Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    reis Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    03:07
    Yaşadığı Yer
    TÜRKİYE
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yurtdışından getirilen araçların satış süresi (Engelliden engelliye) 5 yıldan aşağı düştü diye hatırlıyorum. Yasa yine mi değişti acaba bilgisi olan varmı ?

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Jungle
    Vergisini geri aldım.Daha doğrusu ben eksik verdim.Kardeşim tamamladı.1 aya kadar onun hesabına iade edecekler. Mobile.de de zaten brüt ve net fiyatları var.ona göre bakıyorum arabalara. Vergi iadesi olmayanlar avantajlı değil. Masrafları vergi ifadesinden karsiliyorsun zaten neredeyse.

@reis
    Vergisiz satış için minimum 5 yıl beklemek gerek abi.

@MeçhulAdam
    Hele bir de 3 yıl şartı olmasa yurt içinden kimse araç almaz valla.Yinede çok avantajlı kullaniciysaniz.

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 1 sene sonra getiticem ustat herşeyi çözdüm ama vergi iadesini nasıl yapıcaz onu çözemedim senden destek alırım yardımcı olursan ben mercedes C serisi düşünüyorum.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Jungle

Mercedes C müthiş bir araç. İnş alırsınız. 1 sene içinde ölmez sağ kalırsam eğer tabi ki yardımcı olurum.Kardesimin orda anlaştığı bir kişi var. Almanya'da ikamet ediyor. Bu iadeleri onun hesabına gönderiyordu. Yoksa Turkiyedeki hedaba gondermek istesen 200 euro masrafı var.AlmanyYa gittiğinde de elden alıyor. Kolay iş değil tabi.Sen ben yapamayız.1 ayın üzerinde sürüyor teslim almak.Ruhsatını istiyorlar. Gerçekten yurt dışına çıktı mı diye.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    09.01-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şuan 2013 araç bakamıyor muyuz ?

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maalesef 2014 bakmaniz lazım gün, ay değil yıl hesabına bakılıyor. 2016,2015,2014 yılları.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:51
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim merak ettiğim bir konu var yardımcı olursanız sevinirim. İthal araç izin belgesini aldıktan sonra yurt dışından aldığınız aracı ülkeye sokarken araçta özel tertibat bulunması zorunlu mu ? Özel tertibatsız normal aracı dışardan ithal edebiliyormuyuz ? Yani ithal araç izin belgesini sadece özel tertibatlı araçlar için mi veriyorlar.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Engelsizbiz

Merhabalar, yurt dışından gelen araç yurda girdiğinde tertibatlı olarak girmek zorunda.Yani bu aracın engelli kişi adına getirildiğinin sınır kapısında teyit edilmesi şart.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yurt dışından araç alırken bu aracı bir engelliye alıyorum diyerek gümrük işlemi yapılıyor doğrumu anladım. araç orada sizin buradan aldığınız gümrüksüz araç getirme hakkı kağıdı ile satın alınıyor. tertibatı orada mı takılıyor? peki ben trabzondayım bu işi komşu gürcistandan da bu şekilde çözebilir miyim? acaba orada şartlar nasıl. tabi araç yine ankaraya gümrüğe gidecektir.

yeni ehiliyet değişiklikleri bu işi etkiler mi acaba. mesela bugün ankara gümrükten o evrakı almaya gitsek araç getirme evrakını bize verirler mi? sonuçta ehliyetlerin değişmesi söz konusuya?

Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    metin/tolga
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:05
    Yaşadığı Yer
    istanbuL .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

140 bin yapmış bee 2 yaşında araç acaba motor ne durumda ve nasıl binildi
    Bakamıyosunda x aracı al gel acaba pert çıkmasımı hep bunlar dúşündúrücü 10 sene satamıycan akıl karımı yazık 100 bin lik aracı zaten 65 bin tl ye alıyosun ne diye gümrük kıl tüy uğraşıyosun sıfır al aracı sıfır kokusunu çek burnuna keyfine bak passata binmem fuleransa insigniya corolla cliosport fulune vs

Üye
    Jungle Avatarı

Gerçek Adı
    Brays
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@tsrahman

Gürcistandan beraber aalalım sene sonra bende alıcam yurt içinden aldığım aracın süresi dolacak sene sonra

Üye
    ducane Avatarı

Son Giriş
    04.04-2016
    Saat
    09:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

binek araçlarda 1600cc sınırı, 10 satamama ve 3 yaş sınırı getirilmesi yurt dışından araç getirilmesinin cazibesini aldı götürdü ve hiç bir anlamı manası kalmadı.

Gümrük müdürlüğünde yapılan düzenlemenin amacıda buydu zaten. yurt dışına para çıkışını engellemek.

Acizane mercedes hastası olarak C kasa mercedes yerine E kasayı tercih etmelisiniz, C kasa mercedes diğer birçok markadan çok daha üstün bir araç olsada tam bir mercedes tadı vermez....

Üye
    VİRGO Avatarı

Son Giriş
    12.01-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yurt dışında sıfır olarak alınan araçların ilk 3 sene içerisinde (sıfır fiyatına göre) değer kayıpları çok fazla olmuyor. Devlet bunu tespit ederek 3 yıl sınırlaması getirdi. İlk 3 sene içerisinde aşağı yukarı bir aracın 2. el değeri türkiyedeki değerine yakın fiyatlarda seyrediyor.

Dolayısıyla 10 yıl satamama gibi bir yükümlülüğün altına girmenin bir manası yok.. Bu konuyu açan arkadaş neyi neden öneriyor? anlamadım..

Üye
    xman5734 Avatarı

Son Giriş
    01.08-2016
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/hadımköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

s.a oncelıkle ınceledım arkadas kardesının de sayesınde guzel bısey yapmıs nekadar da olsa buradan sıfır alıp oaradan ıkıncı el alması bızım buranın sıfırı ıle es deger bence cunku burda ful dıye gıydırıyorlar bızlere oranın neredeyse boşu yok hep ful koltuk ısıtması bıle bızım buradaki gibi ekstra degıl normal sıradan ıcınde olarak gelıyor en basıtı bu sadece ornek verecek olursak. herneyse sevgili oneday yurtdısından arac almak ıstedıgımızde de yıne motorlar aynı mı? mesela meraktan mercedes e-180 baktım o model yok 2000 modelı de bnıze uymuyor sanırım ordakı sartlar TR ye gırdıgınde TR sartları ıle aynı mı olmalı motor 1.600 gıbı?

sımdıden tesekkurler

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlara oneriyorum çünkü yurt içinden aynı fiyatlara alacakları aracı yurt dışından 20 - 30 bin hatta daha fazla fark ile alabiliyorlar.Yalnız bunun için lüks araç seçmeleri gerek.Araç fiyatı ne kadar artarsa aradaki fark o kadar açılıyor. Opel corsa,huyundai İ 30,gibi tercihlerde kazançları daha az, mercedes,BMW yada Passat,golf gibi tercihlerde de fiyat farkı baya artıyor.Birde araç fiyatları şu an biraz yüksek. 6 ayın sonunda Almanya'da da fiyatlar düşüyor 2014 modeller icin.
    10 yıl olayını ben takmiyorum.ben kullanıcıyım.Al SAT ci değil.Allah kaza bela vermezse kullanırız artık.Bundan önceki 97 Opel astra yı 9 sene kullandım 18 yasında sattim.
    Saygılarımla...

@xman5734

Evet 1600 cc zorunlu Üstünde araç getirilemez.C 180 ya da e 200 'unda var sanırım 1.6 sı. Fiyatlarda muazzam fark ediyor.
    Dediğiniz gibi donanım çok farklı.Turkiyede comfortline araçlarda katlanır yan ayna ,navigasyon yok.Benim araçta comfortline fakat bende bunlar var.
    Kayseride tanıdığım engelli bir arkadaş sırf bu yüzden aracını yurt dışından 0 km alıyor.Donanım ve işçilik farkları yüzünden.Emin olun adamlar Türkiye'ye farklı kendilerine farklı üretim yapıyorlar.
    Saygılarımla...

Sayfa 2 / 6 İlkİlk 123456 SonSon

Başlığın Etiketleri