Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

EKPSS Öğretmen Atamaları | 2024

Sınava girecek 7 kişi bulabildik siralamada 16. Ve 19. Olanlar var. Bu nasıl iş anlamadım. Bu sıralamaya 2022 adaylarida dahil mi? Bilen var mı? Çoğu kişi dahil diyor. Nasıl oluyor bana mantıksız geldi. Bransimda 6.yim otomotiv öğretmenliği alanım.

@testertr

2022 sınavında çoğu kişi - 50 puan üzeri alan herkes - öğretmen olarak atandı. Nasıl dahil oluyormuş? Ki aşağıda atananları ele gibi bir seçenek var. Ne yazıyordu tam hatırlamıyorum. Onu işaretlememe rağmen bir değişme olmuyor. Kafayı yicem. 1 yıl içinde nasıl bu kadar engelli öğretmen sınavda yer alıyor anlamıyorum.

@Roro telegramdaki ana grup bu şekilde söyledi sabah. Bana da mantıksız geldi fakat bu kadar katılım nasıl oldu bende anlamadım. Telegram da, forumlarda, WhatsApp gruplarinda aramama rağmen kimseyi bulamadım. Nasıl bu kadar sayı var aklım almıyor.

@testertr

Aşağıda ulaştığım youtuber 2022'de atanan kişilerin sistemde dahil gözüktüğünü, sistemden daha düşmediğini ifade ediyor. Yani geçen sene atanan öğretmenler ve lisans mezunları hala listede durduğu için sıralamalar doğru analiz edilemiyor.

@Roro Evet hocam izledim. Nasıl böyle bir hata yapılabilir anlayamıyorum. Kaç kişiyi üzdüler. Telegram grubunda sıralama yapmıştık, grupta 3. ydüm 6.lığa geriledim. Aynı videoda bilmiyorum dikkat ettiniz mi ama sayı konusunda 500-750 arası temmuz ayında belli olacakta diyor. Telegram grubu 2000 istiyor. Arada bir uçurum var. Umarım yine başvuran herkes atanır ve bu hata telafi edilir.

Öğretmenlik meslek kanunu çıkınca o maddeler engelli öğretmen atamalarına etki edecek. Ayrıca bugünkü para 20.000 tl net ile 4 dönem yani 2 yıl boyunca akademide eğitim alacak öğretmenler yani öğretmenlik lisanstan mezun ol + kpss eğitim bilimlerine gir + öabt sınavını geç + akademide 2 yıl eğitim al en az 70 puanla mezun ol + mülakattanda geçersen , sözleşmeli öğretmen olabiliyorlar , 3 yıl sözleşmeli çalıştıktan sonra kriterleri yerine getiren kadrolu olacak. ÖMK kanunu , engelli öğretmen atamalarına nasıl etkiyecek göreceğiz.

@testertr

2 bin atama olacağını sanmam. Bu müthiş bir sayı olur. Beklentim 700 - 750 atama. 500 de az bence. Temmuz sonu ağustos başı belli olabilir diyor fakat burada olay mebin kadro vermesinde bitiyor. O yüzden bu sene kadro için twitter vb. sosyal medyadan kadro talep edilmeli.

@feromon

Yeni çıkan düzenleme engelli öğretmenleri etkileyecek mi merak ediyorum. Detaylara hiç bakmadım. Fakat 20 bin tl verilmesi gibi bir şeyler okumuştum. Engelli öğretmenler direkt kadrolu olarak başlamıyor muydu? Böyle bir durumdan etkilenirler mi?

Üst Alt