Sayfa 10 / 24 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 351 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mertoş Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    13.04-2014
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sol kulağım 111′db sag kulağım 108′db doğustan işitme engelliyim yaşım 19 ve ben 2022 faydalanabilirmiyim ? hesaplamama göre özür raporum 54.75 çıkıyor...bu konuda biraz bilgi verebilirmisniz...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    11:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

18 yaş üstü iseniz, % 40 ve üstü rapor alabilirseniz o raporla birlikte kaymakamlıkta bulunan SDYV Vakfına başvuracaksınız. muhtaç bulunursanız size 3 ayda bir ödenen 2022 aylığı bağlanır.

2022 aylıkları hakkında bilgi almak istemişsiniz. kısa bir özet geçeyim o halde:

65 yaş üstü iseniz rapora gerek yok, muhtaç bulunmanız halinde hemen baglanır.
    18 yaş altı iseniz % 40 ve üstü raporunuzla birlikte anne ve babanız sizin adınıza 2022 engelli yakını aylığı için başvuru yapacak ve her ikisinin de muhtaç olması halinde baglanır
    18 yaş üstü iseniz muhtaç bulunmanız halinde size rapor oranınıza göre aylık bağlanır.

yukarıda bahsettiğim 65 yaş üstü yaşlılar, 18 yaş üstü engelliler ve 18 yaş üstü engelli çocuğu olan engelli yakınlarının asla SGK kaydı olmaması, 60/g kapsamında GSS'lı olmaması, SGK'dan her ne ad altında olursa olsun bir gelir ve aylık almaması gerekiyor. Bu şekilde aylık almasına engel bir durum yoksa hanedeki herkesin geliri incelenir. ve hanede kişi başına düşen aylık gelir 255,22 lira altındaysa 2022 aylığı baglanır.
    her ne ad altında olursa olsun her türlü gelir incelenir. buna evde bakım aylıkları da dahildir.
    2022 aylığı baglandığı takdirde 60/c 3 kapsamında gSS'lı olursunuz. Ödemelerinizi 3 ayda bir 4 dönemde alırsınız: Haziran,Eylül,Aralık ve mart
    Ödemeler pTT aracılığıyla ödenir.

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş lar aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı facebook adresini bi dilekcr ve mesaj yağmuru na tutalım olmazmi

Üye
    mertoş Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    13.04-2014
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

t.ederım sağol bilgi için melek abla

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en sonunda hepten kesecekler bu 2022 maaşını göründe bakın evde bakım maaşıda gelir hesaplamasına dahil edilmesi demek tek bir maaş verecek demek devlet

ya tm bizlerde ontane maaş versin demiyoruz ama verdiğinide hakla hukukla lağiyle versin öle kırk takla kırk dere atlatmasın ve evde bakım maaşınıda öle illa bi bakıcı olma zorunluluğunu kaldırıp engellinin adına versin ki engellide birilerine muhtacı kul köle olmasın kendi yaşamını kendi şekilendirsin engelli

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla bende eşimde 2022 alıyoruz bide benim bakım aylığım var. başkada kuruş gelirimiz yok. yönetmeliği okudum orda şşöyle diyor.. 2022 sayılı Kanun gereğince bağlanan aylıklar hariç olmak kaydıyla,.yani demem okki 2022 maaşıda gelir olarak hesaplanacakmı evde dört kişiyiz cevap yazarsan sevinirim slmlar

Üye
    aliercan4 Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    02:17
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla bende eşimde 2022 alıyoruz bide benim bakım aylığım var. başkada kuruş gelirimiz yok. yönetmeliği okudum orda şşöyle diyor.. 2022 sayılı Kanun gereğince bağlanan aylıklar hariç olmak kaydıyla,.yani demem okki 2022 maaşıda gelir olarak hesaplanacakmı evde dört kişiyiz cevap yazarsan sevinirim slmlar

Üye
    meliheyyüp Avatarı

Son Giriş
    29.03-2016
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben o zaman çoktan elenmişim desene))

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

aliercan4,ablası senin tek gelirin zaten evde bakım aylığı ve başka gelirin yok. evde 4 kişi olduğunuz için 2022 aylığın kesilmez ablası rahat ol.

Üye
    altay Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım engelli bir milletvekili ile görüştüm''engelli sorunlarına ve hane geliri kıstasına dair 235 soru önergesi,65 de kanun değişikliği teklifi verdik ama hepsi çöpe atıldı,dolayısıyla hükumet vekillerini ikna edebilirseniz sonuç alabilirsiniz''dedi.Bu durumda her engelli birey ve ailelerinin ve hem sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ederek bu kıstasların kaldırılması için sesimizi duyurmamız gerekiyor.Aile bakanı sözünde durmadı ve engelliler kanunu ne zaman meclis gündemine geldiyse umursamadı.

Üye
    levent çakır Avatarı

Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    22:48
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek ablacim bizde 4 kisiyiz bakim maasn dan ve benim babam dan kalan bagkur maasn dn kalan 420 tl esimin engelli ayligindan kalan basa hic gelirimiz yok kesilir demistiniz esinin maas simdi kesil mez diyosn ablacim kesilirmi kesilmezmi uyku uyuyamiyom ablacim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    19.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    4

Altay, bir şey yapılsın diye valla yazıom yazıom ama olmuyor. Engelliler bu konuda senin dediğin gibi bir şey yapmazlar, mail vs göndermezlerse 2015'te muhtaçlıkları değerlendirildiğinde aylıkları kesilir, artık kendileri uğraşırlar. kendileri bilir.

Levent Çakır, ablam senin evde bakım aylığıyla birlikte aldığın yetim aylığı da var. onla birlikte olduğu için sizinki muhtaçlığınız değerlendirildiğinde kesilecek. çünkü sınırı aşıyor. aliercan 4 kişi ama tek gelirleri evde bakım aylığı dörde bölünce sınırı geçmior.

Üye
    Kayaya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaş lar herkes buraya yszscagina bimer cumhurbaşkanı na aile Bakanlığı na yazın ki bi sonuç alalım gazete televizyon programına imkani nasıl el veriyorsa bi yere sesinizi duyurun yani kisacasi birlik olalım kisacasi diyorum ki Mısır'da 329 idam karari var beni de alın 330 düz olsun.

Üye
    ist01 Avatarı

Gerçek Adı
    fikret
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla beni az cok bilir bundan 1 yil önce yeni yönetmelik cikinca benimde maaşım kesilmişti tam 9 ayda 2 kere kesilip bağlandi hata üstüne hatayaptilar ben günlerce hatta saatlerce twitterdan engelli sorunlarini sile getirdim hatta ozamanin bakani fatma şahin kadar ulastim ve bütün uğraşlarımın sonucu hakkım olan toplu maaşımı geri aldim evde bakım aylığını bağlattım

arkadaşlar uzun lafın kısası öyle oturup beklemekle birşey elde edilmiyor ben bu forumda konular açıp yırtındım ama kimse surada açtım konuyu facebook ve twitterde paylaşmadı önce biz birbirimize olan güveni kzanalım birbirimizi kollayalım bir engellinin sorunu hepimizin sorunu olsun ben burda gördümki keyfi yerinde olan maaddi zorluk çekmeyen arkası sağlam olan engelli kardeşlerimizin her hafta güle eylene buluşma partisi verdiklerini dahi gördüm sizce umurlarındamı olduk ama işte gün gelir birbirimize muhtaç oluruz birlik beraberliği sağlayamazsak halimiz harab eğer böyle oturmaya devam edersek birilerin rantini alkışlarsak geleceğimiz parlak değil
    benim şuan allaha şükür sorunlarım yok hepsini aştım bütün sıkıntılarımı atlattım ama gel görki içim hiç rahat deil sizleri kader dostlarımı kardeşlerimi ablalarımı abilerimi düşünmekten kendimi alı koyamıyorum birşeyler yapmalıyız öyle birşey yapalımki elimizdeki gücü görsünler bizlerle alay etmesinler ben açıkca kendimle alay edildiğini düşünüyorum cevremdeki yapılaşmaları gördükçe daha yeni çevre kanunları geçti meclisten ama gel görki yeni yapılan parklar binalar hala eski kafayla yapılıyor kimse ses etmiyor arkadaşlar bakın bizi bizden başka kimse düşünmez ailelerimiz bile bizi düşünmez bunu unutmayın
    siz birilerini yanlız birakirsanız birgün siz yanlız kalırsanız ozaman yanınızda kimse olmaz gün birlik mucadele günüdür unutmayalım hertürlü zorluğu itilmeyi hor görülmeyi yaşayacaz ama bu davadan vaz gecmicez lütfen susmayalım artık bizlere verdikleri 3 5 kuruş sadakalarla susturulmayalım artık ana yasal haklarımızı sonuna kadar kullanalım
    korkmayalım zalimin zulmüne boyun eymeyelim caresiz ce bir köşede 4 duvar arasında ömrü yitip gitmiş mazlumlardan olmayalım arkadaşlar...

Üye
    altay Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Melek hanım engelli sorunları ve yukarıda bahsettiğiniz gelir kriterleri ile ilgili olarak mecliste engelli bir milletvekili ile görüştüm.''Bugüne kadar mecliste görüşülmesi için 235 soru önergesi,65 de kanun değişikliği teklifi verdik hepsi çöpe atıldı.Dolayısıyla bu konularda tüm engelli kuruluşları engelliler ve aileleri hükumet vekilleri ile görüşülererek ikna edebilirseniz sonuç alabilirsiniz''dedi.Bize düşen görev çöpe atılan engelliler kanunlarında ve hane gelir kriterlerinin kaldırılması için meclise gitmemiz gerekiyor.Twitter,facebook yada telefon gibi iletişim araçlarıyla bizleri dikkate almıyorlar.Başka önerileriniz varsa canla başla el ele vererek birlikte sonuç almamız lazım.Saygılar

Sayfa 10 / 24 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon