Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 410111213141516 SonSon
Toplam 232 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    omers Avatarı

Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    08:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul

omers

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %70 engelli 4 yasında cocugum var herhangi bi ödenek almıyorum hangi ödeneklerden faydalanabilirim ve nerelere basvuru yapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim .şimdiden vermiş oldugunuz bilgi için teşekkurler

Üye
    sevdaarslan Avatarı

Gerçek Adı
    sevda arslan
    Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    02:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul

sevdaarslan

meraba ben bişeyy danışcamda benim disosyatif kişilik bozukluğum var henüz rapor çıkarttırmadım ben rapor çıkarttırsam yüzde kaç olur engelli aylığı yada alabilcem başka bi yardım varmı bilgisi olan yardımcı olabilirmi bu konuda bana

TOLSTOYEVSKİ

Mrb arkadaşlar. Herkese iyi geceler. Kızı için Evde bakim aylığı alan anne; yine aynı engelli çocuğu üzerinden 18 yaş altı engelli yakını aylığı da alabilir mi? Veya isteğe bağlı Bağkur primi ödeyen babası bu 18 yaş altı engelli yakını ayligini alabiliyor mu??

TOLSTOYEVSKİ

Son olarak soracağım şey:
    5-6 yıl önce alınmış olan % 50 Mental Retardasyon tanılı ve Sürekli özürlü raporunu yenileme/güncelleme hakkımız var mı? yani hastalığın ilerledigini ve Özür oranının arttığını düşünüyorsak? Aklima takılan şey rapor SÜREKLİ olduğu için böyle bi şansımız var mı varsa nasıl bi yol izlenmeli (Not: 18 yaşını doldurdu)

Eda Nur TKD

Eski raporlarınızı yenilemeye çalıştığınız zamanda oran hastalığa bağlı olarak artsada oranlar düşürülmekte.

Normal şartlar altında sürekli olan sağlık raporlarına yeni rapor isteme hakları yok yani yasal bir çerçeve yok fakat sydv ler haksız olarak yeni rapor istiyorlar amaçlarıda eski sistem yenilendi ve balthazard denen toplam sağlık oranına karşı bir oranlama yapılıyor.

Evet bakım aylığı alan ayrıca 2022 engelli aylığıda alabilir tek sıkıntı haneye giren gelir 392 tl kişi başı geliri aşmamak

Sgk primi yatırmak muhtaçlık sınırını aşmayan bir hanede engelli kişi haricinde sorun olmuyor.

TOLSTOYEVSKİ

Cvp için tşk ederim
    Ancak bahsettigim raporu SYDV yada başka bi yer yenileme güncelleme yapmamızı istemedi. Biz kendimiz böyle bi şey yapmak istiyoruz. Yani oran yükselir belki diye. Ama dediğiniz gibi ise daha da düşme ihtimali varsa hiç girismeyelim. Fakat yine de düşününce herhangi bir aylık almıyoruz ki yani ne kaybederiz ki diyorum kendi kendime😉

masiva1453

@Kalem
    Merhaba ben eşime bakıcı yım. Bakici maaşı alıyorum . 2 küçük çocuğum var ve aldığımız maaşı yetiremiyoriz. Ev kira ev sahibi ve yakın çevremize borçlandım. Bu durumdan kurtulmak için ,eşimin bakımını aksatmadan sigortalı çalisabilirmiyim ? Bakıcı maaşı kesilirmi ?
    Acil cevap verirmisiniz lütfen ?

Üye
    OKTAYPASA Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    TRABZON

OKTAYPASA

Kalem abla eylülde farklar nekadar yazarsanız seviniriz teşekkürler

TOLSTOYEVSKİ

@Kalem Slm melek abla. Ya ablacım şu 2022 den biri olan Engelli Ayliginda (% 40-% 69) şartlar tam olarak nedir? Yani 19 yaşındaki % 50 sürekli raporu olan kızkardeşim için babamin Bağkur emeklisi olması ve tapuda üzerine bir kamyonet ve arsa olması kızkardeşim için Engelli Aylığına başvuru yapmaya engel midir? yoksa sadece hane geliri mi dikkate alınır maddi şartlar açısından? Bir de 19 yasindaki Kızkardeşimin sağlık güvencesi babamdan dolayi Bagkur Emekli görünüyor yani tüm bu saydiklarim maaş baglanmasina yada başvuru yapılmasına engel midir melek abla??

Metin çekiç

Kalem ablam selam
    %40 engelli raporum ile sydv 28-07-2016 tarihinde basvurdum 05-082016 günü edevlet ten msj geldi yardım başvurunuz onaylandı diyor sydv gittim eylülde alabilirsin dedi toplu para alacakmıyım veya sadece 2022 olan maasımımı alacagım simdiden tesekkürler

Rebellious

394tl ile geçinebiliyormuymuş bu yasayı çıkaran spastik özürlü mahlukat😡

Üye
    murat6134 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

murat6134

65 engelli maasi alan evde kisi kriterlerine bakilmayacak artik torba yasasindan gecdi hane gelirlerine bakilmadan maaslari devem edecek

MUHTAÇ YAŞLIYA 65 YAŞ AYLIĞI

Kısa bir süre önce kabul edilen Torba yasa kanununa göre, sosyal güvenlik kuruluşlarından aylık alanlar ile sigortalı bir işte çalışanlar, nafaka bağlananlar veya nafaka bağlanması mümkün olanlar ile Sosyal Hizmetler Kanunu'na göre harçlık ödenenler hariç olmak kaydıyla, muhtaç olduğuna karar verilen 65 yaşını doldurmuş Türk vatandaşlarına, muhtaçlık hali devam ettiği müddetçe aylık bağlanacak. 65 yaş üstü olup yaşlılık aylığı alanlar için hanehalkı geliri kriteri kaldırılacak. Yani hane içerisinde bir kişinin işe başlaması veya bir şekilde hanenin gelirinin artması durumunda dahi yaşlılık aylığında kesinti yapılamayacak. 65 yaş aylığı alan vatandaşlar kimin yanında yaşarsa yaşasın, maaşlarını alabilecek. Yaşlı aylığının bağlanmasına ilişkin yapılan muhtaçlık hesaplamasında, hane içinde kişi başına düşen ortalama gelir tutarı yerine, aylık başvurusunda bulunan kişinin kendisi ile eşinin gelir tutarının hesaplanması suretiyle muhtaç olup olmadığına karar verilecek

bukalemun1976

Eylül ayında maaşını ne kadar olacağın bilen varmı
    Benim kendi doktorum %56 dan %70 ile%80 arası oran alirsin de en azından fakat bende başbakanlık kartı olduğun dan prosedürler fark oluyormuş
    Daha önce raporum ortapedikdi şimdi ise nöroloji de kas hastalığım dan dolayı oran artıcak. Ben de eskiden bakar var 2 tanede çocuk var malulen emekli olmak istiyorum ne yapmam lazim

Üye
    MALİMÜŞ Avatarı

Gerçek Adı
    AZRA
    Son Giriş
    06.09-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    istanbul

MALİMÜŞ

Merhaba, Benim babam engelli raporu aldı. 2022 için başvuru yapmaya gitmiş. Ancak kızlarına mahkeme açman lazım bana bakmıyorlar diye o şekilde alabilirsin demişler.
    Babam ve annem ayrı, Babamın kalacak yeri olmadığı için benim yanımda kalıyor. Ben çalışıyorum evliyim. Kardeşimde çalışıyor ve evli. Nasıl bir yol izlemeliyiz yardımcı olurmusunuz? Bu arada babamın ikametgahı köyü gözüküyor. Herhangi bir mal varlığı yok.

Üye
    OKTAYPASA Avatarı

Son Giriş
    20.11-2016
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    TRABZON

OKTAYPASA

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalem abla Eylül maaşları belli oldumu cvp lütfen

Sayfa 14 / 16 İlkİlk ... 410111213141516 SonSon