alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
Konu Kapatıldı! + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 6 1 2 3 4 5 ... SonSon
Toplam 84 mesajın 1-15 arasındakiler
Yurt dışından araç almak isteyenler dikkat!
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size
    Üye
    Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Blog Mesajları
    1

Prens Esat Yurt dışından araç almak isteyenler dikkat!

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    içim rahat değil bu konuda engelli arkadasları bilgilendirmek istiyorum sadece;Yurt dişindan araç almayi düşünen arkadaslar bence 10kez daha düşünün çünkü;maddeler halinde siralicam daha anlayişli olsun diye.
    1-) almanya ile türkiye arasında ki araba fiyatlari yari yariya ucuz;bunu ilinizdeki istediginiz herhangi araba galerisine sorun beni onaylıcaktir.
    2-)yurt dişindan araba satan kişilerin ilanlarini gördük forumda misal x marka araba almanyada 3,500avro iken burdaki satıcı arkadas ilan verilken 6,500avro diyor yani %100 kar 3bin avro=6,5bin tl gibi kar
    3-)6,500avroluk arabyi aldniz ama o araba en az 10yillik ve 100bin km ve üstelik yurt dişindan aldigin için 10yil boyunca satamazsın vede 10yil doldu sattın gümrük vergisini ödemekten kurtulamazsın ancak hurdaya çikartarak kurtuursunuz
    4-) diyelim 6,500avroluk yani 18bin tl verip yurt dişindan 10yillik araci aaldiniz
    5-)ama türkieyde 18bin tl 5yil garanti sıfır kilometre arac alabilir isterseniz 5yil sonra sağlam kişiye satabilir yada 5yil dolmadan engelli arkadasa satabilirsin
    6-)yani arabayı satan aracı almanya piyasasından aliyor ama türkiye piyasina göre satiyor.
    ÖNEMLİ NOT:herkes arabayi %90raporla alindigin saniyor ama yanliş;yani %45raporu olan herkes %38 ötv indiriminden faydalanip aracını alabilir

Üye
    Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    25.05-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/Keçiören

öztürkmen

kendi yakınınız varsa ikinci el yurt dışı çok karlı olabilir. bir arkadaşım kendi akrabası kanalıyla getirtti daha ucuza mal oldu. birde ikinci el yurt dışının tek avantajı aracın daha az hasarsız olmasıdır.

sıfır araç alacaksanız türkiyeden almak daha karlı olabilir.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

kenan06

prens

yine bakıyorumda bilgin olmadığı konularda bilgiliymişisin gibi baya döktürmüşsün. valla bravo sana. sen bu sitenin ortalığı karıştırıp kenara çekilenlerindensin. sana okadarr dedik bilgin olmadığı konularda yorum yapma diye. ama anlamıyosun ki?

öztürkmen kardeşim

değişen son madde ile yurt içinden sıfır olarak alınan aracın 5 sene sonraki satışında artık ötv ödenmiyor. bilgin olsun.

Üye
    Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    25.05-2014
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/Keçiören

öztürkmen

5 yıl için yazdığın doğru.

Üye
    Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI

hakandogualp

prensin dediklerini destekliyorum.Yurtdışı çok riskli arkadaşlar.Bir çok engelli arkadaşımız deyim yerinde ise kazıklanmaktalar.Bunuda arabalarını satmak istediklerinden açıkça bizimle paylaşamamaktalar.Araba sitelerinde özürlü araba getirdiğini söyleyen firmalar uçuk fiyatlar söylüyorlar.(örnek verelim 2001 astra 8000 - 8500 euro ).Türkiyede bile daha uygununu bulabilirisin.Kaldıkı bu firmalar hiç görmediğin bir araba için bu fiyatı istiyorlar.

Mr. Aykut

ben derimki siz siz olun aracınızı bi aracıya bırakmayın görün bakın deneyin öyle alın kimse aracın kötü özelliklerini çok vurgulamak istemez daima özel yönleri ön plandadır bu işle uğraşan arkadaşlarda elbette bi kar elde etmeliler ki uğraşsınlar yoksa bu devirde kimse kimseye karşılıksız bişey yapmaz bununda altını çizmek lazım burda boşu boşuna laf dalaşına girmeyin hepiniz aklı başında insanlarsınız.... SAygılarımla!

bulent381 Prens MickeyMouse

Prens MickeyMouse haklısın kardeş ama sana bazı arkadaşlar katılmadı bu katılmayan arkadaslarda şu araba satıcı arkadaşlardır galiba ben 2002 model bir passat buldum 4000 euro almanyadan nasip olursa amcam getiricek aynı model aynı motor gücünde ve hatta aynı rengini burda araştırdım 20 milyar

kenan06

bülent381 kardeş

4000 euroya bulduğun 2002 model passattan banada bulsana. hiç olmazsa hayır işlemiş olursun.
    ayrıca 2002 model passatta (1.6 CC) otomatik vites yok. sen nasıl buldun şaştım valla. internette varsa ilanı linkini verirsen bir inceleyelim. ayrıca anladığım kadarıyla sende prense takılanlardansın. aman dikkat et. senide bilgisiz yorumlarıyla kafanı karıştırmasın.

ayrıca şunuda belirteyim ki amcanın almanyada olması senin için avantaj( tabiki bu işlerden anlıyorsa).ama zannetmeki arabayı orda 4000 euro bulup burayada sana 4500 euroya geleceğini? araba bulupta almanyadaki gümrük masrafları, 3500 km yol masrafları, burdaki gümrük masrafları, tertibat masrafları derken bir bakmışsın 1.600 euro paran gitmiş. burda senin tek karın (amcana komisyon vermezsen tabi) komisyoncu vermeyeceğin 500-750 euro gibi bişey. ancak bir hususu daha belirteyim. orada amcanın yada akrabanın yapacağı bir yanlış yada eksiklik (evrak eksikliği, evrakta imza, mühür eksikliği vs. vs. vs.) senin masrafını ikiye katlıcaktır. bilgin olsun.

SAVAŞ75 Savaş

Aradaşlar türkiyeden 2.el araç aljrsak karımız 0 araca bakınca daha azmı oluyor ?

bulent381

kenan06;
    kardeş araba coma gir wosvogen yaz 1600 cc yaz model 2002 yaz bak bakem varmı yokmu türkiyede varsa almanyada hayli hayli olur kardeşşşşşşşşşşş

Tanel Tefenlili

bülent381 kendi al götür almanyada bedava araba ariyorsun bey efendi

bulent381

Tanel Tefenlili

bedava gelicek zaten 4000 euro amcam vericek sen hiç tasalanma

Yasaklı Üye
    Son Giriş
    08.08-2009
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    Frankfurt / Amasya

EMEK_

prens bende acık konusmak gerekse senın ınsanlara ıthalı söz konusu bıle olmayan 1.8 motor araclar sunmanı

yola gıtmeyen torpıdosu bıle omyan aracları sunmanı sıddetle kınıyorum :-)))

sana ben kendı adıma kac defa söyledımkı madem o kadar rahatsızın sen türkıyeden bul araba dıye ama sen kıcını kaldıramadan taaa almanyadan arabalar geldı teslım oldu.

prens sende bılıyorsunkı kendının ne kadar becerekısz oldugunu o yüzden öyle yok rahatsız oluyorum tok su yok bu gecceksın bunları.bu ısler konusma ıle olmuyor .

kısı ıster yurt dısından alır ıster yurt ıcınden ısterse uzaydan alır.

kımden de alırsa alır....kımseye zor yok.

savundugunuz konunun elle tutulan hıc bır yanı yok.

sıze sorsam ne arabası kullanıyosunuz dıye allah bılır arabasnızda yok.bos bos konusyorsunuz.

bu arada BÜLENT 381 DOSTUM SENIN AMCAN KESIN PARAYA SIKISIK YANI SENI CARPACAK BILESIN.....DIKKAT ET BEN SANA COOOOK ÖRNEK VEREYIM REFARANS VEREYIM AMCA SAMARSI DAYI TOKATI YIYEN AMCAN NERDE BULMUS 4000 EUROYA O ARABAYIKI SANA VERCEK BIR DEFA 1.6 AUTOMTIK VITESLISI YOK BURDA BU ARACIN....

AMACANA SELAM SÖYLEEEEE CARPACAK BASKA ADAM BULSUN DIKKAT ET KENDINE

NE ALEM ADAMSINIZ YAAAAAAAAAAAAAA

Tanel Tefenlili

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    bülent 381 yürü kapiya bey efendi
    numara yapma lütfen istegi alabilirsin 4000 euro beni ilgilermez bey efndi yürü kapiya

Konu Kapatıldı!
Sayfa 1 / 6 1 2 3 4 5 ... SonSon

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye