Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    leomemo Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    15:55
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    güle güle kullan kardeşim . bende ilerde yurt dışından almayı düşünüyorum..

Üye
    akın16 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:39
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki almanyadaki 2 el araclara nerden bakabiliriz barmi oyle bir site sahibinde com gibi

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

oneday ya bu işi yapiyosun piyasada müşteri arıyorsun yada dolandırıcısın gibi geldi

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@leomemo
    Allah razı olsun kardeş. Daha iyilerini kullanman dileğiyle.

@kunta
    Klavye kahramanı değilim.Seninle tartisacak kadar da sana benzememeye özen gösteren kendi çapında engelli arkadaşlarıma bilgi aktarımında bulunan, yıkıcı değil yapıcı olan,yüz yüze gelsek iki kelime edemesede klavye de aslan kesilen insanları kaale almayan bir insanım.Ama dolandırıcı lafını yüz yüze gelirsek sana yedirebilecek kadar da özgüven sahibiyim.Seni şikayet etmiyorsam bu karsımda şikayet edecek bir adam bulamadığımdandır.
    Ayrıca yurt dışından sen de araç getirmişsin ve bunu ayrıntılı olarak b forumda paylaşmışsın saolasında sen dolandırıcı değilsen ben niye olayım ki.

@akın16
    Kardeş, mobile.de ya da autoscout24 de sitelerinden bakabilirsiniz.

Arkadaşlar kunta kinte arkadaşımızın açmış olduğu konu aşağıda olup, saolsun detaylı bilgilendirmelerinen dolayı sizin adınıza teşekkür ederim. @kunta kardeş Ayrıca merak etme size rakip olmayı düşünmüyorum. Malum devlet memuruyum.Başka işte çalışamam.
    Yurt dışından araç getirmek için izlenecek kronolojik sıra

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arabayı almanyadan alsam ve yurt dışından işlemleri yaptıktan sonra kendimiz binip gelmemizde bir engel var mı ?
    ankara gümrüğünden çıkına trafik işlemleri ve muaeneyi bulunduğumuz ilde yapsak olurmu .

Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

efendı35000 liraya sıfır toyota aldımm daciaymıi enın ıkınci eli o fiyata cok pahalıı

anlaşıldı sen reklamcısınnn senın dedğin fiyatlra sıfır toyata veriyorlarrrrrr

arac bide 140 bn kmde araba bitmiş

Üye
    reis Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oneday;

2014 yılından sonra değiştimi bilmiyorum ama daha önce forumda konuşuldu. Yurtdışından getirilen araç başka bir engelliye hemen bile satılabilir ama yeni bir araç daha getirmesi için 3 yıl beklemesi lazım.

Bir de getirilen aracın ay ve yıl meselesi kafama takıldı şöyle ki; Aralık 2012 yılında getirdiğim 2010 model aracın (kendim getirdim aracı yok) gümrük işlerini yaparken, başka bir arkadaş 2009 Aralık model aracın işlemlerini yaptığını görünce şaşırdım ve sorduğumda, biraz sıkıntılı ama aydan kurtardı demişti.

Hasılı kelam memleketimizde kanunlar biraz karışık iyi araştırmak lazım.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@aslan_55
    Sayın "balgam" kardeşim.Araban hayırlı uğurlu olsun.Güzel günlerde kullan.herkese kendi arabası güzel sonuçta. 140 bindeki ve pasata bitmiş diyerekte araba konusunda bir üstad olduğunu da öğrenmiş olduk.Bu arada bir engelli yakinim 2015 Toyota corolla ile benim aracı kafa kafaya takas yapalım diye pesimden kosuyo Reklamı bilmem ama profil foton tam çakma Aydemir Akbaş, yanlış anlama değerli bir sanatçımızdır. Sevdiğimden söyledim

@reis
    Satış sureleri konusunda tam kesin konuşmak istemiyorum abi hakkı olabilirsiniz .Benim araç 2013 un 5 ayı.Kasım sonu gumrukteydim. Banada son onda getirmişsin dediler.Yoksa 2016 nin 5 ayına kadar da yolu olması lazim.
    Saygılarımla...

Üye
    aslan_55 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    23:59
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sol tşkler krdeşşşş
    toyota güzel araba cok memnunun tevsiye edrımmm

Üye
    Soner Üzmez Avatarı

Son Giriş
    11.12-2016
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dostum aracın hayırlı olsun..hazır Almanya'dan gelmiş araç keske bagajına 2-3 tanede yedek DSG şanzıman koydursaydın..arkadaşımda 2015 1.6 TDİ dsg comfortline var 30.000 km de havlu attı şanzıman..senin aracın garantisi bitmiş,forumları incelersen maliyetleri görürsün...Sorunsuz araç istiyorsan Japondan şaşmıyacaksın...

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@yasar2456

Merhabalar, Aracı kendiniz almanız ve getirmeniz de herhangi bir engel yok.Pasaportu nuz varsa,vize de alabilecekseniz ve az çok da almancaniz varsa tabiki getirebilirsiniz. Fakat Almanyadaki prosedür tam olarak nasıl onu bilmiyorum. Türkiye'ye geldikten sonra herhangi bir evrak eksikliği ya da yanlışlığı çok baş ağrıtabilir.Yoksa bende kendim getirmeyi çok isterdim.
    Gümrük ten sonra diğer trafik işlemlerini ve muayenesi ni kendi şehrinizde yapabilirsiniz.
    Saygılar

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Soner Üzmez

Dostum iyi dileklerin için teşekkür ederim. Öyle bir şansım olsa mutlaka 1 turbo,4 enjektör, 2 de DSG getirirdim. Fakat ülke girişinde sorun çıkıyor. Almıyor lar.4 tane kışlık lastiği bile almadılar. Gümrükte kaldı. Eskiden lastiğe bir şey demiyorlardı
    Aracin 140 bin oluşu bir nevi avantaj bence. DSG genellikle ilk 50 binde cortlatacağı varsa cortluyo. Öyle olmuşsa bile adam zaten garantisi varken değiştirmiştir.Almanlar araçlarına gerçekten çok temiz bakıyorlar. Bu araca 140 bin demek gerçekten imkânsız. Geldikten sonra PC ye takıldı. Herhangi bir arıza vermedi ....tabi şimdilik. Çıkarsa bahtımıza artık.DSG arızaları 3 çeşit.
    Kavrama 2 bin
    Mekatronik 5 bin
    Komple 17 bin (Allah korusun)
    Ama arıza çıkarsa da ben bu aracı 40 bine aldım.5- 10 binde üstüne versem yine de çok avantajlıyım..
    Tüm otomatik vitesli araçlar bir risktir. Arkadaşımın arabası Renault fuluance EDC şanzıman arıza verdi. 17 bin tl dediler.
    Kısmet bundan sonra ömrüm yeterse birde japon arabasına bineriz inş.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    16.01-2017
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@oneday sol el veya sol koldan engelli olanlar için otomatik vitesli araçlar artık özel tertibatlı araç sayılıyor biliyorsun. ancak yurtdışından otomatik vitesli bir araç getirmek istediğimde otomatik vites aracı özel tertibatlı araç saymıyor ankara gar gümrük md. eğer saymış olsalar bende sıfır vw tiguan almayı düşünüyorum. bu konu hakkında net bir bilgin var mı?

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oneday
    hayırlı olsun . arkadaşım zevkler tartışılmaz bu sebeple neden yurt dışından aldın diye bir soru sormam . zevkler tartışılmaz ama gerçekler ise değişmez bu bağlamda mevcut kanunlar ışığında yurt dşından üstelik yüksek km de araç getirmek kesinlikle yurt içinden alınan 0 km araçla mukayese edilmez . yurt içinden alınan 0 km araç 2 veya 3 gömlek üstün gelir . unutmadan bizim yurt içinde aldığımız araçların % 80 de yurt dışından geliyor . benim ilk aracım ford du ve ben aracı yurt içinden aldım ama araba köln şehrinde bantdan çıkarken şasi numarası ile amcamınoglu benden önce gördü.

sana ve senin sayende diğer arkadaşlara tavsiyem ise illa yurt dışı araç istiyorsanız : tanıdıgınız araç alsın size göndersin 2 yıl yurt içinde binin 2 yıl dolmadan geri gönderin başkası gelsin . ( kanun değişti bir araştırın bakalım hangisi daha avantajlı )

tekrar hayırlı olsun

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:08
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yurt dışı tanıdığın aracı alıp gönderirse ve sen o araçla eger polise çevirmede yakalanırsan ve yanında arac sahibi yoksa ve arac yurt dışı aracı ise polis aracı bağlar diye biliyorum yani yurt dışında yaşayan ve geldiginde izinde giris çıkış yapmadan kalma süresi 2 yıla cikti diye biliyorum ?

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri