+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
2022 sayılı yasa için raporumla başvurdum. Raporu yenilememi isterler mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

spartaküs 2022 sayılı yasa için raporumla başvurdum. Raporu yenilememi isterler mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    selam, ben 2022 sayılı yasadan faydalanmak için defterdarlık kanalıyla 07.07.2006 tarihinde devlet hastanesi sağlık kurulunda %40 rapor aldım ve sakatlık maaaşı almak için ankaraya gönderildi. durumum hala işlemde, ancak benim rapor aldığım tarihte 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik yürürlükteydi. şimdi ise 16 Temmuz 2006 Tarihli 26230 sayılı resmi gazete yürürlükte,
    siz de biliyorsunuz şimdiki yönetmenliğe göre sakatlık oranları çok düştü. mesela eski yönetmenliğe göre sakatlık oranım %40 iken şimdiki yönetmenliğe göre %25 tir. ama ben 2022 raporunu eski yönetmenlik yürürlükteyken aldım.
    benim sizden öğrenmek istediğim, acaba yeni yönetmenliğin benim sakatlık oranıma yansır mı? yada tekrar rapor için beni hastahaneye sevk ederler mi?
    bana bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

Raman72

Eski sağlık kurulu raporonuz geçerli.Yeni rapor isterlerse raporu hangi hastahaneden almışsanız bir dilekçe aynı ve yeni tarihli raporu talep edebilirsiniz.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Bu çok şansa bağlı bişey. Ama siz zaten başvuru yapmışsınız ve raporunuzla da kazanılmış bir hakkınız var. O rapordaki bu hakkınızı elinizden alamazlar.
    Buna dayanak: Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik'in Geçici 1. maddesinin 2. fıkrası (bkz)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

spartaküs

eyer böyle bir hakkımı elimden alırlarsa özürlülülere verilecek sağlık kurulu raporu hakkında yönetmenlik hükümlere dayanılarak 2022,yi dava edebilirmiyim

OturanBoğa

Edersin ve kazanırsın.
    Yalnız, red yanıtı alırsan, hemen dava açmalısın. Dava açma süresini geçirme sakın..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

spartaküs 2022

KORKTUĞUM BAŞIMA GELMEDİ EVRAKLARIM SAĞLIK KURULUNDAN ÇIKTI
    • Emekli Nevi :---
      Durumu :İŞLEMDE

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
      18072008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
      21/07/2008 Özür oranı (%40-%69) Kabul edildi.
      30/07/2008 TARİHİNDE 59560 KARAR NOSU İLE

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
      8/06/2007 TARİHİNDE EVRAK İŞLEME ALINDI.
      03.07.2007 TARİHİNDE NOKSANLIKLAR NEDENİYLE KAYMAKAMLIĞA YAZI YAZILDI.

TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 18/08/2007
      TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 14/02/2008
      SSK-BAĞKUR AYLIK BAŞLANGICI SORMA YAZISI YAZILDI. 08/04/2008
      TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 21/04/2008
      TAHSİS EVRAK TAHSİS SERVİSİNE GÖNDERİLDİ. 18/06/2008

OturanBoğa

Hadi hayırlı olsun, maaş bağlanmış denilebilir
    Maaşı aldığında toplu olarak kaç ytl aldığını da yazar mısın bu başlığa. Bizler de bilgilenmiş oluruz...

spartaküs

teşekkürler toplu parayı alır almaz yazarım.bir sorum daha olucak benim adresim deyişti adres değişikliği ankaraya bildirirsem bir sorun çıkarmı acaba? yani muhtaçlığım tekrar araştırıla bilirmi

OturanBoğa

Eğer evrak eski adresine geldiğinde kaybolmayacaksa, bundan eminsen, tanıtım kartı sana geldikten sonra adres değişikliği için kuruma başvur. Böylece bir de adres değişikliği için gecikme olmaz...

Adres değişikliği başvurusun hiç bir soruna ya da yeni işleme yol açmaz.

spartaküs

maaşımı bu dönem alabilirmiyim acaba

OturanBoğa

Evet, bu dönem alırsın maaşını.

spartaküs

benim defterdalık kayıt tarihim 02.11.2006 acaba nekadar birikmişimvar bana bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

spartaküs

2022 Sayılı Kanuna Göre
    Evrak Takibi

Giriş Sayfası
    Adı :Soyadı :
    T.C Kimlik No : Sicil :
    Emekli Nevi :SAKAT Durumu :GEÇİÇİ, DURUMDA

SAĞLIK KURULU İŞLEMLERİ
    18072008 TARİHİNDE SAĞLIK KURULUNA GÖNDERİLDİ
    21/07/2008 Özür oranı(%40-%69) Kabul edildi.
    30/07/2008 TARİHİNDE 59560KARAR NOSU İLE

ÖDEME DURUMU
    09/09/2008 TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.

YAZIŞMA VE EVRAK İŞLEMLERİ
    09.09.2008 TARİHİNDE SÜRE BİTİMİ NEDENİYLE AYLIK DURDURULMA YAZISI YAZILDI.

TANITIM KARTI

benim raporum sürekliydi ama durumum sürebitimi nedeniyle aylık durdurulmuştur diye yazıyor bana daha yazı gelmedi bu durumla ilgili bilginiz varsa bana bilgi verirsiniz sevinirim

kudret yalçın

rapor sürekli ise bazen süreli olarak işlem yapıyorlar yanlışlıkla bizim bir komsudada öyle oldu sen elinde raporun bi fotokopisi varsa tarayıcıdan geçir kurumun bilgi edinme kısmına gönder raporun sürekli oldugunu söyle raporuda dedigim gibi maille yolla düzeltirler biz öyle yaptık düzeldi..

http://bilgiedinme.ssk.gov.tr/bilgie...uru/Welcome.do

spartaküs

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    elimde raporum yok fakat raporumun tarih ve sayısını biliyorum bana bir dilekçe yazıp yallarmısın rapor no:5556 tarih 07.07.2006 %40 sürekli

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye