Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memurum. Bağkurlu babamdan malül yetim aylığı bağlanır mı?

feray2119875

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
2010 yılında engel kadrosundan memur oldum oranım %40 iken şuan engel oranım %60 oldu. evliyim, ölen bağkurlu babamdan yetim aylığı alabilirmiyim tşk ederim

@feray2119875, öncelikle %60 malul ve Bir yerden aylık veya maaş almaman gerekiyor. %60 engelli demek %60 malul demek değil ağır engelli olman gerekiyor.

@sevals, engelliyse alır %60 malul engelli yetim aylığı yaş sınırı yok erkek ve kadına verilir. Evli olsa bile verilir.

@Şamil676767,

Evet prosedürü doğru olanı bu....ama bununla ilgili yüzde 90 engelli bir kadının evlilikle beraber hem anne hem babadan aldığı maaşıni kesmişti SGK...kadın dava falan açmıştı...ne olduğunu hatırlamıyorum davanin..yani dilekçe verin uygulanirsa ne âlâ diyelim ozaman... @feray2119875

yazı gördüm alınabilir diye merak ettim göz dikmekle ne alakası var hak ediyorsam verilir kullandığınız uslüp hoş değil

Kız çocukları sadece evlenmediği sürece ve Devlet memuru olmadığı sürece yetim aylığını sürekli olarak alabilmektedir. Ancak, evlenir veya Devlet memuru olursa aylıkları kesilir.

Babalari cok kucukken vefat etmis iki kiz kardes uzun egitim donemlerinde maaslarini aldilarbagkurdan
Biri ise girir girmez kesildi bagkuru sonrada evlendi
Yani evlenmezse bile kendisi sgkli oluna maas yok
Zannetmeyi ki bi matah obur kizkardesin aldigi
Ayda 2500 lira esnaf bagkuru yetim maasi
Bozdur buzdur harca
Universiteye giderken dolmus masrafi iste

@hanifeaydin,

Eee yiyip içmek bedava olunca neden almasınlar.afamlara aldıkları yedikleri gezdikleri az geliyor Hanife hanim

Allah bereket versin iyi kötü maasimiz var devlet memuruyz ayrıca evliyim demiyorlar daha adamlar vefat etmiş babasının maaşını almaya çalışıyorlar.somdi öğrendiler ya evliyken alamayacaklarını şimdi onada çözüm ararlar

Üst Alt