Engelliler.Biz 4-7 Aralık tarihlerinde Engelsiz Yaşam Fuarı'nda
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Evde Bakım ücreti onaylandı. Özürlü aylığı kesilecek mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

nur_y Evde Bakım ücreti onaylandı. Özürlü aylığı kesilecek mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    15 yıldır baktığım ve şu an %90 özürlü raporu aldığımız 48 yaşındaki kaynıma evde bakım ücreti için baş vurduk ve onaylandı... Aynı zamanda 28 yıl önce baglanmış ve şu an 3 ayda 545 tl ücret alıyor.. bu ücretin emekli sandığından mı yoksa 2022'den alıyor bilemiyorum.. 2022 den yararlanarak 3 aylığını yükseltmek istiyoruz, ama evde bakım ücreti aldığımız için şu anki aylığında kesileceği söyleniyor.. ne yapmamız gerekiyor?
    biilgilendirirseniz sevinirim..

umut

3 ayda 545 tl aliyorsa bu 2022 maasidir.

Evde kac kisisiniz?Kisi basina dusen gelir ne kadardir?Daha detayli bilgi verirseniz sorunuzun cevabini cozmus olacagiz.Saygilar

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Bu durum son zamanlarda çok sık dile getirilmeye başladı! Sanki kurum bir yazı yayınladı ve "evde bakım maaşı alanlara 2022 maaşı, 2022 maaşı alanlara da evde bakım maaşı vermeyin; verilmişse de ikisinden birini iptal edin" dedi!

Teorik olarak her iki aylık da aynı anda alınabilir. Birini almak diğerini almaya engel değil. Yeter ki maaş bağlanması için öngörülen kriterlere sahip olunsun.
    Kesa, 2022 maaşı sakat kişinin kendisine, evde bakım maaşı ise, bakıma ihtiyaç duyan yakınına bakmak zorunda olduğu için çalışma yaşamına dahil olamayan kişilere verilen maaştır. Bakıcılık yapan birine ödenen maaş yüzünden sakat kişiye ödenen maaşın kesilmesi saçma ve haksız bir uygulamadır.

Nur hanım, size evde bakım maaşı bağlandığı için 2022 maşının kesileceğini kim söyledi? Size yazılı bir belge ile mi bildirildi bu durum?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

nur_y

izmit mal müdürlüğünde bir müdire hanımla görüştüm. evde bakım ücreti alanın ya evde bakım yada 2022 maaşı arasında tercih yapması gerek. eğer şu anki ücretinizi 2022 den alıyorsanız kesilmesi için baş vurmanız gerek yoksa ileride iki maaş yani engelli bakım ve 2022 maaşı birlikte alıyorsanız cezalı duruma düşebilirsiniz dedi. evde 4 kişiyiz ve özürlü kişi 3 ayda 545 tl alıyor ..

kafam çok karıştı. evde bakım için emekli maaşımız ve özürlünün aldığı 545 tl hesaplanıp 4 e bölündü ve na göre onay verildi. 2022 den maaş başvurusunda bulunup %90 engelinin 3 ayda alacağı 750 civarı maaşla limit aşılmış olacak o zmada sosyal kurumdan evde bakım ücreti kesilecekmi. dediğim gibi kafam karıştı. ne yapacağımı bilemez durumdayım. ya ileride cezalanırsak... aydınlatırsanız sevinirim.

Üye
    Gerçek Adı
    Ahmet Teker
    Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    ADIYAMAN
    Blog Mesajları
    1
    Twitter Hesabım

13_Sair_Bey

ben ikisini de alıyorum devlete niye kendimi şikayet edeyim ki ya bağlamasınlar yada kesmesinler demi ?

ben 4 ay sonra almaya başladım 2828 maaşı (evde bakım aylığını)

Üye
    Gerçek Adı
    Ahmet Teker
    Son Giriş
    06.06-2014
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    ADIYAMAN
    Blog Mesajları
    1
    Twitter Hesabım

13_Sair_Bey

nur_y; değerli arkadaşım benim raporumda yüzde 90 hemde 1990 aldım ve 2022 maaşım da 836 tl ayrıca evde bakım aylığı da alıyorum 480 tl o raporum da yüzde 65 verdiler

ben anlamıyorum bu rapor verenleri kriterleri ne nasıl veriyorlar farklı farklı
    2005de aldım yüzde 60
    2000 de aldım yüzde 50
    çok karışık işin ilginç yanı sakatlığım hep aynı.

nur_y

bu devletin işini anlayabilmiş değilim. daha önden 2022 ye baş vurmuş olsak ve 830 tl maaş bağlanmış olsa evde bakım maaşını alamazdık. çünkü 318 limitini aşardık. gerçi kaynımın 3 ayda aldığı maaşın nerden aldığını bilmiyoruz. 28 yıl önce kayınpederim bağlatmış. nerden aldımızı nasıl anlarız. 28 yıl önce 2022 kanunu varmıydı.

safakyıldızı

agır özürlü raporunu aldıktan sonra eve gelip kontrolmu edıyorlar yoksa eve giren parayı nerdn biliyorlar arastırması nasıl oluyo

nur_y

safakyıldızı;
    bakım ücreti için eve gelip özürlüyü kontrol ediyorlar. baş vurduğunda ve onaylandığında olmak üzere iki kez eve giren maaşı nereden alıyorsan ordan son ayın dökümanını istiyorlar.

nur_y

Şizofren; bizimki yeni onaylandı. bizden öncekiler nasıl aldılar. ozaman sınır yok muydu.

muhtaçlık sınırı özürlü içinmi yoksa eve giren tüm maaş içinmi geçerli.

OturanBoğa

Bu konuyu Sosyal Güvenlik Kurumu ve Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na sormak gerek. Yarın Bilgi Edinme çerçevesinde soracağım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

murro55

sayın hocam neden ozaman çalışanada 2022 maaşı verilmiyor

bulent381

ya arkadaşlar bu 2022 kesilicekmişde filan ya bunları nerden cıkarıyorsunuz herifler tbmm kanun tasarısı sunmuşlar 2022 aylık verilsin diye siz neden bahsediyorsunuz dogrusu anlamadım ÖYLE BİRŞEY OLAMAZZZZZZZZZ

Durakoglu Maaşın Kesilme Korkusu

Cümleten Selam arkadaşlar ben 2002 yılından buyana sakat maaşı alıyorum yaklaşık bir buçuk yıldırda bakım parası alıyorum nedense her maaş günü geldiğinde her ikisindede bir tedirginlik ve stres yaşıyorum acaba kesildimi kesilecekmi bu korku acaba piskolojikmi yoksa katılıyormusunuz sizlerde bana ?

(özür oranımda herhangi bir değişiklikte yok mali durumumda'da yani 2002 yılındaki başvurum neyse bugünde aynı sadece üzerime ikinci el ticari olmayan bir araç alındı ve bu konuyuda burda paylaştım kesinti olmayacağı konusunda bilgilerde aldım bunun içinde teşekkür ederim.)

nur_y

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    izmit mal müdürlüğünde bir müdire hanımla görüştüm. evde bakım ücreti alan ve bize ilk kez baş vurana 2022 maaşı bağlamıyoruz birini tercih etmesini söylüyopruz, eskiden bağlanmışların ise şu a tc kimlik olayı tam olarak rayına oturmadığı için göremiyoruz ileride tc kimliğine baktığımızda her ikisini alanlar cezaya tabi tutulacaktır dedi.. genel yayın yönetmenimiz (oturaboğa) bugün soracaktı bende onu bekliyorum ona göre hareket erdicem.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 3 1 2 3 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye