Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Memur kadrosunda bulunan biri Vhki kadrosuna tercih yapabilir mi?

Galactico

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Meb İl içi atamada Memur kadrosunda bulunan biri Vhki kadrosuna tercih yapabilir mi?

Yapabilir. Ama görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına girerek

Meb memur kadrosundan VHKİ kadrosuna geçişler sınavsız yapılır belli zaman aralıklarında. Ama il içi isteğe bağlı yer değişikliğinde sadece kendi ünvanındaki kadroyu tercih edebilir.

@Bulut25,
Belli Zaman mi? Hangi zaman?
Sadece mahalli idarelerde amirin inisiyatifi ile olabilir.

@çirkin1,
Yok arkadaş doğru söylüyor. Belli aralıklarla Vhki kadrosuna sınavsız geçiş hakkı veriyor . Ben o zaman geçme gereği duymamıştım.

@çirkin1,
MEB yönetmeliğinde hizmet gurupları arasında geçişler başlıklı maddesinde usulü yazıyor. Valiliklere yetki verilmiş ve idare istediği zaman bu atamaları yapar.

Doğru doğru tamam ben direkt 657 dmk dan konuştum. Kurumların ayrıca kendi mevzuatları da var.

Bu aralar olabilir takip edin sınavsız oluyor

tayinler bitsin yapilacaktir diye dusunuyorum. bende bil. isletmeni ile vhki arasinda kaldim. acaba bil. isletmeni kadrosuna gecersek calisitigimiz okulda devam edebiliyor muyuz?

Ben de memurluktan bilgisayar işletmenliğine geçiş için müracaat ettim. 2 aydan fazla oldu hala olumlu veya olumsuz cevap vermediler.

Üst Alt