Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Vefat eden babadan yetim maaşı alan biri 2022 maaşı alabilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

ERK@N Vefat eden babadan yetim maaşı alan biri 2022 maaşı alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Selam

Teyzem İçin Devlet Hastanesinden %60 nöroloji Bölümünden, %10 Göğüs Kanseri Olduğu İçin (1 Meme Alındı) Sakatlık Maaşı için Heyete Katılmaya Hak Kazandık. Haftaya Çarşamba Günü Heyete Girecek Bu Şekildeki Hastamız Heyetten Yüzde Kaç Rapor Alır....

Ayrıca Heyet Raporunu Alırsak Teyzem Emekli Vefat Etmiş Babasından 185 TL Maaş Alıyor, Bu Maaş Dışında Evine Başka Bir Gelir Gelmiyor, Raporla Sakatlık Maaşına Başvuruda Bulunursak Bu 185 TL Maaşın Zararı Olur mu?
    Sakatlık Maaşı Alabilir mi? Alırsa Ne Kadar Maaş Alır Ve Ne Kadar Sürede Bu Maaş Bağlanır (Ankara ilinde İkamet Etmekteyiz)

Yardımlarınız İçin Şimdiden Teşekkürler...

efe can

yetim maaşı alıyorsa 2022 alamaz ama yetim maaşını özürlü maaşı seviyesine çıkartabilir.madem 185 tl yetim maaşı alıyorsa %60 engellinin alacağı 2022 maaşı da o kadardır zaten.yani boşa uğraşmanıza gerek yok.
    ama rapor oranınız %70 ve üzeri çıkarsa o zaman aylık 270 tl ye denk gelir.yetim maaşınızın 2022 sviyesine çıkarılması için yetim maaşı aldığınız kuruma dilekçe ve raporla müracat edebilirsiniz..

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

efe can'In yazdığı gibi... Teorik olarak yetim aylığı alanlar eğer aldıkları aylık 2022 maaşından azsa, maaşlarını o sevihyeye yükseltebilirler (bkz: http://www.engelliler.biz/forum/muht...tml#post139442). Ama sizin maaş zaten o seviyenin de üstünde. Dolayısıyla 2022 maaşı almanız da maaşınızı yükseltmeniz de sözkonusu değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ERK@N

Cevaplarınız için Teşekkürederim...

ERK@N

Arkadaşlar Tekrar İlginiz İçin Teşekkürler Dediğiniz Şekilde Başvurularda Bulundum İnşallah Olumlu Bir Sonuç Alırız...Ayrıca PG Değeri 5 Olan Sitemdede Sitenizin Reklam Linkini Yerleştirdim ve Kendimde Grafik Tasarımcısıyım Eğer Birşeye İhtiyacınız Olursa Elimden Geleni Yapmaya Hazırım...

albayxmen 2022 maaşı alan yetim maaşı alabilir mi?

Kaynanam 3 aydan 3 aya 545,00 TL civarında sakatlık maaşı almaktadır. Babasının vefatının ardından annesine maaş bağlandı doğal olarak. Şimdi kaynanam o yetim maaşı için başvursa aynı anda hem yetim, hemde sakatlık maaşı alabilir mi?

şimdiden üstadlarıma teşekkür ederim.

OturanBoğa

Hayır, aynı anda iki maaş alamaz. Eğer yetim maaşı halen aldığı 2022 maaşından fazla ise, sakatlık maaşını iptal ettirip Yetim maaşına geçebilir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

albayxmen 2022 maaşı alan yetim maaşı alabilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Kaynanamın sakatlık maaşı 3 aylık=545,00 TL
    Yetim Aylığı bağlanırsa şayet (Annesi almaktadır) =100 TL civarında olacağı söylenmektedir. (Annesi ile bölüşeceğinden dolayı ( Baba bağkur emeklisi )

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye