Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mahinur Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    01.08-2012
    Saat
    18:02
    Yaşadığı Yer
    aydın

mahinur Muhtar babamın yaşlılık aylığını kestirdi!?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba benim babam 85 yaşında akrabamız olan muhtar tarafından babama yaşlılık aylığı bağlattırıldı babam bir yıl kadar bu aylığı aldı sonra muhtar babamla arasında olan bi husumet yüzünden senin aylığını ben bağlattım ben kestiririm dedi ve kestirdi de gerekçe babamın malında hiç bir artış olmadığı halde muhtaçlığın kalkması gösterildi babam aynı zamanda epilepsi hastası ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun

lütfen cevap bekliyorum

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey

cdisci

Yapılacak tek şey kaymakamlığa dilekçe vermeniz, şu durumda yapacağınız birşey yok ama bakıma muhtaç ise raporla tespit ettirmen gerekecek

Üye
    mahinur Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    01.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

mahinur

Keyfine göre aylık bağlattırıp keyfine göre kestirebilirmi yani durumunda hiç bir değişiklik omadan maddi olarak ne yapmalıyım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Hayır, muhtarın doğrudan aylıgınızı kestirmede etkisi olamaz. Böyle bir yetkisi yok onun.
    Öncelikle babanızın 2022 aylığı durumuna şu evrak takipten bakınız:Sosyal Güvenlik Kurumu - ES 2022 Evrak Takip Uygulama
    Evrak takipte aylık durdurulma gerekçesi olarak ne yazıyor?
    Eğer evrak takip'te muhtaçlıktan çıktıgı gerekçesiyle aylık kesilmişse bu durumda kaymakamlığa gidin yeniden 2022 aylığı için başvurun. Bu arada kaymakamlığa muhtarla olan husumet durumunu da anlatın, muhtarın şikayeti de söz konusu olmuşsa yeni başvurunuz babanızla muhtar arasındaki husumet de düşünülerek daha titiz bir şekilde incelenecektir. Eğer muhtaç oldugunuz tesbit edilirse evragınız yeniden SGK'na gönderilir ve 2022 aylıgınız baglanır.
    kaymakamlıga gidip benim dediğim gibi yaparsanız daha saglıklı bilgiler edinebilirsiniz.
    Muhtaçlık araştırması yapılırken karakoldan tutun birçok birimle işbirliğinde bulunuluyor. Sizin 2022 aylıgınızın kesilmesi sürecinde muhtarın ilişkisi ancak sizin muhtaç olmadıgınız yönünde şikayetçi olması olabilir.
    muhtarlar, yoksul ve muhtaç durumdaki vatandaşları ilgili kurumlara bildirmekle de gorevlidir. Muhtaç kişileri bildirme görevi vardır yani. Bunun haricinde sizin babanızın muhtaçlıktan çıktıgına dair demek ki şikayetçi olmuştur. tabi muhtar bunu yaparken sınırını ne kadar zorlamıştır bilemeyiz buradan. Bu anlamda bu işin lütfen takipçisi olun valiliğe kadar bu işi takip edin.
    Tabi bunu yaparken aynı zamanda başvurunuzu hemen yapın.
    En kısa süreç bu olur çünkü sizin açınızdan.

Üye
    mahinur Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    01.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

mahinur

Melek hanım cevabınız için çok teşekkür ederim bu gün gördüm bizim bu aylık işi bayağı olaylı oldu aylığı önce muhtar bağlatmıştı babam amcası olduğu için eve gelip annemi dövmüş ben başka şehirdeyim annemde şikayetci oldu mahkemelik oldular annem kazandı mahkemeyi muhtar hırsını alamadı ilçemiz küçük bir ilçebütün amirlerle arası iyi muhtarınbiz ne yapsak olmadı bimere şikayet ettim incelemeye gitmişler aynı ilçeden muhtaçlın kalktığını söylüyorlar malında hiç bir artış yok kaymakam demişki bu ağaçları kesin tekrar başvurun demiş ceviz ağaçları var babamın 10 ağacı 30 ağaç yazmışlar geliri yüksek göstermişler köyde babamdan durumu daha iyi olanlar aylık alıyor muhtar diyorki ömrüm olduğu sürece sizinle uğraşacam diyor inanın hiç gelirleri yok babam epilepsi hastası 85 yaşında sürekli ilaç kullandığı için hep uyuyor tarlası olsa da çalışamıyor

bimere şikayet ettim cumhurbaşkanına şikayet ettim aynı ilçeden olmuyor bende onların nüfusunu kendi bulunduğum ilçeye aldırdım tarlasınıda kardeşimin üstüne geçirdi 15 gün hastanede yattı babam % 48 doktor rapor verdi kendi ilçelerinden mal varlığıyla ilgili bilgi istedik üzerinde birşey olmadığından olumlu geldi burda heyet toplandı olumlu olarak 13 .03.2012 tarihinde ankaraya gönderdiler şimdi annem babam kendi köyüne gittiler bi sorun çıkarmı aylıkları bağlanırmı sizce inşallah olur selamlar

muhtar sınırını bayağı bi zorlamış hatta dahada ileri gidip ilçede sizinmi sözünüz geçer benimmi diye tehtit ediyo inanın çok zor bir durum bana bir akıl verin lütfen

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    12.10-2016
    Saat
    20:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    4

Kalem

Muhtarı Kaymakamlığa git anlat Mahinur. Kaymakamlık, bu sorunu (muhtarı) en güzel şekilde çözer.
    Aylıkları baglanır merak etme. Rahat ol. Ankara'ya evraklar gönderilmişse Kaymakamlık muhtaçlıklarını onaylamış demektir. Muhtaçlık kararını ilçede kaymakamlık ilgili birim alıyor çünkü. Olay bitmiştir 2022 açısından inşallah. Ankara evrakları işleme aldıgında evrak takipten takip edebilirsin. SGK'yı bekleyeceksiniz şu aşamada yani.
    Ama şu muhtarı kaymakamlığa şikayet et.
    Once kaymakamlıga başvur. Aynı zamanda valiliğe de şikayette bulun. Muhtarın sözü anca yetkisi kadardır. gerisi onu aşar!

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    Bursa

hakanaca

savcılığa git şikayet de bulun o zaman belli olur dava aç muhtara bir de kafasını gözünü patlatın ozaman guzel olur

Üye
    basari Avatarı

Gerçek Adı
    başar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    Bursa

basari

o muhtarı görevden almaları gerek bizim burdada muhtarla aram iyi değil ama öle bişey yaparsa yukardaki gibi yani yakarım o muhtarı

Üye
    mahinur Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    01.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

mahinur

Zaten mahkemelik oldular annem mahkemeyi kazandı valla şikayet ettik ama kaymakamdan hiç bi şey çıkmadı artık bıktık kendi ilçelerindeki görevlilerden muhatap olmak istemiyoruz bu kış annemle babamı yanıma getirdim işlemlerini burdan başlattık bilgilerini kendi ilçelerinden istediler bi sorun çıkmadı şimdilik ankaraya gönderildi ama şimdi köylerine gittiler bi sorun olurmu bilemiyorum birde bu muhtar yutdışından yüz kızartıcı suçtan sınırdışı edildi köy küçük kimse muhtarlığa çıkmayınca tek aday seçildi işte allah onu kahretsin birde babam amcası

turkuaz06

muhtar,2022 maaşı alanın,gelir düzeyinde bir artış olmuşsa,onu bildirebilir.

Üye
    mahinur Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    01.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

mahinur

Gelir durumu aynı iken bu aylığı muhtar kendisi bağlattırdı hiç bir değişme yok gelirinde zaten bi buçuk yıl kadar aylık aldı 85 yaşında epilepsi hastası çalışamıyor tamamen husumetten yukarıdaki yazımı okumadınız galiba maalesef böyle insanlar var

ayrıca artışı bildirme değil şikayet ediyo 3 defa

turkuaz06

şikayeti normal bir vatandaş da yapabilir.şikayet varsa her zaman araştırlır,şikayette yazılanların doğru olup olmadığı.

sadece babanızın gelir durumuna bakılmaz.sizin ve diğer kardeşlerinizin gelir durumu ve sigortalılık durumuna da bakılır.

ş_i_f_a

bilhassa köy muhtarlarının kaymakamlıklarda beyanları, şikayetleri normal bir vatandaşınkinden daha fazla itibar görür,o yüzden işiniz zor, direkt kaymakamla görüşeceksiniz,kaymakamın olaya yaklaşımı sizin için çok önemli kolayca çözebilirde, içinden çıkılmaz hale de getirebilir.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

biyo

bu gibi ş....z muhtarlar var en iyisi bütün evrakları topla savcılığa şikayet et

Üye
    mahinur Avatarı

Gerçek Adı
    serpil
    Son Giriş
    01.08-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın

mahinur

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    turkuaz06 ben evliyi sadece eşim çalışıyo çok uzak memleketteyim 2 tane çocuğum üniversitede okuyordiğer kardeşlerim bakmıyorlar isterse milyoner olsun ne faydası var bakmadıktan sonra ben kız evladıyım çok üzülüyorum elimden bişey gelmiyor kaymakam gerçekten olayı çözücü olmadı muhtarın damadı o ilçede milli eğitim müdürlüğü yaptığı için muhtar bütün müdürlerle konuşuyo bakalım allah yardımcımız olsun

Sayfa 1 / 2 12 SonSon