Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

ince85 Başörtülü olduğu için 2022 başvurusunu işleme almamaya hakları var mı!?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Tam olarak burayamı acmalıyım bılmıyorum ama bır konuda yardımınıza ıhtıyacım var

bır bayan gorme engellı dogustan aılesı ıle bırlıkte yasıyor 40 yas ustu babası emeklı, saglık guvencesı emeklı sandıgı
    bayanın kendısıne özurlu maas baglanmasını ıstıyoruz zıra babasının maası yetmıyor 600 700 tl emeklı maası yetmıyor genıs bır aıle
    kadın %100 gorme engellı
    basvurulmuş ama maalsef basortulu oldugu ıcın valılıkten kaymkamlıktan haaretle kovulmuşlar bu maasın basglanmasının bır yolu yok mu

Üye
    edipbalkan Avatarı

Gerçek Adı
    edip
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    11:55
    Yaşadığı Yer
    ankara

edipbalkan

İçimden kufretmek geldı ama neyse boyle bısey yok olamazda ne demek basortulu dıye sadece guluyorum ama eger gercekten dogruysa bu hukumete muhalefet edenlere gercekten kufredıyorum

c-legg

Kusura bakmayın ama başörtüsü diye bir kavram bu türkiyede var.

Bir hırıstiyan bile örtünmenin gereğini bilir..

Örtü sadece baş tan ibaret değildir!

Ne alaka örtü ile maaş arasında bir bağ kuramıyorum..

Başka bir sebep olmasın..!Bunun için kovdularsa yazıklar olsun...

Üye
    donence Avatarı

Gerçek Adı
    hadis döndü
    Son Giriş
    25.02-2014
    Saat
    09:31
    Yaşadığı Yer
    kayseri

donence

ordaki tutum kesinlikle görevlinin kişisel tavrı bence.
    acaba başvuruda bulunan kişi olayı yanlış algılamış olabilirmi.iyi niyetli olmaya calışıyorum.umarım bu kadar cahilane tavırlar hala yaşanmıyordur 2010 türkiyesinde.

Üye
    UMUDUN Avatarı

Gerçek Adı
    Ümit..Timü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:19
    Yaşadığı Yer
    Elazığ-Gaziantep
    Blog Mesajları
    3

UMUDUN

Valiliğe gidiyom başörtülüsünden çarşaflısına kadar orda ve maaş işlemlerini ona benzer herşey yapılıyo. Bunu hepimizde görürüz..bencede kişisel bir olaydır yada farklı bir nedendir..

sessiz harf

mişli mışlı açılan konular, hele ki mantık süzgecinden geçecek gibi değilse niye bir kirlilik yaratır ki bu sitede

ince85

tabıkı her zaman chp beledıyesının halka secım zamanı kofte dagıtarak beledıyelıgını kazandıgı mersınde bu ve bu benzerı olaylar az degıl ve normal

konun baslıgına gelınce bu baslıgı ben ne yapmalı olaarak yazdım ama bızım admın bu sekılde degıstırmıs dogru da etmış
    mersınde hastahanelerden tutun valılıge beledıyeye kadar her yerde dındarsan sana yan gozle bakıyorlar bu -mışlı kurulan sozcuklerın verdıgı manadan cok daha asikar ve gercek
    benım asıl ogrenmek ıstedıgım şunlar

bayan dedıgım gıbı kırk ustu bekar hıcbır gelırı yok ve sadece emeklı ımam babasının aylıgı var. 6 kardesler 3 erkek ve 1 kız kardeşi var, evlenip ayrıldılar evden -kı ben de ayrılan kardeslerı tanıyorum-.
    Mersınde erdemlının bır koyunde oturuyor kaymakamlık yada hang kurumu basvurmuslarsa babasının sıgortasını bahane ederek aylı talebını kabul etmemısler hatta ıkıncı basvuruda evlenıp evden ayrılan abısı öğretmen olduğu ıçın sana sıgortalı olan abın bakabılır dendıgıne de ben sahıt oldum yalnız ne yapmm gerektıgını bılmıyorum

özetle bayan %100 gor. engellı hıcbır gelırı yok, bekar kalacak yerı olmadıgı ıcın aılesı ıle kalıyor ee dogal olarak emeklı sandıgındandan emeklı aylık 700 800 tl alan babasının hımayesınde,
    bu bılgıler ısıgında bu bayan ozurlu maası baglanır mı ve de daha baska hangı haklardan yararlanabılır
    saygılar sevgıler

kutup yıldızı

bu ne saçma sapan bişey ya.başlı başına anlamsız saçma bir uygulama.ama böyle bir durum olmadıgından eminim.oradaki görevlinin işgüzarlığı yada boşbogaz davranışı olarak düşünüyorum.tekrar gidin bence.öyle saçmalık olurmu ya.

Üye
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

UZAKLAR

arkadaşlar boş ve saçma sapan nedenlerle ne siteyi ne de kendinizi meşgul etmeyin böyle bir uygulama ne duydum ne gördüm ne de inanırım. atalarımız demişki "delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış" bunu gibi birşey bu. sadece gülüyorum hemde kahkahalar ile.

Üye
    hüseyin19 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN
    Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    11:33
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA / CEYLANPINAR
    Blog Mesajları
    126

hüseyin19

YEDİTEPE nin dedediği gibi 1022 nin şartları bellidir ortada bir yanlış anlama olabilir.. yanında akliselim bir arkadaşımız gitsin..durumu anlasın..keyfi muameleyse dava aaçsın ..basına bildirsin..bimer e bildirsin... bu en sağlam yollardan biridir...

ince85

güneş balçıklla sıvanmaz turkıyede bu ayrımcılıgı ben mersınde CHPlı mersın buyuksehır beledıyesınde gordum ve tek degılım
    ben bu bayana yasalar ve anayasal haklar dahılınde sonuna kadar yardım edıcem

kanser hastası 71 yaşındakı kemoterapı tedavısınden dolayı kafasında saç kalmamış sedye ıle hastahaneye getırelen MEDINE BİRCANIN başı kapalı dıye başhekım ve hemşirelerce hastahaneye alınmamasından dolayı sedyede vefat etmesi ve bunun haber bultenlrındekı goruntulerı hala gozumun onunden gıtmıyor

Üye
    vilanjik Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Eskisehir
    Blog Mesajları
    122

vilanjik

Bu ne saçma bir mantık.Sırf CHP li belediyeyi karalamak için kaleme alınmış bir yazı.Kaymakam ve Valilik belediye başkanlığına bağlı değilki.İçişleri Bakanlığına bağlı.Başartüsünden dolayı yardım alamadığınızı düşünüyorsanız.Sorumlusu mevcut hükümettir diye düşünüyorum.Belediyeyle nasıl ilintilendirdiniz anlamayamadım..Son mesajınızdada zaten babasının Emekli sandığına bağlı olduğunu söylüyorsunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Böyle işgüzarlıklar olabilir. İnsanın olduğu yerde saçmalığın sınırını kimse kestiremez...
    Ama:
    1- Herşeyden önce 2022 maaşı ile belediyenin hiç bir ilgisi yok. Bu başvurular kaymakamlıkların insiyatifindedir ve kaymakamlıklar belediyelere değil hükümete bağlı çalışırlar.
    2- Böylesi bi işgüzarlık söz konusu olduğunda yapılacak şey basittir: BİMER'e veya TBMM insan hakları komisyonu'na veya İl insan hakları kurulu'na hemen şikayetçi olmak.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ince85

1 ister chplı olsun ıster akplı umrumda degıl

bayanı beledıyeye yonlendırmısler beledıye kaymakamlıga kaymakamlık sallamıştı sallamış, ve bayan bana danıştı

2 10 seneden fazla mersınde yasayan bırı olarak chp lı beledıyenın mersıne şuncacıkta olsa hıcnbır katkıda bulunmadıgını senden viljanik cok ıyı bılıyorum
    son secımlerde oy almak ıcın uc katlı bınamızın onunde barbaros mahalesınde macıt ozcanın kofte partısını yaptıgını mersının bu mahallesınde oturan herkes bılır
    senelerdır garajda bekleyen otobuslerı boyayıp mersının hertarafına 70 otobus aldık levhalarını mersın halkının yanında mersıne dışarıdan tum ögrencıler bılır
    park yapıp goz boyamaya calıstıklarını ama bır yagmur yagdıgında sehrın guya en gezılesı ıstıklal ve entel caddelerının sular altında kaldıgını
    metropol yanındakı zeytınlık meydanında ramazan cadırı açmasyı yasakladıgını herkes bılıyo
    tum beledıye daırelerınde bırkısının yapacagı ışi en az 4 kısının yaptıgını eş dost kayırmacılıgını elektırık su saatlerını açmaya kapatma gıdem mersınlelerın hepsı bılır
    chplı ızmırde otobuslerın basortulu ogrencılrın pasosunu basortulu resımlerı oldugu ıcın kabul etmedıgı daha gecen gun haber bultenlerındeydı
    chplı edırnedekı beledıyenın kocası sınırda şehit olan çarşaflı bır bayana bır sıkıntısı için geldıgınde sızın gıbıler yuzunden ıran olduk deyıp makamdan kovması ve bunu manşetıne tasıyan tum gazeteler hala arsıvımde

chplı beledıyeyı karalıyacak olsam bu lısteyı uzatabılırım bnm derdım bu deıl

şimdi oturanboga kardeşim ben bu bayanın maaş alabılecegını verdıgın maddeler dahılın de anlaım ancak burda babasının emeklı sıgortallı olması puruzu var
    bayan bır gelırı olsa baska bır evde klcak ama olmadıgı ıçın babası bakıyor gorevlılede bunu bahane ederek zorluk cıkarıyor olay bu
    ben dıyorymkı kaymakamlıktakı gorevlıye :
    memur bey bu bayanın babasının yanında kalıyor cunkıu gelırı yok gelırı olsa kalmaz baska bır eve cıkar dedıgımde olurmu bunu boyle ıfade etsek kabul ederlermı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şu minvalde hak aranabilir: http://www.engelliler.biz/forum/2022...var-midir.html

Not: Başörtülü olduğu için kaymakamlıktan kovulduğunu ve bundan belediyenin sorumlu olduğunu siz söylediniz, başlık da bunu yansıtması açısından bu şekilde düzenlendi. Bir anlam sapması yok...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon