alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 19 mesajın 1-15 arasındakiler
Evde bakım aylığı alıyorum. 2022 maaşı alabilir miyim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Barışım Evde bakım aylığı alıyorum. 2022 maaşı alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    21 yaşında % 98 raporlu biriyim. Evde bakım aylığı alıyorum, 2022 maaşını da alabilirmiyim?

Not: Kaymakamlığa sorduk "yeni yönetmeliğe göre çift maaş yasak" demişler, bir de ailemde sigortalı yok ...

kunta

yeni yönetmeliğe göre de eskisine göre de hem evde bakım alığı hemde 2022 almamazsınız

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

sırdaş

elbette alabiliyorsunuz

Baben

Evde bakım aylığını sen mi alıyorsun?

Adı üstünde.. Bakıcıya verilir maaş.. Engelliye "baktığı" için.

2022 aylığı da engellinin kendisine verilir. Ortada bir çift maaş durumu yok ki.. Mevzuatın yanlış yorumlanmasındandır o..

Barışım

Arkadaşlar lütfen yapmayın Tam olarak bilmeyen yazmasın.

Baben bey "ben" değil "biz" olacaktı, pardon...

sırdaş

siz biliyorsanız sormayınız o zaman. netten bunu o kadar kolay öğrenebilirsinizki

Baben

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Barışım Mesajı Gör
    Baben bey "ben" değil "biz" olacaktı, pardon...
    Tamam işte 2022'yi sadece sen* alıyorsun. Evde bakım aylığını sadece bakıcın alıyor. Çift maaş diye bir durum yok!

* Yanlış anlaşılmasın.. Vekaletname verirsen başkası senin adına alabilir maaşı.. Ama bu, "çift maaş" demek değildir!

Barışım Hem evde bakım maaşı, hemde 2022 maaşı alan var mı?

18 yaşından büyük olup, kendisi 2022, aileside bakım aylığı alan var mı?

Üye
    Gerçek Adı
    HAYDAR
    Son Giriş
    11.05-2014
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/ETİMESGUT

seaman83

ailem bakım aylığı alıyor; sgk da benim 2022 maaş başvurumu inceliyor bu sıralarda; ayrıca öğrendiğim kadarıyla her ikisi birlikte alınabilir..

Barışım

Arkadaş nereye başvurdun?
    Kaymakamlığa raporla gittik, olmaz dediler...

kutup yıldızı

2022 maaşı için ayrı rapor çıkarttırılıyor.raporda 2022 maaşı için ağır ibaresi olması lazım.

Üye
    Gerçek Adı
    HAYDAR
    Son Giriş
    11.05-2014
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    ANKARA/ETİMESGUT

seaman83

dedikleri gibi 2022 aylığı için hastaneden ayrı; en az yüzde kırk engelli, özürlü maaşı da alabilir ibaresi olacak, ben evde bakım aylığı ailem alıyor ankaradayım, etimesgut kaymakalığı malmüdürlüğü benim 2022 aylığı başvurumu kabul etti ki etmek zorundalar; sgk şu anda inceliyor sanırım inşallah bağlanacak
    evde bakım aylığını sen almadığın için senin üzerine bir maaş görünmüyor doalyısıyla 2022 maaş başvurunu kabul etmek zorundalar
    gerekirse malmüdürüne kaymakama çık şikayet et

Baben

Her kurum, bir üst kuruma şikayet edilebilir. Mal müdürü Kaymakama, Kaymakam Valiye, Vali Bakanlığa vs.. Bunu da ilgili iddiayı destekleyecek delillerin ekli olduğu bir dilekçeyle yapabilirsiniz. Sana söylenen "yeni yönetmelik"in kopyasını veya tarih ve numarasını iste bakalım onlardan.. Ne diyecekler?

ackurt19

Arkadaşlar hem 2022 maaşını alan evde bakım parası da alabiliyor.Bir sürü tanıdığım var bu şekilde.2022 maaşı için en %40 sakatlık raporu olması lazım.Bakım parası için de raporda ağır özürlü ibaresi nin işaretli olması lazım.

Baben

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Elbette alamaz o şekilde.. Bakıma muhtaç kişiye bakıcı aylığı vermek biraz garip olur zaten.. "2022 maaşını" engellinin kendisi alır, "evde bakım aylığını" da -engelli üzerinden- bakıcı alır.. Aynı eve girdiğinden her ikisini de engelli alıyor görülür.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye