+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
2022 maaşı nedir? Detaylı bilgi alabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

seyit.ars 2022 maaşı nedir? Detaylı bilgi alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    2022 maasi nedir aciklarmisiniz tskl,

KKELEBEKK

%40 ve üzeri raporunuz varsa,
    18 yaşından büyükler için kendi gelirine, hiçbir geliri yoksa ebeveynlerin gelirinden mutfak,kira,faturalar vs. giderleri çıkarıldıktan sonra kalan yardım miktarına bakılır. 100 TL'yi geçmiyorsa bu yardım miktarı..
    Çalışmıyorsa, aktif sigortalı değilse ve isteğe bağlı prim ödemiyorsa..
    3 aydan 3 aya;
    Yaşlı: 105,38 TL. x 3 = 316.14 TL
    Özürlü (%40-69): 210,77 TL. x 3 = 632.31 TL
    Özürlü (% 70 ve üstü): 316,15 TL. x 3 = 948,45 TL
    18 Yaş altı Özürlü Yakını: 210,77 TL. x 3 = 632.31 TL
    aldığı maaştır.
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...cesitleri.html

-18 yaşından küçükler için aile gelirine bakılır. yine düşen yardım miktarı 100 TL'yi geçmemelidir ve vasinin çalışmıyor olması, aktif sigortalı olmaması ve isteğe bağlı prim ödememesi gerekir..

Şartlar uyuyorsa http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html başlığında ki belgelerle kaymakamlıktan Malmüdürlüğüne başvurması yeterli olacaktır..

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

seyit.ars Özürlü aylığı

Merhaba. özürlü aylığı talebinde bulunmak istiyorum fakat 18 yaşımı doldurmama 3 ay var. şuan başvuru yapabilirmiyim. şmdi başvursam işlemlerim 3 ay içerisinde tamamlanır mı? başvuru yaptığımda ne kadar süreç içerisinde (kabul kararı alabilirsem) tamamlanıyor?
    Durum : Hemofili %80 ağır özürlü
    İlgileriniz için teşekkürler

destiny07

seyit ars zekice düşünmüşsün ama bilmiyorum maaş bağlarlarmı.sen yinede 18 yaşına girdiğinde maaşa başvur

KKELEBEKK

Şuan siz kendi adınıza başvuru yapamazsınız, 18 yaşınızı doldurmadığınız için fiilen bakmakla yükümlü bulunan anne-babanız başvurabilir ve dolayısıyla anne-babanızın sigortalı olmaması, isteğe bağlı prim ve genel sağlık sigortası primi yatırmaması gerekir. Ve aylık gelirin 107 TL'yi geçmemesi gerekir. Eğer sizin adınıza başvuran bakmakla yukumlu yakınının kendi geliri yoksa bunda da eşinin ve çocuklarının gelirlerine bakılır. Onlardan alabileceği yardım miktarının toplamı dikkate alınır. Ayrıca eşlerin TMK'na göre aile mallarına iştirak edeceği miktar ayrıca dikkate alınır.

Bu aylık, sizin 18 yaşınızı doldurmanızla durdurulur. 18 yaşını doldurduktan sonra sürekli ibareli özürlü sağlık kurulu raporu hariç 2022 özürlü aylıgı için istenen diğer evrakları hazırlayarak kendi adınıza yeniden başvurdugunuzda aylık tekrar baglanır.

Yani 18 yaşınızı tam olarak doldurmanız gerekiyor..

düllü kadir 2022 maaşı için bilgilendirirseniz memnun olurum

41 yaşındayım 17 yaşımda geçirmiş olduğum iş kazası sonucu sol el 3parmağımı kıyma makinasına kaptırdım yüzde 14 oran verildi ve maaş bağlandı şu an aldığım maaş 127 tl. 2012 bu yıl temmuz ayında devlet hastanesine özürlü kimlik kartı için muracat ettim şeker,tansiyon,astım,kollesterol,yüksekten düşme nedeniyle bel kırığı ve parmaklarımdaki kesik toplamına yüzde 60 rapor aldım şu an çalışamıyorum aylık aldığım gelir 127 tl eşim askeri üçretle çalışıyor oda 30 kasım 2012 de işten çıkıyor sormak istediğim ben 2022 maaşına başvursam alabilirmiyim başvurabilirsem neler gerekiyor bilgilendirirseniz memnun olurum. teşekürler

Selçuk Mumcu

düllü kadir,

Özür oranın %40'tan fazla olduğu için sağlık kurulu raporu ile bulunduğun yerdeki SYDV'ye başvurabilirsin. Fakat 2022 maaşı alabilmen için hanede kişi başına düşen gelirin aylık 115,97 TL'yi geçmemesi gerekiyor.

Kişi başına düşen gelir de şu şekilde hesaplanıyor: Her ne ad altında olursa olsun (yardımlar da dahil) haneye giren toplam gelirin hanede yaşayan kişi sayısına bölünmesiyle ortaya çıkan tutarın maksimum 115,97 TL olması gerekiyor. (Bu tutar aylık bazdadır)

Sizin 127 TL'lik geliriniz ve eşinizin asgari ücreti toplamını ve başkaca geliriniz varsa onları da ekleyerek bulacağınız toplam gelirinizi hanenizde bulunan kişi sayısına bölerek kişi başına düşen aylık gelir miktarını hesaplayın. Bulacağınız tutar 115,97 TL'yi geçmiyorsa başvurunuzu yapın.

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

uyarı: 2022 ile ilgili henüz yönetmelik değişikliği ve ilgili kanun değişikliği olmadı. Dolayısıyla halen yürürlükte olan ilgili kanun ve ilgili yönetmelik hükümlerine göre 2022 aylığı gelir hesabı yapılırken toplam gelir hanedeki kişi sayısına bölünmez. Bu tür hesap mevzuata aykırı.

düllü kadir, 2022 aylığına kendiniz için başvurduğunuzdan dolayı direkt sizin geliriniz dikkate alınır.
    Aldığınız maaş muhtaçlık sınırını geçtiğinden dolayı muhtaç bulunmazsınız ve dolayısıyla aylık talebiniz reddedilir.

Selçuk Mumcu

Sn. Kalem,

Kanun ve yönetmelik değişikliği olmadı evet ama çok yakında olacak. Ve 26 Kasım 2012 itibariyle, yani yarın, SYDV Bütünleşik Sistem üzerinden 2022 modülleri aktif olarak kullanılmaya başlanacak. Yarından itibaren tüm başvurular, yürütme işlemleri, karar işlemleri ve gelir hesaplamaları SYDV'ler tarafından yapılmaya başlanacak. SYDV'ler de gelir hesaplamalarını dediğim yöntemle yapıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilgili yönetmelik yayınlanana kadar da bir genelge ile şimdilik mezuata aykırılık kısmını çözebilir diye düşünüyorum.

Üye
    Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    14.04-2014
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Blog Mesajları
    22
    Twitter Hesabım

Kalem

Şu an yürürlükte olan kanun ve yönetmelik varken siz mevzuatta olmayan bir uygulamayı yapamazsınız.
    Mevzuata aykırı. Ancak mevzuat değişikliği olur o zaman mumkun. Yürürlükte olan mevzuata göre hareket etmeliler. aksi takdirde yasal olmayan yöntem denemiş olurlar.

Evet dediğiniz gibi SYDV bütünleşik sistem açılıyor olabilir. ama mevzuat değişikliğini de yapacaklardı. Ne bilelim biz herkesin aynı uygulamayı yapıp yapamayacagını. Bizi möevzuat ilgilendirir.
    Mevzuat değişsin ona göre uygularsınız. Ama şimdi mümkün değil.
    Mevzuat değişikliği zaten yakında olacaksa onu bekleyin.
    Biz de mevzuatı görürüz ve en azından takip etme şansımız olur uygulamaları.

memet zeki

giderler va faturalar kişiye göremi yoksa herkes aynı hesap yapılır.

KKELEBEKK

Çevre ekonomik ve sosyal durumları gözetiletek en zorunlu ihtiyaçlar uzerinden belirlenir bu giderler. Mutfak masrafları, kira ve egitim giderleri. Bunlar tesbit edildikten sonra kalan vesair paradan size ne kadar verebileceği hesaplanır. Öyle kafadan her fatura her mutfak harcaması hesaplanmaz yani. Kira oldugu gibi dikkate alınır. çevre ekonomik şartlarına gore de yaşamsal boyutta geçinilebilen mutfak ve egitim masrafı tesbit edilir duruma gore. Standart bir tablo bile hazırlamışlardır çevrenin koşullarına göre. Her il/ilçe, kendi vatandaşının muhtaçlık sınırını güncel olarak tesbit ediyordur zaten yani.

OnurcanG

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    benim annem ev hanımı babam ise sigortasız çalıştırılıyor bu durumda bizim eve para girmiyor gözüküyor değilmi arkadaşlar?

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye