Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa Renault’dan otomatik vites dizel yeni araç seçenekleri: Fluence, Megan HB, Clio HB

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Malum, engelliler için 1,6 motor sınırı ile otomatik ve dizel seçenekleri baya az. Renault 3 yeni seçenekle engellilerin ÖTV'siz araç alımı için önemli bir hamle yaptı gibime geliyor:
    Renault’tan Engellilere 1.5 dCi Dizel Otomatik Vitesli Araç Seçeneği

Engellilere hem kaçan hem az yakan hem de 1.6 motor hacmini geçmeyen dizel otomatik vites seçeneği sunan bir marka var artık Türkiye’de. Renault’un yeni 1.5 motorlu EDC teknolojisi ile Türkiye’de satışa sunduğu Fluence, Megan HB, Clio HB otomatik vites dizel araçları ile yakıt tasarrufu ile artık engelliler de daha özgür.

1.6 motor hacmi ile dizel otomatik vites seçeneği fazla olmadığı için engelliler Türkiye’de istedikleri her aracı alamamanın sıkıntısını yaşıyordu. İşte bu nokta da Renault’un 1.5 dCi motor hacminde geliştirdiği (dizel otomatik vitesli) yeni teknolojisi ile satışa sunduğu araçları dışında 2011 yılında diğer modellerini de değerlendirme şansı veriyor.

Eğer siz de çok geziyorum ama otomatik benzinli aracımdan bezdim diyorsanız zaman kaybetmeden Renault’un satış sonrası hem yaygın servis ağı avantajları hem de maksimum konforlu araçlarını çok daha ekonomik (ÖTV’siz) fiyatlara alabilirsiniz.

Ne dizel motorun ekonomikliğinden, ne de otomatik vitesin konforundan vazgeçmek istemeyenlere, 110 bg EDC dizel otomatik vites seçeneği Renault’da! Ekonomi ve performansa aynı anda ulaşmak isteyenler Renault Yetkili Satıcılarına gidebilir.

Türkiye’de her beş kişiden 4 kişi bayilere öncelikli olarak dizel araç almak için gidiyor. Engelliler de motor hacmi sınırı (1.6) nedeniyle dilediği markanın dilediği aracına ne yazık ki sahip olamıyor. Renault, maksimum güvenlik ve sürüş keyfi verdiği konforlu araçları çok ekonomik ve cazip fiyatlarla uygun olanaklar sunduğu için öncelikli tercih edilen bir marka. Renault’un özellikle satış sonrası en yaygın servis ve yol yardımı ile engelliler kendini yollarda daha güvende hissediyor.

Araç aldıktan sonra en çok dikkat edilmesi gereken konu servis. Bir araç engellilerin eli ayağı ve özgürlüğü olduğu için aracının bakımı ya da tamiri sürecinde sıra gün ya da haftalar beklemeden hatta yollarda saatlerce mahsur kalmadan anında ve hızlı hizmet alması çok önemli. Türkiye’de Renault hem en hızlı yol yardımı hizmeti veren hem de her bölgede servis olanağı bulduran bir marka.

İki yıl sınırsız kilometre ya da ''3 yıl veya 100 bin kilometre'' garantisi uygulayan Renault'ta, yüzde ''0'' faiz avantajı, 16 bin TL ve 12 ay vade için 31 Aralık'a kadar geçerli. 3 aylık ödeme erteleme ise tüm vadelerde uygulanıyor.
    Yaptığımız araştırmalarda engellilerin en çok tercih ettiği markanın Renault olduğunu ve satış sırasında engellilere en hızlı teslimi yapan marka Renault.

Ayrıntılı bilgi almak için yetkili satıcılara başvurabilirsiniz.
    EDC 1.5 dCi seçenekli araçları hemen görmek için www.renault.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: www.yasadikca.com

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    13:28
    Yaşadığı Yer
    antalya

gezginemlak

aparatlarıda taksinlarda.herçeşidinden .engelli vatandaş başka birşeyle ugraşmadan alsin arabasını.

Üye
    bilbuhli Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul

bilbuhli

Satış şartları açısından renault cazip görüntüsüyle ilgi çekici. Şöyle bir durum da söz konusu Fluence ler görüntü olarak hoş araçlar tabiki yakıt olarakta teknik kataloga bakıldıgında az yakıt tüketen araçlar. Ama bazı şeyler göründüğü gibi değil.
    Fluence yeni kasa araç olması sebebiyle bazı eksiklikleri mevcut. Ben de ilk etapta fluence almak niyetindeyken kesinlikle vazgeçtim.
    Fluence almayi düşünen arkadaşlar tavsiyem Fluence ten uzak durmanızdır .karar sizlerin.
    Örnek vermek gerekirse yine Renault un ticari araclarından Yeni master aldık araç şu anda 9000 km de ve Yetkili serviste şanzuman beklemekte. Aracın kasasında sorunlar mevcut, yine aracın ön takım sistemi komple değişti halen sorun devam ediyor. Kapılar problemli rüzgar sesi halen kesilmedi. Uzun lafın kısası yeni kasa araç almayın....

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    27.03-2015
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey

cdisci

şu an yeni çıkan jetta da güzel 1.6 dizel otomatik vitesli araç hem çok güzel hem sağlam hemde 2.el çok hızlı

Üye
    tek_mehmet Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:00
    Yaşadığı Yer
    Bilecik

tek_mehmet

Kia ceed sw hayalimdeki araba. Hem dizel hem otomatik hem 1.6 motor ve steyşın vagon...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    26.03-2015
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla

nova

bu soylediğiniz aracların fiyatı nedir? bize ne kadara mal oluyor asagı yukarı?

Üye
    ERK103 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2015
    Saat
    06:13
    Yaşadığı Yer
    ORDU

ERK103

yeni kasa araçlar her zaman özürlüler için idealdir tabi markasına göre alman ve japon marka bir araçla fransız ve italyan bir aracı bir arada tutarak bir genelleme yapmak yanlış ben japon marka yeni kasa bir araç aldım sadece tek sorunu 25000 km de sol uzun farının kesmesi oldu otodan otoya fark var bir aracın laf olsun diye piyasaya sürülmeside yanlış test etmeden herhalde bir araç piyasaya sürülmez

Üye
    bilbuhli Avatarı

Gerçek Adı
    faruk
    Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    23:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul

bilbuhli

Renault un kalite politikasını ben size söyleyeyim.... Kesinlikle yaramaz. 9000 km deki arac şu anda ÇETAŞ renault servisinde yatmakta. Sebep Şanzıman arızalı değişim için şanzıman gelmesi bekleniyor.
    Aynı aracın amortisör sistemi arızalı onlar değişti ama halen problem var. Problemin çözümüde malesef yok. Yeni üretilen araçlarda üretim aşamasında çözülebilecek.

türk

selam reno konusunda detaylı araştırmak gerektiğini düşünüyorum. 2008 yılında grand scenik
    aldım 20000 km de kapı içi kollarının boyası döküldü .bakım masrafları emsallerine göre yüksek genel olarak çok sattığı için burnundan kıl aldırmayan bir tutum sergiliyor.yeni modellerin durumunu bilmiyorum ama çekinceli yaklaşmak lazım biliyorsunuz 5 yıl satamıyoruz. jettayı inceliyorum.bakım masraflarını karşılaştıralım.

Üye
    PARAPLEJİ 27 Avatarı

Son Giriş
    31.01-2015
    Saat
    17:54
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

PARAPLEJİ 27

buzmavisi; araç ötv indirimli sana kaça maloldu. ayrıca araç dizel mi? teşekkürler...

Üye
    albatroshaski Avatarı

Gerçek Adı
    ömer edip öncel
    Son Giriş
    08.12-2014
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul

albatroshaski

toyota dan şaşmayın hem masrafsız hemde sorunsuz kokmuş fransız mallarını boşverin.

Üye
    ERK103 Avatarı

Son Giriş
    27.03-2015
    Saat
    06:13
    Yaşadığı Yer
    ORDU

ERK103

şimdi aklıma geldi renault malına sahip çıkmıyor renaultun arabasını bilmem ama servisi adam seçer herkese aynı hizmet yok tecrübemize gelince bir kaç sene önce dedemde 2005 meganın full modeli vardı servise soktu hava filtresi triger kayışının bağlı olduğu başlığın bilyesi değişti bir kaç küçük işlem daha yapıldı 1300 tl masraf çıkartıldı bu konuyu muhitte tanınan başka bir tanıdığa anlattık o telefon açtı aynı işlemleri söyledi 350 tl masraf söylediler ben o zaman renaulttan tiksindim organize sanayideki en ufak tamirci ondan iyidir biraz fazla satış yaptıkları için burunları kalkmış ben ısrar ediyorum yeni kasa araba özürlüler için iyidir çünkü yeni çıkan bir arabanın kasa ömrü ortalama beş senedir beş sene sonra az zarara satarsın üzerine biraz daha katıp yenisini alırsın bırakın şu renoyu şimdi bir önceki yazımı düzeltmiş oldum

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan

BaY_Cin

Renault mu aman diyim . . Tamam motor seçenekleri otomatik özellikleri (EDC Sistemi Yeni Kullanıyorlar) fiyatı vs vs engellilere cazip gelebilir ama ince eleyip sık dokumak gerek. Bizler kolay kolay araç değiştirme lüksüne sahip değiliz en az 5 yıl veya daha fazla kullanmak zorundayız. Renault modellerinin en büyük handikapı hafif olmaları artık çamurlukların dışında neredeyse kapılarıda plastikten yapacaklar, 100 Km hızdan sonra titremeye yolda gezinmeye başlar vs vs bunlar bilindik sorunları birde dediğim gibi EDC dedikleri bir otomatik şanjıman kullanmaya başladılarki buda ne kadar sağlıklı tartışılır.

Otomatik vites araç almak isteyen arkadaşlar bence otomatik şanjımanı iyi araştırmaları gerekiyo. Otomatikleştirilmiş manuel şanjımanlar mevcut veya tam otomatik çift motor desteği ile çalışan şanjımanlar bunları iyi araştırmak gerek.

Ford'da ASM , Opelde EASYTRONİC, Mitsubishi'de AMT, FİAT'TA Dualogic ,RENAULT'DA QUICKSHIFT,Toyota'da MMT, Citroen'de Sensodrive ve MCP, Alfa'da Selessspeed, Honda'da i-shift şanjımanları dikkatli kullanmak gerek bunlar otomatikleştirilmiş manıel şanjımanlardır.

Otomatik olarak tavsiye edilen ve otomatikler arasında en çok tutulan Honda CVT ve Wolksvagen DSG şanjımanlardır. Otomatik araç alacaklara benim önerim DSG şanjımandır. DSG şanjıman robotlik denen bir sistemle çift motorlu çalışır ve bundan dolayı vites geçişleri daha seri ve hızlıdır.

SiyahPelerinliAdam

Engelliler için dizel otomatik otomobil alternatifleri hakikaten arttı;

VW Polo 1.6 TDI DSG
    VW Golf 1.6 TDI DSG
    VW Jetta 1.6 TDI DSG
    AUDI A3 1.6 TDI Stronic
    SKODA Octavia 1.6 TDI DSG
    SEAT Leon 1.6 TDI DSG
    SEAT Altea XL 1.6 TDI DSG
    KIA Ceed 1.6 Crdi Otomatik
    HYUNDAI i30 1.6 Crdi Otomatik
    HYUNDAI Accent Era 1.5 Crdi Otomatik
    RENAULT Megane 1.5 Dci EDC
    RENAULT Fluence 1.5 Dci EDC
    PEUGEOT 308 1.6 Hdi Auto6R
    PEUGEOT 3008 1.6 Hdi Auto6R
    PEUGEOT 5008 1.6 Hdi AutoR
    CITROEN C4 1.6 Hdi MCP
    CITROEN C5 1.6 Hdi MCP
    TOYOTA Corolla 1.4 D4D MultiMode
    TOYOTA Auris 1.4 D4D MultiMode
    TOYOTA Yaris 1.4 D4D MultiMode
    FIAT Bravo 1.6 Multijet Dualogic
    FIAT Linea 1.3 Multijet Dualogic

Şimdilik aklıma gelenler bunlar... Bana göre bir çok açıdan değerlendirdiğimde şu araçlar dezavantajları dikkate alınarak değerlendirmeye alınabilir;

Golf 1.6 TDI DSG (Pahalı)
    Jetta 1.6 TDI DSG (Pahalı)
    A3 1.6 TDI S-Tronic (Pahalı)
    Kia Ceed 1.6 Crdi Otm. (Marka değeri dolayısıyla ikinci el değeri düşük)
    Hyundai i30 1.6 Crdi Otm.(Marka değeri dolayısıyla-Ceed kadar olmasada- ikinci el değeri düşük +Ceed ile aynı ama Ceed'den pahalı)
    Polo 1.6 TDI DSG (Pahalı)

Bu araçların listeye almama sebep olan bir çok avantajını buraya yazmadım. Genel durum olarak diğerlerinden çok daha iyi araçlar...

BaY_Cin;

Mekaniğine ve çalışma prensibine göre Renault'un EDC, Ford'un Powershift kod adlı çift kavramalı şanzımanları VW'nin DSG kod adlı şanzımanı ile aynıdır. Yani prensipte bunlar aynı model şanzımanlar diyebiliriz. Çalışma mantığı klasik otomatik şanzımanlardan ziyade bildiğimiz düz şanzımanların otomatikleştirilmişi gibidir ancak en büyük farkı çift kavrama sistemi kullanılır. 1-3-5-7 vitesleri ile 2-4-6 viteslerini iki ayrı kavrama sistemi kullanır ve bu şanzımana seri çalışma kabiliyeti kazandırır.

CVT (Countinously Variable Transmission- Sürekli Değişken Oranlı Şanzıman) Kod adlı şanzıman ise mantık olarak diğerlerinden tamamen farklı bir prensiple çalışır. Merak edenler çalışma prensibini 3D olarak netten araştırabilirler. (Bu arada bende sürekli değişken oranlı şanzımana sahip bir Ford Fiesta kullanıyorum )

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    18:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan

BaY_Cin

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Volkswage'nin 1.6 motorları otomatik yerine triptroniktir (Yarı otmatik) ve DSG şanjıman değildir. vw'nin 1.4 TSI motorlarda otomatik DSG şanjıman bulunmaktadır.

Az yaksın, vites geçişleri sorunsuz ve hissedilmez olsun aynı zamanda da genel bir sorun yaşatmasın diye düşünen arkadaşlar, Honda CVT (nette yaptığım araştırmaya göre en çok tavsiye edilen modeli Jazz) veya 1.4 TSI herhangi bir volkswagen . .

DSG Şanjıman Şeması

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon