Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Askerlikten çürük raporu olan kişiye 2022 aylığı bağlanır mı?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

FelaqeTcocuq Askerlikten çürük raporu olan kişiye 2022 aylığı bağlanır mı?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    selam arkadaşlar bi yakınım askerden çürük aldı ve kafadan amelyat oldu kafadan kemik alındı ve askerlik çürük raporu var bu kişiye engelli maaşı bağlanırmı cvplarsanız seviniriz..

Üye
    Gerçek Adı
    atılgan erçetin
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    ankara

atatetik

engelli raporu varsa alır ben askerlikten muafım 2022 alıyorum

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

Loris

atatetik;

ben de . Peki sen evde bakım maaşı alıyor musun? Ben almıyorum..

fatih530

Engelli raporu var ve şartlar uyuyorsa alır tabi ki.

FelaqeTcocuq

rapor çıkartıcak arkadaşım

fatih530

%40 ve üzeri çıkartıp yukarıdaki verilen linkteki özellikleri taşıyorsa ne mutlu arkadaşına.

Loris

peki arkadaşlar çürük raporu alanlar arasında benim gibi "barışta askerliğe elverişli değildir, seferde görev yapar" ibaresi olan var mı?

Üye
    Gerçek Adı
    atılgan erçetin
    Son Giriş
    06.10-2014
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    ankara

atatetik

evde bakım ücreti almıyorum

Loris

@veli_yılmaz;

ben bunu anlamıyorum: Barışta askerliğe elverişli olmayan nasıl oluyorda seferberlikte savaşta askerliğe elverişli oluyor.?

Kağıt

Berat06, askerlikten muafiyeti sağlayan "askerliğe elverişli değildir" raporları 2022 aylıgı için kullanılamaz. 2022 aylıgından yararlanmak için yetkili hastaneler'den alınmış
    % 40 ve üstü özürlü sağlık kurulu raporu gerekir. Arkadaşınız kaymakamlık/malmudurlugune başvurdugunda yetkili bir hastaneye sevkedilir zaten. Ayrıca kendisi de rapor alabilir. Özürlü raporları için şuradan bilgilenebilirsiniz:Sağlık Raporları
    Fakat uygun raporu alsa bile 2022 için yeterli değil.
    2022 aylıgının baglanabilmesi için muhtaç bulunması şart. Arkadaşınızın tüm aylık gelirlerinin toplamı (buna nafaka yükümlüsü yakınlarından alabileceği yardım miktarı da dahildir) aylık 100 TL'yi geçiyorsa, sigortası varsa, i,stege baglı prim öduyorsa, GSS kapsamında prim ödüyorsa aylık hakkından yararlanamaz.
    Muhtaçlık sorgulamasının nasıl yapıldıgı ve nafaka yukumlusu yakınlarından alabileceği yardım miktarının nasıl tesbit edildiği konusunda örnek olay 1 ve 2'yi inceleyiniz bir fikriniz olsun:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ornekleri.html

Loris Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliğindeki "B" dilimlerine göre askerliğe elverişli bulunmayanlar barışta askerlikten muaftır. Gerek duyuldugu takdirde savaşta göreve çağırılabilirler.
    "D" dilimlerine uygun bulunanlar ise barışta ve savaşta askerlikten sürekli olarak muaf tutulurlar.
    Burada belirleyici olan ilgili Yönetmelik esaslarında belirtilen sağlık yetenekleridir.

C'r|Rhyme*

Merhaba .
    Ben bu yıl Askerlik muayenemi oldum ve Bana muayenem sonunda çürük raporu verdiler.
    Daha sonra çevremdede aynı rapordan olan bir kaç kişinin daha rapor alıp maaş aldıklarını ögrendim.
    Acaba bende alabiliyormuyum.
    Benm Rahatsızlıgım..
    İleri derece sensödinöral işitme kaybı. yani sag kulagım hiç duymuyor.
    Bir diger rahatsızlıgım iki gözümde uzagı görmüyor.Yani miyop
    Bir de iç hastalık olarak Astım hastasıyım.Brz tempomu arttırsam hemen tıkanıyorum.
    Bana yardımcı olun maaş almam mümkünmü.
    Biz 5 kişilik bir aileyiz.Evde sadece babam çalışıyor.oda inşaatta
    Maaş alma gibi bir imkanım varsa nasıl yapabilirim. yardımcı olursanız sevinirim aileme destek olmak istiyorum...

KKELEBEKK

C'r|Rhyme*;

Miyoptan oran alamazsınız.

Tek kulağınız duymadığı için % 12 alırsınız,

Asım için Solunum Fonksiyon Testi (SFT) sonucuna göre oranı belirlenir..
    1-Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra vegöğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda,solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum FonksiyonTestlerine göre değerlendirme yapılır;
    a- Az etkilenme varsa:% 20
    b- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    c- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

Astımdan yüksek bir oran almanız gerekiyor bu durumda..
    Rapor almak için başvuru yapın % 40 ve üzeri olursa 2022 için SDYV'e başvuru yapabilirsiniz.
    Ayrıca: Özürlülerin yararlanabileceği haklar ve haklarıyla ilgili site rehberi

Yunus Emre03

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Merhabalar. Ben tecili bozdurup askere gideceğim. Ama sağ kulağımı kapadığımda 1 metre ötesindeki normal konuşmayı duymuyor. Diğer kulağım gayet iyi duyuyor. Hatta bazen hani derler ya sağır duymaz uydurur diye bunu sık yaşıyorum arkadaşlar diyor "tek kulağın duymadığı için askere almazlar" alınanları da topçu yapıyorlarmış. Hiçte üzerine düşmedim bunun. Kafam takıldı bilgilendirirseniz mutlu olurum.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye