sectim kolay olsun diye yannış secimmi yaptım lütfen aydınnatın şimdiden cok tşkler hocam

eğer ünüversite düşünmüyorsanız genel kültürü seçin eğer ünüversite düşünüyorsanızz sözeli seçinn :) bu arada alan seçmek çok önemllii alan seçmekk yııllarınıı vereceğinn meslek demekk onun içinn hemen mesleğini düşünn ve seçç bu arda alan ve ders seçimi yapmak 15-12-2009 saat 17:00 da müdetin varr geçmişş sorular çözz iyi olurrr yarrarı olabilir ama sana verilenn kitaptakii testlleride çöz onlardan çıkıyor bir kaçtene

----------

Yha bn bu yıl mesleki açıköğretime yazıldm ama düz liseye nasl geçiş yapablrim ve düz lise de sözel bölümünü seçtiğimzi zamn mteq fizik kmya gbi dersleri görmüomusuz doğru ve bunlar .1 yıldan itibarenmi oluo YHA BU ARADA GENEL KÜLTRÜMÜ YOKSA SÖZLEMİ ÜNİVERSİTEDE DAHA ÇOK YARARLI OLUO VE BU GENL KÜLTÜRLE SÖZEL ARASINDAKİ FARKLARII SÖYLERMSNİZİ

eğer ünüversite düşünmüyorsanız genel kültürü seçin eğer ünüversite düşünüyorsanızz sözeli seçinn :) bu arada alan seçmek çok önemllii alan seçmekk yııllarınıı vereceğinn meslek demekk onun içinn hemen mesleğini düşünn ve seçç bu arda alan ve ders seçimi yapmak 15-12-2009 saat 17:00 da müdetin varr ;)

MELEKDERYA

14.12-2009, 22:21
Gamze,
Çalıştığın soruların ya çok benzeri ya da aynısı çıkabiliyor,çalışmanda çok fayda var,ayrıca bu işi yıllardır yapan tecrübeli biri olarak sana alanını değiştirmeni tavsiye ediyorum çünkü artık genel kültür alanıhem hiçbir işe yaramıyor hem de zorlaştı,alanını eşit ağırlık veya sözle olarak değiştirmelisin...Yarın ders seçimi adres değişikliği ve bilgi güncellemeler bitiyor,yarın bitmeden alanını değiştir ve derslerini yeniden seç,ders seçerken de ortak ve alan dersleri seçmeye önem ver...
Disko,
Genel kültür alanın artık hem zor hem de bir işe yarmıyor,ünv düşünsen de düşünmesen de alanını değiştirmelisin,ayrıca matematik fizik gibi dersler zorunlu yani ortak derstir ve bu dersleri alanın ne olursa olsun seçmek zorundasın...
Gülsema,
Kitaplar ücretsiz,ayrıca bankaya yatırdığınız para kayıt ücretidir,her sınav için kayıt yenileme yapmak ve ücret yatırmak zorundasınız.. Bunlar açık lisenin sitesinde yazıyor...
Rayiha,
O kitap normal liselerde okutulan kitap olduğu için öyle yazıyor,ayrıca içerikleri aynı değil,senin geçtiğin dersle bu konular farklı,ayrıca geometri3 ve 4 senin geçtiğin dönemleri kastetmiyor,bunlar biraz detaylı konular,ben ne kadar anlatsam da sen yine de çağrı merkezini ararsan onlar da benim dediğimi diyeceklerdir,yine de tatmin olmadıysan ara.. 0312 444 83 83.. :)

Arkadaşlar,
Ders seçme sayfalarınız yarından itibaren kapatılacak,ders seçme bilgi güncelleme adres ve sınav ili değişikliği,alan değişikliği gibi işlemlerinizi yarına kadar tamamlayın...

yörükbeyi

14.12-2009, 22:49
Sayın:Melek Derya ASLAN Hanımefendi hizmet birimlerimizden engelli kardeşlerimin sesi ve soluğu olmak,bizlerde varız diyebilmek şahsım nazarında dünyanın en güzel yapılabilecek bir bir hizmetidir.
formda başlığı başlattığınız için sizi kutluyorum,

Şahsım,1988 Yılında Allah beni bu engelli kardeşlerimle tanıştırmayı nasip etti, ilk olarak Anakara Ortopedik Özürlüler Sanat ortaokulunda Bu günkü adı (Doğan Çağlar Ortopedik Engelliler İ.Ö.O ) Hazır Giyim Bölümünde Usta Öğretici olarak göreve başladım.

Bu güne kadar sokakta gördüğüm birkaç özürlüden başka tanımışlığım yoktu, bu kadar engelli vatandaşımızı bir arada görmem şahsen benim iç dünyamda derin izler bırakmıştı, bu insanların ülkemin dört bir yanından bir ideal uğruna anadan babadan ayrı yatılı olarak kalmalarını gördüğüm zaman Allah’ım dedim bu çocuklar bu yaşta bu yükü kaldırabilirlerimi, anne şefkatten ırak üstüne üstlük bir de engelli, işte o an bu insanların ne kadar büyük olduklarını gördüm” öyle sağlam bir irade ki sürünerek dahi olsa görmeden, düşünemeden duymadan konuşamadan hedeflerine ulaşacaklar, bir de madalyonun öbür yüzüne baktığımızda dünyanın bütün lezzetleri elinin altında olanlar var insanlık adına, çağdaşlık ve medeniyet adına mizan terazisinde tartılsa hakkın adaleti tecelli eder ama maalesef beşeri merhamet mantık planını alt üst ediyor.

1994 yılında Mersin’e tayinim çıktı burada atamam Akdeniz işitme engelliler sanat ortaokuluna yapıldı, burada işitme engelli insanlarımızı tanıdım, ben tanıdığım engelli kardeşlerimden aldığım hayat dersi, hayata bakış açımda fevkalade değişikler meydana getirdi.
Bu dünyada onlarında bizim kadar yeri ve hakkı olduğunu öğrendim, onların yaşama sevincine hayranım, gıpta ediyorum, şahsen ben kendimde o kardeşlerinde olduğu kadar bir iradenin olduğuna emin değilim, irtibatlı olduğumuz öğrencilerimin bazılarını çok iyi mevkilere gelmeleri bende hayranlık uyandırdı.
Binlerce işsiz engelli insanımız var... Ve çoğu meslek sahibi, yüksek okul mezunu...
Dertleri Engelli Haftası etkinlikleri değil!! En büyük sıkıntıları mesleklerini icra edememek ve kötü muamele görmek! Düşünün, Sadece bir kez düşünün yeterli olacaktır eminim, düşünceleriniz mantığınıza, mantığınız, vicdanınıza, vicdanınız da insanlığa ışık tutacaktır.

Ne kamuda nede özel sektörde bu insanların yüzüne karşı fiziksel durumlarından dolayı dalga geçilmeden ellerinden tutun, bir göreceksiniz o tertemiz kalpli insanlar sizi kendi kalplerine hapsedecekler, çok lâf söylemeye gerek yok, ben o insanları çok iyi tanıyorum, tanımayanlara da tanımalarını tavsiye ediyorum.

Son bir dileğim: Allah hepimizi gizli engellilerden korusun….

Saygılarımla.

İbrahim BEKLER
Türk Eğitim-Sen Mevzuat Sekreteri
Engelliler Komisyondan Sorumlu İl Yöneticisi
AKDENİZ / MERSİN

batta

14.12-2009, 23:11
beyazgeceler ve melek derya hanıma çok teşekkürlerimi sunarım..
yalnız kafama takılan bir soru daha var pdr ne demek, tıp psikolojisi ne demek? bunlar kaçar yıl okunuyor?
benim kısaca sormak istediğim; 4 yıl üniversite okuyup psikolog olma ve kendi muayenehanemi açabilir miyim?
açamıyorsam ne yapmam lazım?
teşekkürleeerr...

2082188241

14.12-2009, 23:51
merhaba bn aol de tm den sözele geçtim ve bu sene mezun olup össye girmek istiyorum toplam kredim 112 alan kredim 41 2009-2010 sezonu yeterrli krediyi toplayabilirsem sınava girebilir miyim ? krediyi toplayabilmem için üçüncü sınava girmem gerekiyo ve üçüncü sınav da ağustosta bana össye girme şansı tanırlar mı ? bir de zorunlu olan tüm dersleri vermeli miyim ? yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

asi93

15.12-2009, 00:43
hocam cevabınız için teşekkürler en yüksek kredi nedir sözel bölüm okuyorum çok merak ettim:)

OnLyTime

15.12-2009, 11:32
hocam a.ö.lisesine ilk kez 2.dönem kayıt yaptıracam öss sınavına en erken ne zaman girebilirim??

gamze1987

15.12-2009, 13:15
hocam cevapınız iççin cok tşkler sınavdan sonra kayıt yenilemede deyiştirsem allanımı sözel yaptırsam ollurmu artık gidip deyiştiremem zamanım yok?

beyazgeceler

15.12-2009, 17:40
beyazgeceler ve melek derya hanıma çok teşekkürlerimi sunarım..
yalnız kafama takılan bir soru daha var pdr ne demek, tıp psikolojisi ne demek? bunlar kaçar yıl okunuyor?
benim kısaca sormak istediğim; 4 yıl üniversite okuyup psikolog olma ve kendi muayenehanemi açabilir miyim?
açamıyorsam ne yapmam lazım?
teşekkürleeerr...

pdr: pskoloji ve rehberlik yaniii okularda rehber öğretmenii dediğin gibi bide bi büro açmak anlamına geliyor tıp pskolojisi ise 6 yıl okuna bir meslektir oda ruh hasatalıkları hastanesinde hastanelerde psikyatri doktoru denmektedir her halde senin değin pdr dir oda 4 yıl okunmaktadırrr

DiScQ

15.12-2009, 22:50
Yha bu arada bşey daha sorucam üniversitede sözelin ne gbi yararları olyo açıklarmsnz lütfen.bide açık öğretim faküultesi kayıtları nas loluo açıklayablrmizin

deniz30

16.12-2009, 18:57
selamlar bikac sorunun yanıtını okudugum halde anlamadım hocam mesela kimya 1-2 yazıyo benim kitapta.sectigim kimya 1 di.simdi ilk sınavda kitapta 2 yazan yere kadar calısıp ikinci donemdemi kitabın tamamını calısıcam

y4sin

17.12-2009, 13:30
hocam ben mesleki acık ogretim de okuyorum toplam kredim 170 alan kredim 8 bu yıl oss ye girebilirmiyim???

deniz30

17.12-2009, 13:31
hocam ugramadınızmı hic:(cevaplayın nolur eger ilk sınavda 1.bolumu calısıcaksam bosuna calısmıyım kitabın tamamını:(

aljen

17.12-2009, 14:36
hocam ben genel küt.alanındayım.ortak derslerden kredim tamamlandığnda 80 kredi olduğunda ortak derlerin hepsini vermem veya muaf olmam mı gerekiyor?yoksa kazanamadığım derslerden 1 kez sınava girmem yeterlimi.Yani ben mat-1 i veremedim yerine başka bir ortak dersmi seçeyim yoksa muaf olana kadar sınava gireyimmi?şimdiden teşekkürler hocam!

----------

birde hocam genel kült.alanı okuyanlar üniversite okumayı düşünenler değiştirsinler demişsiniz.ben evliyim ve bir kızım var bana bu bölüm kolay dediler seçtim sizin tavsiyeniz ne olur hocam?

asi93

17.12-2009, 20:37
deniz30selamlar bikac sorunun yanıtını okudugum halde anlamadım hocam mesela kimya 1-2 yazıyo benim kitapta.sectigim kimya 1 di.simdi ilk sınavda kitapta 2 yazan yere kadar calısıp ikinci donemdemi kitabın tamamını calısıcam

aynen bu şekil çalışacaksın 2 yazan yere kadar çalışacaksın:)

y4sin

17.12-2009, 22:05
mesleki acıkogretimde alan kredisi130 mu olması gerek 80 mi???

aljen

18.12-2009, 14:41
hocam ben sözeli seçsem nasıl seçeceğim net üzerinden olurmu yoksa halkeğitimemi gitmeliyim?ve bunun zamanı ne aman olur?artık dersleri seçtim!iyi günler hocam.

91FAHRİYE

18.12-2009, 16:43
Hocam sınava gireceğimiz okul çok uzak olursa sınava gireceğimiz okulu halk eğitime giderek değiştirme gibi bi şansımız var mı?

hasan1907

19.12-2009, 16:58
hocam sınav yerleri ne zaman açıklanacak ??

petekgül

19.12-2009, 18:14
hocam mrb ben derslerimi seçtim ama yazıcım olmadığı için çıktısını alamadım daha sonra internet cafeden alırım dedim ama baktım sistem kapanmış
seçtiğim derslerin çıktısını almasamda sınava girebilirmiyim yani bana ders atanır değilmi? yada bunun için yapmam gerekn ne var? nolur acele cevap verin çok tedirginim sınava giremesem çok üzülürüm

beyazgeceler

19.12-2009, 22:54
hocamm sınav yerleri ne zman belli olurrr bu 2009 yılında bana 1. ve 2. dönem de yanı okulll gediii moralimmm çok bozullduu acaba yanı okulun tekra gelme ihtimali varmııı

merve15

19.12-2009, 23:29
hocam öncelikle merhaba benim sizie bir kaç sorum olucaktı hocam benim şu anda toplam dönemim 6 toplam kredim 133 alan kredm 53 ve mezun olmam içinde ağustosu beklicem yani ağustostaki sınavda mezun olucam ama benim öss işi nasıl olacak ben şu an derhaneye gidiyorum ben össye girebilecekmiyim ama öss puanları temmuzda açıklanıyor biz ağustosta mezun olcaz bizim puan nasıl olcak hocam beni bu konularda ayrıntılı şekilde bilgilendirirsenşz çok sevinirim çok önemli çünkü

mutineer901

20.12-2009, 01:56
merhaba hocam
halen 4 yıllık bir üniversitede kaydım dondurulmuş bir şekilde duruyor.
cok emin olmamakla beraber lisans ögrencileri bir acık öğretim fakültesine kaydını sınavsız bir şekilde yaptırabilmekte ve her iki eğitimine beraber devam edebilmektedir böyle bir hakkımız varmıdır varsa bütün acık öğretim bölümleri için geçerlimidir

izmirgüzeli

20.12-2009, 15:36
Hocam merhaba benim bir sorum olacak ilk kayıt yaptırdığımda bölümümü genel kültür olarak seçmiştim kredi bilgilerimde toplam kredi:72 alan kredi:60 yazıyordu sonra bölümümü türkçe-matematik olarak değiştirdim şimdi kredi bilgilerimde toplam kredi:72 alan kredi:0 yazıyor.

Alan kredisi neden 0 oldu bunu öğrenmek istiyorum.

beyazgeceler

20.12-2009, 17:48
çünküüü eşit ağaırlıktaki alan derslerler genel kültürdeki alan dersler farklıı aynı değilll anlata bildimmii ... bide eşit ağırlıkk okumak nerdennnn kafana yattıı aniden sen demedinmmii bu dönem geçsin diyee 2 . dönemm değiştitirimm

izmirgüzeli

20.12-2009, 18:39
Son gün aniden karar verdim 1 dönem 1 dönemdir diye düşündüm birde hocam ünv. düşünsende düşünmesende genel kültür bölümünü değiştir dedi oda etkili oldu ve değiştirdim.

beyazgeceler

23.12-2009, 19:40
hocamm bazıı arkadaşalrrın halk eğtimmdee tanıdıklarıı varrmışş sınava bir hafta kalaa gireceği dersleri telefon numrası ve gireceğii okuluu söylüyorrr sonraa onaa kopyaa geliyorrr hocammm sizdee bizee kopya veremezmisnizzz.....:p :o

belalım

23.12-2009, 21:38
beyazgeceler;

;)arkadaşlar ben derslerime calışıyorum ama eski sınavlarada çalışmak istiyorum ama bulammıyorum nerden çalışıyorsunuz ii akşamlar

beyazgeceler

23.12-2009, 22:01
googleden araştırı verrr biii

bu arda bencee yardımm etmesii lazımm demii bu böyle olmazz

----------

benimm anlamdığıımm anla dersi ile ortak derslerininn 2 sininn toplamımıı 192 olması lazımmm yoksa biri 80 diğeri 192 olmasımı lazımmm

hasan1907

24.12-2009, 08:32
beyaz geceler 192+80 alan kredisi ya alan derslerden kazandıgın kredi hem alan kredine yazar hemde normal krediye yazar oke.

artemis_866

24.12-2009, 15:27
arkadaşlar ve hocam benim sorum , halk eğitimden kitap aldım birinci dönem sınav zamanı komple kitapdan mı sorumluyuz

DiScQ

24.12-2009, 23:18
Yha ben bişey sorucaktmda sosyal bölümden mezun olursak kpssye ve polis akademisine giribelime şansımız olumo açıklarmısınız

mancer

25.12-2009, 18:35
googleden araştırı verrr biii

benimm anlamdığıımm anla dersi ile ortak derslerininn 2 sininn toplamımıı 192 olması lazımmm yoksa biri 80 diğeri 192 olmasımı lazımmm

Alan dersleri ve ortak derslerin toplamı 192 kredi olacak.

112 ortak + 80 alan = toplam 192 kredi.

asi93

26.12-2009, 00:31
hocam ya mesela alan derslerinin toplam kredisi 112 ya inş 112 yi aşarsa puanım diploma için ek puan mı veriosunuz ??

beyazgeceler

26.12-2009, 13:29
DiScQ;
sosyall bölümden girebilirsin polis akademisneee;)

hasan1907

26.12-2009, 14:02
sınav yerleri ne zaman açıklancak yaaaa

asi93

26.12-2009, 14:24
hasan1907 4 ocakta açıık öğretim sayfasında ilk defa kayıt tarihleri diye bi kutucuk var orda yazıyo

DiScQ

26.12-2009, 23:55
Yha sosyal bölümünden kpssye girme şansımız oluyomu,BİRDE BEN 2.DÖNEM TİCARETTEN DÜZ LİSEYE GEÇİCEMDE VE BU 1.DÖNEM SINVALARINA GİREMİCEM YİNEDE GEÇİŞ YAPABİLİRMİYMİ ,DÜZ LİSEYE VE BU 2.DNEM 18 DOĞRU MU YANITLAMALIYIM GEÇEBİLMEK İÇİN DÜZ LİSEYİ

ercan25

27.12-2009, 01:13
Açıköğretim 8 sınıflar kayıt parası alınıyormu.

aslı su

28.12-2009, 04:40
ipek abla bir sorum olucaktı açık ilköğretimde kredi toplama diye bir olasılık varmı ben 3 dersten kaldım tekrar sınava giricem sınavda aldığım puanlar aldığım puanların üzerine mi eklenicek yoksa sıfırdan mı puan toplıcam yardımcı olursan çok memnun olurum fen den 40, matematikten 30, türkçeden 30 almışım yani bunların üstünü mü tamamlıcam

Nurulayn91

28.12-2009, 12:07
hocam veya arkadaşlar bir sorum olacaktı hani oturum varya 1. oturumm 2. oturum 3.oturum 4.oturum bu oturumlarda hep aynı sorular mı var test kitapçıklarında oturum nasıl oluo yaw ben yeni kayıtım sosyal bilimler bölümüm 4 yıllığım hangi oturuma dahil olucam bilgi verebilri msiniz

asi93

28.12-2009, 13:14
Nurulayn91;

4 oturumada gireceksin cumartesi 2 oturum pazar 2 oturum seçtiğin dersler sadece mesela cmt 1. oturumda edebiyat tarih coğrafya sınavlarına 2. oturumda din mat fizik sınavlarına ertesi gün geri kalan derslerin sınavına girceksin:)

4 ocakta sınav giriş belgeni görünce anlarsın zaten:))

Nurulayn91

28.12-2009, 14:54
teşekkür ederim asi kardeş anladım mı bilmiom ama şöyle mi

1.oturumda mesela tarih- coğrafya din

2. oturum da dil analtım edebiyat var bunun gibi mi

asi93

28.12-2009, 15:23
bak sana eski giriş belgemi yazayım

1.oturum= din kültürü, coğrafya, matematik
2.oturum= yabancı dil,edebiyat, fizik2, girişimcilik
3.oturum= tarih, fizik1, milli güvenlik
4.oturum= matematik

seçtiğin dersler yani bu şekil 1. ve 2. oturum cumartesi 1.oturum saat 10.00 2. oturum saat 14.00
3. ve 4. oturum pazar günü 3. oturum 10.00 da 4. oturum 14.00 te

senin dediğin şekilde yani aklında soru kalmasın diye açık yazdım:)

Nurulayn91

28.12-2009, 23:05
saol asi bölümüm sosyal bilimler ünüversite düşünmüyorum geçer miyim bilmiom amacım lise diploması almak..!

acreml

29.12-2009, 00:31
merhaba melek hanım ben aol genel kültür bölümü okuyorum öss ye girmeyi düşünüyorum sizce alan bölümü değiştirmem de ne gibi faydalar ve zararlar olur bana net bilgi verirseniz cok sevinirim saygılarımla

----------

mrb hocam sınavlardan sonra bölüm değiştirmeye karar verdim kredilerimde ne gibi düşüş olucak bilgilendirirseniz gercekten mutlu olucam

asi93

29.12-2009, 17:18
olur inş ya ne olduğunu anlamadan bitiyo bak son senedeyim yazarak çalış mutlaka çıkmış soruları çöz geçersin inş

beyazgeceler

29.12-2009, 17:19
kredininn krılma ihtimali varr bu kesindirr tabii seçeğinn alna bağlııı .... amaa alanınıı değiştirirsenn gerçektenn yararıı olurr sanaa genell kültür demek sadece lise mezunuu olmak demkk okadarr

asi93

29.12-2009, 22:24
hocam ya mesela alan derslerinin toplam kredisi 112 ya inş 112 yi aşarsa puanım diploma için ek puan mı veriosunuz ??

hocam cevap vermeyi unutmayın lütfen:)

acreml

30.12-2009, 00:17
üni düşünenler sacma bi bölüm seçmiş (ben) düşünmeyenler sosyal bilimlerden bahsediyo ya cok sinirlendim yapıcak bişi yok dimi gelecegimiz icin katlanıcaz artık

Nurulayn91

30.12-2009, 10:24
acreml;

genel kültür önceden ünüv düşünmeyenler içindi şimdi o zorlaştı elimizde seçenek bırakmadılar;) sayısalı yapamayan bir insan ? neyi seçsin demekki beyni sözele basıyor..!:mad:

acreml

30.12-2009, 16:58
haklısın ama azmin elindn de bişi kurtulmaz iste yeterki olmaz die birsey yok sinirlenme öyle :)

----------

bu arada herkeze iyi seneler :)

beyazgeceler

31.12-2009, 20:07
:eek::eek::eek::eek::eek: sınavv ertelenmişş duydunuzmuu ayınn 23 ve 24 ne alınde.........ozmannn bizee bi hak versinlerr alann ve ders seçimlerimizi baştan yapalaımm moralimm çokk bozulduu yavvvv...... hocanınn cevaldığıdaa yokkk offffff:mad::mad::mad::mad::cool:

acreml

01.01-2010, 19:43
beyazgeceler katılıyorum sana ama öyle birsey olcagını sanmıyorum yogunluk nedeniyle ertelenmis :confused::mad:

cankız21

02.01-2010, 12:35
s.a melek derya hnm.ya ben çok kararsızım genel lise eşit ağırlık bölümüm ama hep sözel dersleri başarı ile bitirdim geriye geometri,analitik geometri mat. falan kaldı bu 4. yılım kredim toplam 128 öss de sadece anaokulu öğretmenliğini istiyorum bunun içinde sözel bölüm olmak yeterli.Şimdi bölümüm değiştirsem kredim düşermi özelinize öğci no mu yazıyorum sayfama girip durumuma bi bakın ne yapıyım sizce?(sayısal derslerde çok zorlanıyorum ve bu yıl mezun olup öss ye girmek istiyorum lütfen yardım edin..Birde bu yıl nisanda falan yapılacakmış öss ben girebilirmiyim ne kadar kredi gerekli ?

DiScQ

02.01-2010, 23:03
Yha lütfen bu soruma cvp verin ben bu martta17 yaşında olucamda 17 yaşında olanlaristerse yılda 3 sınava girebiliomuş doğrumu lütfen anlatırmısınız

beyazgeceler

03.01-2010, 14:09
bence girme ihtimalin varrr

bu arada mell hocayıı baya merak etimm başına bişeymi geldii yoksaaaa:confused::confused:

asi93

03.01-2010, 20:09
hocam bi sorum daha olcaktı:) açık lisede okuyanlar ygs ye başvurularını nerden yapacaklar:)

beyazgeceler

04.01-2010, 17:07
bankaya pere verceklerr tc numaralarıyla ....yanii daha cokkkkhhh erkennn hele bi gelsinn .... sana haber verirlerrrr

asi93

04.01-2010, 17:18
teşekkürler:) bağlı olduğun okul falan diyo ondan soruyorum:)

91FAHRİYE

04.01-2010, 19:50
arkadaslar sinav giriş yerleri bugun açıklanacakti neden açıklanmadi veya ne zman aciklancak bilen var mi?

MELEKDERYA

04.01-2010, 19:55
Disko,
17 yaşından büyük olanlar yılda üçkez sınava girebilirler,evet sen de girersin...

Arkadaşlar sınav ertelendi,sınav yerleri de sınavdan bir hafta önce yayınlanacak haberiniz olsun...

Cankız,
Sınavdan sonra senin durumuna bakayım bana hatırlat ona göre martdaki kayıt yenilemede ben sana söylerim.. Ayrıca zaten alanını marta kadar değiştiremezsin.öss başvuruları da ondan önce olacağı için şu anki alanından zaten başvurmak zorundasın,bu nedenle değiştirmeyi düşünme...

Asi,
Mezun olabilemk için genel lisede ortak+seçmeli dersler=112 olmalı alan kredisi de 80 olmalı,toplam kredi de 192 olmalı... Buna dikkat et,sorunu yanlış sordun..
Aslısu,
Puan eklenmez... :) Geçemediğin derslerden yeniden sınava girmelisin,derslerin tamamını geçip bitirene kadar her defasında kayıt yenileme yaptırıp sınava gireceksin...
Acreml,
Genel kültürden başka bir alana geçeceğin için senin kredin hiç düşmez merak etme,ayrıca da kesinlikle alanını değiştirmeni tavsiye ederim,herkese ben bunu söylüyorum genel kültür alanında okuyanlar değiştirsinler...

Ercan25,
Açıkilköğretim 8.sınıfı daha bitirmemişse öğrenci yani mezun değilse kayıt yenileme için para yatırması gerekiyor,15 Ocak'a kadar süresi var,kaçırmayın...
Artemis,
Evet kitapların tamamından sorumlusunuz,sizlere bir tiyo.... kitaplardaki testlere iyi çalışın;)

Nurulayn,
Sen oturumlarla kafanı yorma,oturum demek sınavdaki bölümler demektir,oturumdaki derslerin ayarlamasını siz yapmazsınız,her dersin ait olduğu bir oturum vardır,oturumları biz ayarlarız,bununla ilgili kafanı kurcalama,yani bilmesen de olur.. boşver.. :)

Arkadaşlar..
Öyle çok soru sormuşsunuz ki valla aklımda kalanları cevaplayabildiğim kadar acele acele cevaplamaya çalıştım,bakın bu yoğun halimde hem işle hem de sorularınızla ilgileniyorum,ancak bazan burdaki bazı soruları okudukça el insaf diyorum.. çünkü bazı sorular gerçekten çok absürd... :) Sormak için sormayın lütfen...
Neyse bakalım.... Dualarınızı eksik etmeyin sevgiler....;)

asi93

04.01-2010, 20:04
hocam şu an toplam kredim 158 alan 74 bu dönemle iki dönemim kaldı bu dönem 30 kredilik ders seçtim inş geçersem toplam 188 olacak bi daha ki dönemde 30 kredilik ders seçersem ve geçersem toplam 218 olmuyor mu yani 192 den 26 kredi fazla o 26 kredi ne olcak hocam

MELEKDERYA

04.01-2010, 20:07
Asi,
Fazla kredinin zararı olmaz,ayrıca fazla kredi demek diploma puanının yüksek olabilmesi demektir,sen yeter ki barajı tamamla,sen sanki, sınırı geçtin de fazlasını mı düşünüyorsun bakayım..:D

asi93

04.01-2010, 20:10
hocam notlarım süper gidiyo sabırsızım biraz:) inş bu dönemde geçicem diploma notum yüksek olsun daaa :)))

deerrryyaaa

05.01-2010, 02:21
s.a.melek hanım size bi sorum olacaktı
ben 1 dönem sosyal bilimler bölümündeydim daha sonrasında bi hata yaptım genel kültüre geçtim derken genel kültürün iişe yaramadığını öğrenince tekrar sosyal bilimler yaptım sorum şu :
şu anda sos.bilimler alanım olan derse geçen dönem genel kültür bölümündeyken seçmeli olarak girmişim 5 kredilik dersken 2 kredilik olarak geçmişim
sos.bilimlere geçince alan kredim yükseldi 5 kredi olarak
dolayısıyla toplam kredi yükselmedi
ve zorunlu dersler bölümüne baktım seçmeli olarak geçtiğim ders alan dersi olarak duruyo şimdi tekrar mı gireceğim ?
girersem sadece toplam kredim mi yükselecek hiç bişey anlamadım
yardımınız için şimdiden çok tşkkr ederim

beyazgeceler

05.01-2010, 20:24
hocam notlarım süper gidiyo sabırsızım biraz:) inş bu dönemde geçicem diploma notum yüksek olsun daaa :)))

sende açık açık forsunu atıyorsunnn:mad: insaf ya sorduğun soruyada bak zaten mezun olup bitmişsin daha neyinn sorusunu soruyorsun anlamıyorumm:mad:.... ne derdin var senin şuan eğitiminle ilgiliii:confused:

gamze1987

05.01-2010, 20:56
slm melek hocam sınavlar ertelendimi

zeynep71

05.01-2010, 22:15
gamze 1987 evet sınavlar ertelendi sınav tarihi 23-24 ocak 2010 da yapılacak

asi93

05.01-2010, 22:18
sende açık açık forsunu atıyorsunnn:mad: insaf ya sorduğun soruyada bak zaten mezun olup bitmişsin daha neyinn sorusunu soruyorsun anlamıyorumm:mad:.... ne derdin var senin şuan eğitiminle ilgiliii:confused:

okuldan boş yere alındım lise 1 terk aksatmadan açık liseye geçtim diploma notumun yüksek olması lazım bazılarına göstermek için hırs yaptım yani

palmiyeler

05.01-2010, 22:20
merhaba ben aöl de okuorum 108 kredim var ve bu yıl öss sınavına giricem 1. ve 2. dönem sınavlarına girdikten sonra toplam 168 kredim oluyor ve 24 kredi eksiğim kalıyor.3. dönem sınavları austostaymış:(
acaba ek sınav yapılırmı? bu yıl mutlaka bu sınava girmem lazım annem dersaneye +özeel derslere bi yığın para döküyor eğer ek sınav imkanım yoksa ve öss ye giremiceksem boşuna uğraşmiyim bu kadar çok:confused:

y4sin

06.01-2010, 15:19
palmiyeler yasın kac 17 yasından buyuk olman gerekio girmen icin

beyazgeceler

06.01-2010, 17:11
palmiyeler;

arkdaşımm eğer 17 yaşından büyüksenn 3 defa sınava gireceksinnn:rolleyes:

asi93;
kendi yorumuu okudumm baya sinirlii olmuşşşş:D:D ....bencee helal olsun sana al diplomanıı sana bunuu yapanlarının anlının ortasına indirrrr;)

asi93

06.01-2010, 17:35
inşallaaaaaaah:)

DiScQ

06.01-2010, 19:29
Yha hocam bu benim ilk sınavım olucakta ve ben buna giremiycem 2.dönemde neler yapmam lazım bi anlatrırmısınız .hocam siz bna ağustosdada sınavlara girebilirsin demiştinz ama ben 30 krediye ihtiyacı olanlar girebilio die söylediler bna ,ve bu 3.dönemde de sayısal dersleri veremezsem muafolurmuyum lütfen anlatrımısınız

aljen

07.01-2010, 14:41
hocam benim bölümümde genel kültür.bölümümü değiştirmem için ne yapmalıyım.birde geçemediğimiz dersleri muaf olana kadar sınavamı girmeliyiz yoksa 1 kez girmemiz yeterli olacakmı?

----------

birde hocam hangi bölümü seçmem konusunda yardımcı olabilirmisiniz.bana kayıt olurken genel kült.kolay demişlerdi 3.dönem öğrencisiyim.

y4sin

07.01-2010, 15:43
mesleki acık ogretim lisesinden astsubaylıga nasıl girebilirim???

beyazgeceler

07.01-2010, 17:09
sayısal bölümden mı alıyorlar ast subaylığııı benn pilotluk içinn araştırıkenn öyle gördümm bölüm gerekk sayısal olsaa

Opethian

07.01-2010, 18:57
Selamlar. Ben geçen yaz yapılan ek dönem sınavlarından birine giremediğim için 2009'da mezun olamadım. Bu yüzden dil bölümündeyim ve bir sürü zorunlu ders eklenmiş anlamadım... 26 tane olmuş galiba, bu kadar yoktu normalde.. Her neyse. Krediyi 2 sınavda dil bölümünden girip tamamlayıp, 3. sınavda genel kültür bölümüne geçip bitirmek istiyorum. Çünkü genel kültürde 10 ders falan vardı toplam. Bir sınav için kredileri yetiyor. Şimdiki sorum bu derslerden bir kere girersem muaf tutulur muyum, çünkü son sınav olacak, ek sınav olmayacağını düşünürsek.

Teşekkürler.

merve15

07.01-2010, 21:49
hocam öncelikle merhaba benim sizie bir kaç sorum olucaktı hocam benim şu anda toplam dönemim 6 toplam kredim 133 alan kredm 53 ve mezun olmam içinde ağustosu beklicem yani ağustostaki sınavda mezun olucam ama benim öss işi nasıl olacak ben şu an derhaneye gidiyorum ben össye girebilecekmiyim ama öss puanları temmuzda açıklanıyor biz ağustosta mezun olcaz bizim puan nasıl olcak hocam beni bu konularda ayrıntılı şekilde bilgilendirirsenşz çok sevinirim çok önemli çünkü

y4sin

08.01-2010, 12:09
bu sene insallah giricem bazı yerler almıo acık ogretim den ama kara ve jandarma ya girebiliorum...

----------

merve ye katılıorum hocam biz agustos ta mezun olucaz peki oss ye giremicekmiyiz???

asi93

08.01-2010, 12:17
bu sene 17 yaşına gircem 3.dönem sınavlarına giremiyorum dimi

y4sin

08.01-2010, 12:18
sanırım girebiliosun tam emin deilim ama 17 ve uzeri olman gerekiodu sanırım

asi93

08.01-2010, 12:25
y4sin;

bende öyle biliyorum giremiyorum galiba

aljen

08.01-2010, 14:40
arkadaşlar sınava
giriş yerleri belli olmuş:)

muratcan67

08.01-2010, 16:38
sınavda ders kitaplarının tamamındanmı sorumluyuz yoksa yarısındanmı

y4sin

08.01-2010, 17:09
ewet tamamından sorumluyuz

belalım

08.01-2010, 17:28
arkadaşlar sınava giriş belgesi ne onsuz giremiyon mu bide benim nüffus cüzdanımda resim yok sınava alınmazmıym şimdi offffff offfffffffff napcam

beyazgeceler

08.01-2010, 18:21
halk eğitmden hemen öğrenci kimlik kartı alman lazım fotorafnı getirmeyi de unutma

----------

bu arda giriş yerleri belli olmışşş haberiniz olsunnnnn hepinizee hayırlı osunn arkadaşlarrr başarılar dilerimmmmm

Nurulayn91

08.01-2010, 21:33
hocam benim bir arkdaşım açık ilköğretime kayıt yapacak da son tarih ne zaman

haydarpasa

09.01-2010, 10:40
hocam ben meslek lisesi son sınıf ögrencisiyim ve staj yapıyorum ve ben 2. dönem açık liseye geçmek istiyorum acaba geçebilirmiyim bana yardımcı olurmusunuz simdiden herkese basarılar

hasan1907

09.01-2010, 11:15
belalım sınav giriş belgesi öğrenci girişinde sınav giriş bilgileri var oraya tıkla karşına hangi dersten ne zaman gircen felan yazıyor onun çıktısını alacaksın + öğrenci kimliğini de yanına al + nufüs cüzdanında foto 15 yaşından sonra yapıştırılıyor sen 15 den büyüksen bağlı bulunduğun muhtarlıktan nüfus kayıt sureti alıyorsun (muhtara 1 yada 2 foto veriyorsun) daha sonra bağlı oldugun kaymakamlığa gidiyorsun 1 dk da değiştiriyorsun ( kaymakamlıkta para + 1 yada 2 foto ile git) kimliğini sınav da başın ağrımasın bu arada herkese başarılar sınavlarımız iyi geçer inşallah....

NOT : SINAVDA SINAV GİRİŞ BELGESİ + NÜFUS CÜZDANI + ÖĞRENCİ KİMLİK BELGESİ yanınızda bulundurun arkadaşlar

asi93

09.01-2010, 14:28
Nurulayn91;5

yeni kayıt 8-19 şubat arası

aol sayfasından 2009-2010 iş takviminden bakabilirsin:)

mesut.ozcanli

09.01-2010, 22:38
merhaba,

ben ticaret meslek lisesi muhasebe bölümünü okudum ve liseyi bitirdim ama 2. ve 3. sınıftan derslerim kaldığından dolayı diplomamı alamadım ve bütünleme sınavlarınada giremedim malesef, lise biteli 5 sene olduğundan hangi derslerden kaldığımıda unuttum şimdi diplomamı almam için ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok lütfen bana yardımcı olun diplolamı alıp oss ye girmek istiorum

kerimçelik

09.01-2010, 23:58
bu sene öss sınavına giricem . ve genel kültür mezunuyum bu konuda geniş bi bilgi alamadık hem solediginize gore kısıtlı oluormuş ... genel kültür sözelse ben sözel yapicaksam bana ne gibi bi zararı olur yani gene istedigim sozel bolumu secemiormuyum? birde ben daha onceden de sınava girmiştm sozel 1 den barajı gectm ve 0,3 ile carpilmiş.. diploma notum 71. bu konuda detaylı bilgi verirseniz cok sevinirim.. genel kültür alanından mezun olmanın öss sınavndaki dez avantajları nelerdir lütfen cok geniş bi bilgiye ihtycmz var

----------

hocam lutfen genel kültürle ilgili cok geniş bi bilgi istiorm sozel bolumden istediklerimizi secebiliyormuyuz dez avantajları ne genel kültür olmanın cok geniş bi bilgi saygılarımla

belalım

10.01-2010, 01:43
ya arkadaşlar ben 15 yaşındayım acaba kimliğimde resmim olmasa ne olur sınava almazlar mı?:confused:

Nurulayn91

10.01-2010, 11:26
asi ;
teşekküe ederim :)

haydarpasa

10.01-2010, 11:32
degrli hocam meslek lisesinde okuyorum 2. dönemde acık liseye geçme olasılıgım nedir bunu ögrenmek istiorum simdiden tesekürler

Nurulayn91

10.01-2010, 13:37
hocam veya arkadaşlar sınav yerleri açıklanmış ben bu sınav kağıdını yzıcıdan mı çıkarıcam hangi derslere gireceğimi adresi falan acil bilgi istiyorum

zeynep71

10.01-2010, 13:56
nurulayn 91 yazıcıdan çıkartabilirsin her türlü bilgi var sınıf no sıra no hangi derslerden sınava gireceğin vb sınav bilgileri yazıyor yazıcıdan çıkartman iyi olur

Nurulayn91

10.01-2010, 13:59
çıkarttım zeynep71 teşekkürler ismim öğrenci numaram sınav yeri dersler falan var komple bir sayfa çıktı oturumlar falan var şimdi anladım oturumun ne demek olduğunu :) ;)

naser34

10.01-2010, 14:39
kadıköy kenan evren lisesinde sınava giren arkadaş varmı?

belalım

10.01-2010, 17:27
ya arkadaşlar ben 15 yaşındayım acaba kimliğimde resmim olmasa ne olur sınava almazlar mı?:confused:
bilen yok mu arkadşlar

mesut.ozcanli

11.01-2010, 01:14
merhaba,

ben ticaret meslek lisesi muhasebe bölümünü okudum ve liseyi bitirdim ama 2. ve 3. sınıftan derslerim kaldığından dolayı diplomamı alamadım ve bütünleme sınavlarınada giremedim malesef, lise biteli 5 sene olduğundan hangi derslerden kaldığımıda unuttum şimdi diplomamı almam için ne yapmam gerekiyor hiç bir bilgim yok lütfen bana yardımcı olun diplolamı alıp oss ye girmek istiorum

y4sin

11.01-2010, 14:45
sınavlar icin yanınızda sınav giris belgesi ve fotograflı nufus cuzdanını getirmeniz yeterli olucaktır ...

palmiyeler

11.01-2010, 21:08
sınavlar icin yanınızda sınav giris belgesi ve fotograflı nufus cuzdanını getirmeniz yeterli olucaktır ...

palmiyeler
18 yaşındayım öss ye girebilicekmiyim yani? bide biriniz bana geometri-1 konularını söyleyebilirmi hiç bi yerde bulamadım:S

y4sin

11.01-2010, 22:25
gerekli kredi yi topladıysan ewet grebilirsin tabi

ezelll

12.01-2010, 01:46
Merhaba, benim kredi bilgilerim toplam : 82 Alan 63 Bölümüm ise sosyal bilimler benim bir kaç sorum olucak. alan kredimin 80 olması gerektiğini biliyorum alan derslerinin tamamından geçilmesi zorunlumu ? tüm alan derslerine bir kere girmiş olsam ama alan kredim 80 olsa oluyormu ? birde genel kültür ile sosyal bilimler ayrımı aynı mı ?
teşekkürederim

y4sin

12.01-2010, 11:54
hayır zorunlu degil 80 puan toplaman yeterli toplam krediyide 112 yaptıgn takdirde yani genel derslerden mezun olursun

ezelll

12.01-2010, 15:06
y4sin;
cevabın için çok teşekkürederim.

bir sorum daha olucak =)

ortak derslerinin tamamını vermek zorundamıyım ? mesela secmeli derslerden krediyi tamamlasam oluyormu ? alan kredim toplam kredime göre oldukca iyi dimi ? hep alan derslerini seçersem ne gibi sorunlar olabilir ?

beyazgeceler

12.01-2010, 20:39
hayır tamamını vermek sorunda değilsin ama muaf olmalısın yanii ortak dersdenn aynı dersden 3 defa geçmessen muaf durumaa düşecenn alan derslerinden 2 defa beceremesen muaf oluyorsunn anlatabildimmii yanii girmenn fayda varr geçmeye bakkk seçmellilere girrsen bir des 1 kredii:( onun için ne kadra ortak çözsen okaadr senin için iidir

----------

bu sene öss sınavına giricem . ve genel kültür mezunuyum bu konuda geniş bi bilgi alamadık hem solediginize gore kısıtlı oluormuş ... genel kültür sözelse ben sözel yapicaksam bana ne gibi bi zararı olur yani gene istedigim sozel bolumu secemiormuyum? birde ben daha onceden de sınava girmiştm sozel 1 den barajı gectm ve 0,3 ile carpilmiş.. diploma notum 71. bu konuda detaylı bilgi verirseniz cok sevinirim.. genel kültür alanından mezun olmanın öss sınavndaki dez avantajları nelerdir lütfen cok geniş bi bilgiye ihtycmz var

----------

hocam lutfen genel kültürle ilgili cok geniş bi bilgi istiorm sozel bolumden istediklerimizi secebiliyormuyuz dez avantajları ne genel kültür olmanın cok geniş bi bilgi saygılarımla

arkadaşımm genel kültür demek ünüversite okumamak demek anlamına geliyorrr sadece lise diplomadı alaıyonn yani genel kültürdee bir meslek yokk şuan siistem değiştiği içinn yine sözell çözersin ama aop 2 veya 3 puan kırılır çünn aop 0.15 ile çarpılıyor kendi alanınn alandışı isee 0 .13 galibaaa:)

palmiyeler

12.01-2010, 23:57
gerekli kredi yi topladıysan ewet grebilirsin tabi

ama anca ağustostaki sınavda mezun olabiliyorum yani 192 kredim tamamlanıyo ve zorunlu derslerden girmem gereken 5 6 ders daha kalıyo .buna rağmen girebilrmiyim.
Ve geometri-1 kitabındaki konular konusunda bana yardımcı olursanız ço sevinirim sınava çok az kaldı

DiScQ

13.01-2010, 00:17
Yha benticarette okuyorumda onu nasıl sosyal bölümne çevirebilirim bu ilk yılım bu arada

Nurulayn91

13.01-2010, 10:42
yaa ben çok korkuyorum ya geçemezsem ya kötü not alırsam ya sınavda kitaptaki sorulardan çıkkmazsa nasıl çalışıcam bilmiyorum testleri çözdüm geçmiş yıllarda çıkan hep 2 yanlış 1 yanlış falan çıktı ama çok korkuyorum (bölümüm sosyal bilimler)

y4sin

13.01-2010, 11:03
oss sınavına girebilmeniz yada baska bi deyisle mezun olabilmeniz icin hiçbir ortak dersinizin kalmaması gerekio yada muaf olunması gerekio daha sonra gerekli kredi yi topladıktan sonrada girebilirsiniz

asi93

13.01-2010, 13:44
ama anca ağustostaki sınavda mezun olabiliyorum yani 192 kredim tamamlanıyo ve zorunlu derslerden girmem gereken 5 6 ders daha kalıyo .buna rağmen girebilrmiyim.
Ve geometri-1 kitabındaki konular konusunda bana yardımcı olursanız ço sevinirim sınava çok az kaldı
aol.meb.gov.tr kitap içerikleri geometri3 o konular

mevsim__23

14.01-2010, 14:10
slm ben mesleki açıköğretim lisesinde okuyorum ve bu yıl son yılım ama ortak olan derslerim var kredim tamamlandığı taktirde ben mezun olabilirmiyim_? bunu öğrenmek istiyorum yardımcı olurmusunuz_?

y4sin

14.01-2010, 15:10
ortak derslerin hepsinden gecmen yada muaf olman gerekio seninde mevsim benim gibi krediyi tamamlasan bile...

mevsim__23

14.01-2010, 23:29
hadi yaaaaaa ölemi tüühhh başka yolu yokmu yani_?

----------

açıköğretimde kredisi 80'in üstünde olanlara dönem sonunda kredi yükseltme sınavı oluyormuş bu konu hakkında bilgi verirmisin lütfen_?

91FAHRİYE

15.01-2010, 10:11
hocam öss basvurulari neredeyse basladi yapmamiz gerekenleri kısaca özetler misiniz bize sağlıklı ve basarılı günler dilerim hocam

y4sin

15.01-2010, 10:48
iide gecersin bunda ne varki 3 kez sınava girceksin sonucta ve gecemezsende muaf olmus olursun zaten yinede gecmis olursun boylece bu derslerden mevsim ...xD

mevsim__23

15.01-2010, 11:48
ama benm bu sene mezun olmam gerekiyrdu oyüzdn canım sıkıldı bunu duyunca:(

----------

tşk edrm verdiğin bilgiler için

y4sin

15.01-2010, 13:39
oss basvuru formunu nerden alabilirim...???

y4sin

15.01-2010, 13:44
mevsim tmm iste bu sene mezun olucaksın neden uzuldun ki:(

----------

saol tesekkur ederim

mevsim__23

15.01-2010, 14:30
cünkü ortak derslerim çok nasıl bitcek bunlar _? oyüzden üzüldüm :(

y4sin

15.01-2010, 15:14
benim de cok ne farkeder ki 3 kez sınava giriceksin gecemesen bile muaf olursun...zaten bazılarını da gecmis olursun

mevsim__23

15.01-2010, 15:32
yani benm anlamdğm şey hepsinden nasıl girebilirm zaten bu yıl son nasıl mezun olcam valla kafam karıştı iice yaaa _?

beyazgeceler

15.01-2010, 16:54
yavv nedemekk ortakk derslerdenn geçmemeiz gereyorr benimm birtane ortakk dersimm kaldıı oda dinkültür ben şimdi başvuru yapamayacakmıyımmmm:((:(

y4sin

15.01-2010, 19:02
haftaya olucak sınavlarda verirsin onu yani yapabilirsin...

beyazgeceler

16.01-2010, 17:16
hayırr anlamıdmm benii ben şuann ders seçtimm 11 tanee ama zaorunluu derslerdenn tek bitane kaldırr ortak olann oda din kültür onuu mayıs ayında yapılacak sınav içinn ayırdımm anlatabildimmi

y4sin

16.01-2010, 22:03
hmmm eger oss ye girmek istiosan bu sene onu vermen gerekio ama sen yinede hocalara sor onlar daha ii bilirler

beyazgeceler

19.01-2010, 17:08
yavv öss başvurularıı başladıı hiçç olmmasa melek hoca bu konuu hakkında bişeyler yazssın... açıktan okuyan öğrencilerden kimlerr başvurcak ...kredisini son sınvda tamamlyalarr baş vurabilirmii veya 2. sınvaında tamalayanlarr başvurabilirmiii ??? ...bu durummda ne yapcazz lütfenn bişeyler yazınn bu sınav sonuçlarıdaa hemen belli olmycakkk gelcekk ayınn 26 ve 27 sinde bellii olurr......

asi93

19.01-2010, 18:00
beyazgeceler;
mayıs ayı sınavlarında kredin tamamlanıyorsa diplomanı alabiliyorsan başvurunu yap

y4sin

20.01-2010, 12:23
benim 1 sonraki sınavlarda tamamlanıo kredim yani ben giremicemmi :((((((((

hasan1907

20.01-2010, 13:47
arkadaşlar benim matematik-2 de üslü sayılarla ilgili 1 soruyu çözemiorum mu desem çakamadım mı desem soru şu : 3 çarpı 4 üstü 3 çarpı 5 üstü 4 bu işlemin sonucu kaç basamaklıdır diyor bunu nasıl çözüyoruz

asi93

20.01-2010, 17:06
benim 1 sonraki sınavlarda tamamlanıo kredim yani ben giremicemmi :((((((((
bilmiyorum ki bende ama mayısta tamamlananlar başvurusunu yapsın açık öğretim sayfasına bakın bide kimler başvurabilir diye bi başlık var

beyazgeceler

20.01-2010, 19:17
arkadaşlar benim matematik-2 de üslü sayılarla ilgili 1 soruyu çözemiorum mu desem çakamadım mı desem soru şu : 3 çarpı 4 üstü 3 çarpı 5 üstü 4 bu işlemin sonucu kaç basamaklıdır diyor bunu nasıl çözüyoruz

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:rolleyes:

y4sin

20.01-2010, 19:51
saol asi yinede yorum icin:)))

91FAHRİYE

20.01-2010, 19:56
arkadaslar acık öğretim sitesi öğrenci giriş bölümü açılmıyor. sınav giriş bilgilerimin çıktısını alamadım:(alamazsam sınava giremicem. bilgisi olan var mı ne yapmam lazım?

esi

20.01-2010, 21:27
ya aynı sorun bendede var aol sitesine giremiyorum benimde sınav yeri çıktılarını almam lazım umarım geçiçi bi durumdur:(

cankız21

21.01-2010, 12:14
selam melek deya hanım öss ye girebileceklerin durumu açıklanmış biraz kafam karıştı ama bende girebiliyorum galiba bide siz baksanız öğr nomu versemde lütfennn :) kredi şartı falan yok heralde dimi dönemim 7 zorunlu dersim var hala ama onlarıda yıl sonuna bitiririm inşaallah ağustos sınavı ile yani.bide nisandamı olacak bu öss sınavı ben zaten anaokulu öğretmenliği istiyorum dışanrdan oda sizce olurmu hazirandaki sınavadamı girmem gerekiyor?siz en iyisi bnm sisteme girin durumuma bir bakın şimdiden teşekkürler :)

zerdali

21.01-2010, 15:27
selam,açıkilköğretim sınavları engelliler için evde yapılıyor doğrumu bu?

y4sin

21.01-2010, 15:50
ben agustosta mezun olucam girebilicekmiyim giremicekmiyim????? 12 subat son basvuru öss icin lutfen cvp ??