alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Hyundai Accent Era hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

byecool Hyundai Accent Era hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Arkadaşlar

Hyundai Accent Era

1.4 benzin otomatik 390 lt bagaj
    ötv inmiş fiyatı 22000 tl

Tertibat: 900 tl
    Lpg(BRC): 1800 tl

Bu araba hakkında yorumlarınızı bekliyorum?

Üye
    Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    17.11-2013
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay

lovest42

güzel araba cok konforlu duruyor param olsa almak isterim zaten düşündüğüm arabalardan bi tanesi

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

baxter

Yakın bir vakitte (düz yolda) 140 ile giderken ani bir manevra (köpek çıkması) sonucu yakın bir arkadaşım 6 takla attı bu arabayla ve araba perte çıktı. Kazadan 20 gun sonra ayağa kalkabildi (Herhangi bir kırık çıkık yoktu fakat şunuda soylemeliyim airbagler açılmamıştı) ve bana ilk söyledigi şey eraların kağıt gibi olması ve çok çabuk savrulmasıydı. Direksiyonuna çok güvendiğim bu arkadaşımın yaşadığı kaza beni eralardan soğutmuştur lakin eralar konforlu görünen ama öyle olmayan bir arabadır benim gözümde. Yanılmıyorsam eraların hem otomatik hem dizel modelleri var ayrıca arabanın garantisi oldugu sürece lpg yaptırarak daha büyük masarflara neden olabiirsiniz.

Ufukalp

Bundan önceki aracım Hyundai accent idi.
    Öyle çok konforlu,sağlam denilememekle birlikte parasının hakkını veren bir araçtır.
    Aynı paraya Tofaş-Fiat'ın yerli araçlarını almaktansa Era tercih edilebilir.
    2 yıl bindim ben en çok servisini sevmiştim.Her sorunda yanınızda,güleryüzlü,çözüm üretme gayreti içerisinde bir yaklaşımları vardı.Tabi servis işi biraz da mekandan mekana değişiklik gösterir.İstanbul Güngören Hyundai yetkili servisi gerçekten süperdi.
    Yalnız burada takıldığım nokta şu;
    Bu araçlar 5 yıl garanti ile satılmaktadır.
    5 yıl garantili bir araca LPG taktırarak aracın garanti kapsamından çıkmasına sebep olmak bana hiç doğru gelmemekte.
    İmkanlarınızı biraz daha zorlayarak dizel motorlusunu alın derim.

byecool

Lpg li 5 yıl garantisi var...

Serkan555

Bu aracın dizel otomatiğide var mutlaka onunda fiyatını hesaplatın. (sahibinden com da sıfırını 28.000 e görüyorum) Diğer dizellere göre biraz fazla yakar Hyundai, yeterli üst düzey teknolojiyi kullanamıyorlar. Kullandığımda direksiyon v.s yumuşak bir araçtı, 1991 model honda ları anımatıyordu kullanım. Haliyle bu aracların yol tutuşlarıda zayıftır. Lpg yi çok tavsiye edemiyorum dizel varken. Lpg dizelden çok yakar, hararet problemleri yaşamanız olasıdır, kapalı garajlara giremezsiniz, benzinli motorlarda tork zayıf olduğu için kullanım zevki dizele göre düşüktür. Ayrıca bazen arıza yaptığında Lpg ci ile Servis arasında gider gelirsiniz, o bizden değil der diğeride... Arada kalırsınız.
    Opel Astra 1.3 eleganca a bi bakın bu ara 39.700 e bırakıyorlar. 32 gibi alırsınız. Yağmur sensörü, far sensörü, dijital klima, alajım jant, sis farı, HIZ SABİTLEME, rampada geri kaydırmayan sistem, savrulmayı önleyen esp, abs, lastik basınç sensörleri, elektirikli ayna, merkezi kilit, 4 cam otomatiği yok yok. Bunları zaten accent e ekleseniz fiyatı astrayı geçer. Astra kilometrede 6 litre yakar. Ayrıca aradaki kalite farkınıda düşünün. Çukurlardaki yol sesi, iç kalite, trim kalitesi yol tutuş.
    Astraya alternatif dizel otomatikler citroen C4, toyota corolla auris yaris, renault clio megane araçlarınada bi bakın.

Üye
    Gerçek Adı
    aladin
    Son Giriş
    21.02-2011
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    ankara etimesgut

tatar36

fiat ondan iyidir kore ile italyanlar arasında fark vardır sanırım

SERSERİ310

bence de hyundai alınmaz kazada ölüm riski daha fazla kağıt gibi arabadır bence fiat daha iyi ondan hem dizel araç almak daha mantıklı

efsane1

Araba alırken baktığım özellikler:
    Motor hacmi-motorun torku-gücü(son teknolojide küçük motorlardan maksimum verim alınan ciddi güçlü araçlar var)
    Arabanın ağırlığı(savrulma,yol tutuş,frenleme kullanılan malzemeylede bağlantısı olduğu için benim için özellikle önemlidir)
    Güvenlik(airbagler-fren sistemleri,çelik barlar vs)
    Araba teknik donanımlar
    Servis+servis ciddiyeti,servis bulunabilirliği,ucuzluğu,yedek parça vs fiyatları
    Araba firması ciddiyeti
    Arabanın fiyatı,eğer yabancı araçsa veya ihraç ediliyorsa yurtdışındaki satış fiyatı ; bazı araçlarda yurtdışı fiyatları komedi(vergi kısmından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın)

Birde en önemlisi arabanın otomatik beyni aracın neresinde duruyor.(Biz bunu hyundai accent otomatik vites araçta anladık)Aracı kumanda eden otomatik beyini o araçta ön çamurluğun hemen altına korumasızca yerleştirmişler.En ufak bir kaldırıma çarpmada,alttan darbe almada beyin gidiyor,garanti kapsamı dışında ve ciddi para orjinal parçayı dahi taktırsanız arabayla uyum tam olarak sağlayamadığı için başka yerleride bozuyor arabayı elden çıkarmaktan başka çare kalmıyor.
    Otomatik viteste problem oluştuğunda otomatik vites aracın vites tamiri ve servis maliyeti pahalı olduğu için aracın servislerinin otomatik viteste ne kadar başarılı olduğuna bakmakta fayda var,yada o aracın otomatik vites araç satış rakamına bakarım.
    Aracın 2.el satışlarına ,satış fiyatlarına,kaç km de satış yapılmış ona bakarım.

Aracın alt yüksekliğine bakarım.

Bunlardan geçen aracı alırım

Ufukalp

Murat Kardeş,
    İyi ki Dacia'dan son anda vazgeçmişsiniz.
    Accent elbette Dacia'dan da,Albea'dan da çok çok daha iyidir.
    Fiyattan emin misiniz,ben Dacia da Albea da Accent'ten ucuz biliyorum.

edipbalkan

Arkadaşım bir araba duayeni olarak yazıyorum bir engelli olarak değil o paraya alabileceğin en lüx ve en ucuz araba diyebilirim 1.4 ve 16 valf tir herşeyden önemlisi 16 valf yani 16 sübaptır. Şehir içi yakıtı ortalama 1/11 dir yani yaklaşık 1litre benzinle 11 km gidersin ortalama eski parayla 310 bin liradır yani lpg siz bu araca pek binilmez güvenlik açısından şükür allaha hiç bir yakınım bu araçla kaza yapmadı ama ikinci el olarak iyi gider fazla zarar etmezsin lpg li şekilde tavsiye ederim dizelin bakımı ağırdır en güzeli lpg derim. Almışsan allah kazasız belasız binmek nasip etsin

----------

Serkan555;
    Lpg yi çok tavsiye edemiyorum dizel varken. Lpg dizelden çok yakar, hararet problemleri yaşamanız olasıdır, kapalı garajlara giremezsiniz, benzinli motorlarda tork zayıf olduğu için kullanım zevki dizele göre düşüktür. Ayrıca bazen arıza yaptığında Lpg ci ile Servis arasında gider gelirsiniz, o bizden değil der diğeride... Arada kalırsınız.

Bu lafı neye göre kullanıyorsun arkadaşım ? 1.4 era 16 valf lpg li (Ki servisler garanti kapsamında takıyor ve garantisi devam ediyor )oldugunda astranın yada herhangi bir dizelin bana daha ucuz yaktığını kanıtla sana istediğin herşeyi veririm Kalkışta bu arabayı serilik bakımından turbo dizel yada jet dizel bir araba geçer ya sonrası ?(Turbo sürekli devrede olunca gör o araba ne kadar yakıyor) bakım olayına gelelim bir enjektörlü araç bakımıyla dizel helede turbo dizelin bakımını bi hesaplattıralımmı(helede enjektör memelerini değiştirmeyi dene yada pompa bakımını ) ne zaman istersen bu kıyaslamaya varım ? Tek katıldığım nokta kapalı yere park olayıdır .

sakura

o paraya alınabilecek en akıllı seçim bence. Ama 5-6 bin lira daha çıkabilirsen daha iyi araç alabilirsin. Saygılar...

byecool

Accent era bagaj hacmi 390 lt.tekerlekli sandalyeyi rahat alır mı?LPG nin deposu de işin içine girdiğinde bagaj kapanır mı?

Ufukalp

Simit depo yapıyor sanırım ama bu kez de stepne sorun oluyor.

byecool

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    simit depoyu pek tavsiye etmiyorlar

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye